Dominick Reyes

Podwójny pretendent do pasa mistrzowskiego dywizji półciężkiej UFC – Dominick Reyes – poinformował, że z powodu zakrzepicy żył głębokich w nodze będzie musiał pauzować co najmniej trzy miesiące. Zdradził, że w pewnym momencie niewiele dzieliło go od śmierci.

Dominick Reyes miał powrócić do oktagonu UFC po ponad rocznej przerwie na styczniowej gali UFC 297: Strickland vs Du Plessis przeciw Carlosowi Ulbergowi. Jego przeciwnik wycofał się jednak z powodu kontuzji, zatem rozpoczęły się rozmowy o najbliższym możliwym terminie na ponowne zestawienie tego starcia. Niestety zaledwie tydzień później Reyes ucierpiał wskutek zakrzepicy w nodze:

Bóg poddaje nas różnym próbom, a teraz przechodzę przez jedną z nich. Ja i Carlos mieliśmy zawalczyć 20 stycznia. Wycofał się, nie wiem dlaczego. Oczywiście doznał kontuzji, ale nie podał szczegółów. A tydzień później dostałem zakrzepicy. Zakrzepica żył głębokich. Więc, cóż, będę chwilę pauzował.

Reyes poinformował, że obecnie przyjmuje leki rozrzedzające krew, a okres pauzowania oceniono na co najmniej trzy miesiące. Opóźni się przez to jego powrót do oktagonu, ponieważ obecnie nie może obciążać organizmu ciężkim treningiem. Amerykanin nie narzeka jednak, bo – jak zdradził – sytuacja mogła potoczyć się znacznie gorzej:

Mam szczęście, że żyję, to zawsze dobra wiadomość. Wyłapaliśmy sprawę dość szybko, więc nie przerodziło się to w zatorowość płucną i dziękuję za to Bogu. To trochę szalone, bo poszedłem na masaż. Noga mnie bolała, więc pomyślałem, że naciągnąłem mięsień łydki. Dlatego poszedłem na masaż, a to najgorsza rzecz, jaką można zrobić przy zakrzepicy. Mam szczęście, że nie przekręciłem się na tamtym stole masażowym.

Dominick Reyes rok 2024 planował rozpocząć od powrotu na zwycięską ścieżkę po dewastującej serii czterech porażek z rzędu, w tym trzech przez ciężkie nokauty – z ręki Jana Błachowicza, Jiriego Prochazki i Ryana Spanna. Ostatni raz w oktagonie stał w listopadzie 2022 roku na gali UFC 281.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,004 komentarzy 3,088 polubień

Podwójny pretendent do pasa mistrzowskiego dywizji półciężkiej UFC – Dominick Reyes – poinformował, że z powodu zakrzepicy żył głębokich w nodze będzie musiał pauzować co najmniej trzy miesiące. Zdradził, że w pewnym momencie niewiele dzieliło go od śmierci. Dominick Reyes miał powrócić do oktagonu UFC po ponad rocznej przerwie na styczniowej gali UFC 297: Strickland […]

Odpowiedz polub

click to expand...