Nie milkną echa po sobotniej walce bokserskiej Marcina Najmana Kasjuszem Życińskim, w którym „El Testosteron” zaczął sprowadzać do parteru i kopać swojego rywala. Mocno na temat występu 41-latka z Częstochowy wypowiedział się Mateusz Borek na Kanale Sportowym.

ZOBACZ TAKŻE:

„Dla mnie nie jest to możliwe, nawet jeśli trenujesz różne formuły sportów walki, że przygotowujesz się do konkretnego pojedynku, w konkretnej formule przez dwa miesiące, czyli ja rozumiem, że jeśli normalnie trenujesz i sparujesz, to nabierasz pewnego automatyzmu w zachowaniu. Jeżeli dwa miesiące nikogo nie kopiesz i nikogo nie obalasz, tylko sparujesz na zasadach boksu, to co ci się musi włączyć w głowie, żebyś nagle miał obalić albo kogoś kopnąć? Albo w ogóle nie trenowałeś, albo jesteś tak przerażony, że w ogóle nie wiesz, co robisz.”

O sytuację dopytał jednak Michał Pol.

„Przypuszczasz możliwość, że się przegrzały zwoje? Nagle patrzysz, ktoś cię atakuje w oktagonie. No to co robisz? Obalasz! Tylko tak jestem w stanie to sobie wyobrazić.”

Borek podkreślił jednak istotne kwestie w narracji „El Testosterona” przed tym starciem.

„Popatrzcie inaczej. Marcin Najman mówił najpierw, że jest pięściarzem. Czyli w tej formule pięściarskiej stoczył ze dwadzieścia parę walk, włączając w to walkę z Wawrzykiem o mistrzostwo Polski, gdzie nie miał siły wstać na osiem, ale miał siły, żeby z całej siły uderzać ręką o matę. Ale nie wstał. Sędzia doliczył do dziesięciu i zakończył pojedynku. Później jesteś mistrzem WKU w kickboxingu, natomiast na końću toczysz kilka walk w formule MMA. Czyli jeśli przyjmiemy, że człowiek w momencie zagrożenia wraca do dzieciństwa albo historii, które stanowiły większość jego życia to powinien się bronić boksem, bo najwięcej stoczył w boksie. A tutaj początek walki i taka komedia. Szkoda gadać.”

Całą wypowiedź Borka możecie zobaczyć poniżej:

45 KOMENTARZE

 1. Marcin w swoim świecie :razz:utinlaugh:

  :waldeklaugh::waldeklaugh::waldeklaugh::waldeklaugh::waldeklaugh::waldeklaugh::waldeklaugh::waldeklaugh::waldeklaugh::waldeklaugh:

 2. Kabaretu ciąg dalszy. Marcin mówił, Marcin zrobił itd. Nawet średnio inteligentny człowiek nie przywiązuje wagi do słów i zachowań Najmana, bo wie, że gościu robi wszystko pod publiczkę, zdanie zmienia zanim jeszcze je wypowie, a tutaj słowa i zachowania Najmana próbuje się rozbierać na czynniki pierwsze. Proponuję napisać pracę doktorską nt tego typa:lol:

 3. Kiedy myślisz że Marcinowi wyczerpały się pomysły żeby lud go nienawidził on zaskakuje ponownie. Mistrzostwo świata.

 4. Najman po prostu chciał wyciągnąć Kasjo z jego strefy komfortu. Pokazać braki i dać mu bodźce do pracy nad sobą. Wspaniały człowiek.

 5. Marcinek nas jeszcze wszystkich zaskoczy…tylko patrzeć aż będzie jeździł na koniu pod Jasną Górą ( tym drewnianym od Kasjo) :dance::dance:

 6. Z najmanem nie da się wygrać.

  Przeciez to jest filmik po konferencji prasowej w której najman darł ryja do kasjo ze zaraz sprowadzi go do parteru. Nie jest to film po gali. Nie powielajcie tego bo juz jakas strona tez to udostępniła jakoby zdanie Najmana.po gali

 7. Haha, ale bol dupowcow. Niby tacy powazni dziennikarze, a Najman siedzi w domu i sie teraz napierdala z jakis Stanowskich, Borkow, Polow. Niby tyle lat w branzy, niby internet, jutubery, a w Polsce Krul wciaz tylko jeden – Marcin Najman. Jezeli nie bedzie kolejnej walki Najmana na Fame mma bede srogo rozczarowany.

