Relacja i wyniki poniżej

Najlepszy ciężki historii Fedor Emelianenko (MMA 33-4) zakończył ogólnie najbardziej nieudany rok w swojej karierze efektownym zwycięstwem nad mistrzem olimpijskim w judo z Pekinu Satoshim Ishiim (MMA 4-2-1) na sylwestrowej gali Dream: Genki Desu Ka w Saitamie.

Rosjanin wyraźnie przewyższał rywala szybkością w stójce i już od pierwszych sekund pojedynku trafiał Japończyka seriami ciosów bokserskich i niskimi kopnięciami. Co prawda Ishii starał się przenieść walkę do parteru, ale były mistrz Pride umiejętnie unikał jego prób klinczowania. Koniec zawodnika gospodarzy nastąpił w połowie pierwszej rundy, Emelianenko trafił go serią prawy prosty, lewy podbródkowy, prawy sierpowy, po której judoka wylądował na deskach i już się nie podniósł.

W dwóch pojedynkach mistrzowskich Dream widzowie w Saitama Super Arena obejrzeli pewne zwycięstwa broniących swoich tytułów Japończyków Shinyi Aokiego (MMA 30-5) i Hiroyukiego Takayi (MMA 17-9-1). Pierwszy całkowicie zdominował w parterze byłego kolegę treningowego i byłego mistrza Sengoku Satoru Kitaokę (MMA 29-11-9). Tobikan Judan po raz kolejny zaprezentował swój nieprzeciętny grappling i na przestrzeni dwudziestu pięciu minut kontrolował rodaka w parterze wielokrotnie zdobywając jego plecy i szukając duszenia. Wycieńczony już od trzeciej rundy Kitaoka ograniczał się tylko do obron przed technikami kończącymi rywala, a jedyny atak wyprowadził dopiero w ostatnich sekundach walki, kiedy trafił Aokiego kilkoma kolanami na głowę. Chwilowa ofensywa, wobec wcześniej całkowitej dominacji mistrza, mogła oznaczać tylko jedno: zdaniem trzech sędziów ringowych policjant z Tokio po raz drugi pewnie obronił swój tytuł w wadze lekkiej.

Całkowicie inny przebieg miał pojedynek o tytuł w wadze piórkowej. Walcząc praktycznie tylko w stójce Takaya wyraźnie wypunktował byłego mistrza Shooto Takeshiego Inoue (MMA 21-6). Mimo znacznie krótszego zasięgu Streetfight Bancho znakomicie wyprzedzał rywala swoimi bokserskimi akcjami, a mało aktywny Inoue ograniczał się do pojedynczych lewy prostych i niskich kopnięć. Podobnie jak Kitaoka, Lion również obudził się w ostatnich sekundach walki, ale w tym przypadku również nie wystarczyło to do wygranej. Takaya decyzją sędziów po raz drugi obronił tytuł.

Brazylijczyk Bibiano Fernandes (MMA 11-3) został pierwszym mistrzem Dream w wadze koguciej dzięki wygranym w dwóch pojedynkach wieńczących ośmioosobowe Grand Prix w tej kategorii. Były wielokrotny mistrz świata BJJ najpierw pewnie wypunktował rodaka Rodolfo Marqueza (MMA 14-2) przede wszystkim dzięki zdominowaniu go w pierwszej rundzie w parterze, a później zastopował byłego zawodnika WEC Antonio Banuelosa (MMA 20-8) wykorzystując potkniecie Amerykanina, które dało Fernandesowi okazję do zasypania go gradem ciosów w parterze. Banuelos awansował do finału rywalizacji niejednogłośnie wypunktowując Masakazu Imanariego (MMA 24-10-2). W pojedynku rezerwowym Grand Prix Yusup Saadulaev (MMA 9-1) efektownym slamem znokautował ulubieńca japońskich fanów Hideo Tokoro (MMA 30-25-1).

Walcząca po raz pierwszy na gali sylwestrowej najlepsza zawodniczka w historii MMA Megumi Fujii (MMA 25-1) potrzebowała zaledwie 75 sekund na odklepanie balachą Hiszpanki Karli Benitez (MMA 6-2). Kolejny znakomity występ w wadze koguciej zanotował Tatsuya Kawajiri (MMA 30-7-2), który bez problemu obalał i poddał trójkątem rękami byłego olimpijczyka w zapasach Kazuyukiego Miyatę (MMA 11-9). W pojedynku japońskich weteranów Hayato Sakurai (MMA 36-12-2) zwyciężył na punkty Ryo Chonana (MMA 20-13).

Walka wieczoru:

Open.: Fedor Emelianenko pokonał Satoshiego Ishiiego przez KO (prawy sierpowy), 1. runda, 2:34

Pozostałe:

Pojedynek o pas mistrza Dream w wadze lekkiej
70 kg.: Shinya Aoki pokonał Satoru Kitaokę przez jednogłośną decyzję

Pojedynek o pas mistrza Dream w wadze piórkowej
65 kg.: Hiroyuki Takaya pokonał Takeshiego Inoue przez jednogłośną decyzję

Open.: Kazushi Sakuraba & Katsuyori Shibata pokonali Atsushiego Sawadę & Shinichi Suzukawę +
Open.: Kazuyuki Fujita pokonał Petera Aertsa przez poddanie +
Open.: Jerome Le Banner pokonał Tima Sylvię przez TKO +

Finał Grand Prix Dream w wadze koguciej
61 kg.: Bibiano Fernandes pokonał Antonio Banuelosa przez TKO (uderzenia w parterze), 1. runda, 1:21.

73 kg.: Katsunori Kikuno pokonał Yuichiro Nagashimę przez TKO (uderzenia w parterze), 2. runda, 2:34. ^
Open.: Josh Barnett pokonał Hidekiego Suzukiego przez przypięcie +

52 kg.: Megumi Fujii pokokonała Karlę Benitez przez poddanie (balacha), 1. runda, 1:15.
65 kg.: Tatsuya Kawajiri pokonał Kazuyukiego Miyatę przez poddanie (trójkąt rękami), 2. runda, 4:54.
76 kg.: Hayato Sakurai pokonał Ryo Chonana przez jednogłośną decyzję.

63 kg.: Yuta Kubo pokonał Nilsa Wildlunda przez KO (wysokie kopnięcie), 3. runda. #
63 kg.: Masaaki Noiri pokonał Kengo Sonodę przez jednogłośną decyzję #

Półfinały Grand Prix Dream w wadze koguciej
61 kg.: Bibiano Fernandes pokonał Rodolfo Marquesa przez jednogłośną decyzję.
61 kg.: Antonio Banuelos pokonał Masakazu Imanariego przez niejednogłośną decyzję.

Walka rezerwowa Grand Prix Dream w wadze koguciej
61 kg.: Yusup Saadulaev pokonał Hideo Tokoro przez KO (slam), 1. runda, 0:42.

^ pierwsza runda K-1, druga runda MMA
# K-1
+ pro wrestling

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.