24 października zakończył się pewien rozdział w światowym MMA. Podziwiany od lat Khabib Nurmagomedov (MMA 29-0-0) po pokonaniu Justina Gaethjego w walce wieczoru UFC 254 zdecydował się zakończyć karierę i przejść na sportową emeryturę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 9-letni Khabib Nurmagomedov trenuje zapasy z niedźwiedziem. Przypominamy legendarne nagranie (WIDEO)

Dla wielu osób to, co wydarzyło się pod sam koniec sobotniego wydarzenia było szokiem. Mało kto spodziewał się, że „Orzeł” zakończy karierę przed trzydziestym, okrągłym zwycięstwem w karierze. Nurmagomedov po obietnicy złożonej swojej matce postawił jednak sprawę jasno.

Po tak świetnej karierze dominatora warto przypomnieć sobie, jak wyglądał jego debiut w zawodowym MMA. Dokładnie 13 września 2008 roku Nurmagomedov wszedł po raz pierwszy do ringu, jeszcze nie do klatki, aby stoczyć pierwszą walkę w mieszanych sztukach walki. Jego przeciwnikiem był również debiutujący zawodnik Vusal Bayramov.

Khabib po początkowym badaniu się w stójce rzucił się po nogi rywala, którego bez problemu sprowadził do parteru. Na macie przeszedł do dosiadu, skąd atakował ciosami, a chwilę później założył duszenie trójkątne, którego rywal nie odklepał. Bayramov odpłynął, a widząc nieprzytomnego zawodnika sędzia zdecydował się przerwać starcie.

W ten sam sposób Nurmagomedov rozpoczął swoją karierę i ją zakończył!

Całą walkę możecie zobaczyć poniżej:

https://youtube.com/watch?v=ZwlL9IG1Qj8

Pozostałe wpisy z cyklu „Jak oni debiutowali”:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.