Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

Autorem „Występu roku” w światowym MMA został według redakcji MMARocks T.J. Dillashaw.

Dillashaw niespodziewanie został nowym mistrzem UFC w wadze koguciej, kiedy pokonał Renana Barao w piątej rundzie mistrzowskiego pojedynku na gali UFC 173 przez techniczny nokaut. To nie było szczęśliwe czy wymęczone zwycięstwo po wyrównanej walce. Amerykanin „przejechał się” po ówczesnym mistrzu jak walec. Gdyby odtworzyć tę walkę osobie, która jest na bakier z historią UFC i zapytać, który z zawodników wygląda na mistrza, bez wątpienia wskazany zostałby reprezentant Teamu Alpha Male. Dillashaw sprawiał wrażenie rozluźnionego, pewnego siebie zawodnika, który wyszedł do klatki, aby narzucić przeciwnikowi swój styl. Zdecydowanie był to jeden z najlepszych występów w historii MMA.

Co warte zauważenia, nie często zdarza się sytuacja, aby w pojedynku mistrzowskim pretendent, występujący w roli wyraźnego underdoga, posyłał na deski panującego mistrza już w pierwszej odsłonie walki. Przez pełną minutę, jaka została do końca rundy, Brazylijczyk rozpaczliwie bronił się będąc zasypywany ciosami i nękany próbami mataleo.

Dillashaw Barao

Z biegiem czasu Amerykanin powiększał przewagę. Wydawało się, że świadomy tego Dillashaw zwolni w końcowych odsłonach i bezpiecznie dowiezie zwycięstwo do końcowej syreny. Nic bardziej mylnego. T.J. włączył kolejny bieg. W ostatniej rundzie napoczął Brazylijczyka wysokim kopnięciem i postawił kropkę nad i, dobijając Renana Barao w parterze. Sędzia Herb Dean nie miał innego wyjścia jak tylko przerwać pojedynek.

Dillashaw barao2 Dillashaw barao3

Skazywany na pożarcie T.J. Dillashaw w przebiegu całego pojedynku wyprowadził 140 celnych, mocnych ciosów przy zaledwie 64 ze strony byłego mistrza. Tym sposobem 28-letni Amerykanin podbił serca fanów i dał swojemu klubowi, Alpha Male, tak długo wyczekiwany pas UFC.

Dillashaw barao4

Laureat 2013: Cain Velasquez przeciwko Juniorowi Dos Santosowi (UFC 166)
Laureat 2012: Cain Velasquez przeciwko Juniorowi Dos Santosowi (UFC 155)
Laureat 2011: Nate Diaz przeciwko Donaldowi Cerrone (UFC 141)
Laureat 2010: Frankie Edgar przeciwko B.J. Pennowi (UFC 118)
Laureat 2009: Anderson Silva przeciwko Forrestowi Griffinowi (UFC 101)

Pozostałe światowe Nagrody MMARocks.pl za 2014:
Gala roku 2014
Obóz roku 2014
Odkrycie roku 2014

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.