Rafał Haratyk przebojem wdarł się do czołówki wagi średniej ACA. Po dwóch szybkich zwycięstwach przed czasem Polak zmierzy się z niebezpiecznym Nikolą Dipchikovem. Zwycięzca tego pojedynku niemal na pewno w 2021 roku zawalczy o mistrzowski pas w wadze średniej. Kto okaże się lepszy 26 listopada na gali ACA 114? Dziennikarze nie mają co do wyniku żadnych wątpliwości, innego zdania jest za to wspólny rywal obydwu zawodników – Piotr Strus.

Polsko-bułgarski pojedynek stójkowiczów pachnie nokautem od momentu ogłoszenia tego zestawienia. Obaj słyną z mocnego uderzenia i lubią się bić oraz potrafią efektownie kończyć swoich przeciwników. Rafał Haratyk (13-3-2) ma za sobą passę sześciu zwycięstw, a ostatnie dwie wygrane w ACA zajęły mu łącznie 7 minut i 29 sekund – szczególne wrażenie zrobił na wszystkich nokaut na słynącym z wytrzymałości Piotrze Strusie, którego „Polski Czołg” zdemolował w walce wieczoru gali ACA 109.

Nikola Dipchikov (19-7) przystąpi do starcia z Haratykiem po serii trzech efektownych wygranych przez techniczny nokaut. Wcześniej musiał uznać wyższość Piotra Strusa, który przed trzema laty pokonał Bułgara przez poddanie w ostatniej sekundzie walki. Szanse wydają się rozkładać po równo, lecz eksperci wyraźnie stawiają na jednego zawodnika.

Zdecydowanym faworytem jest Rafał Haratyk, który moim zdaniem wygra ten pojedynek przed czasem – przekonuje Mariusz Olkiewicz z InTheCage.pl, a wtórują mu inni polscy eksperci: Artur Mazur (WP Sportowe Fakty), Filip Lewandowski (MMA Rocks) oraz Tomasz Majewski (FightSport.pl). – Nie zdziwiłbym się, gdyby Haratyk poddał Nikolę Dipchikova, bo Piotr Strus pokazał lukę w grze Bułgara – dodaje gospodarz programu „Klatka po klatce”.

Z tymi opiniami nie zgadza się Strus, który już teraz głośno domaga się rewanżu z Haratykiem, zapewniając, że szybka porażka stanowiła jedynie wypadek przy pracy. – To nie był prawdziwy Piotr Strus, dałem się zaskoczyć i sędzia przerwał walkę. 26 listopada wygra mój przyjaciel Nikola Dipchkov. Obaj jesteśmy zresztą lepszymi zawodnikami od Rafała. Chętnie to udowodnię w rewanżu – mówi zawodnik WCA Team.

Obejrzyj galę ACA 114 

Gala ACA 114 odbędzie się już 26 listopada. W walce wieczoru Daniel Omielańczuk i Amerykanin Tony „Hulk” Johnson zmierzą się o pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Transmisja gali będzie dostępna wyłącznie w systemie PPV. Koszt zakupu dostępu to 24,99 zł.

KARTA WALK ACA 114

Walka wieczoru

Daniel Omielańczuk (24-9-1) vs Tony Johnson (13-5-1)
Rafał Haratyk (13-3-2) vs Nikola Dipchikov (19-7)
Dmitriy Parubchenko (14-1) vs Leonardo Limberger (13-1)
Aurel Pirtea (21-11-1) vs Levan Makashvili (17-3-1)
Bartosz Leśko (9-1-2) vs TBA
Daniel James (9-5-1) vs Michal Martinek (8-1)
Jakub Kowalewicz (9-4) vs Atilla Korkmaz (10-5)
Łukasz Kopera (9-4) vs Michael Rirsch (9-2-1)
Raul Tutarauli (25-5) vs Plamen Bachvarov (9-2)
Kamil Oniszczuk (7-1) vs Krystian Bielski (6-2)
Adam Pałasz (5-1) vs TBA
TBA  vs Tomas Deak (20-10-1)

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.