Jan Błachowicz (MMA 23-7) zanotował historyczny awans w rankingu UFC kategorii półciężkiej!

Polski zawodnik po cennej wygranej nad Nikitą Krylovem w drugiej najważniejszej walce wieczoru gali UFC Fight Night w Moskwie wskoczył na trzecią pozycję w rankingu UFC.

Jeszcze nigdy wcześniej w historii żaden z polskich męskich reprezentantów nie był tak wysoko w rankingu największej organizacji MMA na świecie. Zwycięstwo nad Krylovem było czwartym z rzędu Cieszyńskiego Księcia w UFC. Wcześniej w drodze do TOP 3 pokonał wysoko notowanego Jimiego Manuwe, Jareda Cannoniera oraz Devina Clarka.

Teraz nad Błachowiczem są już tylko: mistrz dywizji Daniel Cormier, Alexander Gustafsson oraz Volkan Oezdemir.

Tak prezentuje się cała dywizja półciężka UFC:

Poniżej nasze artykuły na temat sukcesu Janka w Moskwie:

4 wnioski po zwycięstwie Jana Błachowicza – Pas bliżej niż kiedykolwiek!

Jan Błachowicz – Kręta droga na szczyt

 

51 KOMENTARZE

 1. Dla kogoś kto nie wie o Asi i Karoli i nie zrozumie, że "reprezentanci" to mężczyźni, a nie ogół polskich sportowców może pomyśleć, że Jano dokonał czegoś poraz pierwszy bez względu na płeć.

 2. Dla kogoś kto nie wie o Asi i Karoli i nie zrozumie, że "reprezentanci" to mężczyźni, a nie ogół polskich sportowców może pomyśleć, że Jano dokonał czegoś poraz pierwszy bez względu na płeć.

  Masz rację, zaraz poprawię

 3. Ktoś się spodziewał jeszcze 2 lata temu, że Janek będzie w top3 UFC?

  Nie. Tak samo niespodziewane jak to, że Shogun będzie poza top 10.

 4. Volkan jak najbardziej do skontrolowania w parterze jeśli to ma być następna walka Janka

  Volkan sie nie liczy w grze o pas bo dopiero co walczyl i przegral. Janek vs Latifi jako eliminator. JJ vas Gus o interima badz zwakowany przez DC.

 5. Volkan sie nie liczy w grze o pas bo dopiero co walczyl i przegral. Janek vs Latifi jako eliminator. JJ vas Gus o interima badz zwakowany przez DC.

  Nie obrażę się jeśli tak będzie. Z latifim też powinien sobie Janek poradzić. Tym bardziej, że pierwszą walkę wygrał zdecydowanie

 6. Pierwszy gif byl dobry. Nie musisz robic gifow z calej konfy Janka i wrzucac w kawalkach bo na prawde kazdy moze obejrzec z dzwiekiem jakby chcial:jjsmile:

 7. Pierwszy gif byl dobry. Nie musisz robic gifow z calej konfy Janka i wrzucac w kawalkach bo na prawde kazdy moze obejrzec z dzwiekiem jakby chcial:jjsmile:

 8. Wg tej konstrukcji rankingow Janek jest w top 3 pretendentow. De facto jest sklasyfikowany 4, a zaraz Bones wraca wiec bedzie 5. To tylko liczby i wykres na tabelce. Mimo tego bardzo mnie seria Janka cieszy i choc nie wydaje mi sie by dali mu title shota, gdyz sprzeda mniej ppv od kilku innych w rankingu, to po cichu licze ze jak DC zostanie w HW, to JJ bedzie chcial cos latwego na powrot z zawieszenia i by odzyskac pas zawalczy z JB

 9. Co to by było – JJ wraca i dostaje Janka na przetarcie , a ten go mieli 🙂 . Cormier zatrząsł by się chyba jak galareta z nerwów i powiedział że po usada to się nie liczy heh . Tak sobie tylko marzę 😉 .

  Gratulację Jan top 3(4) . Cierpliwością kamień ugotujesz!

 10. Brawo Janek! Szkoda, że po ostatnich doniesieniach o zawieszeniu Jonesa, sprawa walki o pas się komplikuje. Teraz wszystko wskazuje na to, że Jones zawalczy z Gustafssonem o pas. I jednemu i drugiemu ta walka pasuje, medialnie też wszystko gra. Druga opcja jest taka, że Jones pójdzie do ciężkiej za Cormierem, ale to mniej realne i zależy głównie od tego na ile dopięta jest już walka pączka z Lesnarem.

  Także, teraz pewnie Janek będzie musiał stoczyć jeszcze jedną walkę. A z kim to już trudno przewidzieć, kandydatów jest kilku (Volkan, Smith, Latifi, Anderson).

 11. Swoją drogą, jak to się stało, że Smith bodajże jeszcze na początku roku był poza top 15 w rankingu LHW UFC, pokonał 2 emerytów i niedługo walczy z top3?

  Styl walki ma dość widowiskowy, fakt, ale co to za winda do topki rankingu, jak inni schodami muszą zap… iść? :korwinwhat:

 12. Swoją drogą, jak to się stało, że Smith bodajże jeszcze na początku roku był poza top 15 w rankingu LHW UFC, pokonał 2 emerytów i niedługo walczy z top3?

  Styl walki ma dość widowiskowy, fakt, ale co to za winda do topki rankingu, jak inni schodami muszą zap… iść? :korwinwhat:

  Taka sama winda jaką miał Volkan.

 13. Taka sama winda jaką miał Volkan.

  W sumie, 2 gości wysoko w rankingu, którzy nie do końca wiadomo, czemu tam są. Syf w tym LHW ostatnio.

 14. W sumie, 2 gości wysoko w rankingu, którzy nie do końca wiadomo, czemu tam są. Syf w tym LHW ostatnio.

  UFC straciło Jonesa, Rumble, Badera, Davisa i innych w krótkim czasie. Teraz muszą szybko wypromować tych co mają.

 15. Ktoś się spodziewał jeszcze 2 lata temu, że Janek będzie w top3 UFC?

  Nikt się tego nie spodziewał nawet 11 miesięcy temu (jutro będzie 11 miesięcy od gali w Gdańsku). To czego dokonał Janek w tak krótkim czasie jest kurwa po prostu niesamowite.

 16. UFC straciło Jonesa, Rumble, Badera, Davisa i innych w krótkim czasie. Teraz muszą szybko wypromować tych co mają.

  Jones jest nie do stracenia.

 17. Smialo mozna rzec ze to najlepszy zawodnik MMA w historii (biorac pod uwage tylko mezczyzn)

  Ja bym powiedział, że z największymi osiągnięciami albo "najbardziej legendarny".

  Jeśli chodzi o najlepszych to Karol jest nie do ruszenia.

 18. Ja bym powiedział, że z największymi osiągnięciami albo "najbardziej legendarny".

  Jeśli chodzi o najlepszych to Karol jest nie do ruszenia.

  :beczka:

 19. Ktoś się spodziewał jeszcze 2 lata temu, że Janek będzie w top3 UFC?

  Tak, Łukasz J.

  Zresztą wtedy na Cohones wszyscy szydzili z Pana Łukasza, bo ten wierzył, że Janek będzie w TOP 5 jeszcze przed pierwszą walką Błachowicza w UFC. Powinno teraz pojawić się jakieś oświadczenie.

 20. Słaby awans. Jak przegrywał, to mu się rankingowo bardziej opłacało 🙂

  Oczywiście mega podjarka, niech Janek nie zwalnia tylko nabiera tempa i leci dalej 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.