Organizacja UFC zaktualizowała rankingi poszczególnych kategorii wagowych po sobotniej gali UFC on ESPN 9 w Las Vegas podczas której Tyron Woodley i Gilbert Burns zmierzyli się ze sobą w walce wieczoru.

Gilbert Burns po świetnej walce pokonał Tyrona Woodleya przez decyzję i awansował aż o 5 pozycji lądując na pierwszym miejscu w rankingu kategorii półśredniej. Przegrany w tej walce były mistrz UFC zanotował spadek o 3 oczka i znalazł się na 4 miejscu, wypadł również z rankingu P4P.

Drugim zawodnikiem który zanotował najlepszy skok jest Augusto Sakai który na sobotniej gali dzięki pokonaniu Blagoy`a Ivanova awansował o 3 pozycję na miejsce nr 10.

Nowymi zawodnikami w rankingu P4P po wypadnięciu Henrego Cejudo i Tyrona Woodley`a zostali Francis Ngannou (nr.14) i Dominick Reyes (nr.15)

Poniżej pełne rankingi UFC:

POUND-FOR-POUND MĘŻCZYŹNI

1. Jon Jones
2. Khabib Nurmagomedov
3. Stipe Miocic +1
4. Israel Adesanya +1
5. Daniel Cormier +1
6. Kamaru Usman +1
7. Alexander Volkanovski +1
8. Conor McGregor +1
9. Max Holloway +1
10. Justin Gaethje +1
11. Dustin Poirier +1
12. Tony Ferguson +1
13. Robert Whittaker +1
14. Francis Ngannou *NR
15. Dominick Reyes *NR

*Tyron Woodley i Henry Cejudo opuścili ranking

MUSZA

MISTRZ: WAKAT

1. Deiveson Figueiredo
2. Joseph Benavidez
3. Brandon Moreno
4. Jussier Formiga
5. Alexandre Pantoja
6. Askar Askarov
7. Kai Kara France
8. Rogerio Bontorin
9. Alex Perez
10. Matt Schnell
11. Brandon Royval *NR
12. Tim Elliott -1
13. Jordan Espinosa -1
14. Raulian Paiva -1
15. David Dvorak -1

KOGUCIA

MISTRZ: WAKAT

1. Marlon Moraes
2. Aljamain Sterling
3. Petr Yan
4. Cory Sandhagen
5. Raphael Assuncao
6. Jose Aldo
7. Pedro Munhoz
8. Jimmie Rivera
9. Cody Garbrandt
10. Rob Font
11. Dominick Cruz
12. Cody Stamann
13. John Dodson
14. Song Yadong
15. Marlon Vera

FEATHERWEIGHT

MISTRZ: ALEXANDER VOLKANOVSKI

1. Max Holloway
2. Brian Ortega
3. Zabit Magomedsharipov
4. Chan Sung Jung
5. Yair Rodriguez
6. Calvin Kattar
7. Frankie Edgar
8. Josh Emmett
9. Jeremy Stephens
10. Shane Burgos
11. Dan Ige
12. Arnold Allen -1
13. Jose Aldo
14. Ryan Hall
15. Sodiq Yosef

LEKKA

MISTRZ: KHABIB NURMAGOMEDOV

1. Justin Gaethje
2. Tony Ferguson
3. Dustin Poirier
4. Conor McGregor
5. Dan Hooker
6. Paul Felder
7. Charles Oliveira
8. Kevin Lee
9. Al Iaquinta
10. Diego Ferreira
11. Gregor Gillespie
12. Donald Cerrone +1
13. Islam Makhachev -1
14. Beneil Dariush +1
15. Drew Dober -1

PÓŁŚREDNIA

MISTRZ: KAMARU USMAN

1. Gilbert Burns +5
2. Colby Covington
3. Jorge Masvidal
4. Tyron Woodley -3
5. Leon Edwards -1
6. Stephen Thompson -1
7. Demian Maia
8. Michael Chiesa
9. Rafael dos Anjos
10. Nate Diaz
11. Geoff Neal
12. Robbie Lawler
13. Vicente Luque
14. Anthony Pettis +1
15. Conor McGregor -1

