26 sierpnia odbędzie się gala UFC Fight Night: Holloway vs. The Korean Zombie, podczas której kibice zobaczą trzynaście pojedynków w tym walki dwóch Polaków: Łukasza Brzeskiego oraz Michała Oleksiejczuka. W walce wieczoru Max Holloway podejmować będzie Junga Chan-sunga. Sprawdźcie jak nasza redakcja typuje to wydarzenie!

⇒ Oferta powitalna dla nowych graczy! Odbierz do 3754 PLN na start z kodem MMAROCKS

Max Holloway vs Jung Chan-sung

Redaktorzy typujący Hollowaya: Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Chan-sunga:

Jacek Łosak: W starciu Maxa Hollowaya z Chan Sung Jungiem trudno nie postawić mi na Hollowaya, który jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem, ze świetnym boksem i poruszaniem się w klatce, a Jung daje się w swoich walkach często trafiać. Nawet Henry Cejudo, który trenował z „Koreańskim Zombiem” zapowiedział, że jedyną szansą dla Junga jest ustrzelenie Hollowaya. Ten jednak nigdy nie został znokautowany i moim zdaniem rozbije Chana na pełnym dystansie, a być może wygra przez techniczny nokaut w okolicach trzeciej lub czwartej rundy.

Anthony Smith vs Ryan Spann

Redaktorzy typujący Smitha: Jakub
Redaktorzy typujący Spanna: Jacek, Krzysztof

Giga Chikadze vs Alex Caceres

Redaktorzy typujący Chikadze: Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Caceresa:

Krzysztof Kordys: Chikadze zanotował kapitalny start w amerykańskiej organizacji, odnosząc siedem zwycięstw z rzędu. Świetną passę Gruzina w oktagonie przerwał dopiero Calvin Kattar. Miało to miejsce w styczniu ubiegłego roku, Giga wraca zatem do startów po ponad 1,5 roku przerwy. Caceres przez większość swojej kariery był synonimem przeciętności, stale mieszał triumfy z porażkami. Od kilku lat wskoczył jednak na wyższy poziom i podobnie do swojego rywala, wygrał 7 z 8 ostatnich występów. Wątpliwości może budzić forma Chikadze po tak długiej rozłące z oktagonem, jednak oceniając umiejętności, faworyzuję w tym zestawieniu właśnie Gruzina. Giga jest ułożonym kickboxerem, dysponuje szerokim arsenałem kopnięć i powinien punktować bardziej szalonego Caceresa. Alex potrafi zagrozić przeciwnikom w parterze, ale spodziewam się, że będzie miał trudności z ewentualnymi obaleniami i ostatecznie przegra przez decyzję. Typ: Giga Chikadze przez jednogłośną decyzję

 Rinya Nakamura vs Fernie Garcia

Redaktorzy typujący Nakamurę: Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Garcię:

Jakub Madej: Faworyt jest tu potężny i jest nim Nakamura. Japoński zapaśnik ma naprawdę solidną bazę pod MMA, z której jednak często nie korzysta – w ostatnich walkach próbował swoich umiejętności stójkowych i wyszło mu to naprawdę dobrze. Fernie Garcia wydaje się być idealnym rywalem pod styl Nakamury – Japończyk może z nim spróbować się w stójce, jeśli chce sprawdzić swoje umiejętności, ale zdecydowaną przewagę Rinya Nakamura powinien mieć w zapasach, klinczu czy nawet parterze (w ostatnich walkach Garcia był sprowadzany łącznie pięć razy). Ciekawe jest to, że zawodnika z Meksyku nie zdołał jeszcze nikt skończyć przed czasem, w związku z czym Rinya Nakamura będzie musiał się poważnie napracować. Typ: Rinya Nakamura przez decyzję sędziów.

Erin Blanchfield vs Taila Santos

Redaktorzy typujący Blanchfielda: Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Santosa:

 Junior Tafa vs Parker Porter

Redaktorzy typujący Tafę: Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Portera:

Waldo Cortes-Acosta vs Łukasz Brzeski

Redaktorzy typujący Waldo: Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Brzeskiego: Jacek

