Jak można przeczytać w informacji prasowej zamieszczonej na stronie Vivendi Sports, francuski gigant medialny Vivendi SA stworzy własną organizację MMA:

Organizator zawodów kolarskich i gal bokserskich na kontynencie afrykańskim, Vivendi Sports zwraca się teraz w kierunku MMA, tworząc nową organizację. Będzie ona miała na celu organizowanie międzynarodowych gal MMA z pierwszym wydarzeniem zaplanowanym pod koniec 2019 roku na kontynencie afrykańskim. Zdobywający popularność dzięki organizacji UFC (największa organizacja na świecie), sport MMA jest rozwijającą się dyscypliną, szczególnie w niektórych krajach afrykańskich, w których sporty walki są niezwykle popularne.

Do swojego pierwszego wydarzenia Vivendi Sports ma ambicję zaproszenia najlepszych zawodników MMA z Afryki, ale także z Europy, Ameryki Północnej i Azji.

Vivendi które w Afryce działa od ponad 30 lat, jest pierwszą dużą francuską firmą która publicznie wyraziła zainteresowanie sportem MMA. Inwestycja w stworzenie organizacji MMA prawdopodobnie ma związek z legalizacją tego sportu na terenie Francji od 1 stycznia 2020 roku. Francja była przedostatnim krajem w Europie w którym sport MMA jest nielegalny. W tym momencie na liście została już tylko Norwegia.

Jak zwrócił uwagę na swoim Twitterze menadżer MMA Tim Leidecker, wpływy francuskiego giganta były w zeszłym roku większe od innego koncernu medialnego – Viacom, właściciela drugiej największej organizacji MMA na świecie – Bellator MMA.

Vivendi SA to francuski koncern mediowy obecny na rynku muzycznym, telewizyjnym, telekomunikacyjnym, filmowym, wydawniczym, internetowym oraz gier komputerowych. W skład koncernu zatrudniającego ponad 40 tysięcy ludzi, wchodzą między innymi takie firmy jak Gameloft, Canal+, Havas czy Dailymotion. Przychód w 2017 roku całej grupy notowanej na francuskiej giełdzie CAC 40 wyniósł 12.44 mld euro.

1 KOMENTARZ

  1. Gracz jest naprawdę konkretny. Jeżeli wejdą w to na poważnie, to plany podbicia Europy przez KSW można włożyć między bajki. KSW będzie musiało okopać się (akopać się) na swoich pozycjach w Polsce. A i to możliwe, że do czasu…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.