fot. instagram.com/joannajedrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk zapowiedziała niedawno, że chciałaby powrócić do oktagonu UFC w okolicach sierpnia i kuszenie jej wcześniejszymi starciami nie wchodzi nawet w grę, o czym powiedziała w rozmowie dla serwisu Sport.tvp.pl.

Po ostatniej walce postanowiłam dać sobie dwa miesiące odpoczynku od sportu i ta aktywność była bliska zeru. Nie było to spowodowane zdrowiem. Musiałam zresetować ciało i umysł, co mi się udało. Pojawiły się propozycje pojedynków w marcu i kwietniu, a niebawem szefowie UFC będą pewnie chcieli skusić mnie do powrotu w maju lub czerwcu! Mam jednak mocne postanowienie, by nie walczyć nawet do sierpnia.

W kwietniu Jędrzejczyk planuje powrót do USA i zapewne wówczas zapadnie decyzja dotycząca jej kolejnej walki.

W połowie kwietnia wracam na pięć tygodni do Stanów Zjednoczonych, do mojego teamu American Top Dream. To będzie taki wstępny obóz przygotowawczy, w trakcie którego podejmę decyzję o następnym kroku. Jeśli będę chciała skrzyżować rękawice w sierpniu, to na pewno na przełomie kwietnia i maja będę musiała zdecydować się na kolejną przeciwniczkę.

Polka nie wyklucza również, że może pojawić się w klatce podczas jednej z gal UFC w Europie.

Moje walki cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w USA, więc jestem pewna, że szefowie UFC będą chcieli szybko zamknąć negocjacje, żeby rozpocząć promocję wydarzenia. Nie wykluczam, że może to być w Europie. Gdy byłam gościem gali w Pradze, to pojawiło się takie pytanie. Jestem otwarta na możliwość walki na naszym kontynencie.

Do tej pory Joanna Jędrzejczyk tylko raz miała okazję walczyć dla UFC na Starym Kontynencie. Było to w roku 2015, podczas gali UFC Fight Night w Berlinie. Polka pokonała wówczas Jessicę Penne i obroniła pas mistrzowski wagi słomkowej.

1 KOMENTARZ

  1. Łooo matko i córko, do sierpnia nic. Łatwe w miarę przeciwniczki na powrót to Ansaroff, tak Chinka czikulinka i… Karolina 🙂 bo ktoś niżej w rankingu/gorszy niż Torres to będzie dramat i marnowanie czasu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.