Alpha ikona

Nie zdarzyło się jeszcze w historii naszych dorocznych nagród, które przyznajemy od 2008 roku, aby w kategorii światowego MMA jakiś team został uznany za „Klub roku” dwukrotnie z rzędu. 
Tak stało się tym razem, co tylko potwierdza, jak wysoko Team Alpha Male – bo o tym klubie oczywiście mowa – wzniósł się w kwestii szkolenia zawodników i jak sprawdzoną firmą już jest. Dwa tysiące czternasty rok może nie był dla obozu Duane’a Ludwiga aż tak spektakularny jak rok poprzedni, w którym niemal z rozdziawionymi ustami obserwowaliśmy, jak Ludwig przemienia bokserskich średniaków w stójkowiczów z nokautującym ciosem, jednak regularne wygrane reprezentantów Alpha Male z topowymi przeciwnikami przyczyniły się do kolejnego wyróżnienia.

Perfekcyjne dwanaście miesięcy w kalifornijskim klubie zaliczyli T.J. Dillashaw, który okazał się być także największym nazwiskiem tego roku wśród zawodników spod bandery Alpha Male. Nikt po jego zwycięstwie nad Mikiem Eastonem nie spodziewał się, iż w kolejnej walce w tak fenomenalnym stylu rozprawi się z Renanem Barao – a walkę później z Joe Soto. Te dwie wygrane przemieniły Dillashawa w jedno z najgorętszych nazwisk dwa tysiące czternastego roku. Kolejnymi fighterami z Sacramento, którzy 2014 rok zakończyli bez porażki byli Joseph Benavidez – który zwyciężył Tima Elliotta i Dustina Ortiza; oraz Page Vanzant – choć walczyła ona w ostatnich dwunastu miesiącach tylko jeden raz, z Kailin Curran. Ubiegły rok do udanych z całą pewnością zaliczy również największa gwiazda teamu, Urijah Faber, który lutową porażkę z Barao odkupił późniejszymi poddaniami: na Caceresie i Riverze – tego drugiego poddając efektownym “buldogiem”.

Poruszając temat Team Alpha Male nie wolno również zapominać o Chadzie Mendesie, który pewnie nie zaliczy minionego roku do najszczęśliwszych – wszak walczył w nim tylko raz i do tego przegrał… ale za to jak przegrał? I z kim! Bitwa z mistrzem dywizji piórkowej, Jose Aldo, pokazuje postęp jaki Mendes poczynił od czasu pierwszej, szybkiej porażki z Brazylijczykiem. Jeśli można mówić o czymś takim jak moralne zwycięstwo, to Mendes z całą pewnością może czuć się moralnym zwycięzcą pojedynku z Aldo. Nie zmienia to co prawda liczb i rekordów, ale obrazuje, jak ważny w rozwoju zawodniczym jest odpowiedni trener i  klub.

Laureat 2013: Team Alpha Male
Laureat 2012: American Kickboxing Academy
Laureat 2011: Cesar Gracie Jiu-Jitsu
Laureat 2010: Nova Uniao
Laureat 2009: Black House
Laureat 2008: Jackson’s MMA

Chief Financial Officer | Shareholder of MMAROCKS. Columnist. Does not avoid political topics. Radical for Capitalism.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.