(fot. Daniel Herbertson / Sherdog.com)

Jedna z czołowych zawodniczek MMA Megumi Fujii (MMA 23-1) powróci do akcji 9 lipca na piętnastej gali Jewels w Tokio naprzeciw Miki Nagano (MMA 8-4). Obydwie panie już raz spotkały się w ringu, 26 grudnia 2007 na gali Smackgirl gdzie Fujii bez problemów poddała debiutującą wtedy Nagano. Dla Fujii będzie to pierwsza walka w tym roku kalendarzowym i druga po przygodzie w Bellatorze, gdzie dotarła do finału turnieju w wadze 115 funtów ale przegrała swoją pierwszą walkę w sześcioletniej karierze po kontrowersyjnym werdykcie puntkowym z Zoilą Frausto. Do zwyciężania powróciła na gali Sengoku 30 grudnia gdzie pokonała na punkty Emi Fujino. Nagano, jedna z twarzy organizacji Jewels, wygrała swoją ostatnią walkę poddając Emi Muratę ale podobnie jak większość fighterek pokonywanych przez Nagano Murata miała zaledwie kilka walk doświadczenia.

Piętnasta gala Jewels zapowiada się na jedną z najsilniej obsadzonych gal kobiecego MMA, zwłaszcza w niższych wagach. Prócz Fujii zestawiono na niej pojedynki Mei Yamaguchi (MMA 8-2-1) z Seo-Hee Ham (MMA 8-4), Yuki Tsuji (MMA 22-2) z Saori Ishioką (MMA 11-6), Hitomi Akano (MMA 17-8) z znaną ze Strikeforce Roxanne Modaferri (MMA 15-7) oraz 181-centymetrowej byłej dominatrix Hiroko Yamanaki (MMA 11-1), potencjalnej przyszłej rywalki Cris Cyborg, z mongolską zapaśniczką Bolormaą Erdenebileg (MMA 2-1).

Poprzedni artykułGomi vs. Diaz we wrześniu, Fukuda kontuzjowany
Następny artykułMiami Hustle: epizod 2
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.