World Freefight Challenge postanowili podążyć drogą innych federacji MMA i zorganizować cykl mniejszych gal zatytułowanych Challengers, mających na celu wyławianie nowych talentów. Jako, że jest to gala dla mało znanych fighterów (głównie z krajów byłej Jugosławii) nie należy spodziewać się wielkich nazwisk. Jednak warto się im przyglądać, bo być może wśród nich ujrzymy przyszłą gwiazdę mieszanych sztuk walki.

W walce wieczoru WFC: Challengers 1 w słoweńskim mieście Litija naprzeciw siebie stanie dwóch zawodników wagi lekkiej, reprezentant gospodarzy Słoweniec Miha Utrosa (MMA 3-1) i Czarnogórzec Vaso Bakocevic (MMA 4-1). Obaj dysponują podobnym doświadczeniem mimo, że Utrosa jest o 10 lat starszy, więc z racji wieku większe perspektywy ma przed sobą Carnogórzec. Bakocevic posługujący się przydomkiem „Psychopath” gwarantuje szaleńcza walkę aż do ostatniej kropli krwi.  Jaki pomysł na powstrzymanie „Psychopaty” ma jego słoweński rywal, przekonamy się już w niedzielny wieczór.

Opócz walki wieczoru warto jeszcze zwrócić uwagę na dwóch zawodników. Młodszego brata znanego w Europie Ivicy Truscka, Matiję Truscka (MMA 0-1), oraz pierwszego zawodnika wagi ciężkiej ze Słowenii, Roka Kokoteca (MMA 0-0). Dla Truscka będzie to dopiero druga walka w MMA, a jego rywalem będzie Słoweniec Emil Stekl (MMA 0-2). Czy Matija przerośnie swojego brata i czy pierwsza walka była typowym wypadkiem przy pracy (jak często zdarza się w debiutach), przekonamy się w niedługim czasie.

Traktowany póki co jako ciekawostkę Kokotec zadebiutuje w niedzielę przeciwko innemu debiutantowi Austriakowi  Karlowi Stodlowi (MMA 0-0). Z racji tego, że to pierwszy słoweński fighter wagi ciężkiej wśród jego rodaków pokładane są spore nadzieje. Ale czy Kokotec udźwignie ten ciężar i w przyszłości stanie się fighterem „pełną gębą” dowiemy się zapewne również niedługo.

Rozpiska:

Data: 25 września 2011
Miejsce: Sportna Dvorana, Litija, Słowenia
Transmisja:

Walka wieczoru:

70 kg.: Miha Utrosa (3-1) vs. Vaso Bakocevic (4-1)

Pozostałe:

Open.: Rok Kokotec (0-0) vs. Karl Stodl (0-0)
84 kg.: Marko Lukacic (2-0) vs. Adin Buljubasic (1-0)
84 kg.: Blaz Vidmar (0-0) vs. Mirko Marusic (0-0)
84 kg.: Uros Jurisic (0-0) vs. Irfan Delic (1-3)
70 kg.: Emil Stekl (0-2) vs. Matija Truscek (0-1)
77 kg.: Primoz Vrbinc (2-0) vs. Nemanja Uveric (3-1)
73 kg.: Zan Sinigoj (0-0) vs. Aleksandar Rakas (0-0)
77 kg.: Luka Coz (1-2) vs. Arbi Medzhidov (0-0)
70 kg.: Jernej Gajsek (1-0) vs. Dominic Diem (0-0)
81 kg.: Ervin Hadzic vs. Vasja Jager ^

^ walka K-1

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.