Mateusz Gamrot (MMA 15-0, 1 NC) wraca do organizacji KSW i wszystko wskazuje na to, że w kolejnym pojedynku może zmierzyć się z Salahdine’em Parnasse (MMA 14-0-1). Dla popularnego „Gamera” ma to być ostatnia walka dla polskiej organizacji, walka kończąca spór kontraktowy pomiędzy zawodnikiem i właścicielami KSW.

Jakiś czas temu Maciej Kawulski, współtwórca KSW, zaproponował, że jeśli Mateusz Gamrot zawalczy z Parnasse, będzie tzw. wolnym zawodnikiem. Teraz w rozmowie z Arturem Mazurem, w programie Klatka po klatce, Mateusz potwierdził, że zgodził się na takie rozwiązanie i odniósł się do słów Macieja Kawulskiego.

Zobacz również: Mateusz Gamrot jednak w KSW! „Jestem gotowy w każdym momencie. Czekam na stanowisko Salahdine’a”

W młodości było wielu takich śmiałków, którzy próbowali mnie podpuścić w taki sposób. Kiedyś na to reagowałem, w późniejszym czasie, im jestem starszy, coraz mniej tak działam. Gdy usłyszałem to wyzwanie od Maćka, śmiać mi się zachciało, ale nie powiem przeszło mi to gdzieś przez myśl. Padła propozycja, że jeśli zgodzę się na walkę z Salahdine’em, to będę wolnym zawodnikiem, bez roszczeń kontraktowych. Ja na te warunki się zgodziłem.

Problemem jednak w przypadku tego pojedynku jest kategoria wagowa. Mateusz nie chce bowiem schodzić do limitu kategorii piórkowej i proponuje starcie w ustalonym limicie wagowym.

Ja ważę 82 kilogramy. Jeżeli walka ma mieć sens, mamy przewalczyć 5 rund w dobrym tempie, to ja nie mogę zejść do 66, bo wydaje mi się, że w tej chwili nie dam nawet rady tego zrobić. […] Mogę np. walczyć w umownym limicie 69 kg. Wydaje mi się to najbardziej racjonalne. Podobnie, z umownymi kategoriami wagowymi, było w przypadku Mameda, który walczył z Tomkiem Narkunem lub gdy walczył z Borysem. Były więc takie przypadki. To nie powinien być problem. Ja jestem gotowy. Problem jest chyba ze strony Salahdine’a. ę walkę stworzyła federacja, fani i jego sztab, a wydaje mi się, że najbardziej zainteresowany, mój oponent, nie chce tej walki, bo się po prostu boi. […] Poprzednio schodząc do kategorii piórkowej robił to przez pół roku, to był cały proces. Teraz, w 8 tygodni nie mam takie możliwości.

Popularny „Gamer” przedstawił też swoje spojrzenie na Salahdine’a.

Uważam go za bardzo dobrego zawodnika. Stanowi on dla mnie wyzwanie. To mnie motywuje i ja chcę tej walki. Chcę walczyć z zawodnikami, którzy stanowią dla mnie wyzwanie, jakieś zagrożenie. Ta walka mnie elektryzuje. Salahdine jest bardzo dobrym zawodnikiem, wyśmienitym. Świetnie pracuje na nogach, jest bardzo szybki. Odwrotna pozycja. Bardzo dobra lewa ręka i noga.

Zapytany natomiast o to, czy jego ostatecznym celem jest UFC, odpowiedział:

Mam sprecyzowany cel, do którego dążę całe życia. Droga jest różna. Bywa wyboista. Raz jest lepiej, raz jest gorzej, ale cel jest wciąż ten sam. Tym celem jest bycie najlepszym zawodnikiem na świecie.

Całą rozmowę z Mateuszem Gamrotem w programie Klatka po klatce można obejrzeć tutaj.

27 KOMENTARZE

 1. Widzę, że Gamrot nie próżnował przez ten czas "cichych dni" z wlodarzami i ściągnął darmowego ebooka "Jak trashować rywali, żeby nie mogli się pozbierać psychicznie".

  Rozdział I – Mów wszystkim, że on się boi walki z tobą….

 2. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że Gamer kładzie alladyna na ziemię i poddaje.

  Równie dobrze może wyjść na to, że fancuz strzela gonga i tko 1r.

  Jakby poszli na decyzję 5 rund to by mogło być ciekawe do oglądania.

