Już w piątek, 6 marca, na antenie Polsatu zostanie wyemitowany pierwszy odcinek programu Tylko Jeden. Poniżej zebraliśmy wszystkie informacje, które poznaliśmy o nowym tytule tworzonym przez organizację KSW.

Data i godzina emisji: Piątek, 22:05, Polsat
Liczba uczestników: 10
Nagroda główna: Kontrakt z organizacją KSW o wartości 200 000 zł

Trenerzy: Łukasz Zaborowski i Marcin Wrzosek
Prowadząca program: Blanka Lipińska

Oficjalny zwiastun programu:

Na oficjalnej stronie programu Tylko Jeden znajdziemy krótką informację opisującą w pełni to, co zobaczymy podczas emisji:

Tylko Jeden to przyspieszony kurs życia zawodowego sportowca. Uczestnicy spędzą dwa miesiące w jednym domu, aby wspólnie żyć i trenować na oczach telewidzów i fachowców oceniających każdy ich krok. Co tydzień z programem pożegna się jeden z nich. Dni między pojedynkami upłyną im na zgłębianiu tajników MMA i rywalizacji w wymagających a czasem bardzo nietypowych zadaniach specjalnych.”

W rozmowie Jakub Jusińskiego z Polsatu z Maciejem Kawulskim, współwłaściciel KSW opowiedział, jak z jego perspektywy zapowiada się program:

„Bo to jest pierwsze uczciwe reality show w tej części świata. To nie SMS-y będą decydować, kto zostanie w programie. Zawodnicy będą musieli wytrzymać nie tylko ciężar pięści swojego przeciwnika, ale też ciężar własnego wizerunku. Program przybliży nas do prawdy. W sposób, jaki jeszcze nigdy żaden inny program tego nie zrobił! Bo uczestnicy nie walczą o przysłowiowego poloneza, tylko walczą – w ich rozumieniu – o największe trofeum, czyli karierę. Wywalczą ją nie ze względu na wzbudzenie sympatii wśród widzów, tylko koncentrując się na tym, żeby pokonać resztę uczestników. Pewne elementy tego reality show występowały w innych programach, ale nigdy w takiej konfiguracji, jak to ma miejsce w „Tylko Jeden”.”

Jeśli kogoś zastanawia, dlaczego to właśnie Blanka Lipińska prowadzić będzie program Tylko Jeden, Maciej Kawulski również odpowiedział na takie pytanie:

„Uważamy, że robimy program o bardzo męskim świecie, który ma szansę dotrzeć do absolutnie szerokiej publiczności. W związku z czym, jeżeli jest szansa, aby zobaczyć ten męski świat oczami kobiety, to tym bardziej chcemy to zrobić. Blanka jest interesująca sama w sobie. Potrafi zadawać pytania i ma trochę do powiedzenia o świecie MMA, w którym jest bardzo autentyczna i pracuje od dawna przy okazji gal KSW. Myślę, że to pozwoli kobietom albo ludziom, którzy na co dzień nie interesują się tym sportem, razem z nią poznawać jego elementy. Widz przez pryzmat jej pytań i ciekawości będzie mógł spojrzeć na ten świat normalnymi, nieeksperckimi oczami i przybliżyć sobie niektóre tematy, które nie są dla wszystkich oczywiste.”

UCZESTNICY (lista ułożona według kolejności ogłaszania):

Paweł Kiełek

ZWYCIĘZCA HERAKLESA ZA ROK 2014 W KATEGORII „ODKRYCIE ROKU”
Rekord zawodowy: 9-5-1 (1 NC)
Ostatnia walka: vs Benoit Saint-Denis (5-0, 1 NC) | Catchweight do 77 kilogramów – wygrana zmieniona na „no contest”

Kiełek jest już dobrze znany polskim kibicom mieszanych sztuk walki. 24-latek występował dla takich organizacji, jak PLMMA, FEN czy ACB, gdzie pokonywał między innymi Tomasza Jakubca, Mateusza Rębeckiego czy Ireneusza Szydłowskiego.

Ostatnie cztery pojedynki Paweł Kiełek stoczył pod szyldem organizacji BRAVE CF. W marcu 2018 roku niejednogłośnie na punkty przegrał z Sidneyem Wheelerem, dwa miesiące później wypunktował Mehdiego Baghdada, natomiast w grudniu tego samego roku przegrał w pierwszej rundziez z Davidem Baerem. W ostatniej walce Polak pokonał Benoita Saint-Denisa, jednak później werdykt tego starcia został zmieniony na „no contest”, o czym pisaliśmy na łamach portalu MMARocks.pl.

