Israel Adesanya
Israel Adesanya

Walczący w dwóch różnych dywizjach, Adesanya i Jones wielokrotnie spierali się w mediach co szybko doprowadziło do spekulacji na temat super walki mistrzów UFC.

Adesanya w rozmowie z TMZ Sports obiecał, że do walki z Jonesem na pewno dojdzie. Do tego czasu, „Bones” powinien „zamknąć mordę” na temat super walki ponieważ Adesanya zajęty będzie walkami w swojej kategorii wagowej:

„Jones w końcu się ze mną zmierzy, ale najpierw mam zamiar pokazać szacunek grze jaką jest MMA. Zrobię to, co przekonało mnie w pierwszej kolejności do MMA i uszanuje ten sport broniąc swojego pasa. Przecież Jones nie przeszedł od razu do wagi ciężkiej kiedy zdobył pas w kategorii półśredniej? Pierdol się Jon. Mam zamiar ciężko pracować i jeśli Jones chce zejść do mojej wagi to zapraszam. Jeśli nie to zamknij mordę i czekaj aż przyjdę do ciebie”

Zapytany o to czy są szansę na to aby walka mogła się odbyć przed 2021, Adesanya powiedział, aby wszyscy byli cierpliwi i czekali.

„Nie obchodzi mnie ile będziemy czekać, prędzej czy później będziemy walczyć. Nie zamierzam podejmować nieprzemyślanych decyzji bo zawsze miałem plan na swoją karierę i mam zamiar się go trzymać. Pozostanę przy swoim.”

Israel Adesanya (18-0 MMA) po odebraniu mistrzowskiego tytułu Robertowi Whittakerowi na gali UFC 243 w Melbourne, w kolejnej walce chciałby zmierzyć się z Yoelem Romero. Do zorganizowania tej walki nie pali się jednak organizacja UFC która uważa, że Kubańczyk powinien wygrać jedną walkę przed starciem o mistrzowski pas:

„Człowieku, ja już wyzwałem Yoela do walki. Powiedziałem u Joe Rogana, że nigdy nie wycofam się z walki, nigdy tego nie zrobię” – powiedziała Adesanya. „To menadżer Yoela wkręca go, że nie chcę z nim walczyć. Wyzwałem go publicznie do walki, powiedziałem, że chcę z nim bić. UFC uważa jednak, że ta walka się nie sprzeda, ale pieprzyć rekordy, chcę się po prostu bić. W kolejnej walce chce Romero, ale jeśli nie możemy tego zrobić to mamy kilka innych pomysłów.”

19 KOMENTARZE

 1. Ogólnie Go nie trawię. Następny pyskaty murzyn z kietami, co obraża innego głupiego murzyna.

  Natomiast trzeba mu oddać sprawiedliwość, że tu gada całkiem mądrze

  Zrobię to, co przekonało mnie w pierwszej kolejności do MMA i uszanuje ten sport broniąc swojego pasa.

  Mam dość zawodników, co dorwali się do pasa, ani raz go nawet nie obronili i pierdolą coś o spuściźnie, zdobyciu drugiego pasa, trzeciego itd.

  Chujek swojego jeden z drugim swojego nie broni ani razu, a robi z siebie gościa który 10 lat broni pasa i nie ma innych wyzwań.

  Więc za to akurat props.

 2. Podoba mi się jak taki jednowymiarowy uderzacz bez nokautującego ciosu wyzywa do walki o głowe wyższego z większym zasięgiem najbardziej wszechstronnego zawodnika w UFC.

  W dodatku wyzywa go do jednocześnie odsuwając to od siebie…że niby dopiero kiedyś. Z idiotami jest zabawnie, czym byłoby MMA bez nich?

 3. Israel to taka chihuahua, która szczeka do wilka którym jest Jones. Szczeka dopóki wilk jest za barierą którą jest kategoria wagowa. Gdy ta bariera zniknie to chihuahua zamilknie…

 4. Israel to taka chihuahua, która szczeka do wilka którym jest Jones. Szczeka dopóki wilk jest za barierą którą jest kategoria wagowa. Gdy ta bariera zniknie to chihuahua zamilknie…

  Prawie się zgadza tylko mały szczegół, Chihuahua to rasowy pies a Adesanya to zwykły kundel tyle że tej samej wielkości.

 5. Prawie się zgadza tylko mały szczegół, Chihuahua to rasowy pies a Adesanya to zwykły kundel tyle że tej samej wielkości.

  :frankapprove:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.