Zawodniczka Bellator MMA oraz koleżanka klubowa Joanny Jędrzejczyk, Valerie Loureda postanowiła zaapelować do fanów MMA aby poważniej potraktowali kontuzję nabywane sporcie i okazali więcej szacunku kobietom biorącym udział w walkach w klatce.

Valerie Loureda (MMA 2-0) na swoim profilu w serii wiadomości skrytykowała fanów za naśmiewanie się z kontuzji Joanny Jędrzejczyk która fantastyczną walkę z Weili Zhang przypłaciła poważnym krwiakiem na głowie:

Zobacz również: Lekarz kompleksowo wyjaśnia czym jest krwiak na czole Jędrzejczyk i czy zdrowie Asi jest zagrożone

Przestańcie żartować z Joanny. To jest popieprzone. Sprawiła, że warto było wydać pieniądze na tą galę i walczyła jak wojownik. Żadnych kulanek, żadnych zapasów, te dziewczyny po prostu stały na przeciwko siebie i wymieniały uderzenia. Musicie mieć więcej szacunku dla kobiet w tym sporcie i dla tego co robimy.

To jest popieprzone i musi się zmienić. Nikt nie rozumie, jak trudno jest być kobietą w tym sporcie. Jak mocno uszkodzone od tego sportu jest twoje ciało. Po tym, jak dała Ci najlepszą walkę w historii, naprawdę krytykujesz ją za jej wygląd po walce? Jest piękna i jest prawdziwą twardzielką. SZACUNEK. Jestem wkurzona na to

Rozumiem, że robiła „trash talk” przed walką, ale to nie ma znaczenia bo robi to każdy wojownik. Maska z koronowirusem była błędem i przeprosiła za to, ale wyśmiewanie się z obrażeń, które ktoś otrzymał w walce w klatce, nie jest w porządku.

Zobacz również: Owacje na stojąco od gwiazd MMA dla Jędrzejczyk i Zhang po końcowym gongu (WIDEO)

Poniżaj kilka ostatnich zdjęć Valerie Louredy oraz fotka ze wspólnego treningu z Joanną Jędrzejczyk przed galą UFC 248

https://www.instagram.com/p/B9h8-jTB8k0/

Przypomnijmy sobie świetną walkę Joanny Jędrzejczyk z Weili Zheng do jakiej doszło na gali UFC 248:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.