Krzysztof Kordys: W sobotę Łukasz Brzeski po raz trzeci pojawi się w oktagonie UFC i postara się odnieść pierwsze zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie. W swoim debiucie Polak został skrzywdzony przez sędziów punktowych, ale w ostatnim występie był już wyraźnie gorszy od Karla Williamsa. Jego najbliższy rywal, Waldo Cortes-Acosta, wraca do startów po porażce z rąk Marcosa Rogerio de Limy. Poprzednio zawodnik z Dominikany wygrywał przez decyzję z Jaredem Vanderaą i Chasem Shermanem. Waldo jest typowym strikerem, Łukasz także czuje tę płaszczyznę, dlatego podejrzewam, że walka rozstrzygnie się właśnie w stójce. Cortes-Acosta pokazał w poprzednich startach, że nie do końca radzi sobie z przyjmowaniem niskich kopnięć, szansą dla Polaka będzie zrobienie użytku z tej techniki. Nie jestem jednak przekonany, czy Brzeski poradzi sobie z siłą i umiejętnościami bokserskimi przeciwnika. Moim zdaniem pojedynek będzie mocno wyrównany i dojdzie do bliskiej decyzji sędziów punktowych. Minimalnie bardziej skłaniam się w kierunku zwycięstwa Waldo. Typ: Waldo Cortes-Acosta przez jednogłośną decyzję.

Jakub Madej: Polak jest mocno skreślany przez pryzmat ostatniej walki z Karlem Williamsem, w której kompletnie sobie nie poradził (był sprowadzany osiem razy, rywal zaliczył ponad dziesięć minut kontroli i zadał łącznie 120 ciosów). Nie zapominajmy jednak o poprzedniej przegranej kontrowersyjną decyzją z Martinem Budayem, bo tam Polak radził sobie naprawdę dobrze, przede wszystkim w stójce. Zastanawia mnie taktyka Łukasza Brzeskiego przed tą walką, jednak sam mówi, że zamierza skupić się na kopnięciach, co wydaje się tak naprawdę nieco przewidywalne ze względu na to, że Cortes-Acosta to były pięściarz, który może spodziewać się tego, że w każdej walce rywale będą chcieli skupić się na jego pozycji w stójce i próbować wyłączać nogi. Czy jest to jednak dobre podejście? Obawiam się, że rywal Polaka będzie na to gotowy, bo poprzedni rywale także skupiali się na kopnięciach, a ten ich kontrolował ciosami w stójce. Nie spodziewam się natomiast, że Brzeski będzie dążył do parteru czy klinczu, bo rywal ma przewagę 10 kilogramów, a w dniu walki może mieć jeszcze więcej. Typ: Waldo Cortes-Acosta przez decyzję sędziów.

Jacek Łosak: Łukasz Brzeski najpewniej będzie walczył o pozostanie w organizacji UFC. Polak jest po dwóch przegranych, ale zapowiada, że nie odczuwa związanej z tym dodatkowej presji. Skupia się na najbliższej walce, tak jak na każdym innym pojedynku. Liczę jednak na to, że Łukasz będzie odczuwał dodatkową motywację do walki związaną ze swoją aktualną sytuacją w UFC. Waldo Cortes nie walczył do tej pory w UFC z bardzo mocnymi rywalami i wydaje się być zawodnikiem w zasięgu możliwości Łukasza. Polak zapowiada, że chce postawić na szybkość i dynamikę w pojedynku i wydaje mi się, że w stójce powinien wygrać, ale postawię tu na walkę na pełnym dystansie i wygraną na punkty.

Toshiomi Kazama vs Garrett Armfield

Redaktorzy typujący Kazamę:
Redaktorzy typujący Armfielda: Jacek, Jakub, Krzysztof

Chidi Njokuani vs Michał Oleksiejczuk

Redaktorzy typujący Njokuaniego:
Redaktorzy typujący Oleksiejczuka: Jacek, Jakub, Krzysztof

Krzysztof Kordys: Niezwykle interesująco zapowiada się najbliższy pojedynek z udziałem Michała Oleksiejczuka. Polak oraz jego rywal, Chidi Njoukani, walczą efektownie, uwielbiają walkę w stójce i większość swoich zwycięstw odnosili przez nokauty. Obaj stoją przed szansą powrotu na ścieżkę zwycięstw. Amerykanin ma na swoim koncie dwie porażki z rzędu, a „Hussar” w ostatnim występie został poddany przez Caio Borralho. Największą bolączką Michała i Chidiego są defensywne zapasy i parter. W tym zestawieniu jednak nie powinniśmy zobaczyć zbyt wielu akcji na macie. Istotniejszym elementem walki na chwyty może być klincz pod siatką, a tutaj przewagę powinien mieć Oleksiejczuk. O werdykcie najpewniej zadecydują ciosy i wytrzymałość szczęk obu zawodników. Njoukani częściej okazywał problemy w tym drugim aspekcie, a Michał potrafił przyjmować uderzenia większych rywali z kategorii półciężkiej. Typuję, że panowie stoczą efektowny i intensywny pojedynek w stójce, gdzie większą presję narzuci Oleksiejczuk. Typ: Michał Oleksiejczuk przez TKO, runda 1.

