Dana White postanowił również wesprzeć działalność charytatywną Dustina Poiriera. Po walce na UFC 242, Khabib Nurmagomedov założył koszulkę swojego rywala. Poinformował on w wywiadzie, że wystawi ją na aukcję, a pieniądze ze sprzedaży przekaże na rzecz fundacji prowadzonej przez Poiriera. Prezydent UFC po gali był poruszony tym gestem więc sam zaproponował wsparcie dla Dustina. White przekaże równowartość sumy, którą uzyska Khabib.

DUSTIN POIRIER – CZŁOWIEK O ZŁOTYM SERCU

Poirier na UFC 242 musiał uznać wyższość Khabiba, który poddał go w trzeciej rundzie pojedynku. Było to starcie unifikacyjne tytuł mistrzowski kategorii lekkiej organizacji. Dla Khabiba była to druga skuteczna obrona pasa mistrzowskiego dywizji do 70 kilogramów. Prawdopodobnie kolejnym rywalem Rosjanina będzie Tony Ferguson, lecz prezydent UFC nie potwierdził tego jednoznacznie. Warto również wspomnieć, że rewanżu z Rosjaninem domaga się największa gwiazda MMA, Conor McGregor.

7 KOMENTARZE

  1. Żeby się nie zdziwił jak jakiś szejk albo inny khadyrov za grube miliony wylicytuje fanty Khabiba :razz:utinlaugh:

  2. I tak znany ze swojej wielkiej filantropii Łysy oddał czyjąś koszulkę na aukcje

    Kolejnym razem przesunie kasę z riboka i za walkę wieczoru na głodujące dzieci ze środkowo-wschodniej Afryki

    Wielki człowiek o wielkim sercu

  3. Żeby się nie zdziwił jak jakiś szejk albo inny khadyrov za grube miliony wylicytuje fanty Khabiba :razz:utinlaugh:

    :rutekajak:

  4. To lepiej żeby dał mu walkę z Conorem. Dustin wygra, będzie rozgłos, fundacja na tym zyska, do tego tak świetny zawodnik się odbuduje, bo teraz jest w psychicznej rozsypce. Wygra Conor (co tez jest prawdopodobne), hype wrośnie na niego, będą dobre przesłanki do zrobienia rewanżu, wszyscy zarobią. Szkoda, ze dwa dni temu walka się tak potoczyła, ale jednak Khabib był lepszy od Poiriera i zreszta cała dywizje wyprzedził o lata świetlne.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.