 8. Oho, przygadał kocioł garnkowi, który dał posadę selekcjonera parodyście wuefiście. :mjsmile:

  To że Boniek dał posadę nieodpowiedniej osobie stawia go według Ciebie w tym samym szeregu co Najmana ? :korwinwhat:

 9. To że Boniek dał posadę nieodpowiedniej osobie stawia go według Ciebie w tym samym szeregu co Najmana ? :korwinwhat:

  Oczywiście, że nie. Boniek wykazał się nieumiejętnością zarządzania, czyli dowiódł, że się nie nadaje do tej pracy. Najman wykazał się niezwykłą inteligencją ringową i potrafił zmienić swoją strategię na walkę po 3 ciosach, a nie dostawać bezmyślnie po łbie przez następnych 6 minut. :roberteyeblinking:

 10. Oczywiście, że nie. Boniek wykazał się nieumiejętnością zarządzania, czyli dowiódł, że się nie nadaje do tej pracy. Najman wykazał się niezwykłą inteligencją ringową i potrafił zmienić swoją strategię na walkę po 3 ciosach, a nie dostawać bezmyślnie po łbie przez następnych 6 minut. :roberteyeblinking:

  Zapomniałeś wspomnieć o tym, że za kadencji Bońka osiągnęliśmy jako reprezentacja największe sukcesy od ponad 20 lat. Ale co ja tam wiem, pewnie Lato był lepszym prezesem niż Boniek :razz:utinlaugh:

 11. To że Boniek dał posadę nieodpowiedniej osobie stawia go według Ciebie w tym samym szeregu co Najmana ? :korwinwhat:

  Jako sportowca, to oczywiście, że nie. Natomiast jako osoba publiczna na ważnym stanowisku, która robi błazenadę i popełnia debilne decyzje, nie wyrywałbym się na jego miejscu z takimi epitetami w mediach społecznościowych.

 12. Haha, ale bol dupowcow. Niby tacy powazni dziennikarze, a Najman siedzi w domu i sie teraz napierdala z jakis Stanowskich, Borkow, Polow. Niby tyle lat w branzy, niby internet, jutubery, a w Polsce Krul wciaz tylko jeden – Marcin Najman. Jezeli nie bedzie kolejnej walki Najmana na Fame mma bede srogo rozczarowany.

  Skończ z tym, bo mit jakoby Najman był mega inteligentem, który robi sobie bekę ze wszystkiego dawno został obalony.

  To jest zwykły idiota i mam nadzieję, że przynajmniej na chwilę zniknie z mediów

 13. Najman rozgrzał do czerwoności całe środowisko, każdy go wyzywa, fame bike rekordy, na kanale sportowym sraczka płynie strumieniem, mmarocks ma rozjebane serwery, komentarze są produkowane jak bułki w niedzielę wieczór. A Najman znowu osiągnął swoje. Rozjebał skalę zainteresowania i za góra dwa tygodnie, jak wszyscy ochłoną, siadzie do rozmów z fame MMA i wynegocjuje jeszcze większą stawkę za kolejny pojedynek, czemu? Bo to on przyciąga zainteresowanie, a nie jakiś kurwa dom casio z cygańskim wąsem pod niewyraźnym ryjem.

 14. Skończ z tym, bo mit jakoby Najman był mega inteligentem, który robi sobie bekę ze wszystkiego dawno został obalony.

  To jest zwykły idiota i mam nadzieję, że przynajmniej na chwilę zniknie z mediów

  Ja mam skonczyc? To ja place mu wystepy? To ja pisze o nim i zapraszam do swoich programow?

  Moze jest zwyklym idiota, ale poki co bedac zwyklym idiota zyje sobie z tego calkiem niezle.

 15. Najman rozgrzał do czerwoności całe środowisko, każdy go wyzywa, fame bike rekordy, na kanale sportowym sraczka płynie strumieniem, mmarocks ma rozjebane serwery, komentarze są produkowane jak bułki w niedzielę wieczór. A Najman znowu osiągnął swoje. Rozjebał skalę zainteresowania i za góra dwa tygodnie, jak wszyscy ochłoną, siadzie do rozmów z fame MMA i wynegocjuje jeszcze większą stawkę za kolejny pojedynek, czemu? Bo to on przyciąga zainteresowanie, a nie jakiś kurwa dom casio z cygańskim wąsem pod niewyraźnym ryjem.

