Po wygranym procesie sądowym, właściciel organizacji UFC, pozwał Marka Hunta na 388 tysięcy dolarów za zwrot poniesionych kosztów adwokackich oraz pozostałych wydatków związanych z procesem.

Hunt pozwał w 2017 r. organizację UFC, prezydenta Dana White`a oraz byłego mistrza Brocka Lesnara, za uchybienia związane z wpadką dopingową Lesnara na gali UFC 200. Nowozelandczyk twierdził, że UFC w zmowie z Lesnarem kilkukrotnie złamało prawo, działając jak zorganizowana grupa przestępcza. Zawodnik publicznie żądał też przekazania mu wynoszącej 2.5 miliona dolarów pensji Lesnara za walkę na UFC 200.

Po gali UFC 200 w ciele byłego mistrza wagi ciężkiej UFC znaleziono zakazaną substancję – klomifen. Hunt w swoim pozwie twierdził, że UFC oraz Dana White wiedzieli o środkach dopingowych, jakie Lesnar zażywa przed walką i ukryli tę wiedzę przed wszystkimi, a przede wszystkim przed komisją sportową.

Sąd nie dał jednak wiary zeznaniom Nowozelandczyka i oddalił w całości pozew stając po stronie UFC. Prawnicy reprezentujący firmę Zuffa, powołując się na klauzulę w kontrakcie Hunta, poprosili sędziego o przyznanie odszkodowania. Suma poniesionych kosztów wynosi 302 tysięcy dolarów kosztów adwokackich oraz kolejne 86 tysięcy dolarów za dodatkowe koszta związane z procesem. Łącznie Zuffa żąda od byłego zawodnika 388 000 tysięcy dolarów. W swoim pozwie, adwokacie zaznaczyli, że Hunt mimo przegranego procesu, na swoich mediach społecznościowych dalej atakuje prezydenta UFC oraz samą organizację.

Znany z ciętego języka Hunt zamieścił odpowiedź dla UFC na swoim instagramie:

Nie wiem, skąd ten facet ma informacje, ale skoro już tu jesteśmy. Ta oszukańcza promująca sterydy firma @ufc, jak zwykle próbuje mnie zastraszyć. Ty mały łysy psie @danawhite możesz pocałować mój czarny tyłek. Powiem ci coś c#pko, chcesz tych pieniędzy to przyjdź tu i walcz ze mną o nie. Wal się razem ze swoją firmą.

https://www.instagram.com/p/B5wZne_poyHFVLZkVJ_17fwjGKQ4ln6LULMngo0/

56 KOMENTARZE

 1. 302 tysięcy dolarów na samych adwokatów – i właśnie dlatego jak nie masz twardych dowodów, to nie pozywaj gigantycznych firm.

 2. chcesz tych pieniędzy to przyjdź tu i walcz ze mną o nie

  a już tak całkiem poważnie, Hunt mógłby się ogarnąć, bo go zrujnuja

 3. UFC placilo mu naprawde dobre pieniadze mimo ze byl sredniakiem a typ im wbil noz w plecy, powinien dostac milion kary dla zasady płaczek j*bany

 4. Dla większości trzeźwo myślących ludzi było od poczàtku oczywiste że Lesnar będzie na pompie, tylko żeby iść do sądu trzeba mieć dowody a nie logiczne myślenie.

  Ale za tego "małego, łysego psa"

 5. Jak ktoś się przekręci po walce z koksem ponad poziomem, za pozwoleniem dajny, to będzie płacz, żeby wypierdolić dejne i że hunto był pierwszym rewolucjonistą

 6. Jak ktoś się przekręci po walce z koksem ponad poziomem, za pozwoleniem dajny, to będzie płacz, żeby wypierdolić dejne i że hunto był pierwszym rewolucjonistą

  Nie będzie płaczu. Ilu bokserów się już przekręciło, ilu kolarzy, kulturystów – żadnej rewolucji nie ma i nie będzie.

 7. Nie będzie płaczu. Ilu bokserów się już przekręciło, ilu kolarzy, kulturystów – żadnej rewolucji nie ma i nie będzie.

  bo nie wykryto przy tym, że przeciwnik był napierdolony koksem

 8. To się prosiak ucieszy HiHi

  Nie startuje się do takiej bitwy nie mając odpowiednich armat.

