Roberto Soldić: W krótkim czasie osiągnąłbym top 10 w UFC

Roberto Soldić (16-3-0) w swojej ostatniej walce pokonał Krystiana Kaszubowskiego (7-1-0) przez nokaut w pierwszej rundzie i obronił pas mistrzowski KSW w wadze półśredniej„Robocop” jest obecnie rozpoznawalny jako jeden z najlepszych zawodników tej kategorii wagowej w Europie i wiele osób wróży mu przyszłość w UFC. Roberto wystąpił w radiu MMA Fighting’s Eurobash, gdzie odniósł się do Amerykańskiego giganta.

UFC jest numerem jeden na świecie. Top 10 czy też 15 to goście na bardzo wysokim poziomie.

Ciężko powiedzieć czy byłbym w stanie znokautować tych gości. Możemy zobaczyć, że ci, co przechodzą do One Championhsip nie są najlepsi na świecie. To pokazuje, że poza UFC też bywają świetni zawodnicy.

Wierzę, że w bardzo krótkim czasie osiągnąłbym top 10 w UFC. Sądzę tak dlatego, że trenuję na wysokim poziomie oraz mam bardzo dobrych sparingpartnerów. Z pewnością mógłbym tam rywalizować.

Soldić obecnie nie ma jednak zamiaru walczyć w Ameryce i pozostanie w Polsce.

Dla mnie KSW jest dobre. Naprawdę lubię tę organizację. Myślę, że zostanę tutaj na dłuższy czas, naprawdę dbają o mnie i dają mi odpowiednie wsparcie. Jestem tutaj mistrzem i daje mi to satysfakcję, więc zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Co więcej, Chorwat może pojawić się na KSW 50 w Londynie 14 września.

Nie mam obecnie żadnych kontuzji. Do Londynu pozostało 4 miesiące, to wystarczająco dużo czasu. Zobaczymy, jeżeli będzie rywal, to przemyślę występ. Dużo zależy także od tego, co ustali mój menedżer z właścicielami KSW.

3 KOMENTARZE

  1. No nie wiem. Placki tam się nie biją, musiałby ubijać takich gości jak Lawler, Maia czy Ponzinibbio.

  2. Wyczuwam menadżera, który ładnie poinstruował zawodnika jak wypowiadać się aby właściciele KSW byli zadowoleni.Mówił już, że gale przypominają mu PRIDE?Z jakim dobrym zapasiorem walczył Chorwat?

  3. Niech wbija ile wlezie rozwija się a potem na pełnej kurwie do UFC. Robercik dajesz!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.