Michał Figlak zanotował drugą przegraną w organizacji UFC. Podczas gali UFC Fight Night: Nicolau vs Perez, która 27 kwietnia odbyła się w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych, Polak przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Austinem Hubbardem.

Dynamiczny początek walki zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Po blisko dwóch minutach Austin Hubbard spróbował sprowadzenia, jednak Michał Figlak to ze spokojem wybronił. Chwilę później Amerykanin udanie zdobył obalenie, ale Polak szybko zdołał wrócić na nogi. W stójce „Mad Dog” dobrze kontrolował przebieg starcia, często punktując rywala kolejnymi ciosami.

Od pierwszych sekund Figlak zaczął narzucać presję w stójce. Hubbard zmuszony był cofać się na siatkę, jednak kilkukrotnie dobrze odpowiadał w kontrach. Amerykanin dwukrotnie próbował schodzić do parteru, jednak Polak znów bez większych problemów to bronił. Hubbard coraz lepiej radził sobie natomiast w stójce, często trafiając mocnymi prostymi, zatrzymując tym samym kolejne akcje przeciwnika.

Agresywnie rozpoczął trzecią odsłonę Austin Hubbard, który szybko ruszył na Polak. Michał Figlak starał się odpowiadać na presję rywala. Po minucie „Mad Dog” przeszedł do klinczu po siatką, ale po chwili to zerwał. Hubbard pochwalił się kilkoma udanymi akcjami w stójce, po których Figlak znów przeniósł walkę do klinczu. Ponowne zerwanie i powrót do wymian w stójce. Polak nie zwalniał w końcówce starcia, cały czas był aktywny i starał się to zaznaczać. Pod koniec odsłony Hubbardowi udało się zdobyć sprowadzenie, ale chwilę później Figlak wrócił do stójki. Na sam koniec znów próba obalenie ze strony Amerykanina, ale Polak wybronił to w świetny sposób.

Michał Figlak (MMA 8-2-0) po raz drugi wszedł do klatki UFC. Polak zadebiutował pod szyldem największej organizacji MMA na świecie we wrześniu 2022 roku, jednak decyzją sędziów przegrał z Faresem Ziamem. Wcześniej „Mad Dog” kontynuował serię ośmiu wygranych z rzędu, podczas której pokonywał między innymi Agy’ego Sardariego, Steviego McIntosha, Kiernaa Listera czy Stevena Hoopera.

Austin Hubbard (MMA 16-7-0) wrócił do organizacji UFC w sierpniu 2023 roku, przegrywając przez poddanie z Kurtem Holobaughem. Wcześniej w lutym i marcu Amerykanin udanie walczył w programie The Ultimate Fighter 31, pokonując na punkty Aarona McKenziego i Roosevelta Robertsa. „Thud” wcześniej w latach 2019 – 2021 stoczył siedem walk w organizacji UFC – wygrywał z Kyle’em Preopleciem, Maxem Rohskopfem i Dakotą Bushem, a przegrywał z Davim Ramosem, Markiem Madsenem, Joem Soleckim i Vincem Pichelem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

11 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

32,512 komentarzy 110,912 polubień
Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Heavyweight

19,353 komentarzy 32,737 polubień

Screenshot_2024-04-28-01-30-53-619~2.jpg
Screenshot_2024-04-28-01-31-40-390~2.jpg
92-88 (60-55 w głowę) w znaczących ciosach dla POL
(3/7 TD) 48 sek. kontroli USA vs
(0/3 TD) 1.37 kontroli POL...
chyba najsprawiedliwszy byłby remis, tylko że o to trudno w 3 r...

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Loker
Loker

BAMMA
Flyweight

745 komentarzy 1,481 polubień

Wstyd, hańba, kompromitacja. Nie oglądałem jak coś.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of KML
KML

Legacy FC
Flyweight

1,843 komentarzy 3,108 polubień

Może werdykt delikatnie dyskusyjny, ale żeby myśleć na poważnie o utrzymaniu w UFC to takich przeciętniaków trzeba rozjeżdżać, nie oddawać rund lub po prostu kończyć przed czasem. Chyba trochę za wcześnie na te UFC dla Figlaka.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of beef
beef

KSW
Featherweight

4,943 komentarzy 10,123 polubień

Nawet nie wiedzialem że taki koleś jest w juefsi:joe:

Odpowiedz 2 polubień

Średniej wielkości znawca

Legacy FC
Middleweight

2,062 komentarzy 6,557 polubień

Nudna ta walka była jak nie wiem co. Porażka po takim starciu to podwójna przegrana.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

17,308 komentarzy 46,029 polubień

Polecę klasykiem kurwa.

Ee! AM not suprajs madafaka !

Odpowiedz polub

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

WSOF
Strawweight

3,078 komentarzy 9,675 polubień

Dość wysokie tempo ale poza tym to taka walka dwóch NPC.
Michał jest jeszcze młody ale juz teraz można powiedzieć, że więcej niż top15 nie osiągnie i to ZAKŁADAJĄC PROGRES. Bo na obecnym poziomie to będzie tam walczyl tylko o utrzymanie.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of JanuszWanZant
JanuszWanZant

WSOF
Featherweight

3,178 komentarzy 2,232 polubień

Nawet nie wiedzialem że taki koleś jest w juefsi:joe:

To wróć dalej oglądać famemma, to będziesz wiedział na pewno

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Raven
Raven

KSW
Light Heavyweight

5,853 komentarzy 22,892 polubień

Wałkiem bym tego nie nazwał, bo walka była wyrównana i werdykt bez spiny mógł pójść w obie strony. Niestety dawanie wyrównanych walk z takimi przeciętniakami nie wróży Figlowi najlepiej na przyszłość. Na tle takich rywali to trzeba błyszczeć jeśli się chce coś osiągnąć u Łysego Bielaka :fjedzia:

Odpowiedz 5 polubień