Na temat sobotniej walki Artura Szpilki z Derekiem Chisorą dyskutuje się do dziś. „Szpila” niedawno poinformował, że zamierza kontynuować karierę pięściarską, więc możemy się spodziewać, że o tym zawodniku jeszcze długo będzie głośno.

Artur niemal przez całą karierę spotykał się z krytyką swojego zachowania – nie tylko w ringu, ale i poza nim. Postawa Szpilki nie podoba się m.in. emerytowanemu pięściarzowi Dariuszowi Michalczewskiemu. Ten, podczas rozmowy z portalem WP SportoweFakty przekazał kilka gorzkich słów na temat Artura:

W swojej karierze nic jeszcze w sumie nie pokazał. Często wokół jego osoby było dużo szumu. Stoczył tak naprawdę jedną dobrą walkę z Tomaszem Adamkiem, gdy walczył na ambicji. Pozostałe pojedynki raczej były do jednej bramki.

W karierze Artura Szpilki zabrakło pokory, szacunku i respektu. A to, że przed ostatnią walką był wyciszony, nie wyzywał innych, to już było dużo za późno. Szkoda, że chłopaki w boksie często tak późno idą po rozum do głowy, ale tak to już jest w sporcie i w życiu w ogóle. Z drugiej strony lepiej późno niż walce. Trzeba mieć respekt i szacunek do wszystkich.

Trzeba było zdawać sobie sprawę, że do nokautu może dojść bardzo szybko. Artur nie podjął walki w tym pojedynku. Moim zdaniem przyjął złą taktykę, ponieważ zaczął się cofać i Chisora robił, co chciał. Na mańkuta trzeba atakować i bić prawą ręką. Brytyjczyk zrobił to książkowo.

Źródło: TUTAJ.

29 KOMENTARZE

 1. W Universum było tak samo: wchodziłeś na trening i od razu wiedziałeś, kto jest najlepszy. A ekipa była przecież gigantyczna: bracia Kliczko, Juan Carlos Gomez, Grigorian, Kovac i jeszcze kilku mistrzów Europy. Taki był poziom. A dziś? Dzwoni do mnie brat i mówi: jest walka o mistrzostwo świata na takim a takim programie, chyba o pas WBA. Patrzę, przyglądam się, przełączam kanały, szukam, wracam, w końcu mówię: nie, coś pokręciłeś, nie ma walki o tytuł. A on, że to właśnie ta. Nie wierzyłem. Poziom był dramatyczny. Tacy bokserzy w gymie Universum nawet na trybuny by nie weszli! To jest dramat. Tak mało trzeba, żeby zostać mistrzem, a u nas i tak nie ma. Oni tak naprawdę nie chcą być mistrzami, chcą tylko mieć lajki! Ch…jakieś lajki! Nawet nie wiem, o co chodzi! Ja w życiu nie wysłałem maila! Basia ciągle mi kupuje najnowsze modele, jakieś iPhony, dwunastki, trzynastki, czternastki. I po co? Z telefonu to ja dzwonię i tyle. Ten internet wszystko spieprzył. Każdy chce tylko zrobić szybki strzał.

 2. Dareczek i tak łagodnie z nim postąpił po obelgach Dyzmy w jego kierunku. Lubie jego opinie, bez słodzenia prosto w ryj

 3. W swojej karierze nic jeszcze w sumie nie pokazał. Często wokół jego osoby było dużo szumu. Stoczył tak naprawdę jedną dobrą walkę z Tomaszem Adamkiem, gdy walczył na ambicji. Pozostałe pojedynki raczej były do jednej bramki.

  :najmancoty:

  A kto jako pierwszy najebał i zweryfikował Wildera?

 4. A co słychać u Roya Jonesa? Niech Michalczewski wypowiada się o swoich rodakach, jakoś ich też nie widać na światowych ringach.

 5. I mówi to koleś co walczył tylko u Niemców na kurwa weź wypij tego sikacza swojego i zamknij mordę

  Szkoda że w stanach kariery nie miałeś , tylko to ogórków obijales w 90 procentach. Jak dla mnie przereklamowany pięściarz.,chodź dla wielu innych nie :fjedzia:

 6. Widzicie nwet już wy nazywacie go "hejterem". Ani jednego słowa wrogości nawet, ale oczywiście słowa Michalczewskiego są 'ostre'

  Sami napędzamy tę zjebaną karuzele, do czego ten świat zmierza

 7. Jedyne czego szkoda, to że Dariusz nie wrócił na tą jedną walkę ze Szpilką, jak mieli spinę. Najebałby go stuprocentowo, a ja miałbym pianie, jakby to jeszcze zrobił pod flagą niemiecką i niemieckim hymnem w kontrze do tej wieśniackiej piosenki Szpilki, do której wychodzi.

  :conorsalute:

 8. To chuj bez ambicji, takimi gardzę najbardziej!

  Dobrze że do Akopa się nie przyspawał, bo czekałaby go klasyczna egzekucja hejtera-nieudacznika i mała nauczka od wojownika wszechstylowej walki wręcz.

 9. No i pięknie. Dariusz nie boi się mówić jak jest bo ma kasę i nie należy do warszawskiego lizodupstwa.

  Herzlich willkommen bei Cohones Herr Michalczewski :deniroclap::redford::goldi::razz:enn::kis:

 10. Trochę szacunku jebany nienawistniku!

  Edit: o już było, to może inaczej. Kup se kebsa i wracaj pierdzieć w fotel nieudaczniku!

 11. Akurat w miare wywarzona wypowiedz Michalczewskiego chociaz za bardzo za nim nie przepadam. Ciekawe czy Szpilson cos odpowie jak dotrze do niego ten komentarz bo to, ze nie lubi Darusia to malo powiedziane. Ponizej kilka slow prawdy od naszego prawilniaka

 12. Akurat w miare wywarzona wypowiedz Michalczewskiego chociaz za bardzo za nim nie przepadam. Ciekawe czy Szpilson cos odpowie jak dotrze do niego ten komentarz bo to, ze nie lubi Darusia to malo powiedziane. Ponizej kilka slow prawdy od naszego prawilniaka

  Artur hejtował zanim to bylo modne.

  Wrzosek, Juras, Jotko.  Jedziecie z Arturem.

  A, nie, sorry. Siedzicie w rakiecie sukcesu i zapierdalacie po orbicie atencji:deniro:

 13. To chuj bez ambicji, takimi gardzę najbardziej!

  Dobrze że do Akopa się nie przyspawał, bo czekałaby go klasyczna egzekucja hejtera-nieudacznika i nauczka od małego wojownika wszechstylowej walki wręcz.

  Tak lepiej

 14. Akurat w miare wywarzona wypowiedz Michalczewskiego chociaz za bardzo za nim nie przepadam. Ciekawe czy Szpilson cos odpowie jak dotrze do niego ten komentarz bo to, ze nie lubi Darusia to malo powiedziane. Ponizej kilka slow prawdy od naszego prawilniaka

  W sumie przyganiał kocioł garnkowi…choc jestem ostatni do osądów moralnych.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.