  :antonio:

  Don Bi Casio vs Marcin Król Najman w formule MMA

 16. Oczywiście, że nie. Boniek wykazał się nieumiejętnością zarządzania, czyli dowiódł, że się nie nadaje do tej pracy. Najman wykazał się niezwykłą inteligencją ringową i potrafił zmienić swoją strategię na walkę po 3 ciosach, a nie dostawać bezmyślnie po łbie przez następnych 6 minut. :roberteyeblinking:

  Może w kontrakcie miał że za odklepanie w walce bokserskiej nie dostanie wypłaty więc plan na walkę z góry zakładał dyskwalifikację.

 17. Jebany, dał se dwa zdjęcia w których go trzymają, a on niby ten agresor :razz:ociesznymirek:

  To jest tak bezczelny typ, że głowa mała.

 18. A ja tam go troche rozumiem.

  Przeciez oczywiste jest, ze byly zawodowy bokser w walce bokserskiej z amatorem wygra, wiec co on w tej formule mial do udowodnienia?

  Dodatkowo to nie FEN, ze moga byc rozne formuly tylko Fame MMA. Podkreslam to MMA w nazwie. W organizacji ktora w nazwie ma mma bic sie w boksie? Gdzie tu sens badz logika?

  Wiadomo, mogl po prostu zlac tego youtubera, ale zrobil inaczej zeby bylo o nim glosno. To wlasnie Najman, wiec nikogo to dziwic nie powinno. On jest showmanem obecnie a nie kims kto ma reprezentowac poziom sportowy.

 19. A ja tam go troche rozumiem.

  Przeciez oczywiste jest, ze byly zawodowy bokser w walce bokserskiej z amatorem wygra, wiec co on w tej formule mial do udowodnienia?

  Dodatkowo to nie FEN, ze moga byc rozne formuly tylko Fame MMA. Podkreslam to MMA w nazwie. W organizacji ktora w nazwie ma mma bic sie w boksie? Gdzie tu sens badz logika?

  Wiadomo, mogl po prostu zlac tego youtubera, ale zrobil inaczej zeby bylo o nim glosno. To wlasnie Najman, wiec nikogo to dziwic nie powinno. On jest showmanem obecnie a nie kims kto ma reprezentowac poziom sportowy.

  On to by od staruszki w sklepie by wyłapał bułę. Tu nie chodzi o to że jest śmierdzący leń i nic nie trenuje. Tu nie chodzi o to, że ma w ogóle drygu do tego sportu.

  Tu chodzi o to, że jest straszna cipa z niego. On już w głowie robi plan, co zrobić żeby nie dostać nawet strzała.

  Nie było by w tym nic złego. Nikt nie musi mieć jaj ze stali żeby dać się lać po ryju- ale to kurwa zwyczajnie się do tego nie garnę.

  Chłop znalazł sposób na to, żeby zarabiać na tym, że jest pizdą.

  Z jednej strony to pokazuje jakich

   mamy odbiorców którzy za to płacą, a zdrugiej strony pokazuje, że człowiek zniży się dla pieniędzy do tego stopnia, że nie zważa już nawet jaką ma opinię i jak rodzina musi mieć ciężko na codzień być wytykana palcami (szczególnie mała w szkole będzie miała piekło).

  Niby można mu przynajmniej oddać, że ze swoje tchórzostwo przekuł w dobry sposób na zarabianie na gimbach, ale prawda jest taka że koniec końców jest pośmiewiskiem na cały kraj. Jego nazwisko kojarzy się tylko z jednym. Żadne pieniądze takiego upokorzenia nie wyrównają.

 20. Inna sprawa, że kobiety które zarabiają na swojej cipie są prostytutkami.

  To kim jest Najman, który zarabia na tym, że jest cipą?

