Zmiany w głównej walce kwietniowej gali UFC w Petersburgu. Do walki z byłym mistrzem wagi ciężkiej organizacji Strikeforce, Alistairem Overeemem, w miejsce Alexandra Volkova wejdzie Rosjanin Aleksei Oleynik.

Nie wiadomo jeszcze z jakiego powodu oryginalny przeciwnik Holendra wycofał się ze starcia. Sam Oleinik miał 4 maja zmierzyć się z Waltem Harrisem na gali UFC Fight Night 150. Według nieoficjalnych jeszcze informacji, Harris pozostanie na karcie i zmierzy się z nowym przeciwnikiem.

Overeem (44-17 MMA) wrócił na zwycięskie tory po dwóch przegranych z rzędu na gali UFC w Pekinie, gdzie znokautował Sergeia Pavlovicha w pierwszej rundzie. Legenda sportów walki ma na swoim koncie 39 skończeń przed czasem.

Jego przeciwnik Oleynik ostatni raz walczył w oktagonie podczas poprzedniej gali UFC w Rosji gdzie zmierzył się z Markiem Huntem. Rosjanin wygrał walkę przez poddanie. Było to drugie zwycięstwo z rzędu w UFC i 45 w karierze MMA.

Gala która odbędzie się 20 kwietnia w Petersburgu firmowana walką Oleinik vs Overeem będzie drugą wizytą UFC w tym kraju. We wrześniu ubiegłego roku UFC zadebiutowało po wielu latach w Rosji z galą UFC Fight Night 136 Hunt vs Oleinik. Na Stadionie Olimpijskim w Moskwie, 22 603 fanów oklaskiwało sukces swojego zawodnika w starciu z weteranem Huntem. Był to najlepszy wynik UFC pod względem sprzedanych biletów na swoich wydarzeniach w 2018 roku.

Na tej samej gali zobaczymy również trzy walki Polaków. Krzysztof Jotko zmierzy się w walce o ostatnią szansę z Alenem Amedovskim, idący jak burza Michał Oleksiejczuk, zawalczy z Gadzhimuradem Antigulovem a nasz najlepszy ciężki Marcin Tybura  zmierzy się w starciu z Shamilem Abdurakhimovem.

Aktualną rozpiskę gali UFC w Petersburgu znajdziecie tutaj.

22 KOMENTARZE

 1. Wyskoczyło mi zapytanie, czy na pewno kurła chcę polubić ten post… @defthomas – tak, bardzo chcę go polubić! Tak samo jak trzy walki Polaków na gali UFC w Rosji!

  :bleed::bleed::bleed::bleed::bleed:

  Daj polubić posta! No daj, no!!! :robbie:

  No, dałeś!

  :beer::tysonhappy:

 2. Nie wiadomo jeszcze z jakiego powodu oryginalny przeciwnik Holendra wycofał się ze starcia.

  Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o USADA :roberteyeblinking:

 3. Po tym co odjebal ostatnio Craig wcale mnie nie zdziwi kolejny krawat w wykonaniu Ruska. Chociaż większość mojej sympatii stracił intensywnie i konsekwentnie unikając Tybury.

 4. Volkov mijając na ulicy Magomeda Magomedovova przybił z nim pionę, czym wchłonął błyskawicznie połowę tablicy Mendeleyeva. :beczka:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.