12346237_897813066933917_1546575070_n

Kontynuujemy doroczne podsumowanie ostatnich dwunastu miesięcy w światowym MMA. W jego ramach rozdawać będziemy doroczne „Nagrody MMARocks” tym razem za rok 2015 i codzienne publikować będziemy jedną kategorię. Drugą nagrodą jaką redakcja MMA przyznała za 2015 rok będzie jeden z najważniejszych składników mających wpływ na sukces zawodników MMA, czyli klub w jakim trenuje. Prezentujemy zatem najlepszy „Klub roku”.

Można powiedzieć że historia zatoczyła koło. Akademia Grega Jacksona jest bowiem pierwszą w historii naszego portalu jakiej przyznaliśmy wyróżnienie w 2008 roku. W MMA sporo się jednak zmieniło od tego czasu a sam klub przeniósł się w zeszłym roku do super nowoczesnej siedziby

W 2008 roku, Jackson został nagrodzony za osiągnięcia mistrzów UFC, Rashada Evansa i Georgesa St. Pierre`a. Na wyróżnienie 7 lat temu zasługiwali też Donald Cerrone, Keith Jardine, Nate Marquardt, Joey Villasenor i Davidem Loiseau. Ze starego składu jak widać nie zostało zbyt wiele. Nie oznacza to jednak, że ekipa w Nowym Meksyku narzeka na brak talentów. Wręcz przeciwnie, od lat renoma Grega Jacksona i Mike Winkeljohna przyciąga tłumy nowych zawodników którzy chcą trenować z najlepszymi trenerami na świecie. Ilość światowej klasy fighterów jest dziś tak duża, że nie sposób wymienić ich wszystkich. W bazie Sherdoga figuruje ponad 90 nazwisk a do tego dochodzą jeszcze zawodnicy którzy przyjeżdżają tam na obozy przygotowawcze do swoich walk.

12237102_791326210990804_1964141734_n

Najjaśniejszą gwiazdą w ekipie Jackson Wink była na pewno niesamowita Holly Holm która zaliczyła trzy wygrane walki z rzędu w tym tą najcenniejszą z Rondą Rousey. Holm odbierając mistrzowski tytuł mocno faworyzowanej Rousey pokazała w walce niezwykle skuteczną strategię całkowicie eliminując atuty niepokonanej do tej pory mistrzyni.

Na wyróżnienie zasługują również wyniki Donalda Cerrone którego pasmo 7 zwycięstw z rzędu, z czego 3 w zeszłym roku przerwała dopiero grudniowa porażka z mistrzem, Rafaelem dos Anjosem. W podobnej sytuacji był „Urodzony Morderca” Carlos Condit. Świetna walka z Thiago Alvesem po której niestety uległ w mistrzowskim starciu Robbie Lawlerowi. Starcie to jednak już dziś, wśród opinii wielu fachowców będzie jednym z kandydatów do walki roku.

Poprzedni rok był również niezwykle udany dla fighterów na których wielu fanów postawiło już krzyżyk. Alistair Overeem od czasu przenosin w maju 2014 roku do Nowego Meksyku, całkowicie zmienił nie tylko swoją sylwetkę ale i styl walki. Techniczny i opanowany w klatce Reem zamyka rok dwoma mocnymi wygranymi z rzędu które być może, dadzą mu walką o pas mistrza wagi ciężkiej UFC w najbliższych miesiąca. Nate Marquardt i Andrei Arlvoski to kolejni fighterzy którzy pod okiem trenerskiego duetu dosłownie wrócili zza światów MMA.

Do sukcesów należy zaliczyć również występy Kyle` Noke i Diego Brandao. Zawodnicy ci zaliczyli po 2 wygrane w UFC w 2015 nie przegrywając ani razu.

925488_574988136009062_686058671_n

Nie możemy też zapominać o byłym mistrzu wagi półciężkiej UFC, Jonie Jonesie który zanim wpadł w kłopoty z prawem stoczył w styczniu 2015 roku najlepszą walkę w swojej karierze. „Bones” pokonał na niej w pięknym stylu obecnego mistrza Daniela Cormiera.

 

Laureat 2014: Team Alpha Male
Laureat 2013: Team Alpha Male
Laureat 2012: American Kickboxing Academy
Laureat 2011: Cesar Gracie Jiu-Jitsu
Laureat 2010: Nova Uniao
Laureat 2009: Black House
Laureat 2008: Jackson’s MMA

Pozostałe światowe Nagrody MMARocks.pl za 2015:

Gala roku: UFC 189

16 KOMENTARZE

 1. Ja by się zastanawiał jeszcze nad KINGS MMA tutaj i liczył bym tutaj co zrobili Werdum oraz RDS w ostatnim roku czyli też dwójka mistrzów.

 2. a AKA CORMIER ,ROCKHOLD ,

  Stracili mistrza wagi ciężkiej, Cormier jest mistrzem przez głupotę JJ, zostaje Rockhold

 3. Kings  MMA było na 2 miejscu w głosowaniu

  Tak to jest jak się niekompetentna PISowska kadra dobierze do władzy ;)…. Ale faktycznie, patrząc na "drugi sort" u Jacksona wygląda to lepiej i tutaj jest ta przewaga. Zobaczymy jak w 2016 się AKA, Jackson, Kings MMA pozamienia miejscami chociaż to MMA więc może ktoś wskoczy….

 4. Tak to jest jak się niekompetentna PISowska kadra dobierze do władzy ;)…. Ale faktycznie, patrząc na "drugi sort" u Jacksona wygląda to lepiej i tutaj jest ta przewaga. Zobaczymy jak w 2016 się AKA, Jackson, Kings MMA pozamienia miejscami chociaż to MMA więc może ktoś wskoczy….

  Trzeba pamiętać też że w bezpośrednim starciu, Jones pokonał Daniela a Cain miał najgorszy występ / rok w karierze

 5. Trzeba pamiętać też że w bezpośrednim starciu, Jones pokonał Daniela a Cain miał najgorszy występ / rok w karierze

  Dokładnie, AKA sobie samo sprawę rozwiązało na 2015 rok ;).

 6. Kuźwa, jakie warunki tam mają do trenowania Tęcza

  W Polsce pod tym względem chyba najlepiej wygląda klub Jocza lub Drwala, nie?

 7. Powinni dać KingsMMA, bo mówi się że "z gówna bata nie ukręcisz", a jednak ukręcili i to 2 😉

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.