Henderson

Na UFC 173, a nie jak wcześniej zapowiadaliśmy UFC 175, dojdzie do ciekawego starcia w kategorii półciężkiej. Zwycięzca Grand Prix Strikeforce w wadze ciężkiej, Daniel Cormier (MMA 14-0, UFC 3-0), spotka się z byłym mistrzem Pride i Strikeforce, Danem Hendersonem (MMA 30-11, UFC 6-5). Potyczka ta będzie drugą walką wieczoru na gali firmowanej przez starcie Renana Barao z T.J. Dillashawem.

Dla Cormiera będzie to drugi występ w limicie 205 funtów. Po serii zwycięstw w Strikeforce oraz punktowych wygranych już w UFC nad Frankiem Mirem i Royem Nelsonem zawodnik AKA zdecydował się zejście do wagi niżej. W lutym „DC” bez większych kłopotów rozprawił się ze ściągniętym w ostatniej chwili Patrkickiem Cumminsem.

Henderson miał już walczyć o tytuł należący do Jona Jonesa w 2012 roku, jednak wtedy stracił tę szansę z powodu urazu kolana. Ubiegły rok zdecydowanie nie należał do udanych dla Kalifornijczyka, który przegrywał kolejno z Lyotem Machidą, Rashadem Evansem i Vitorem Belfortem. W marcu 43-latek powrócił jednak na drogę zwycięstw, nokautując w rewanżu Maurcia Ruę.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.