Jak poinformował przed chwilą rosyjski dziennikarz Denis Geyko, UFC kwietniową galę w Petersburgu zorganizuje w dużo mniejszym niż początkowo zapowiadano obiekcie.

Według nieoficjalnym informacji jakie pojawiły się w styczniu tego roku, UFC w Petersburgu (UFC on ESPN+ 7) miała odbyć się na jednym z najdroższych stadionów świata – Gazprom Arenie w Petersburg. Kosztujący ponad miliard dolarów obiekt może pomieść 68 000 widzów.

Dziś dziennikarz portalu RT.com poinformował, że z nieznanych jeszcze przyczyn, gala odbędzie się na dużo mniejszym obiekcie – 7 tysięcznym Jubileuszowym Pałacu Sportu. Jeśli te informacje się potwierdzą, będzie to spore zaskoczenie dla fanów i zawodników którzy ze względu na sukcesy Khabiba Nurmagomedova i spore zainteresowanie rosyjskich spodziewali się dużego wydarzenia w 5 milionowym Petersburgu.

We wrześniu ubiegłego roku organizacja UFC zadebiutowała po wielu latach oczekiwania w Rosji z galą UFC Fight Night 136 firmowaną starciem Marka Hunta z Alexeyem Oleinikiem. Na Stadionie Olimpijskim w Moskwie, 22 603 fanów oklaskiwało sukces swojego zawodnika w starciu z weteranem Huntem. Był to najlepszy wynik UFC pod względem sprzedanych biletów na swoich wydarzeniach w 2018 roku.

Geyko potwierdził również, że walką wieczoru gali będzie starcie Alexandra Volkova Alistairem Overeemem o czym w styczniu tego roku informował na swoim profilu Kuba Voranek.

UFC wraca do Rosji! Gala planowana na 68 tysięcznym stadionie w Petersburgu!

1 KOMENTARZ

  1. 7 tysięcy? Panowie K&L jakby chcieli, to by zrobili w Rosji na 70 tysięcy. I to na tym samym obiekcie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.