Wybór klubu roku 2016 nie był tak prosty jak w ubiegłych latach, gdyż żaden nie wyróżnił się aż tak bardzo, by bezdyskusyjnie i większego namysłu wskazać właśnie na niego.  Ostatecznie wybór padł na American Top Team, dla którego ubiegły rok był bardzo przyzwoity.

Klub, który ma swoją główną siedzibę w Coconut Creek na Florydzie, jest jednym z najstarszych obozów nastawionych stricte na Mieszane Sztuki Walki. Założony w 2001 roku przez Ricardo Liborio obóz szybko się rozrósł i dorobił kilkunastu filii. ATT reprezentują zawodnicy niemal wszystkich liczących się organizacji MMA na świecie.

O ATT w Polsce zrobiło się głośno kilka lat temu, gdy na obóz przygotowawczy wybrał się tam Mariusz Pudzianowski.

Z American Top Team do tej pory wiążą się polskie akcenty. Klub niejednokrotnie odwiedzał nasz najlepszy średni Krzysztof Jotko, a od niedawna barwy ATT nosi mistrzyni wagi słomkowej Joanna Jędrzejczyk. O tym transferze było bardzo głośno w ubiegłym roku. Polka pod wodzą nowych trenerów (m.in. Mike’a Browne’a) udanie obroniła pas mistrzowski w boju z Karoliną Kowalkiewicz.

ATT jest także reprezentowane przez mistrzynię wagi koguciej kobiet Amandę Nunes, a także mistrza wagi półśredniej Tyrone’a Woodley’a. W klubie w 2016 roku trenowali także czołowi zawodnicy UFC jak Dustin Poirier, Yoel Romero, Junior dos Santos, Will Brooks czy Jorge Masvidal.

Jednym z najgłośniejszych nazwisk związanych od dawna z American Top Team jest Robbie Lawler, który nie miał zbyt dobrego roku, gdyż stracił pas mistrzowski wagi półśredniej. Nieoficjalnie mówi się, że planuje zmianę klubu.

Laureat 2015: Jackson Wink Academy

Laureat 2014: Team Alpha Male
Laureat 2013: Team Alpha Male
Laureat 2012: American Kickboxing Academy
Laureat 2011: Cesar Gracie Jiu-Jitsu
Laureat 2010: Nova Uniao
Laureat 2009: Black House
Laureat 2008: Jackson’s MMA

9 KOMENTARZE

  1. w ATT chodowla dzików 🙂 , ciesze się że tam trenuje Krzysiek i Asia , moim zdaniem nagroda należy sie temu klubowi ,

  2. Kurwa myślałem, że Asia nie jest w moim typie ::mamed:, patrząc na fotkę u góry to całkiem fajna z niej dupa, nawet mógłbym się w niej zakochać :mamed:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.