  Mrówka w starciu ze słoniem liczy na dobry wynik.

  :korwinstupid:

 9. 302 tysięcy dolarów na samych adwokatów – i właśnie dlatego jak nie masz twardych dowodów, to nie pozywaj gigantycznych firm.

  Korporacje.

  W Polsce nawet urzędnicy kontrolujący firmy mówią, że omijają korpo łukiem, bo w drzwiach wita ich sztab prawników. Za to małego zduszą bez problemu.

 10. Hahaha teraz jeszcze Dana go pozwie o zniesławienie :mamed:

  Daj spokój, gdyby Dana miał pozywać o zniesławienie, to typ by mieszkał w sądzie. UFC to co innego, ale po sobie pozwala jechać :v

 11. przyjdź tu i walcz ze mną o nie

  No no. Księga ulicy itd. Jak mu zamrożą konto czy co tam w USA jest według prawa robione to Marek bedize mógł co najwyżej spalić zdjęcie śmiejącego się Dany.

 12. Mareczek za swój niewyparzony jęzor trafi niedługo pod most :fjedzia: W najgorszym (dla niego) razie będzie musiał zarabiać na swoje długi w największej europejskiej organizacji (i drugiej na świecie!).

 13. Hunt zgarnął w ostatnich latach tyle kasy od UFC, że powinno spokojnie starczyć jeśli juz przyjdzie do płacenia. Rzecz w tym, że jakby odpuścił krucjatę to pewnie mógłby zarobić jeszcze więcej, ale cóż, taki charakter…

 14. 302 tysięcy dolarów na samych adwokatów – i właśnie dlatego jak nie masz twardych dowodów, to nie pozywaj gigantycznych firm.

  Jak masz twarde dowody to tym bardziej nie pozywaj bo może się zdarzyć nieszczęśliwy wypadek.

 15. Hunt zgarnął w ostatnich latach tyle kasy od UFC, że powinno spokojnie starczyć jeśli juz przyjdzie do płacenia. Rzecz w tym, że jakby odpuścił krucjatę to pewnie mógłby zarobić jeszcze więcej, ale cóż, taki charakter…

  Z tego co już kiedyś się tutaj pojawiało to on raczej rozwala kasę. Te zdjęcia gdzie cały złotem obwieszony raczej sugerują, że wydaje, a nie inwestuje. Jeżeli ktoś ma jakieś potwierdzone info to niech da znać.

 16. Mareczek za swój niewyparzony jęzor trafi niedługo pod most :fjedzia: W najgorszym (dla niego) razie będzie musiał zarabiać na swoje długi w największej europejskiej organizacji (i drugiej na świecie!).

  I pierwszej w galaktyce.

 17. Lista kosztów sądowych w procesie Hunt vs UFC jakich domaga się org od zawodnika w tym jeden dolar za parking:

  :matt:

 18. Lista kosztów sądowych w procesie Hunt vs UFC jakich domaga się org od zawodnika w tym jeden dolar za parking:

  :matt:

  Nie wiem czy to standard, nie znam się, ale wydaje mi się, że pojadą z nim na ostro. Marek lepiej uspokoj się, bo skończysz pod mostem.

  albo będziesz mieszkał z mamą, jak zwykły hejter

 19. Ken Shamrock w podobnej sprawie miał zwrócić UFC $175,000 za prawników. Nie wiem czy to w końcu zrobił bo White kilka lat po procesie mówił że ten dalej mu wisi kasę

 20. Widzę, że jak zakłady ci nie wchodzą to nie wykupujesz swojej dawki haloperidolu.

  Ale to prawda. Hunt mimo, że legenda, to zawsze był średniakiem, a w UFC zaczynał chyba nawet z ujemnym bilansem i z takim też skończył.

 21. Z tego co już kiedyś się tutaj pojawiało to on raczej rozwala kasę. Te zdjęcia gdzie cały złotem obwieszony raczej sugerują, że wydaje, a nie inwestuje. Jeżeli ktoś ma jakieś potwierdzone info to niech da znać.

  Złoto to dobra lokata.

  :lesnarhappy:

 22. Ale to prawda. Hunt mimo, że legenda, to zawsze był średniakiem, a w UFC zaczynał chyba nawet z ujemnym bilansem i z takim też skończył.