>>> Paweł Kiełek oszukany? Wynik wygranej walki Polaka zmieniony na „no contest”

„Jego przygoda ze sztukami walki trwa od 2008 roku, kiedy zaczął trenować kickboxing. Z czasem jego serce zaczęło bić dla MMA. Przez blisko 3 lata stoczył 20 amatorskich walk, by w wieku 17 lat zadebiutował na zawodowym ringu. W 2015 roku został okrzyknięty „odkryciem roku” w polskim MMA. Przez 6 lat stoczył 16 walk zawodowych w różnych częściach świata. Do swoich najcenniejszych zwycięstw może zaliczyć wygraną z obecnym mistrzem FEN Mateuszem Rębeckim. Prywatnie jest szczęśliwym mężem, a w niedługiej przyszłości także tatą. Zawodowo zajmuje się internetową sprzedażą suplementów diety.”

Piotr „Leda” Walawski

Rekord zawodowy: 7-4-1
Ostatnia walka: vs Marcin Kostrubiec (2-6-1) | Kategoria średnia – remis większościową decyzją sędziów

22-latek zawodową karierę rozpoczął w styczniu 2016 roku na gali TFL 8, gdzie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Krzysztofa Mielniczuka. W kolejnym starciu Walawski zmierzył się jednak z Cezarym Kęsikiem, z którym przegrał w drugiej rundzie.

W następnych pojedynkach „Leda” pokonywał między innymi Roberta Lau, Artura Skrzypca czy Krzysztofa Marczuka, przegrywał natomiast z Mateuszem Symoczką czy Adamem Bieganskim. W ubiegłym roku Piotr Walawski stoczył trzy pojedynki – w czerwcu przegrał decyzją sędziów z Jarosławme Lechem, w sierpniu ciosami odprawił Nikolego Jovanovica, w listopadzie natomiast zremisował z Marcinem Kostrubcem.

„Od dziecka marzył o tym, żeby dorównać swoim filmowym idolom – Bruce’owi lee i Jeanowi Claude van Damme’owi. Realizację swoich marzeń rozpoczął już w wieku 10 lat, stawiając się wówczas po raz pierwszy na sali treningowej. Wychował się na łódzkich Bałutach, które wyrobiły u niego twardy charakter widoczny w klatce. Trenuje w Shark Top Team u boku takich zawodników, jak Marcin Wrzoszek czy Karolina Kowalkiewicz. Jego zawodowy rekord to 7 wygranych, 4 porażki i jeden remis. W karierze amatorskie stoczył 44 pojedynki, z czego 34 wygrał. Zawodowo zajmuje się treningiem personalnym, co pozwala mu na finansowanie swoich pasji.”

Mariusz „Radzik” Radziszewski

Rekord zawodowy: 17-17-2
Ostatnia walka: vs Roman Belogurov (7-17) | Catchweight do 79 kilogramów – wygrana przez poddanie

To zdecydowanie najbardziej doświadczony uczestnik programu. Zawodową karierę rozpoczął w 2004 roku. Przez pierwsza lata walczył na regiolnych galach, gdzie mierzył się między innymi z Rafałem Lasotą czy Jędrzejem Kubskim.

W październiku 2009 roku „Radzik” pokonał innego uczestnika „Tylko Jeden”, Tomasza Romanowskiego, dla którego był to debiut w zawodowym MMA.

Po czterech zwycięstwach z rzędu Radziszewski zaczął występy na zagranicznych galach ProFC, gdzie toczył pojedynki z wymagającymi rywalami. W kolejnych starciach walczył między innymi dla Tech-KREP FC czy M-1.

W Polsce Radziszewski mierzył się z takimi zawodnikami, jak Daniel Skibiński, Michał Michalski, Mateusz Piskorz czy Krzysztof Kułak – starcia jednak te przegrywał.

Od trzech pojedynkach Mariusz Radziszewski jest niepokonany. Na PCF 18 w 2018 roku pokonał w drugiej rundzie znanego polskim kibicom Gulherme Cadene, w kolejnym starciu znokautował Vladislava Schepanskyiego, a w listopadzie ubiegłego roku poddał Romana Belogurova.

