Najnowszna aktualizacja Rankingu PL portalu MMARocks.pl to blisko 30 zmian we wszystkich kategoriach wagowych, kilkanaście debiutów oraz nowi liderzy w kategorii półśredniej i rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Całe zestawienie możecie zobaczyć poniżej oraz na RankingMMA.pl.
W najcięższej kategorii wagowej spadku po przegranej nie odnotowuje #1 Marcin Tybura, który wciąż pozostaje na pierwszym miejscu tej dywizji. Po zwycięstwie na gali ACB swoją pozycję na czwartym miejscu umacnia #4 Daniel Omielańczuk. Na swoich pozycjach pozostają również #7 Szymon Bajor i #10 Jędrzej Maćkowiak, którzy swoje ostatnie pojedynku przegrali przed czasem. Jedyne zmiany wynikły z nieaktywności Łukaszy Ćwikły, który opuszcza ranking. Korzystają na tym #12 Wojciech Buliński i #13 Denis Górniak. Buliński awansował o jedno “oczko” w górę, natomiast Górniak o dwa miejsca, gdyż kategorię wagową zmienił Szymon Kołecki. Zestawienie najlepszych ciężkich zamykają #14 Michał Orkowski i #15 Kevin Szaflarski.
#1 (=) Marcin Tybura
#2 (=) Michał Andryszak
#3 (=) Adam Wieczorek
#4 (=) Daniel Omielańczuk
#5 (=) Marcin Różalski
#6 (=) Michał Kita
#7 (=) Szymon Bajor
#8 (=) Mariusz Pudzianowski
#9 (=) Damian Grabowski
#10 (=) Jędrzej Maćkowiak
#11 (=) Grzegorz Ciepliński
#12 (+1) Wojciech Buliński
#13 (+2) Denis Górniak
#14 (N) Michał Orkowski
#15 (N) Kevin Szaflarski
Wielką klasę potwierdził #1 Jan Błachowicz, który pozostał na pierwszym miejscu kategorii półciężkiej. Zaraz za nim #2 Tomasz Narkun, świeżo po wygranej z Mamedem Khalidovem. Podium zamyka #3 Karol Celiński, który skorzystał na szybkiej przegranej #4 Marcina Prachnio w debiucie pod szyldem UFC. Zestawienie opuszcza Marcin Zontek przez brak aktywności, natomiast w rankingu pojawia się #12 Martin Zawada, który wyprzedza o jedno miejsce #13 Łukasza Jurkowskiego.
#1 (=) Jan Błachowicz
#2 (=) Tomasz Narkun
#3 (+1) Karol Celiński
#4 (-1) Marcin Prachnio
#5 (=) Michał Oleksiejczuk
#6 (=) Marcin Wójcik
#7 (=) Przemysław Mysiala
#8 (=) Michał Fijałka
#9 (=) Marcin Łazarz
#10 (=) Adam Kowalski
#11 (=) Michał Pasternak
#12 (N) Martin Zawada
#13 (-1) Łukasz Jurkowski
#14 (=) Alan Jachimowski
#15 (=) Łukasz Klinger
Pozycję lidera w kategorii średniej utrzymuje #1 Mamed Khalidov. Na podium w zestawieniu debiutuje #3 Oskar Piechota, który odniósł drugie zwycięstwo w organizacji UFC. O jedno miejsce spada #4 Michał Materla po przegranej na KSW 42 ze Scottem Askhamem. Z zestawienia wypada Adam Zając, na czym korzysta #10 Grzegorz Siwy awansujący o jedną pozycję oraz #11 Marcin Naruszczka, który dodatkowo po pokonaniu Bartosza Leśki awansuje o trzy miejsca. Ranking opuszcza także Cezary Kęsik, w związku z czym najlepszą piętnastkę w Polsce zamykają kolejno #14 Filip Tomczak i #15 Szymon Dusza.
