Jan Błachowicz i Jon Jones
Jan Błachowicz i Jon Jones

Po tym jak Daniel Cormier (MMA 22-2-1NC) przegrał walkę mistrzowską ze Stipe Miocicem (MMA 19-3), podczas gali UFC 241, zapewne nie dojdzie w najbliższym czasie do trzeciego pojedynku Cormiera z Jonem Jonesem (MMA 25-1-1NC). O takim starciu mówiło się głośno przed walką Daniela ze Stipe, jednak porażka Cormiera zapewne pokrzyżowała te plany.

O ile jednak dla Cormiera nie jest to zapewne dobra wiadomość, to już dla Jana Błachowicza (MMA 24-8), który liczy na walkę z Jonem Jonesem, taka sytuacja wydaje się być idealna. Polak postanowił więc przypomnieć, że z chęcią wejdzie do klatki UFC, aby zmierzy się w niej o mistrzowski pas.

Gala UFC 241 była bardzo dobra. Fantastyczne walki, czyli to co możemy pokazać razem Jonie Jones. Przeznaczenie chce byśmy spotkali się w tym roku. Będę gotowy. Zróbmy to.

Warto przypomnieć, że Jan Błachowicz nie po raz pierwszy postanowił zawalczyć medialnie o starcie mistrzowski i od jakiegoś czasu stara się zainteresować UFC tym pojedynkiem.

25 KOMENTARZE

 1. DC chyba trafil na watek #JanVsJon i postanowil Janka wesprzec. Mysle, ze walka musi sie odbyc skoro taka ikona tego sportu jak Cormier zdecydowal sie oddac swoj pojedynek zeby zobaczyc Polish Power w akcji

 2. Teraz to już innego logicznego wyboru w tym roku do walki z Jonesem nie mają, a jeśli tak to konia z rzędu temu który poda jakąś propozycje.

 3. Teraz to już innego logicznego wyboru w tym roku do walki z Jonesem nie mają, a jeśli tak to konia z rzędu temu który poda jakąś propozycje.

  Oezdemir niestety może być na upartego, chociaż statystyki są za Jankiem

  No i gdyby DC jednak się zdecydowal na walke w półciężkiej to wiadomo że ma z marszu

 4. Oezdemir niestety może być

  Kuźwa Mac, dostał na dziurę od Cormiera, Reyes i Smitha, ubil placka Latifiego i po pas? Myślę że seria 4 wygranych, przerwana porażka z Thiago który dał bardzo bliska walkę z Jonem, i potem znokautowanie gościa który był kreowany na pretendenta, byłego mistrza MW jest więcej warta niż jedna wygrana Volkana. Anyway Rockhold>Latifi

 5. Oezdemir niestety może być

  Przegrał TS z Cormierem, potem ze Smithem i Reyesem. Dopiero teraz się odbił, ale to i tak za mało. Janek też ma passe jednego zwycięstwa, ale jednak raz że przeciwnik bardziej wymagający a przynajmniej z większą marką no i po drugie Janek chociaż w ostatnich 6 walkach ma bilans 5-1, a przegrał tylko z dzikiem, robokopem jakim jest Santos.

 6. Kuźwa Mac, dostał na dziurę od Cormiera, Reyes i Smitha, ubil placka Latifiego i po pas? Myślę że seria 4 wygranych, przerwana porażka z Thiago który dał bardzo bliska walkę z Jonem, i potem znokautowanie gościa który był kreowany na pretendenta, byłego mistrza MW jest więcej warta niż jedna wygrana Volkana. Anyway Rockhold>Latifi

  Przegrał TS z Cormierem, potem ze Smithem i Reyesem. Dopiero teraz się odbił, ale to i tak za mało. Janek też ma passe jednego zwycięstwa, ale jednak raz że przeciwnik bardziej wymagający a przynajmniej z większą marką no i po drugie Janek chociaż w ostatnich 6 walkach ma bilans 5-1, a przegrał tylko z dzikiem, robokopem jakim jest Santos.