Jakub Madej: Bardzo wyrównane i ciekawe starcie w kategorii średniej. Chidi Njokuani może być bardzo dobrym zestawieniem dla Michała Oleksiejczuka. Amerykanin raczej nie będzie dążył do parteru czy poddań, gdzie znajduje się pewna luka Polaka. Njokuani ma bardzo dobrą stójkę, w której jest bardzo dynamiczny. Taki rywal może odpowiadać Michałowi Oleksiejczukowi, który w stójce radzi sobie bardzo dobrze. Jeśli rywal nie chce schodzić z Polakiem do parteru, to zazwyczaj pojedynki układają się po myśli Oleksiejczuka. Tak też będzie moim zdaniem tym razem. Polak w sobotę będzie mógł rozwinąć się pięściarsko z przeciwnikiem, który chętnie będzie wchodził w wymiany. Typ: Michał Oleksiejczuk przez techniczny nokaut w rundzie drugiej.

Jacek Łosak: Michał Oleksiejczuk będzie chciał powrócić na drogę zwycięstw po ostatniej przegranej w UFC. Polak zmierzy się z Chidi Njokuani i sam mówi otwarcie o tym, że jego rywal nie lubi, gdy wywiera się na nim stójkową presję. Wówczas się gubi w walce. Michał natomiast bardzo dobrze radzi sobie w narzucaniu rywalom swojego stylu. Liczę więc, że wykorzysta ponownie siłę swoich pięści i znokautuje przeciwnika w drugiej rundzie pojedynku.

Song Kenan vs Rolando Bedoya

Redaktorzy typujący Kenana:
Redaktorzy typujący Bedoya: Jacek, Jakub, Krzysztof

Billy Goff vs Yusaku Kinoshita

Redaktorzy typujący Goffa: Krzysztof
Redaktorzy typujący Kinoshitę: Jacek, Jakub

Liang Na vs. JJ Aldrich

Redaktorzy typujący Na:
Redaktorzy typujący JJ: Jacek, Jakub, Krzysztof

 Choi Seung-woo vs Jarno Errens

Redaktorzy typujący Choi: Jacek, Krzysztof
Redaktorzy typujący Jarno: Jakub

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,172 komentarzy 3,276 polubień

26 sierpnia odbędzie się gala UFC Fight Night: Holloway vs. The Korean Zombie, podczas której kibice zobaczą trzynaście pojedynków w tym walki dwóch Polaków: Łukasza Brzeskiego oraz Michała Oleksiejczuka. W walce wieczoru Max Holloway podejmować będzie Junga Chan-sunga. Sprawdźcie jak nasza redakcja typuje to wydarzenie!

Oferta powitalna dla nowych graczy! Odbierz do 3754 PLN na start z kodem MMAROCKS

Max Holloway vs Jung Chan-sung​

Redaktorzy typujący Hollowaya: Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Chan-sunga:

Jacek Łosak: W starciu Maxa Hollowaya z Chan Sung Jungiem trudno nie postawić mi na Hollowaya, który jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem, ze świetnym boksem i poruszaniem się w klatce, a Jung daje się w swoich walkach często trafiać. Nawet Henry Cejudo, który trenował z "Koreańskim Zombiem" zapowiedział, że jedyną szansą dla Junga jest ustrzelenie Hollowaya. Ten jednak nigdy nie został znokautowany i moim zdaniem rozbije Chana na pełnym dystansie, a być może wygra przez techniczny nokaut w okolicach trzeciej lub czwartej rundy.

Anthony Smith vs Ryan Spann​

Redaktorzy typujący Smitha: Jakub
Redaktorzy typujący Spanna: Jacek, Krzysztof

Giga Chikadze vs Alex Caceres​

Redaktorzy typujący Chikadze: Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Caceresa:

Krzysztof Kordys: Chikadze zanotował kapitalny start w amerykańskiej organizacji, odnosząc siedem zwycięstw z rzędu. Świetną passę Gruzina w oktagonie przerwał dopiero Calvin Kattar. Miało to miejsce w styczniu ubiegłego roku, Giga wraca zatem do startów po ponad 1,5 roku przerwy. Caceres przez większość swojej kariery był synonimem przeciętności, stale mieszał triumfy z porażkami. Od kilku lat wskoczył jednak na wyższy poziom i podobnie do swojego rywala, wygrał 7 z 8 ostatnich występów. Wątpliwości może budzić forma Chikadze po tak długiej rozłące z oktagonem, jednak oceniając umiejętności, faworyzuję w tym zestawieniu właśnie Gruzina. Giga jest ułożonym kickboxerem, dysponuje szerokim arsenałem kopnięć i powinien punktować bardziej szalonego Caceresa. Alex potrafi zagrozić przeciwnikom w parterze, ale spodziewam się, że będzie miał trudności z ewentualnymi obaleniami i ostatecznie przegra przez decyzję. Typ: Giga Chikadze przez jednogłośną decyzję

