W sobotę oprócz legend brazylijskiego MMA, zobaczymy również rewanż Wagnera Prado (MMA 8-0, UFC 0-0-1) z Philem Davisem (MMA 9-1, UFC 5-1-1). Ich poprzednia walka w sierpniu zakończyła się wynikiem no-contest. Było to spowodowane nieumyślnym wprowadzeniem palca w oko młodego Brazylijczyka. Gdy sędzia nie pozwolił na dalsze kontynuowanie walki, obaj zawodnicy wyrażali swoje wielkie niezadowolenie oraz chęć rewanżu. Dlatego już za dwa dni w Brazylii stoczą walkę, która odpowie na pytania jak bardzo Wagner Prado chce udowodnić swoją wartość dla nowego pracodawcy w debiucie (poprzednia walka się nie liczy) oraz co pokaże Phil Davis i jak szybko zawodnik ten chce wrócić na szczyt eliminatora pretendentów do pasa, po przegranej z Rashadem Evansem.

Podopieczny Teamu Nogueira, młodziutki Brazylijczyk Wagner Prado swoje miejsce w UFC uzyskał nieskazitelnym rekordem (MMA 8-0) pokonując swoich rodaków na galach w kraju kawy i samby. Oprócz bilansu, imponujący jest również rezultat tych walk. Z ośmiu starć, tylko jedno skończyło się w ustalonym wymiarze czasowym. Reszta to efektowne KO/TKO kończące się zwykle w pierwszej rundzie. Preferujący stójkę Prado zastępujący Chada Griggsa (który pierwotnie miał się zmierzyć z Philem Davisem), okolicznością tą sprowadził sobie na głowę – jak na debiut – jednego z trudniejszych przeciwników. Choć obaj zawodnicy mają niebieski pas w brazylijskim jiu jitsu, to zapasy bezsprzecznie idą na konto Amerykanina. Wagner na gali UFC 153 będzie musiał udowodnić, że nie znalazł się w największej lidze świata przypadkiem. Wydarzenie sprzed dwóch miesięcy paradoksalnie może wpłynąć na jego przewagę jeżeli wziąć pod uwagę, że rewanż będzie odbywał się na jego terenie – brazylijskiej ziemi.

Jeżeli chodzi o Phila, to ma miejsce podobna sytuacja co u jego przeciwnika. Nie chodzi jednak o debiut, a o odbudowę po porażce. W obu przypadkach pojedynek jest równie ważny i o taką samą stawkę – pokazać pracodawcy, że mimo debiutu/poprzedniej porażki , jesteśmy warci utrzymania. Davis szturmem wdarł się w szeregi UFC. Walkę o tytuł eliminatora do miana pierwszego pretendenta uzyskał rozprawiając się z takimi tuzami jak: Brian Stann (debiut), Alexander Gustafsson, czy Antônio Rogério Nogueira. Były mistrz NCAA na Penn State raczej nie będzie ryzykował walki w stójce oraz tym razem będzie uważał na palce, starając się sprowadzić Brazylijczyka od razu do parteru.

Co by nie mówić o gali UFC 153, to starcie Wagner Prado kontra Phil Davis jest ciekawym rewanżem w którym obie strony mają dużo do udowodnienia. Walka w przeciwieństwie do tej z sierpnia, będzie na głównej karcie gali.

Pełna rozpiska gali tutaj.

Poprzedni artykułKonferencja prasowa przed UFC 153 na żywo o 18:00
Następny artykułBellator 76 – ważenie
W czasopiśmie "Sztuki Walki" zajmował się okazyjną publicystyką. Z uwagi na przebiegunowanie zainteresowań ze sztuk walk ściśle na MMA, zamienił papier na Internet. Zgodnie z dewizą "jak pisać, to dla najlepszych" zwrócił się w stronę MMA Rocks i tak już zostało. Obecnie pracuje jako analityk, prześwietlając przy okazji rywali zawodników z którymi współpracuje.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.