„Najstarszy i najbardziej doświadczony uczestnik programu, a zarazem jeden z weteranów polskiego MMA. Wielokrotny medalista najstarszego turnieju MMA w Polsce – Hadaka Waza. Reprezentuje barwy Shark Top Team Łódź oraz Shark Top Team Bytom. Jest byłym mistrzem i wielokrotnym medalitą Międzynarodowych Mistrzostw Polski Full Contact Ju-Jitsu oraz wielokrotnym medalistą turniejów grapplingowych.”

Marcin „Krakus” Krakowiak

Rekord zawodowy: 7-1
Ostatnia walka: vs Ruslan Heleshko (3-5-1) | Kategoria średnia – wygrana przez nokaut w pierwszej rundzie

Krakowiak zawodową przygodę z mieszanymi sztukami walki rozpoczął w październiku 2015 roku na gali IFN 1, gdzie poddał Jacka Bednorza. Kilka miesięcy później na Time of Masters 2 przerał on jednak walkę z Adrianem Pohnkem, a do klatki po dwóch pojedynkach powrócił dopiero dwa lata później.

26-latek powrócił do klatki w marcu 2018 roku, rozbijając ciosami w zaledwie 20 sekund Pawła Kiecanę, rozpoczynając tym samym serię zwycięstw, która trwa do dzisiaj. W kolejnych pojedynkach Krakowiak przed czasem kończył Mateusza Grzeżółkowskiego, Mateusza Strzelczyka, Denisa Kurdinova, Jarosława Lecha i Ruslana Heleshkę.

„”Krakus” to kolejny reprezentant łódzkiej szkoły walki. Zawodnik Octopus Łódź oraz Octopus Wolbórz, gdzie jest także trenerem. Medalista Mistrzostw Polski BJJ, BJJ No Gi, zdobywca Pucharu Polsi ADCC oraz Pucharu Polski BJJ. Wszystkie swoje dotychczasowe walki kończył przed czasem, 3 razy nokautując rywali i 4 razy zmuszając ich do poddania.”

Karol Wesling

Rekord zawodowy: 0-0
Ostatnia walka:

Jedyny uczestnik programu „Tylko Jeden” bez walki w zawodowym MMA na swoim koncie. Według informacji prasowej Karol Wesling ze sportem związany jest od 7. roku życia, jednak wyłącznie sporty walki trenuje od 18. roku życia.

Trzy lata temu u Weslinga wykryto nowotwór w lewej komorze serca. Po operacji i sześciu miesiącach rehabilitacji wrócił on na matę, gdzie doskonali swoje umiejętności. Na swoim koncie ma tytuły Mistrza Polski Kickboxingu WKSF i UFR, Mistrza Polski MMA „Time of Masters” oraz złoty medal Pucharu Europy Mazovia CUP w formule MMA.

„Trener i zawodnik MMA, Muay Thai i K1. Ze sportem związany od 7 roku życia. W przeszłości trenował lekką atletykę, akrobatykę i piłkę ręczną. Od 18 roku życia szkoli się wyłącznie w sportach walki, ciągle doskonaląc swój wachlarz technik. Trzy lata temu przyszło mu zmierzyć się z najcięższym życiowym przeciwnikiem – nowotworem serca w lewej komorze serca. Po operacji i sześciu miesiącach rehabilitacji wrócił na matę, dzie daje z siebie wszystko. Robi to z myślą o swoich najbliższych, ale także o sobie – treningi pozwalają mu na pokonywanie kolejnych słabości i budowę lepszej wersji siebie. Na co dzień pracuje jako szef kuchni we włoskim bistro, prowadzi treningi indywidualne i grupowe, a także zdarza mu się pilnować porządku w warszawskich klubach. Ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski Kickboxingu WKSF i UFR, Mistrza Polski MMA „Time of Masters”. Karol jest także Złotym Medalistą Pucharu Europy Mazovia CUP w formule MMA.”

Bartłomiej „Clark Kent” Gładkowicz

Rekord zawodowy: 6-0
Ostatnia walka: vs Sebastian Jaroński (5-2) | Kategoria półśrednia – wygrana jednogłośną decyzją sędziów

Jeden z kilku niepokonanych zawodników wśród uczestników programu „Tylko Jeden”. Gładkowicz karierę w zawodowym MMA rozpoczął w kwietniu 2017 roku, pokonując przed czasme Krzysztofa Jankowiaka. Od tamtej pory stoczył on łącznie sześć pojedynków, z których wszystkie zwyciężył.

