Relacja i wyniki poniżej

Najlepszy ciężki historii Fedor Emelianenko (MMA 33-4) zakończył ogólnie najbardziej nieudany rok w swojej karierze efektownym zwycięstwem nad mistrzem olimpijskim w judo z Pekinu Satoshim Ishiim (MMA 4-2-1) na sylwestrowej gali Dream: Genki Desu Ka w Saitamie.

Rosjanin wyraźnie przewyższał rywala szybkością w stójce i już od pierwszych sekund pojedynku trafiał Japończyka seriami ciosów bokserskich i niskimi kopnięciami. Co prawda Ishii starał się przenieść walkę do parteru, ale były mistrz Pride umiejętnie unikał jego prób klinczowania. Koniec zawodnika gospodarzy nastąpił w połowie pierwszej rundy, Emelianenko trafił go serią prawy prosty, lewy podbródkowy, prawy sierpowy, po której judoka wylądował na deskach i już się nie podniósł.

W dwóch pojedynkach mistrzowskich Dream widzowie w Saitama Super Arena obejrzeli pewne zwycięstwa broniących swoich tytułów Japończyków Shinyi Aokiego (MMA 30-5) i Hiroyukiego Takayi (MMA 17-9-1). Pierwszy całkowicie zdominował w parterze byłego kolegę treningowego i byłego mistrza Sengoku Satoru Kitaokę (MMA 29-11-9). Tobikan Judan po raz kolejny zaprezentował swój nieprzeciętny grappling i na przestrzeni dwudziestu pięciu minut kontrolował rodaka w parterze wielokrotnie zdobywając jego plecy i szukając duszenia. Wycieńczony już od trzeciej rundy Kitaoka ograniczał się tylko do obron przed technikami kończącymi rywala, a jedyny atak wyprowadził dopiero w ostatnich sekundach walki, kiedy trafił Aokiego kilkoma kolanami na głowę. Chwilowa ofensywa, wobec wcześniej całkowitej dominacji mistrza, mogła oznaczać tylko jedno: zdaniem trzech sędziów ringowych policjant z Tokio po raz drugi pewnie obronił swój tytuł w wadze lekkiej.

Całkowicie inny przebieg miał pojedynek o tytuł w wadze piórkowej. Walcząc praktycznie tylko w stójce Takaya wyraźnie wypunktował byłego mistrza Shooto Takeshiego Inoue (MMA 21-6). Mimo znacznie krótszego zasięgu Streetfight Bancho znakomicie wyprzedzał rywala swoimi bokserskimi akcjami, a mało aktywny Inoue ograniczał się do pojedynczych lewy prostych i niskich kopnięć. Podobnie jak Kitaoka, Lion również obudził się w ostatnich sekundach walki, ale w tym przypadku również nie wystarczyło to do wygranej. Takaya decyzją sędziów po raz drugi obronił tytuł.

Brazylijczyk Bibiano Fernandes (MMA 11-3) został pierwszym mistrzem Dream w wadze koguciej dzięki wygranym w dwóch pojedynkach wieńczących ośmioosobowe Grand Prix w tej kategorii. Były wielokrotny mistrz świata BJJ najpierw pewnie wypunktował rodaka Rodolfo Marqueza (MMA 14-2) przede wszystkim dzięki zdominowaniu go w pierwszej rundzie w parterze, a później zastopował byłego zawodnika WEC Antonio Banuelosa (MMA 20-8) wykorzystując potkniecie Amerykanina, które dało Fernandesowi okazję do zasypania go gradem ciosów w parterze. Banuelos awansował do finału rywalizacji niejednogłośnie wypunktowując Masakazu Imanariego (MMA 24-10-2). W pojedynku rezerwowym Grand Prix Yusup Saadulaev (MMA 9-1) efektownym slamem znokautował ulubieńca japońskich fanów Hideo Tokoro (MMA 30-25-1).

Walcząca po raz pierwszy na gali sylwestrowej najlepsza zawodniczka w historii MMA Megumi Fujii (MMA 25-1) potrzebowała zaledwie 75 sekund na odklepanie balachą Hiszpanki Karli Benitez (MMA 6-2). Kolejny znakomity występ w wadze koguciej zanotował Tatsuya Kawajiri (MMA 30-7-2), który bez problemu obalał i poddał trójkątem rękami byłego olimpijczyka w zapasach Kazuyukiego Miyatę (MMA 11-9). W pojedynku japońskich weteranów Hayato Sakurai (MMA 36-12-2) zwyciężył na punkty Ryo Chonana (MMA 20-13).

Walka wieczoru:

Open.: Fedor Emelianenko pokonał Satoshiego Ishiiego przez KO (prawy sierpowy), 1. runda, 2:34

Pozostałe:

Pojedynek o pas mistrza Dream w wadze lekkiej
70 kg.: Shinya Aoki pokonał Satoru Kitaokę przez jednogłośną decyzję

Pojedynek o pas mistrza Dream w wadze piórkowej
65 kg.: Hiroyuki Takaya pokonał Takeshiego Inoue przez jednogłośną decyzję

Open.: Kazushi Sakuraba & Katsuyori Shibata pokonali Atsushiego Sawadę & Shinichi Suzukawę +
Open.: Kazuyuki Fujita pokonał Petera Aertsa przez poddanie +
Open.: Jerome Le Banner pokonał Tima Sylvię przez TKO +

Finał Grand Prix Dream w wadze koguciej
61 kg.: Bibiano Fernandes pokonał Antonio Banuelosa przez TKO (uderzenia w parterze), 1. runda, 1:21.

