Kibice sportów walki nad Wisłą nerwowo odliczają dni do kolejnego wielkiego pojedynku z udziałem Polaka. Już 26 listopada na gali ACA 114 w Łodzi Daniel Omielańczuk zmierzy się z Tonym „Hulkiem” Johnsonem o mistrzowski pas wagi ciężkiej. Czy reprezentant WCA Team dokona tego, co wcześniej nie udało się już trzem biało-czerwonym?

38-letni Daniel Omielańczuk (24-9-1) przystąpi do mistrzowskiego pojedynku po passie czterech efektownych zwycięstw. Trzy z nich zawodnik WCA Team odniósł przed czasem. To zagwarantowało mu walkę o tytuł ACA w królewskiej kategorii. Rywalem Polaka będzie niebezpieczny Amerykanin Tony „Hulk” Johnson (13-5-1).

Pamiętam sportową złość Daniela po ostatniej porażce. Myślę, że nastąpił moment przełomowy, kiedy powiedział sobie, że już nigdy nie przegra – uważa Tomasz Majewski z FightSport.pl. – Kolejne walki zaskakiwały, przede wszystkim te nokauty. To doprowadziło go na sam szczyt. To jest sport dla ludzi dojrzałych do sukcesu – dodaje ekspert.

Droga Daniela do pasa była wyboista, ale w końcu się udało. Trwa bardzo dobry czas polskiego MMA. Trzeba kuć żelazo, póki gorące – mówi  Mariusz Olkiewicz z InTheCage.pl. Wtóruje mu Filip Lewandowski z MMA Rocks. – To zasłużona walka. Polskie MMA od dawna przeżywa rozkwit. To może być walka roku, czekam na mocne KO!

Nikt nie ma wątpliwości, że pojedynek Omielańczuk-Johnson to starcie z cyklu 50-50, ale Polak będzie miał po swojej stronie wsparcie rodaków oraz… prawo serii po wielkich zwycięstwach Jana Błachowicza (UFC) i Mameda Chalidowa (KSW), którzy w wielkim stylu zdobyli swoje mistrzowskie pasy w ostatnich miesiącach.

Cztery ostatnie walki to był prawdziwy marsz tarana, który usuwał ze swojej drogi wszystkie przeszkody – ocenia Artur Mazur (WP Sportowe Fakty). – Mamy do czynienia ze złotą jesienią w polskim MMA. Najpierw Jan Błachowicz, potem Mamed Chalidow, teraz pora na mistrzowski pas Daniela Omielańczuka – kończy gospodarz programu „Klatka po klatce”.

Obejrzyj galę ACA 114

Gala ACA 114 odbędzie się już 26 listopada. W walce wieczoru Daniel Omielańczuk i Amerykanin Tony „Hulk” Johnson zmierzą się o pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Transmisja gali będzie dostępna wyłącznie w systemie PPV. Koszt zakupu dostępu to 24,99 zł.

KARTA WALK ACA 114

Walka wieczoru

Daniel Omielańczuk (24-9-1) vs Tony Johnson (13-5-1)
Rafał Haratyk (13-3-2) vs Nikola Dipchikov (19-7)
Dmitriy Parubchenko (14-1) vs Leonardo Limberger (13-1)
Aurel Pirtea (21-11-1) vs Levan Makashvili (17-3-1)
Bartosz Leśko (9-1-2) vs Rene Pessoa (22-6)
Daniel James (9-5-1) vs Michal Martinek (8-1)
Jakub Kowalewicz (9-4) vs Atilla Korkmaz (10-5)
Łukasz Kopera (9-4) vs Michael Rirsch (9-2-1)
Raul Tutarauli (25-5) vs Plamen Bachvarov (9-2)
Kamil Oniszczuk (7-1) vs Krystian Bielski (6-2)
Adam Pałasz (5-1) vs Olegs Jemeljanovs (10-2)
TBA  vs Tomas Deak (20-10-1)

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.