 3. Szczerze mówiąc, to jedyna walka która mnie interesuje w tej organizacji.. Dla niej warto wejść na czat i zapytać o.. Wiadomo o co 🙂

 4. Kawul z Lewym celowo wrzucają cię na tego konia,żebyś spadł cwaniaczku.

  Chciałeś wydymać ksw,teraz ksw wydyma Ciebie…

 5. Widzę, że Gamrot nie próżnował przez ten czas "cichych dni" z wlodarzami i ściągnął darmowego ebooka "Jak trashować rywali, żeby nie mogli się pozbierać psychicznie".

  Rozdział I – Mów wszystkim, że on się boi walki z tobą….

  Jak czytam lub słyszę takie teksty to od razu przypomina mi się Sajewski w UFC przed walką z Heinem…

  "On się mnie boi"

  :matt:

 6. "walczyć w umownym limicie 69kg" kurwa jak mu to przez gardło przeszło?

  Może nich zawalczą w wadze 68kg i trzy piąte deko. Dramat. Wstyd.

 7. Nie chce mi się wierzyć, ze Włodarze pozwalą urżnąć łeb kurze potencjalnie znoszącej zlote jaja by potem wypuścić lisa z kurnika. To nie w ich wyrachowanym stylu. Albo wierzą w Saladyna albo wiedzą, że w sądzie by przegrali i to dla nich ostatnia szansa na extra money z Gamera. Ostatecznie to Gamrot ponosi ryzyko i to on może się przeliczyć.

 8. Nie chce mi się wierzyć, ze Włodarze pozwalą urżnąć łeb kurze potencjalnie znoszącej zlote jaja by potem wypuścić lisa z kurnika. To nie w ich wyrachowanym stylu. Albo wierzą w Saladyna albo wiedzą, że w sądzie by przegrali i to dla nich ostatnia szansa na extra money z Gamera. Ostatecznie to Gamrot ponosi ryzyko i to on może się przeliczyć.

  Kawul coś powiedział, a Gamer jak mały chłopiec w to uwierzył hahaha

  tak Gamer będziesz mógł iść do UFC jak wygrasz, uwierz mi na słowo

 9. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że Gamer kładzie alladyna na ziemię i poddaje.

  Równie dobrze może wyjść na to, że fancuz strzela gonga i tko 1r.

  Jakby poszli na decyzję 5 rund to by mogło być ciekawe do oglądania.

  Nie wierzę w KO, w tej walce, ale byłaby ciekawa do oglądania, nie wiem tylko czy Mateusz wytrzyma szybkie tempo Salahdina (jeśli przygotowuje się do transferu, mógł odstawić pewne odżywki)?

  Też raczej widzę przewagę Gamera na ziemi, jednak francuz ma takie czucie, że możemy się mylić. W sumie to nie wiem jaką taktykę pod niego powinno się przyjąć.

 10. Szczerze mówiąc, to jedyna walka która mnie interesuje w tej organizacji.. Dla niej warto wejść na czat i zapytać o.. Wiadomo o co 🙂

  O KTÓREJ WALCZY DRWAL?

 11. Jak Gamer sądzi, że Francuz się obsrał to niech sam weźmie walkę z Soldiciem w śmiesznym limicie 76 i wtedy będzie mógł pokazać jaki to kozak jest.

 12. Jak Gamer sądzi, że Francuz się obsrał to niech sam weźmie walkę z Soldiciem w śmiesznym limicie 76 i wtedy będzie mógł pokazać jaki to kozak jest.

  Tylko Soldic na walce ma z 90 kg.

 13. Rozdział I – Mów wszystkim, że on się boi walki z tobą….

  Na razie przeczytał tylko ten pierwszy. :razz:utinlaugh:

 14. Tylko Soldic na walce ma z 90 kg.

  Właśnie w tym rzecz. Każdy kilogram ma znaczenie, tym bardziej jeśli lżejszy zawodnik chce dawać widowiskowe walki, a drugi ma fetysz wąchania jaj.

 15. Tym celem jest bycie najlepszym zawodnikiem na świecie.

  No to takiego Parnasse to na miękko.

  Mam nadzieję, że walka będzie w limicie 70kg     ,a…..      i zero fauli.

 16. Dać ich na galę w maju/czerwcu w Ergo i niech Gamer robi 66.

  Swoją drogą w te jego 82 kg w tej chwili bardzo, ale to bardzo wątpię.

  Zresztą lepiej dla niego, żeby zaczął trzymać w miarę niską wagę, bo jeśli planuje walczyć w UFC, to jego miejsce jest bez wątpienia w 66. W 70 jest zdecydowanie za dużo dobrych zapaśników lub strickerów z dobrym TDD. I 80% gości z przewagą gabarytu nad nim. Mówiąc szczerze, myślę że Gamer miałby tam przejebane. W 66 sporo większe szanse.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.