„Clark Kent” w swojej karierze wystąpił na takich galach, jak Slugfest, Envio Fight Night czy Gala Sportów Walki. W ostatnim pojedynku jednogłośną decyzją sędziów pokonał Sebastiana Jarońskiego. Wcześniej pokonywał między innymi Damiana Domachowskiego czy Daniela Lewandowskiego.

„Ze sportami walk związany od 8 lat, choć w życiu miał też epizod w orkiestrze dętej i bractwie rycerskim. Dzięki MMA nabbrał pewności siebie, nauczył się pokory. Dzięki swojej niepozornej posturze jest chętnie wybierany na przeciwnika w oktagonie, czego rywale późnie żałują. Na zawodowym ringu nie doznał jeszcze porażki – może pochwalić się rekordem 6 zwycięstw, z czego cztery walki zakończył w pierwszej rundzie. Jest byłym Mistrzem Polski w BJJ. Reprezentuje bydgoskie kluby Fighting Division/XYZ oraz Fight Academy. Jest posiadaczem purpurowego pasa w BJJ. Jego hobby to gry komputerowe.”

Kamil „Kamas” Dołgowski

Rekord zawodowy: 5-0
Ostatnia walka: vs Karol Skrzypek (5-2) | Kategoria półśrednia – wygrana jednogłośną decyzją sędziów

https://www.instagram.com/p/B9L-8cTnc13/

„Kamas” swój pierwszy pojedynek w zawodowym MMA stoczył już w październiku 2014 roku na gali PLMMA 39, gdzie w niecałe półtorej minuty znokautował Patryka Bąka. Od tamtej pory stoczył jednak tylko pięć pojedynków.

W 2016 roku Dołgowski w drugiej rundzie odprawił Przemysława Barana, w 2017 roku poddał Jakuba Pawlaka, w 2018 roku w pierwszej rundzie odklepał gilotyną Cezarego Oleksiejczuka, a w 2019 roku jednogłośnie wypunktował Karola Skrzypka.

Podczas ubiegłorocznej gali ACA 101 w Warszawie Kamil Dołgowski miał skrzyżować rękawice z Markiem Hulmem, jednak do starcia ostatecznie nie doszło.

„Kamil Dołgowski trenuje sporty walki od 8 lat. Na zawodowym ringu stoczył pięć pojedynków, z których za każdym razem wychodził zwycięsko. Reprezentuje barwy klubu Rio Grappling Wroclaw. W wieku 11 lat został porażony prądem i doznał upadku, w wyniku którego miał pękniętą czaszkę i problemy ze wzrokiem. Powrót do zdrowia potraktował jako dar od losu, który postanowił wykorzystać poświęcając się w pełni dla sportu. Pracuje jako bramkarz w kasynach oraz w dyskotekach. Prywatnie zapalony wędkarz, który czas na rybach traktuje jako okazję do wyciszenia się.”

Tomasz „Tommy” Romanowski

Rekord zawodowy: 9-7
Ostatnia walka: vs Michał Balcerczak (2-1, 1 NC) | Kategoria półśrednia – starcie zakończone wynikiem „no contest” po kopnięciu w krocze

Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników programu „Tylko Jeden”. W swoim debiucie w zawodowym MMA zmierzył się z innym uczestnikiem, Mariuszem Radziszewskim. Starcie to Romanowski przegrał.

W swojej karierze „Tommy” wygrywał między innymi z takimi zawodnikami, jak Dawid Drobina czy Daniel Skibiński, przegrywał natomiast z Kamilem Szymuszowskim, Salimem Touahrim czy Igorem Michaliszynem.

Od czerwca 2018 roku Romanowski pozostaje zawodnikiem niepokonanym – pokonał wtedy Łukasza Cieplechowicza. W kolejnych starciach zawodnik ze Stargardu Szczecińskiego pokonał Pawła Karwowskiego, Potra Danelskiego i Łukasza Zielonkę. Ostatni pojedynek z udziałem Tomasza Romanowskiego zakończył się jednak rezultatem „no contest” po przypadkowym uderzeniu w krocze rywala.

„Od dzieciństwa sport odgrywał główną rolę w jego życiu. W młodości trenował piłkę nożną, koszykówkę i zapasy jednocześnie. Po dostaniu się do kadry wojewódzkiej skupił się na piłce nożnej, co zaowocowało powołaniem do młodzieżowej kadry Polski. Zarabiał na życie pracując za granicą – w Niemczech i Irlandii. Po powrocie do kraju pracował jako bramkarz w nocnych klubach. Obecnie trenuje w Berserkers Team Stargard i Szczecin i BKS Skorpion Szczecin. Tomek może pochwalić się serią czterech kolejnych zwycięstw. Nadal chętnie gra w pilkę nożną, koszykówkę, a także spędza czas ze swoimi dziećmi.”

