dillashaw_tj

„Niespodziankę roku” w światowym MMA zafundował według redakcji MMARocks T.J. Dillashaw.

Oczywiście chodzi o galę UFC 173, gdzie ku zdziwieniu całego środowiska MMA reprezentant Teamu Alpha Male, najpierw przez cztery rundy obijał zdezorientowanego Renana Barao, by w połowie piątej rundy zakończyć walkę wspaniałym wysokim kopnięciem i ciosami w parterze. Sam pojedynek został opisany przy okazji uhonorowania Dillashawa nagrodą za „Występ roku”.

To, jak dużą niespodziankę sprawił T. J.Dillashaw, obrazuje typowanie redakcji MMARocks.pl przed galą UFC 173.

Renan Barao vs. T.J. Dillashaw

Tomasz N.
Wojna Nova Uniao z ekipą Alpha Male trwa w najlepsze. Wojna, którą Nova Uniao jak na razie wygrywa o kilka długości. Dillashaw jest kolejnym zawodnikiem, który spróbuje odebrać mistrzowski pas mierząc się z brazylijskim klubem. Niestety, jest też zawodnikiem najmniej doświadczonym i do tego chyba z najsłabszym zestawem umiejętności. Sposób, w jaki Barao i Aldo odprawiali po kolei klubowych kolegów Dillashawa, może sugerować, że Team Alpha Male nie ma po prostu sposobu na efektownie i efektywnie walczących Brazylijczyków. Dillashaw jest świetnym zapaśnikiem, ale jak każdy zapaśnik w MMA przechodzi przez fazę miłości do walki w stójce, a to z zawodnikiem takim jak Barao może być bardzo bolesne w skutkach. T.J. w poprzednich walkach pokazał, że potrafi świetnie mieszać zapasy z kombinacjami bokserskimi oraz kopnięciami. Niemniej, obawiam się, że może nie mieć tej szybkości potrzebnej do pokonania mistrza. Piekielnie szybki Barao wyprzedzał przecież niesamowitego Fabera w każdej wymianie, dzięki świetnej obronie przed obaleniami kontrolował to, gdzie toczy się walka, i jak profesor od MMA czuł przez cały czas dystans. Barao przez nokaut lub poddanie.

Mateusz
Barao wyczyścił czołówkę kategorii, więc nie sądzę, żeby zawodnicy pukający do czołówki sprawili mu szczególny problem. Dillashaw po jednej wygranej dostał ogromną szansę, którą na pewno będzie chciał wykorzystać maksymalnie. Być może wejdzie do walki w szczytowej formie. Nie sądzę jednak, aby to wszystko wystarczyło na fenomenalnego Brazylijczyka. Barao w swojej kreatywnej grze może w tej walce zrobić wszystko i zakończyć walkę w każdy możliwy sposób. Różnica jest bardzo czytelna i nie wymaga szczególnego rozpatrywania. Jeżeli jednak chodzi o wynik walki, to sądzę, że Brazylijczyk wypali w trzeciej rundzie jedno z kopnięć, którym odłączy światło Amerykanina. Barao przez TKO w 3. rundzie.

Tomasz Ch.
Nie widzę szansy dla Dillashawa. Barao od lat dominuje swoją dywizję, a T.J. nie mógł wygrać nawet walki z Raphaelem Assuncao.  Nie mówiąc już o tym, że Brazylijczyk przewyższa trzykrotnie Amerykanina pod względem ilości walk. Raczej mecz do jednej bramki.

Redaktorzy typujący Barao: Mateusz, Piotrek, Dominik, Marcin, Wojsław, Kuba, Tomasz Ch., Karol, Tomasz N., Tomasz M.
Redaktorzy typujący Dillashawa:

Laureat 2013: Chris Weidman nokautuje Andersona Silvę
Laureat 2012:
Jamie Varner zatrzymuje Edsona Barbozę
Laureat 2011:
Tito Ortiz poddaje Ryana Badera
Laureat 2010:
Fabricio Werdum poddaje Fedora Emelianenko
Laureat 2009:
Ray Mercer nokautuje Tima Sylvię

Pozostałe światowe Nagrody MMARocks.pl za 2014:
Występ roku 2014
Gala roku 2014
Obóz roku 2014
Odkrycie roku 2014

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.