Amanda Nunes powróci do akcji na grudniowej gali UFC 245 w Las Vegas broniąc mistrzowskiego tytułu wagi koguciej przeciwko Germaine de Randamie.

Będzie to piąta mistrzowska obrona „Lwicy” w tej kategorii wagowej i druga walka z Holenderką którą pokonała już w 2013 roku.

Nunes (MMA 18-4) to panująca mistrzyni wagi koguciej i piórkowej UFC. Ma obecnie na koncie imponującą serię 9 zwycięstw z rzędu której jednym z ważniejszych momentów było odebranie mistrzowskiego pasa Cris Cyborg w grudniu ubiegłego roku. W ostatnim swoim starciu odprawiła przed czasem byłą mistrzynię Holly Holm.

De Randamie (MMA 9-3) to pierwsza mistrzyni kobiecej dywizji piórkowej UFC. Została pozbawiona swojego tytułu z powodu bezczynności i braku chęci stoczenia walki z Cris Cyborg którą oskarżała publicznie o stosowanie dopingu. Niedługo potem ogłosiła, że ​​wraca do niższej kategorii wagowej. W lipcu tego roku na gali UFC w Sacramento pokonała w 16 sekund wschodząca gwiazdę dywizji Aspen Ladd. To zwycięstwo przedłużyło jej serię zwycięstw do pięciu.

UFC 245 odbędzie się 14 grudnia w hali T-Mobile Arena w Las Vegas.

1 KOMENTARZ

  1. Przed Cyborgową spierdalała, a z Nunes chce się lać ? Nie kupuje tego. Postawiłbym kasę na to, że wypadnie z walki przez jakąś wymyśloną kontuzję.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.