 21. mordy, to fame mma. I co z tego, że ma mma w nazwie? Nie czaje, to muszą być walki tylko  w mma? Pierwszą częścią nazwy jest "fame", na tym bym się bardziej skupił. W M1 global są walki rycerzy, więc nie czaje, dlaczego w fame mma mają być tylko prawilne walki na zasadach mma. To tylko show, maszynka do robienia pieniędzy na małolatach i fanach celebrytów z internetu. I będą zmieniali kontent w zależności od tego, czym akurat jarają się małolaci i fani tych wszystkich tworów internetowych.

 22. mordy, to fame mma. I co z tego, że ma mma w nazwie? Nie czaje, to muszą być walki tylko  w mma? Pierwszą częścią nazwy jest "fame", na tym bym się bardziej skupił. W M1 global są walki rycerzy, więc nie czaje, dlaczego w fame mma mają być tylko prawilne walki na zasadach mma. To tylko show, maszynka do robienia pieniędzy na małolatach i fanach celebrytów z internetu. I będą zmieniali kontent w zależności od tego, czym akurat jarają się małolaci i fani tych wszystkich tworów internetowych.

  Pomijając już to, że FAME MMA to produkt stricte rozrywkowy z domieszką sportu (mi nie przeszkadza, oglądam i się dobrze bawię, a przy walce Najmana padłem ze śmiechu. :lol:), to niektóre zawodowe federacje na Polskim rynku, też mieszają formuły, daleko nie trzeba szukać, Babilon MMA też ma MMA w nazwie, a jakoś nie przeszkadzało im robić main eventu na zasadach bokserskich. FEN co prawda nie ma MMA w nazwie, ale wiadomo, że to domyślnie MMA (choć dla mnie kiepska kopia KSW), a był tam najgorszy freak-fight w historii na zasadach pięściarskich oraz walki K-1, robienie z igieł wideł.

 23. Się spinacie jakby to miało znaczenie :D. Wiadomo, że odjebał żenadę, czego się było spodziewać. Ja tam w sumie się cieszę, że Fame MMA zapewniło mi w sobotę trochę rozrywki na najniższym poziomie 😀

 24. Zapomniałeś wspomnieć o tym, że za kadencji Bońka osiągnęliśmy jako reprezentacja największe sukcesy od ponad 20 lat. Ale co ja tam wiem, pewnie Lato był lepszym prezesem niż Boniek :razz:utinlaugh:

  Jakie to sukcesy?

  btw w piłce klubowej również osiągnęliśmy spektakularne wyniki podczas panowania Rudego, ale to pewnie nie jego wina.

 25. To była ustawka: zobaczcie co robi Herczuk.

  Czy on idzie w kierunku Najmana czy Kasjo?

  Co robi koleś z jego narożnika podczas wykręcania nogi: ZASŁANIA bluzą!

  Koleś powinien zostać pozwany

 26. Dodatkowo to nie FEN, ze moga byc rozne formuly tylko Fame MMA. Podkreslam to MMA w nazwie. W organizacji ktora w nazwie ma mma bic sie w boksie? Gdzie tu sens badz logika?

  Bo udaje całe życie pięściarza i jak klepie w MMA to zawsze mówi że to nie jego sport?

  Jak dostał wpierdol od Trybsona to tak samo szczekał.

  Wiadomo, mogl po prostu zlac tego youtubera, ale zrobil inaczej zeby bylo o nim glosno.

  Kogo zlać?

  Casio to pajac ale ma bardzo dobry rekord w boksie olimpijskim, w przeciwieństwie do Najmana trenował boks naprawdę.

  Najman może zlać co najwyżej paralityka jak Lew albo niepełnosprawnego jak Bonus.

  Ewentualnie jak komuś zapłaci.

  Trollujesz?

  :roberteyeblinking:

 27. Bo udaje całe życie pięściarza i jak klepie w MMA to zawsze mówi że to nie jego sport?

  Jak dostał wpierdol od Trybsona to tak samo szczekał.

  Kogo zlać?

  Casio to pajac ale ma bardzo dobry rekord w boksie olimpijskim, w przeciwieństwie do Najmana trenował boks naprawdę.

  Najman może zlać co najwyżej paralityka jak Lew albo niepełnosprawnego jak Bonus.

  Ewentualnie jak komuś zapłaci.

  Trollujesz?

  :roberteyeblinking:

  tak, ale lekko 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.