Zdaniem Maxa Hollowaya, UFC 300 potrzebuje dobrej, popularnej wśród fanów walki. Jako kandydaturę zgłasza siebie i Justina Gaethjego – starcie, w którym na szali położony zostanie pas BMF (Najgroźniejszego Sk******na).

Max Holloway oczekuje obecnie na rozwiązanie sytuacji na szczycie swojej dywizji. Mistrz wagi piórkowej Alexander Volkanovski będzie bronił tytułu przeciw Ilii Topurii w lutym na UFC 298. Holloway uległ „Volkowi” już trzykrotnie, w związku z czym z pewnością będzie sercem za Topurią, ponieważ to otworzyłoby mu drogę do walki mistrzowskiej.

W międzyczasie „The Blessed” lobbuje za zestawieniem z właścicielem pasa BMF – Justinem Gaethjem. Jego zdaniem osadzenie czasowe jest optymalne, ponieważ kiedy on sam będzie czekał na rozstrzygnięcie starcia o tytuł dywizji piórkowej, Gaethje oczekiwał będzie na pojedynek na szczycie swojej kategorii – Islam Makhachev vs Charles Oliveira. Daje to czas i okazję na walkę o pas BMF:

Zgłaszałem swoją kandydaturę do walki o pas BMF z Gaethjem. Myślę, że uczynilibyśmy z tej walki ucztę dla fanów, plus dochodzi sam pas BMF. Wiem, że nie mają ludzi na UFC 300, więc to by było idealne. Starcie dla fanów, ponieważ on i tak musi czekać. Jeśli Islam nie zawalczy przed Ramadanem, będzie musiał czekać aż do października – będzie to ponad półtora roku po jego ostatniej walce.

Nie uważam, żeby miał siedzieć bezczynnie tak długo. W międzyczasie, dlaczego by nie zestawić fajnej walki, zarobić sporo pieniędzy i zrobić prawdziwe show, uszczęśliwić fanów? Taki był zamysł.

Max Holloway wywoływał Gaethjego do walki już niespełna miesiąc temu za pośrednictwem portalu X. Gaethje odpowiedział, mówiąc, że za bardzo lubi Maxa, aby uderzać go w twarz – planuje poczekać na szansę walki o tytuł dywizji lekkiej. Holloway zupełnie go za to nie obwinia, natomiast ma nadzieję, że zmieni zdanie:

Nie chciałbym, żeby taki talent marnował się przez rok w oczekiwaniu na title shota. Rozumiem jego podejście. Rozumiem, bo zasługuje na walkę o pas.

Walki z Gaethjem o pas BMF szuka także wspinający się szybko na szczyt dywizji lekkiej Benoit Saint-Denis. Na UFC 300 chce się także pojawić Dustin Poirier, więc jest pewna szansa na zestawienie rewanżu między nim a Gaethjem. Na potwierdzenie karty walk jubileuszowej, kwietniowej gali UFC 300 będzie trzeba jednak jeszcze chwilę poczekać – natomiast jej ogłoszenie na pewno ciężko będzie przegapić.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,915 komentarzy 2,954 polubień

Zdaniem Maxa Hollowaya, UFC 300 potrzebuje dobrej, popularnej wśród fanów walki. Jako kandydaturę zgłasza siebie i Justina Gaethjego – starcie, w którym na szali położony zostanie pas BMF (Najgroźniejszego Sk******na). Max Holloway oczekuje obecnie na rozwiązanie sytuacji na szczycie swojej dywizji. Mistrz wagi piórkowej Alexander Volkanovski będzie bronił tytułu przeciw Ilii Topurii w lutym na […]

Odpowiedz polub

click to expand...