(Foto Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Sobotni debiut UFC w nowo powstałym kablowym kanale FOX Sports 1 był sporym sukcesem jeżeli chodzi wyniki oglądalności. Prawie trzygodzinną transmisję z UFC Fight Night: Shogun vs Sonnen z Bostonu oglądało średnio 1,78 mln widzów (rating 1,38), a udziały w grupach komercyjnych były lepsze niż dla wszystkich czterech ogólnodostępnych stacji w USA.
Rating był też wyższy od wszystkich dotychczasowych gal w stacji FX, a ogólna widownia tylko nieznacznie niższa od najchętniej oglądanej gali UFC w kablowych stacjach koncernu FOX, UFC on FX: Belfort vs Bisping (1,86 mln widzów / rating 1,27). Niższa bezwzględna oglądalność była jednak wynikiem mniejszej dostępności nowego kanału na terenie Stanów Zjednoczonych.
Danka ma powody do zacieszania. Fakt, rozpiska była przekozacka, bo gala "dziewicza" , mogło być różnie.
Gratulacje i oby gale odbywały się co tydzień..
Cieszy fakt dobrych ratingów, UFC udał się deal z FOX i teraz prawdopodobnie będą zbierać spore kokosy. A co za tym idzie częstośc gal na pewno się zwiększy, wiec w najbliższych miesiącach gale na FOX Sports prawdopodobnie będą wyskakiwał z każdego zakamarka włączając w to lodówkę. Przydał by się dla UFC taki deal z jakąś stacją ogólnoeuropejską aby na starym kontynencie rozwinąć na całego biznes, wtedy może częstość gal w Europie uległa by zwiększeniu bo jak narazie Europa wypada blado przy Kraju Kawy naprzykład, gdzie gal w ostatnim czasie odbyło się multum. Może najbliższy rok coś jeszcze przyniesie niespodziewanego, jednakże jeżeli UFC zacznie zwiększać tez częstość gal w Azji i Oceanii to Europa znowu zostanie z niczym co boli. Miejmy nadzieję że Garry Cook poza fleszami reporterów organizuje jakieś plany na zwiększenie ilości gal w Europie.
W Europie jest tylko jedna taka stacja – Eurosport
Najbardziej dostepnym programem tematycznym jest Eurosport, ktory o ile dobrze pamietam prowadzil transmisje na zywo ze Strikeforce ale w Eurosporcie 2, ktory ma znikomy udzual w rynku.
Niestety pod względem perspektyw rozwoju, Europa wypada chyba najgorzej z wszystkich rozpatrywanych przez UFC kontynentów. W Brazylii marka jest już bardzo rozpoznawalna a i wciąż rynek przyjmie więcej gal, więcej nazwisk i gwiazd, więc będzie to wciąż na kilka lat rynek nr 1. Na rynek nr 2 według zapowiedzi kierownictwa wychodzi powoli Azja, natomiast Europa z dość niskim zainteresowaniem MMA, może zejść troche na margines światowej ekspansji UFC.
Trafili z kartą walk, podwójne bonusy… Ogólnie na bogato, Bellator ma nad czym mysleć.
Jak to możliwe, że dla UFC 1,86 miliona widzów to sukces? Przecież KSW ma dużo większe oglądalności… Ktoś mi to wytłumaczy?
W USA jest zupełnie inny poziom konkurencji: ogromna ilość stacji TV, kilka wiodących lig zawodowych, z prymantem NFL.
KSW jest 3-4 razy w roku, tymczasem tylko w roku 2013 UFC zrobi 26 dużych gal.
Konkretna bielizna męska: http://www.key4u.pl/pl/391,men,category
Dobra wiadomość.
No i KSW było pokazywane w primie najbardziej oglądanej telewizji w kraju
Kuźwa, 1,78 w kontekście ponad 200mln kraju i to tam uchodzi za świetny wynik, dziwne. Szczególnie,że tyle to sprzedawał Lesnar PPV za które przecież trzeba płacić, a tam było za darmo.
Zaskoczenie, przechodząc do tego tematu spodziewałem się co najmniej kilku milionów, ale że 1,78 mln widzów to sukces, przy tak dużej populacji, dziwne…
“Niższa bezwzględna oglądalność była jednak wynikiem mniejszej dostępności nowego kanału na terenie Stanów Zjednoczonych.”
jesli dostep do tego nowego kanalu ma tylko kilka milionow to chyba ciezko zeby cale 350 mln amerykanow to ogladalo…
Dostep do FS1 ma 90 milionow. Fx mialo bardzo podobna liczbe.
Co do ratingow tez mnie to bardzo dlugi czas dziwilo… Ciezko to na dobra sprawe wytlumaczyc, inaczej niz po prostu konkurencja i tym, ze ufc to nie do konca tak wielka marka jak nam sie wydaje.
@wujek
Ten deal ufc z foxem, na tle innych sportow tam pokazywanych, wyglada bardzo slabo. Nie mam czasu teraz szukac, ale Nascar, ktory nie robi wcale znacznie wiekszych ratingow, dostal za 8 letnia wspolprace $4.48 billiona (!).
Tj i Wojek pewnie duzo bardziej sie tym interesuja, wiec moze oni cos wiecej wyjasnia.
Visu bilion po amerykańsku to nie to samo co bilion po polsku.
Dzieki, czulem, ze to abstrakcyjna kwota.
Czyli wychodzi, ze "na polskie" dostali cztery i pol miliarda. Co i jak daje, wielka sume.