Przemysław Mysiala, Paweł Kiełek i Mamed Khalidov

Do dość dziwnej sytuacji doszło na dwa miesiące po gali Brave CF 28, gdzie swój pojedynek stoczył Paweł Kiełek (9-5-1, 1 NC). Początkowo 24-latek zwyciężył z Benoitem Saintem-Denisem (4-0, 1 NC) przez przerwanie lekarza po dwóch rundach, jednak po dwóch miesiącach pojedynek został uznany za nierozstrzygnięty. Co ciekawe, według słów Kiełka, werdykt został zmieniony po tym, jak nie zaakceptował on kolejnego starcia dla Brave CF na początku 2020 roku.

„Ogólnie to jestem zaskoczony, bo według mnie to trochę słabe zachowanie osób decyzyjnych z BRAVE, że po trzech miesiącach został zmieniony werdykt na NC, na chwilę po tym, jak odmówiłem walki na początku stycznia, a w zamian za mnie walczy tam mój były przeciwnik.”

Gdyby tego było mało, zawodnik o zmianie wyniku dowiedział się prawdopodobnie z internetu, gdyż ani o proteście, ani o jego wyniku nie został on poinformowany przez organizatorów Brave CF.

„O samej sytuacji nie zostaliśmy poinformowani – ani o proteście, ani o jego wyniku… Niestety, jeśli organizator chce, to może zmienić werdykt i nic z tym nie zrobię, takie życie. Przy okazji, według zasad ABC, jeśli ponad połowa ustalonego czasu walki upłynęła, to powinien być werdykt z kart, a nie NC i nawet jeśli zdarzyła się sytuacja, w której doszło do przypadkowego zderzenia się głowami, to sędzia powinien to „wyłapać” i powinien być ogłoszony werdykt na gali od razu po walce. Jeśli obóz mojego byłego rywala złożył protest i wniósł o NC, to powinien zostać on odrzucony, a jednak…”

Kiełek o zderzeniu się głowami jednak nie pamięta, a pojedynek nie jest dostępny w internecie.

„Samej sytuacji z walki nie pamiętam, walki niestety nie ma w internecie, ale widziałem ją jakiś czas temu i po tak intensywnej rundzie nie da rady ocenić kiedy powstało rozcięcie według mnie, a zderzenie głowami jest co najmniej dyskusyjne. To była mega mocna walka, dlatego szkoda werdyktu, ale z drugiej strony rekordy się nie liczą dla mnie, bo to nie rekordy później walczą w klatce.”

Mimo, że werdykt zmieniono zarówno na portalu Sherdog, jak i Tapology, na oficjalnej stronie organizacji wciąż istnieje oficjalny wynik tego pojedynku – Paweł Kiełek pok. Benoita St. Denisa przez TKO (przerwanie lekarza) na koniec drugiej rundy. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy organizację BRAVE CF. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją na łamach portalu MMARocks.pl.