#1 (=) Mamed Chalidow
#2 (=) Krzysztof Jotko
#3 (+1) Oskar Piechota
#4 (-1) Michał Materla
#5 (=) Piotr Strus
#6 (=) Andrzej Grzebyk
#7 (=) Rafał Haratyk
#8 (=) Łukasz Bieńkowski
#9 (=) Damian Janikowski
#10 (+1) Grzegorz Siwy
#11 (+3) Marcin Naruszczka
#12 (=) Michał Bobrowski
#13 (=) Antoni Chmielewski
#14 (N) Filip Tomczak
#15 (N) Szymon Dusza
Dużo zmian miało miejsce w kategorii półśredniej. Zestawienie opuścili Albert Odzimkowski i Tomasz Jakubiec. Na podium na pierwsze miejsce po kilku latach powraca #1 Aslambek Saidov, który wyprzedza #2 Petera Sobottę i #3 Borysa Mańkowskiego. Po zwycięstwie z Davym Gallonem, awans o dwie pozycje odnotowuje #5 Daniel Skibiński, który wyprzedza spadającego #6 Davida Zawadę. Na wypadnięciu Odzimkowskiego i Jakubca korzysta #7 Paweł Pawlak, awansujący dwa miejsca w górę. Zaraz za nim powracający do rankingu #8 Marcin Bandel, świeżo po wygranej w Niemczech. Na braku aktywności dwójki półśrednich korzysta także #9 Michał Michalski, który już w kwietniu zadebiutuje w KSW. Ważne zwycięstwo w karierze odniósł #11 Krystian Kaszubowski, który awansuje o dwa “oczka”. Pod nim już tylko #12 Kamil Gniadek, awansujący o jedno miejsce #13 Jacek Jędraszczyk i #14 Łukasz Kopera, a także debiutujący w zestawieniu #15 Kamil Oniszczuk.
#1 (+2) Aslambek Saidov
#2 (-1) Peter Sobotta
#3 (-1) Borys Mańkowski
#4 (=) Salim Touahri
#5 (+2) Daniel Skibiński
#6 (-1) David Zawada
#7 (+2) Paweł Pawlak
#8 (+3) Michał Michalski
#9 (N) Marcin Bandel
#10 (=) Michał Wiencek
#11 (+2) Krystian Kaszubowski
#12 (=) Kamil Gniadek
#13 (+1) Jacek Jędraszczyk
#14 (+1) Łukasz Kopera
#15 (N) Kamil Oniszczuk
Miejsca w kategorii lekkiej po KSW 42 utrzymują #1 Mateusz Gamrot i #3 Grzegorz Szulakowski. Po zwycięstwie na FEN 20 o jedną pozycję awansuje #6 Mateusz Rębecki, natomiast po przegranej o jedno “oczko” spada #7 Marian Ziółkowski.
#1 (=) Mateusz Gamrot
#2 (=) Marcin Held
#3 (=) Grzegorz Szulakowski
#4 (=) Piotr Hallmann
#5 (=) Kamil Szymuszowski
#6 (+1) Mateusz Rębecki
#7 (-1) Marian Ziółkowski
#8 (=) Adrian Zieliński
#9 (=) Gracjan Szadziński
#10 (=) Łukasz Chlewicki
#11 (=) Bartłomiej Kurczewski
#12 (=) Alan Langer
#13 (=) Piotr Niedzielski
#14 (=) Maciej Kazieczko
#15 (=) Hubert Szymajda
Do zestawienia kategorii piórkowej powraca #4 Filip Wolański, po pokonaniu #8 Bartłomieja Kopery na KSW 42 w Łodzi. Po kolejnej przegranej z rzędu, o trzy pozycje spada #7 Kamil Łebkowski. Przez powrót Wolańskiego spadek o jedną pozycję zaliczają kolejno #8 Kotwica, #9 Kopera, #10 Formela, #11 Rajewski, #12 Romanowski, #13 Klaczek i #14 Georgas. Dzięki wygranej na radomskiej gali Babilon przed spadkiem uchrania się #15 Daniel Rutkowski.
#1 (=) Marcin Wrzosek
#2 (=) Artur Sowiński
#3 (=) Roman Szymański
#4 (N) Filip Wolański
#5 (=) Leszek Krakowski
#6 (=) Jakub Kowalewicz
#7 (-3) Kamil Łebkowski
#8 (-1) Sebastian Kotwica
#9 (-1) Bartłomiej Kopera
#10 (-1) Kacper Formela
#11 (-1) Łukasz Rajewski
#12 (-1) Sebastian Romanowski
#13 (-1) Krzysztof Klaczek
#14 (-1) Aleksander Georgas
#15 (=) Daniel Rutkowski
Ranking dywizji koguciej opuszczają Arbi Shamaev i Rafał Czechowski, na czym korzystają awansujący o dwie pozycje #6 Piotr Wróblewski, #7 Igor Wojtas oraz #8 Sebastian Przybysz. Na ostatnich dwóch miejscach rankingu do 61 kilogramów uplasowali się #9 Dawid Pasternak i #10 Sylwester Miller.
#1 (=) Damian Stasiak
#2 (=) Anzor Azhiev
#3 (=) Kamil Selwa
#4 (=) Dawid Gralka
#5 (=) Jakub Wikłacz
#6 (+2) Piotr Wróblewski
#7 (+2) Igor Wojtas
#8 (+2) Sebastian Przybysz
#9 (N) Dawid Pasternak
#10 (N) Sylwester Miller
Debiut w zestawieniu kobiet zalicza #5 Marta Waliczek, która podczas marcowej gali Battle on Volga 3 pokonała decyzją sędziów Yulię Kutsenko.
