Mendes-Vs-McGregor

Rozpoczynamy doroczne podsumowanie ostatnich dwunastu miesięcy w światowym MMA. Rozdawać będziemy doroczne „Nagrody MMARocks” tym razem za rok 2015. Od dziś codzienne publikować będziemy jedną kategorię. Na pierwszy ogień idzie to, co w MMA najważniejsze – wydarzenia sportowe. Przedstawiamy zatem „Galę roku”.

Jedna z najchętniej oglądanych i najbardziej dochodowych gal UFC z 2015 roku. Przez nas wybrana na najlepszą. UFC 189 mimo zmian w karcie walk pozostanie długo w pamięci fanów na całym świecie. Tamtego wieczora, 11 lipca otrzymaliśmy wszystko to za co kochamy MMA – poddania, nokauty oraz widowiskowe starcia które rozstrzygać musieli sędziowie.

Mimo początkowych złych wieści dotyczących zmiany walki wieczoru, po ogłoszeniu kontuzji ówczesnego mistrza Jose Aldo i zastępstwie w postaci Chada Mendesa entuzjazm fanów nie przygasł. Jak powiedział Dana White:

„To jest największy wpływ z bramki w historii Stanów Zjednoczonych. 15 lat robienia walk i to jest największa bramka w historii. Bramka była na poziomie 6.8 milionów – tak było do czasu, kiedy kontuzja Aldo wyszła na jaw. Wzięliśmy Chada i powiedzieliśmy, że walka nadal się odbędzie, a bramka podskoczyła prawie do 7.2 milionów dolarów. Ta gala była większa od Anderson – Sonnen II. Większa od UFC 100. To było większe od wszystkiego co kiedykolwiek zrobiliśmy. Nawet ważenie. Nasze ważenie było największym ważeniem w historii. Było to większe od wszystkiego, a numery PPV również na to wskazują”

Pierwsze starcie nie zapowiadało nadchodzących emocji. Cody Pfister z Yosdenisem Cedeno nie dali zbyt widowiskowego pojedynku, jednak później było już tylko lepiej. Zapasy zadecydowały o tym, że to Louis Smolka wyszedł zwycięsko z pojedynku z Neilem Seerym, nie bez problemów Cody Garbrandt rozprawił się z Henrym Brionesem. Świetny bój stoczyli Matt Brown oraz Tim Means. Obaj zawodnicy ruszyli z szarżą i nie szczędzili sobie wymian w stójce. Thomas Almeida i Brad Pickett od początku nastawili się na mocne wymiany, w których na początku przeważał Anglik. Posłał on rywala dwukrotnie na deski – najpierw sierpowym, później kolanem pod siatką – lecz Brazylijczyk szybko zrewanżował mu się mocnym prawym sierpowym. Od tego momentu do końca rundy Almeida przejął inicjatywę, przygotowując grunt pod kolejną odsłonę. W niej bardzo szybko wystrzelił kolanem z wyskoku, które doszło celu pozbawiając Anglika przytomności. Gunnar Nelson klasowo rozprawił się z Brandonem Thatchem zmuszając go do odklepania. Również fenomenalny pojedynek dali Dennis Bermudez i Jeremy Stephens. W przedostatniej walce o tytuł mistrza wagi półśredniej widzieliśmy spektakularny pojedynek pomiędzy Robbiem Rawlerem oraz Rorym MacDonaldem.

Walka wieczoru to już cenne zwycięstwo Conora McGregora który w drugiej rundzie nokautuje Chada Mendesa. Obaj zawodnicy zarobili tym pojedynkiem po pół miliona dolarów, a „Notorious” został tymczasowym mistrzem wagi piórkowej.

Laureat 2014: UFC 181 (Lawler vs. Hendricks II )
Laureat 2013: UFC 166 (Velasquez vs. dos Santos 3)
Laureat 2012: UFC 153 (Silva vs. Bonnar)
Laureat 2011: UFC 139 (Henderson vs. Rua)
Laureat 2010: WEC 48 (Faber vs. Aldo)
Laureat 2009: WEC 41 (Brown vs. Faber 2)
Laureat 2008: UFC 92 (Griffin vs. Evans)

Pozostałe światowe Nagrody MMARocks.pl za 2015:

 

6 KOMENTARZE

 1. 1. Ufc 189 zasluzylo na ta nagrode glownie mega dobrym main cardem (czyli tym co najwazniejsze).

  2. Ufc fn 68 -10 skonczen na 12 walk, do tego swietna walka Ortegi z Tavaresem.

  3. Ufc 187 – 2 title fighty + Arlovski vs Browne

  4. Ufc 185 – Aska zdobywa pas, swietne prelimsy i dobra walka RDA z Pettisem.

  5. Ufc fn 77 / ufc on fox 15 / ufc on fox 14 – tu ciezko wybrac mi jedna z tych gal, bo na wszystkich z nich dzialo sie wiele ciekawego.

  Ufc 194 uplosowalbym tuz za tymi galami, ktore mimo najlepszej rozpiski w tym roku – troche zawiodlo.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.