  Taka prawda, że gówno prawda. Umówmy się, że średniakiem to był/jest Askham czy Jotko. A gość który w swoim prime wygrywał z CroCopem, Wanderlejem, Rothwellem czy Nelsonem (gdy jeszcze byli mordercami) nie jest przeciętniakiem. Dużo przegrywał, dużo wygrywał, ale będąc u szczytu formy zawsze w spektakularny sposób. Na marginesie przeciętność to antyteza legendarności, nie wiem jak to zestawiłeś.

 23. Nie wiem czy to standard, nie znam się, ale wydaje mi się, że pojadą z nim na ostro. Marek lepiej uspokoj się, bo skończysz pod mostem.

  albo będziesz mieszkał z mamą, jak zwykły hejter

  Zrobią z niego po prostu przykład dla innych, żeby trzymali język za zębami na przyszłość.

 24. Cała lista kosztów po stronie UFC tutaj:

  Kurdę prawnicy w Stanach to jednak mają klawe życie. 600 dolców za godzinę videokonferencji :frankapprove:

  @Comber jesteś w stanie powiedzieć jak to się ma w porównaniu do polskich stawek?

 25. Kurdę prawnicy w Stanach to jednak mają klawe życie. 600 dolców za godzinę videokonferencji :frankapprove:

  @Comber jesteś w stanie powiedzieć jak to się ma w porównaniu do polskich stawek?

  Prawnik prawnikowi nierówny, tak samo jak sprawa sprawie. Nie brlabym tych stawek za wyznacznik

 26. Na marginesie przeciętność to antyteza legendarności, nie wiem jak to zestawiłeś.

  Dość łatwo. Wystarczy być legendarnym w czymś innym niż w czym się jest przeciętnym.

  On był legendarny w sile ciosu, a bardzo przeciętny w wygrywaniu walk.

  A no i jeszcze co do tego wygrywania – Wanderlei za mały, żeby coś ugrać. Z Crocopem – mecz kickbokserski w klatce mma. Dwóch kolejnych walk nie pamiętam, ale w mma wystarczyło mu dać zapaśnika i na koniec kariery mamy ujemny bilans.

 27. Dość łatwo. Wystarczy być legendarnym w czymś innym niż w czym się jest przeciętnym.

  On był legendarny w sile ciosu, a bardzo przeciętny w wygrywaniu walk.

  Chyba że tak. Ale użyłeś ogólnikowego stwierdzenia, że zawsze był średniakiem. Zaś bycie legendarnym w czymkolwiek unieważnia przeciętność na poziomie generalnym.

 28. Kurdę prawnicy w Stanach to jednak mają klawe życie. 600 dolców za godzinę videokonferencji :frankapprove:

  @Comber jesteś w stanie powiedzieć jak to się ma w porównaniu do polskich stawek?

  Stawki bywają podobne za 1h w zależności od położenia w hierarchii, umowy, złożoności problemu. Przyjmijmy, że te 600 USD to jakiś partner kancelarii miedzynarodowej(standardy PL) .

 29. Stawki bywają podobne za 1h w zależności od położenia w hierarchii, umowy, złożoności problemu. Przyjmijmy, że te 600 USD to jakiś partner kancelarii miedzynarodowej(standardy PL) .

  Ale przeliczając złotówkę do dolara 1:1 czy normalnie po kursie dolara?

 30. Ale przeliczając złotówkę do dolara 1:1 czy normalnie po kursie dolara?

  Po kursie. Oczywiście przeciętnie jest niżej, ale czas pracy partnera jest mniej więcej wyceniany na takie kwoty.

 31. Będzie leżał, będzie bulił i będzie płakał.

  a następnie jego dzieci i ich dzieci

  :razz:utinlaugh:

  Edit: bo grubas ma podejrzewam lekką rękę do pieniędzy i pewnie leci już na oparach 🙂

 32. Ken Shamrock w podobnej sprawie miał zwrócić UFC $175,000 za prawników. Nie wiem czy to w końcu zrobił bo White kilka lat po procesie mówił że ten dalej mu wisi kasę

  :razz:utinlaugh: stary dobry wkurwiony wujek Dana jeszcze przed sprzedaniem UFC kiedy mu zależało na marce

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.