Rinya Nakamura vs Fernie Garcia​

Redaktorzy typujący Nakamurę: Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Garcię:

Jakub Madej: Faworyt jest tu potężny i jest nim Nakamura. Japoński zapaśnik ma naprawdę solidną bazę pod MMA, z której jednak często nie korzysta - w ostatnich walkach próbował swoich umiejętności stójkowych i wyszło mu to naprawdę dobrze. Fernie Garcia wydaje się być idealnym rywalem pod styl Nakamury - Japończyk może z nim spróbować się w stójce, jeśli chce sprawdzić swoje umiejętności, ale zdecydowaną przewagę Rinya Nakamura powinien mieć w zapasach, klinczu czy nawet parterze (w ostatnich walkach Garcia był sprowadzany łącznie pięć razy). Ciekawe jest to, że zawodnika z Meksyku nie zdołał jeszcze nikt skończyć przed czasem, w związku z czym Rinya Nakamura będzie musiał się poważnie napracować. Typ: Rinya Nakamura przez decyzję sędziów.

Erin Blanchfield vs Taila Santos​

Redaktorzy typujący Blanchfielda: Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Santosa:

Junior Tafa vs Parker Porter​

Redaktorzy typujący Tafę: Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Portera:

Waldo Cortes-Acosta vs Łukasz Brzeski​

Redaktorzy typujący Waldo: Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Brzeskiego: Jacek

Krzysztof Kordys: W sobotę Łukasz Brzeski po raz trzeci pojawi się w oktagonie UFC i postara się odnieść pierwsze zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie. W swoim debiucie Polak został skrzywdzony przez sędziów punktowych, ale w ostatnim występie był już wyraźnie gorszy od Karla Williamsa. Jego najbliższy rywal, Waldo Cortes-Acosta, wraca do startów po porażce z rąk Marcosa Rogerio de Limy. Poprzednio zawodnik z Dominikany wygrywał przez decyzję z Jaredem Vanderaą i Chasem Shermanem. Waldo jest typowym strikerem, Łukasz także czuje tę płaszczyznę, dlatego podejrzewam, że walka rozstrzygnie się właśnie w stójce. Cortes-Acosta pokazał w poprzednich startach, że nie do końca radzi sobie z przyjmowaniem niskich kopnięć, szansą dla Polaka będzie zrobienie użytku z tej techniki. Nie jestem jednak przekonany, czy Brzeski poradzi sobie z siłą i umiejętnościami bokserskimi przeciwnika. Moim zdaniem pojedynek będzie mocno wyrównany i dojdzie do bliskiej decyzji sędziów punktowych. Minimalnie bardziej skłaniam się w kierunku zwycięstwa Waldo. Typ: Waldo Cortes-Acosta przez jednogłośną decyzję.

Jakub Madej: Polak jest mocno skreślany przez pryzmat ostatniej walki z Karlem Williamsem, w której kompletnie sobie nie poradził (był sprowadzany osiem razy, rywal zaliczył ponad dziesięć minut kontroli i zadał łącznie 120 ciosów). Nie zapominajmy jednak o poprzedniej przegranej kontrowersyjną decyzją z Martinem Budayem, bo tam Polak radził sobie naprawdę dobrze, przede wszystkim w stójce. Zastanawia mnie taktyka Łukasza Brzeskiego przed tą walką, jednak sam mówi, że zamierza skupić się na kopnięciach, co wydaje się tak naprawdę nieco przewidywalne ze względu na to, że Cortes-Acosta to były pięściarz, który może spodziewać się tego, że w każdej walce rywale będą chcieli skupić się na jego pozycji w stójce i próbować wyłączać nogi. Czy jest to jednak dobre podejście? Obawiam się, że rywal Polaka będzie na to gotowy, bo poprzedni rywale także skupiali się na kopnięciach, a ten ich kontrolował ciosami w stójce. Nie spodziewam się natomiast, że Brzeski będzie dążył do parteru czy klinczu, bo rywal ma przewagę 10 kilogramów, a w dniu walki może mieć jeszcze więcej. Typ: Waldo Cortes-Acosta przez decyzję sędziów.

