Polsko – czeczeński hit z udziałem zawodników wywodzących się z judo zestawili promotorzy z organizacji Absolute Championship Berkut na swoją dużą listopadową galę ACB 26: Grand Prix w stolicy Kraju Wajnachów. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników polskiej sceny MMA, dwukrotny triumfator turniejów KSW, czołowy polski średni Antoni Chmielewski (MMA 30-13, 5. w Rankingu PL) zmierzy się z utalentowanym i zwierzęco silnym Czeczenem Arbim Agujevem (MMA 19-6). Pojedynek zakontraktowano w kategorii średniej. Wydarzenie odbędzie się już 28 listopada w groźnienskiej hali Coloseum.

„Antonio” po trzech pięknych i szybkich wygranych przez poddania, kolejno nad Sylwestrem Borysem (MMA 7-2), Niemcem Jonasem Billsteinem (MMA 15-4) i Michałem Pawłowskim (MMA 2-4), w tym roku musiał skapitulować po ciosach Greka Nikosa Sokolisa (MMA 12-3). Warszawiak szybko jednak powrócił na zwycięskie tory i błyskawicznie odklepał duszeniem zza pleców Janusza Dylewskiego (MMA 2-16) podczas ostatniej gali Mirosława Oknińskiego w Legionowie. Jako że nie samą organizacją PLMMA żyje człowiek, to ciekawą alternatywą dla 33-letniego zawodnika z Polski wydaje się kierunek wschodni… spod znaku kaukaskiego orła. Weteran KSW miał już okazję bić się za Bugiem. Trzy lata temu Chmielewski poddał Ruslana Gilyazova (MMA 1-4) podczas chabarowskiej gali Draka. Na kolejnym evencie syberyjskich promotorów wypunktował pogromcę Bartosza Chyrka, Magomeda Mutaeva (MMA 6-2). Zawodnik Poland Top Team / S4 Fight Club wschodnie wojaże zakończył ze znakomitym rekordem trzech wygranych. W ostatnim pojedynku na rosyjskiej ziemi w niecałe dwie minuty poddał doświadczonego Ukraińca Anatoliya Safronova (MMA 20-23).

Lawirujący między kategorią półśrednią i średnią 27-letni Arbi Agujev w tym roku nie próżnował i dwukrotnie wychodził z uniesioną ręką. W styczniu podczas ACB 13 w Płocku „Monster” bez większych problemów poddał Mateusza Strzelczyka (MMA 6-5-1), z kolei w maju na gali ACB 19 w Kaliningradzie miał ciężką trzyrundową przeprawę z Ukraińcem Vladimirem Katyhinem (MMA 30-6-1). Austriacki Czeczen do pojedynku z Chmielewskim przygotowuje się w klubie Berkut Arrachion Olsztyn wspólnie z najwyżej notowanym polskim zawodnikiem wagi średniej Mamedem Chalidowem (MMA 30-4-2, 1. w Rankingu PL), który aktualnie przepracowuje cykl przygotowawczy do walki o pas mistrzowski KSW w wadze średniej.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

33 KOMENTARZE

 1. Walka w 84 tak dla dopełnienia info od @Tjo. Antek porzucił już chyba marzenia o UFC biorąc takie walki. No ale dobre przetarcie przed potencjalnym starciem z Różańskim:wink:

 2. Grubas

  Walka w 84 tak dla dopełnienia info od @Tjo. Antek porzucił już chyba marzenia o UFC biorąc takie walki. No ale dobre przetarcie przed potencjalnym starciem z Różańskim:wink:

  Przetarcie, poważnie?

 3. No szczerze to mega zaskoczenie. Myślałem że Antek na dobre zapuścił korzenie u Mirka O.

 4. Grubas

  Nie kurwa na żarty.

  czyli na serio

  Grubas

  @mat01 widzisz tam puszczone oczko? A zdanie wcześniej też?

  widze, czyli nie na serio

  to jak ostatecznie? 😉
  ps, wyluzuj

 5. Agujev jest do porobienia, nawet przez ol'sqlowego Antka. Mateusz "do niedawna biorę co dadzą" Strzelczyk nie jest żadnym wyznacznikiem.

 6. Z Billsteinem też nie był faworytem a wszyscy wiemy jak to się skończyło 🙂 Będzie bardzo ciężko ale nie ma co go przekreślać 😉

 7. Zycze zwyciestwa, zwlaszcza w kontekscie ewentualnej walki z Rozanskim. Antoni po tym jak odchodzil z KSW z etykietka nudziarza chyba nie dal nudnej walki i znaczaco pomogl szerzej zaistniec Fabinskiemu i Wawrzyniakowi. Bede trzymal kciuki.

 8. Agujev przed czasem. Chmielewskiemu niech zostanie obijanie rywali na PLMMA.

 9. Antek nie raz zaskoczył, chociaż większość się po nim już nic nie spodziewała gdy odchodził z KSW. Teraz faworytem też nie będzie, ale fajnie jak nas znów zaskoczy i podtrzyma swoją passę na wschodzie 😉

 10. Antek nie raz zaskoczył, chociaż większość się po nim już nic nie spodziewała gdy odchodził z KSW. Teraz faworytem też nie będzie, ale fajnie jak nas znów zaskoczy i podtrzyma swoją passę na wschodzie 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.