Dwukrotny Olimpijczyk w kajakarstwie z Seulu i Moskwy, 50-letni Jan Pinczura stoczy swój drugi półprofesjonalny pojedynek MMA na jednej z największych irlandzkich gal Cage Contender 9, 30 kwietnia w Belfascie. Rywalem zawodnika Strefy Walki Irlandia będzie Irlandczyk Karl Moore. W swoim debiucie w klatce w maju ubiegłego roku pan Jan odprawił w pierwszej rundzie Mirosław Darmochwała.

Podczas tej samej gali o tytuł Cage Contender w wadze półciężkiej powalczy też utalentowany Łotysz, mówiący po polsku i trenujący w polskim klubie Husaria Fight Team Vilmars Erenbergs (MMA 2-0). Vilmars w swoim zawodowym debiucie w marcu zastopował w drugiej rundzie podopiecznego Tomasza Drwala Krzysztofa Stokłosę (MMA 0-2). Rywalami Łotysza w czteroosobowym turnieju będą Marius Lapenas (MMA 2-0-1), Will Heffernan (MMA 0-1) i Tom Haddock (MMA 9-15).

18 KOMENTARZE

  1. "Rywalami Litwina w czteroosobowym będą " chyba zjadłeś słowo "turnieju"

  2. A czym sie rozni półprofesjonalne mma od zawodowego ? amatorskie to wiem, ale polprofesjonalne ?

  3. w polsce prawie wszyscy sa polprofesjonalistami 🙂 ktos kto jest PRO utrzymuje sie z danej czynnosci, jak ktos ma inna prace to nie jest pro, tylko semi-pro XD

  4. Semipro to taki pokraczny twór z Wielkiej Brytanii. Zawodnicy walczą za kasę, ale walki nie liczą się profesjonalnych rekordów. Zwykle pojedynki są na ograniczonych zasadach, np. zakaz łokci w parterze, albo krótsze rundy.

  5. Jako polprofesjonalne tez czesto zdarzaja sie walki na dystansie 2X5 min. Gdyby u nas tak bylo to polowa zawodnikow mialaby rekordy 0-0.

  6. To u nas w polsce co druga „gala mma” posiada takie ograniczenia jak skrócone rundy czy zakazy roznorakich ciosów, czyli co ? w Polsce rządzi połprofesjonalizm ? Mowa tutaj tez o KSW, 2 rundy zamiast 3 oraz brak np łokci ?

  7. Tykersky tylko, że KSW nie domaga się by walki na ich galach nie były dodawane do profesjonalnych rekordów zawodników.

    Tak na prawdę brytyjskie semi-pro powinny być wliczane do zawodowych rekordów, bo zawodnicy walczą za pieniądze, a to jest podstawowe kryterium. Jednak zawodnicy i promotorzy nie zgadzają się by dodawać te walki na Sherdoga jako pro.

  8. Czemu tak jest na wyspach brytyjskich? Czy to jest zwiazane z prawem ?

  9. Cage Contender to w tej chwili najwieksza organizacja w Irlandii (powstala ok 2lat temu), z transmisja telewizyjna w Setanta sport na platformie SKY. Na gale przychodzi ok 2,5-3tys widzow.

    Rzeczywiscie na wyspach istnieje podzial na pro i semi-pro a scislej na klasy: A,B,C,D. C i D to semi-pro: w C klasie nie ma uderzen lokciami, walki trwaja 3x3min, walk w D na galach praktycznie nie ma.
    Klasa B to 3x4min, bez lokci w parterze, klasa A 3x5min. Za walki w klasie C zawodnicy nie dostaja kasy, a jesli juz to jakies grosze 50-100euro wiec raczej ciezko mowic tu o zyciu z tego….

    A Vilmar Erengergs to Lotysz trenujacy w polskim klubie Husaria, ale mowi po polsku lepiej niz Dzoana Krupa lol,,,

    pozdro

  10. Obecnie w Irlandi jest tak
    pro A – zasady jak w UFC
    pro B – rundy 3 x 4 brak lokci i skretowek
    pro C – rundy 3x 3 brak lokci i skretowek, wieksze rekawice
    amat D – nie pamietam jakie rundy ale na bank bez skretowek i uderzen na glowe w parterze

  11. Venon, tak na przyszłość: zdecydowana większość litewskich imion i nazwisk kończy się na -as lub -us, łotewskie kończą się zaś na -s 🙂
    Na wyspach wszystko jest przekombinowane. Co najmniej 4 klasy zawodników, brak starania promotorów o archiwizację wyników, podawanie niepełnych wyników. Venom ma z Brytolami taką udrękę, że powinien zostać odznaczony przez królową (Sir Wojsław Rysiewski – prawie jak Sir Alex Ferguson).

    O ile jeszcze zrozumiem dwie klasy wśród zawodowców, to amatorzy powinni mieć te same zasady. Początkujący zawodowcy nie mają jeszcze porządnej kondycji, więc 2×5 lub 3×4, a także nie ma potrzeby kiereszować ich twarzy łokciami w parterze. Full zawodowi 3×5 i łokcie. A u amatorów zakaz kolan na głowę i zakaz GnP

  12. Co ciekawe w Niemczech tez robia robia walki jako semi-pro, ktore odbywaja sie na dystansie 2X5, ale odwrotnie niz w UK te walki sa wliczane do zawodowych rekordow, wiec tak po prawdzie to nie wiem po co to nazywac semi-pro skoro i wystarczyloby podac ilosc rund.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.