Jacek Łosak: Łukasz Brzeski najpewniej będzie walczył o pozostanie w organizacji UFC. Polak jest po dwóch przegranych, ale zapowiada, że nie odczuwa związanej z tym dodatkowej presji. Skupia się na najbliższej walce, tak jak na każdym innym pojedynku. Liczę jednak na to, że Łukasz będzie odczuwał dodatkową motywację do walki związaną ze swoją aktualną sytuacją w UFC. Waldo Cortes nie walczył do tej pory w UFC z bardzo mocnymi rywalami i wydaje się być zawodnikiem w zasięgu możliwości Łukasza. Polak zapowiada, że chce postawić na szybkość i dynamikę w pojedynku i wydaje mi się, że w stójce powinien wygrać, ale postawię tu na walkę na pełnym dystansie i wygraną na punkty.

Toshiomi Kazama vs Garrett Armfield​

Redaktorzy typujący Kazamę:
Redaktorzy typujący Armfielda: Jacek, Jakub, Krzysztof

Chidi Njokuani vs Michał Oleksiejczuk​

Redaktorzy typujący Njokuaniego:
Redaktorzy typujący Oleksiejczuka: Jacek, Jakub, Krzysztof

Krzysztof Kordys: Niezwykle interesująco zapowiada się najbliższy pojedynek z udziałem Michała Oleksiejczuka. Polak oraz jego rywal, Chidi Njoukani, walczą efektownie, uwielbiają walkę w stójce i większość swoich zwycięstw odnosili przez nokauty. Obaj stoją przed szansą powrotu na ścieżkę zwycięstw. Amerykanin ma na swoim koncie dwie porażki z rzędu, a "Hussar" w ostatnim występie został poddany przez Caio Borralho. Największą bolączką Michała i Chidiego są defensywne zapasy i parter. W tym zestawieniu jednak nie powinniśmy zobaczyć zbyt wielu akcji na macie. Istotniejszym elementem walki na chwyty może być klincz pod siatką, a tutaj przewagę powinien mieć Oleksiejczuk. O werdykcie najpewniej zadecydują ciosy i wytrzymałość szczęk obu zawodników. Njoukani częściej okazywał problemy w tym drugim aspekcie, a Michał potrafił przyjmować uderzenia większych rywali z kategorii półciężkiej. Typuję, że panowie stoczą efektowny i intensywny pojedynek w stójce, gdzie większą presję narzuci Oleksiejczuk. Typ: Michał Oleksiejczuk przez TKO, runda 1.

Jakub Madej: Bardzo wyrównane i ciekawe starcie w kategorii średniej. Chidi Njokuani może być bardzo dobrym zestawieniem dla Michała Oleksiejczuka. Amerykanin raczej nie będzie dążył do parteru czy poddań, gdzie znajduje się pewna luka Polaka. Njokuani ma bardzo dobrą stójkę, w której jest bardzo dynamiczny. Taki rywal może odpowiadać Michałowi Oleksiejczukowi, który w stójce radzi sobie bardzo dobrze. Jeśli rywal nie chce schodzić z Polakiem do parteru, to zazwyczaj pojedynki układają się po myśli Oleksiejczuka. Tak też będzie moim zdaniem tym razem. Polak w sobotę będzie mógł rozwinąć się pięściarsko z przeciwnikiem, który chętnie będzie wchodził w wymiany. Typ: Michał Oleksiejczuk przez techniczny nokaut w rundzie drugiej.

Jacek Łosak: Michał Oleksiejczuk będzie chciał powrócić na drogę zwycięstw po ostatniej przegranej w UFC. Polak zmierzy się z Chidi Njokuani i sam mówi otwarcie o tym, że jego rywal nie lubi, gdy wywiera się na nim stójkową presję. Wówczas się gubi w walce. Michał natomiast bardzo dobrze radzi sobie w narzucaniu rywalom swojego stylu. Liczę więc, że wykorzysta ponownie siłę swoich pięści i znokautuje przeciwnika w drugiej rundzie pojedynku.

Song Kenan vs Rolando Bedoya​

Redaktorzy typujący Kenana:
Redaktorzy typujący Bedoya: Jacek, Jakub, Krzysztof

Billy Goff vs Yusaku Kinoshita​

Redaktorzy typujący Goffa: Krzysztof
Redaktorzy typujący Kinoshitę: Jacek, Jakub

Liang Na vs. JJ Aldrich​

Redaktorzy typujący Na:
Redaktorzy typujący JJ: Jacek, Jakub, Krzysztof

Choi Seung-woo vs Jarno Errens​

Redaktorzy typujący Choi: Jacek, Krzysztof
Redaktorzy typujący Jarno: Jakub

Odpowiedz 1 Like

click to expand...