#1 (=) Joanna Jędrzejczyk
#2 (=) Karolina Kowalkiewicz
#3 (=) Agnieszka Niedźwiedź
#4 (=) Sylwia Juśkiewicz
#5 (N) Marta Waliczek
Na tronie zestawienia bez podziału na kategorie wagowe zasiadł #1 Jan Błachowicz po pokonaniu w marcu Jimiego Manuwy. Zaraz za nim #2 Tomasz Narkun po pokonaniu #3 Mameda Khalidova, który zamyka podium. Lekki awans zalicza #4 Mateusz Gamrot, pod którym znajdują się #5 Marcin Tybura i #6 Krzysztof Jotko. Nowymi zawodnikami w zestawieniu są #7 Oskar Piechota i #8 Aslambek Saidov, którzy wyprzedzają spadających w dół #9 Petera Sobottę i #10 Marcina Helda.
#1 (+3) Jan Błachowicz
#2 (+4) Tomasz Narkun
#3 (-2) Mamed Khalidov
#4 (+1) Mateusz Gamrot
#5 (-3) Marcin Tybura
#6 (-3) Krzysztof Jotko
#7 (N) Oskar Piechota
#8 (N) Aslambek Saidov
#9 (-2) Peter Sobotta
#10 (-2) Marcin Held
Spoko ranking, wiadomo, że są też i subiektywne odczucia tutaj, ale … ranking kobiecy to kpina!! 😀 Zgadzam się z SawMar – brakuje zdecydowanie Izabeli Badurek !!Marta Waliczek (2-1). Może pokonała jakieś mega koty? Spójrzmy:1. Judyta Rymarzak (0-2).2. Yulia Kutsenko (2-4) a ta z kolei w pokonanym polu zostawiła takie gwiazdy światowego formatu jak Zlata Sheftor czy laskę z Chin, która stoczyła tylko jedną, przegraną z nią walkę, czyli Bekę Akbalayevę 😀 😀 Widać tutaj DUUUUŻY wałek. Spokojnie powinna być Badurek na miejscu 5. Kolejny argument: Badurek pok. UrbanowiczUrbanowicz pok. Sobczyk w 1 rundzieSobczyk pok. Bałandę w 28 sekundBałanda pok. WaliczekPrzedstawię też argumenty na to, że Izabela Badurek powinna być na miejscu 4.Sylwia Juśkiewicz (8-5). Przyjrzymy się kogo pokonywała. 7 zwycięstw z laskami z ujemnym rekordem, a jedna z dodatnim. Wśród tych 7 z ujemnym aż 5! z nich nie wygrała nigdy żadnej walki. 😀 Reasumując, 3 zwycięstwa i 5 porażek licząc rekord z laskami mającymi wygraną walkę. Z kolei Badurek miałaby 5 zwycięstw i 4 porażki. Widzimy różnicę? To teraz wśród zwycięstw mającymi dodatni bilans rekord Juśkiewicz byłby 1-5. A Badurek? Miałaby 4-4. 1-5, a 4-4 -> chyba widać różnicę? Idziemy dalej. Pokonane rywalki z dodatnim rekordem przez Juśkiewicz:Manoela Matos (2-1).Pokonane rywalki z dodatnim rekordem (w tym jedna z remisowym) przez Badurek:Basia Nalepka (4-4)Isabelle Pare (5-1-1)Zaira Dyshekova (5-2)Weronika Zygmunt (4-3)Anna Urbanowicz (2-1)Przyjrzymy się Manoeli Matos jakie dwie rodaczki pokonała. Jedna z nich ma rekord 0-1, a druga 4-4. Zadajmy pytanie: z iloma dziewczynami z dodatnim rekordem wygrała Matos, a z iloma Pare, Dyshekova, Zygmunt i Urbanowicz? Najlepszy skalp Juśkiewicz, czyli Matos ma takich na rozkładzie: 0.4 najlepsze skalpy Badurek, czyli Pare: 1Dyshekova: 2 (w tym Yana Kunitskaya, ostatnia rywalka Cyborg na UFC!).Zygmunt: 0Urbanowicz: 0Badurek w tej klasyfikacji wygrywa 3:0. Badurek pok. Dyshekovą, a Dyshekova pok. Kunitskayę. Kunitskaya walczyła z Cyborg. Te argumenty wskazują według mnie na to, że Izabela Badurek zasługuje na miejsce 4 w klasyfikacji p4p rankingu Polskich zawodniczek MMA.