  Tak jak mówiłem, statystyki są za Jankiem, ranking też. Ale Oezdemir jest bardziej rozpoznawalny niż Janek i to może niestety przewazyc, oczywiście z logiką to nie będzie miało nic wspólnego, ale nie takie rzeczy już były.

 7. Tak jak mówiłem, statystyki są za Jankiem, ranking też. Ale Oezdemir jest bardziej rozpoznawalny niż Janek i to może niestety przewazyc, oczywiście z logiką to nie będzie miało nic wspólnego, ale nie takie rzeczy już były.

  Janka teraz też już znają po brutalnym KO na bozyszczu tłumu, każdy teraz o nim gada

 8. Teraz to już innego logicznego wyboru w tym roku do walki z Jonesem nie mają, a jeśli tak to konia z rzędu temu który poda jakąś propozycje.

  Konia z rzędem, czyli z siodłem i resztą sprzętu :einsteinsmoke:

 9. Przegrał TS z Cormierem, potem ze Smithem i Reyesem. Dopiero teraz się odbił, ale to i tak za mało. Janek też ma passe jednego zwycięstwa, ale jednak raz że przeciwnik bardziej wymagający a przynajmniej z większą marką no i po drugie Janek chociaż w ostatnich 6 walkach ma bilans 5-1, a przegrał tylko z dzikiem, robokopem jakim jest Santos.

  A Mousasiemu nie przedłużyli kontraktu, po 4 wygranych z rzędu z Santose Belfortem, Hallem, Weidmanem :eddieconspiracy:

 10. A Mousasiemu nie przedłużyli kontraktu, po 4 wygranych z rzędu z Santose Belfortem, Hallem, Weidmanem :eddieconspiracy:

  Nie nie przedłużyli, tylko nie dogadali się w sprawie nowego.

 11. Wg mnie jesli Jones do tej pory nie odcwierkal to nic z tego nie bedzie.

  Też tak myśle, chociaż może czekał na rozstrzygnięcie pojedynku Cormier – Miocic.

 12. Wg mnie jesli Jones do tej pory nie odcwierkal to nic z tego nie bedzie.

  Zajęty jest docinaniem Cormierowi.

 13. Taka aktywność na twitterze jak teraz u Janka bardzo pożądana, tylko spóźniona.

  Życzę mu tej walki, ale to, że przeznaczenie chce nie oznacza, że Dana będzie chciał.

 14. Kurcze, teraz najbardziej zdaje sobie sprawę co znaczy medialność. Joanna zrobiła swoje show i same walki o paski. Janek chociaż teraz powinien naturalnie o niego walczyć to każdy trzęsie portkami i zdaje sobie sprawę jak to wciąż odległe i niepewne… Pomimo ubicia Rockholda w tak pięknym stylu. No właśnie ale amerykański sen śnił o Rocholdzie vs. JBJ a teraz co ?

 15. Może nie jestem ekspertem, ale takie proszenie się ciągle o tą walkę raczej nie poprawia pozycji negocjacyjnej do dużych pieniędzy.

 16. Może nie jestem ekspertem, ale takie proszenie się ciągle o tą walkę raczej nie poprawia pozycji negocjacyjnej do dużych pieniędzy.

  Janek już raz udowodnił że nie chodzi mu o pieniądze.

 17. Hmmm mam dziwne, mieszane odczucia…bo oczywiście kibicuję Jankowi z całego serca, życzę mu samych sukcesów i walki o pas (choć wolałbym osobiście aby ją dostał chociaż po jeszcze jednej, cennej wygranej) tak jakoś mi nie pasuje takie twitt'erowe, nachalne upominanie się o walkę… No ale z drugiej strony czasy takie, że jak się nie krzyczy w wywiadach, nie rzuca wyzwań wymieszanych najlepiej z bluzgami to chyba taki kierunek pozostaje obrać i liczyć na upragnione starcie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.