ŚREDNIA

MISTRZ: ISRAEL ADESANYA

1. Robert Whittaker
2. Paulo Costa
3. Jared Cannonier
4. Yoel Romero
4. Darren Till
6. Jack Hermansson
7. Kelvin Gastelum
8. Derek Brunson
9. Edmen Shahbazyan
10. Uriah Hall
11. Brad Tavares
12. Omari Akhmedov
13. Ian Heinisch
14. Antonio Carlos Junior
15. Krzysztof Jotko

PÓŁCIĘŻKA

MISTRZ: JON JONES

1. Dominick Reyes
2. Thiago Santos
3. Jan Blachowicz
4. Corey Anderson
5. Glover Teixeira
6. Anthony Smith
7. Volkan Oezdemir
8. Alexander Gustafsson
9. Aleksandar Rakic
10. Nikita Krylov
11. Johnny Walker
12. Misha Cirkunov
13. Ryan Spann
14. Magomed Ankalaev
15. Mauricio Rua

CIĘŻKA

MISTRZ: STIPE MIOCIC

1. Daniel Cormier
2. Francis Ngannou
3. Curtis Blaydes
4. Derrick Lewis
5. Junior dos Santos -1
6. Jairzinho Rozenstruik
7. Alexander Volkov
8. Alistair Overeem
9. Walt Harris
10. Augusto Sakai +3
11. Aleksei Oleinik -1
12. Shamil Abdurakhimov -1
13. Sergei Pavlovich +1
14. Fabricio Werdum +1
15. Blagoy Ivanov -3

POUND-FOR-POUND KOBIET

1. Amanda Nunes
2. Weili Zhang
3. Valentina Shevchenko
4. Jessica Andrade
5. Joanna Jedrzejczyk
6. Rose Namajunas
7. Tatiana Suarez
8. Holly Holm
9. Germaine De Randamie
10. Aspen Ladd
11. Katlyn Chookagian
12. Jessica Eye
13. Claudia Gadelha
14. Julianna Pena
15. Nina Ansaroff -1

SŁOMKOWA

MISTRZYNI: WEILI ZHANG

1. Jessica Andrade
2. Rose Namajunas
3. Tatiana Suarez
4. Joanna Jedrzejczyk
5. Nina Ansaroff
6. Claudia Gadelha
7. Carla Esparza
8. Michelle Waterson
9. Marina Rodriguez
10. Cynthia Calvillo
11. Yan Xiaonan
12. Tecia Torres
13. Alexa Grasso
14. Felice Herrig
15. Amanda Ribas

MUSZA KOBIET

MISTRZYNI: VALENTINA SHEVCHENKO

1. Jessica Eye
2. Katlyn Chookagian
3. Joanne Calderwood
4. Jennifer Maia
5. Roxanne Modafferi
6. Lauren Murphy
7. Viviane Araujo
8. Andrea Lee
9. Maycee Barber
10. Alexis Davis
11. Montana De La Rosa
12. Antonina Shevchenko
13. Ji Yeon Kim
14. Molly McCann
15. Cortney Casey

KOGUCIA KOBIET

MISTRZYNI: AMANDA NUNES

1. Germaine de Randamie
2. Holly Holm
3. Aspen Ladd
4. Julianna Pena
5. Irene Aldana
6. Raquel Pennington
7. Ketlen Vieira
8. Yana Kunitskaya
9. Sara McMann
10. Marion Reneau
11. Lina Lansberg
12. Macy Chiasson
13. Bethe Correia
14. Sijara Eubanks
15. Nicco Montano

9 KOMENTARZE

  1. :DC: w lekkiej jest na 4 za porierem A w p4p na 8:juanlaugh:

    Też mnie do dziwi. Dustin dostał szybki wpierdol od Krula. Gacie dostał w czerep od Dustina i Alvareza. Ferguson przegrał z Gacie.

    Powinien być na 1, wiadomka

  2. Widzę wszyscy patrzą na Conora a mnie śmieszą te rankingi kiedy Aśka w P4P kobiet jest przed Rose i Tatianą a w rankingu słomkowej za nimi. :travolta:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.