Adrian „Bartos” Bartosiński

NOMINACJA DO HERAKLESA ZA ROK 2019 W KATEGORII „ODKRYCIE ROKU”
Rekord zawodowy: 7-0
Ostatnia walka: vs Konstantin Linnik (16-16) | Catchweight do 80 kilogramów – wygrana przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie

Adrian Bartosiński po wielu problemach kontraktowych ostatecznie weźmie udział w programie „Tylko Jeden”. Przypomnijmy – „Bartos” na początku roku rozpoczął internetową zbiórkę z prośbą o wsparcie „w walce o sportowe marzenia”. Cel wynosił 30 tys. złotych, które miały zostać przeznaczone na zapłacenie organizacji Fight Exclusive Night odstępnego za rozwiązanie kontaktu. Więcej o całej sytuacji możecie przeczytać w linku poniżej.

>>> Zawodnik MMA zbiera 30 tys. złotych na rozwiązanie kontraktu z FEN, aby wziąć udział w programie „Tylko Jeden”

Ostatecznie Bartosiński nie zdołał zebrać 30 tys. złotych przez internet, a w wykupieniu kontraktu pomogła sama organizacja KSW, która postanowiła wykupić kontrakt zawodnika.

>>> KSW wykupiło kontrakt Bartosińskiego z FEN. Zawodnik zbierał 30 tys. zł by wystąpić w reality show

„Bartos” zawodową karierę rozpoczął w listopadzie 2017 roku na TFL 12, gdzie pokonał jednogłośną decyzją sędziów Michała Pacha. W kolejnych starciach „Bartos” pokonał na punkty Wojciecha Żuchnika i ciosami odprawiał Jarosław Lecha, Vladislava Schepanskyiego, Alexandera Shingarenkę, Krystiana Bielskiego i Konstantina Linnika.

„Pasję do sportów walki zaszczepił mu ojciec, który jest byłym zapaśnikiem. Adrian jest z zawodu kucharzem, jednak postanowił realizować się w sporcie. Opuścił rodzinną Rawę Mazowiecką, by móc poświęcić się w pełni treningom w łódzkim Octopusie. Stoczył do tej pory siedem zawodowych pojedynków, nie przegrywając żadnego z nich. Pięć ostatnich walk wygrał przez nokaut. Jego talent został doceniony przez KSW. Federacja postanowiła wykupić jego kontrakt od konkurencyjnej organizacji, dając mu możliwość skonfrontowania się z pozostałymi uczestnikami programu.”

Michał „Dr Beast” Sobiech

Rekord zawodowy: 3-0
Ostatnia walka: vs Przemysław Fajer (2-6) | Kategoria lekka – wygrana przez techniczny nokaut w drugiej rundzie

Podopieczny Damiana Herczyka rozpoczął zawodową karierę w czerwcu 2018 roku. Od tamtej pory stoczył trzy pojedynki, z których wszystkie zwyciężył. W debiucie Sobiech już w pierwszej rundzie pokonał przez nokaut Sebastian Rajewskiego.

W ostatnim pojedynku Michał Sobiech otrzymał możliwość wystąpienia w głównym pojedynku krakowskiej gali Wieczór Walk 5. 25-latek w drugiej rundzie pokonał wtedy ciosami Przemysława Fajera.

„Mieszane sztuki walki trenuje od 10 lat. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunkach Dietetyka oraz Wychowanie Fizyczne. Na co dzień pracuje z innymi sportowcami jako dietetyk i health coach. Trenuje w klubie DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała. Chciałby zostać drugim najsłynniejszym mieszkańcem rodzinnych Goczałkowic- zaraz po wielokrotnym reprezentancie Polski w piłce nożnej Łukaszu Piszczku. „Bestia” jest z charakteru domatorem – pomaga swoim rodzicom w prowadzeniu domu i ogrodu, na którym ćwiczy jogę i medytuje. Michał nadal czeka na poznanie życiowej partnerki, która będzie podzielała jego pasję do sportu i zdrowego, harmonijnego życia.”

Tylko Jeden – kulisy programu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.