73 kg.: Katsunori Kikuno pokonał Yuichiro Nagashimę przez TKO (uderzenia w parterze), 2. runda, 2:34. ^
Open.: Josh Barnett pokonał Hidekiego Suzukiego przez przypięcie +

52 kg.: Megumi Fujii pokokonała Karlę Benitez przez poddanie (balacha), 1. runda, 1:15.
65 kg.: Tatsuya Kawajiri pokonał Kazuyukiego Miyatę przez poddanie (trójkąt rękami), 2. runda, 4:54.
76 kg.: Hayato Sakurai pokonał Ryo Chonana przez jednogłośną decyzję.

63 kg.: Yuta Kubo pokonał Nilsa Wildlunda przez KO (wysokie kopnięcie), 3. runda. #
63 kg.: Masaaki Noiri pokonał Kengo Sonodę przez jednogłośną decyzję #

Półfinały Grand Prix Dream w wadze koguciej
61 kg.: Bibiano Fernandes pokonał Rodolfo Marquesa przez jednogłośną decyzję.
61 kg.: Antonio Banuelos pokonał Masakazu Imanariego przez niejednogłośną decyzję.

Walka rezerwowa Grand Prix Dream w wadze koguciej
61 kg.: Yusup Saadulaev pokonał Hideo Tokoro przez KO (slam), 1. runda, 0:42.

^ pierwsza runda K-1, druga runda MMA
# K-1
+ pro wrestling

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1049 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 20. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 21. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 22. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 28. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 29. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 30. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 31. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 32. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 33. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 34. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 37. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 38. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 39. mogł bys mi ktos jakos tak „blizej” wyjasnic te zasady pro wrestlingu?

 40. dajcie jakis dzialajacy link ten pierwszy tnie strasznie,a teraz zawisl kompletnie 🙁

 41. korva! „więcej gal w japonii” to byłoby moje noworoczne życzenie….

  przeczytałem gdzieś że gala ma trwać do 16??? bo jak to Fiedii od około 15 trzeba się spodziewać… dobrze myśle?

 42. No ruskie potrafią. W tej Japoni mają teraz przerwe na obiad czy jak? Sakurai vs Chonan chyba puszczą te kacapy?

 43. To i ja coś zjem. A ruskie znów puszczają walke Fedora, ale tym razem z Arlovskim. 

 44. Saitama Super Arena – na tej hali większość eventów Pride'u się odbywało

 45. ma ktoś jakiś niezły stream, który się zbytnio nie tnie, byłbym wdzięczny 🙂

 46. kaper daj linka do tego mma tv, bo nie umiem tego znalezc, myslalem ze tej strony juz nie ma…

 47. naładowali tą galę dziwnymi walkami 🙁 jak ja nie lubię wrestlingu heheheh 🙂

 48. Ale to nie jest taki typowy amerykanski wrestling 🙂 Poddania sa ! Chociaz widac, ze udawane.

 49. Ja cię kręcę, nie interesowałem się tym wcześniej, walczył Fedor z Ishiim i było okej. Przejrzałem listę dziwne nazwiska Aerts, Le Banner, co tu robią? No cóż Japonia… A tu takie jajca.

 50. Powiem szczerze, że fajnie się to oglądało i już wyczekuję starcia Silvia vs. Le Banner 😉
  Japoński pro wrestling jest o wiele lepszy niż amerykański.

 51. @Madman

  Czyżby to dlatego, że bliżej japońskiemu wrestlingowi do grapplingu?

  Mi się to nie podobało. Wolę bardziej efektowne WWE.

 52. Kurcze znowu walka fedora z monsonem, oglądałem ją na żywo i już jej więcej razy nie chce widzieć.

 53. Podczas przerw pokazują powtórki, na innym streami Reema starsze walki lecą

 54. @Madzer

  Po części na pewno, ale też dlatego że nie ma tego całego pier*olenia wokół, krzeseł czy drabin, dla mnie WWE jest zbyt efekciarskie to jest typowe show a tutaj jednak pokazują że jest to pochodne sportu/walki i gdyby ktoś nie wiedział iż to udawane i to prędzej nabrałby się oglądając japońską wersję.

 55. @Madman

  Nie dziwię Ci się. Też tego w WWE nie lubię, ale w amerykańskim wrestlingu największe wrażenie robi na mnie sama walka, a dokładniej efektowne rzuty (np. pełne suplesy).

 56. wlasnie widzialem jezusa, nawet nie staram sie tego zrozumiec

   

  chcialbym zobaczyc ten slam z 1 walki

 57. zawsze lubiłem japońskie gale ale tu trochę przesadzają 🙁 nie dość że są tu te dziwne wrestlingowe walki to na dodatek teraz jakieś szopki Inoki odpierdala :(, teatrzyk robią niesamowity

 58. Z drugiej strony lepiej że taki Aerts czy Fujita walczą w prowrestlingu bo normalna walka mogła by się skończyć śmiercią któregoś z nich 🙂 to samo się tyczy Sakuraby

 59. hahaha to chyba zaproszenie na DRUGĄ połowę gali 🙂 ja pierdole, japończycy są niemożliwi,to do 16 potrwa…8 godzin 🙂

 60. Proszę bardzo! Całkiem dobrze działa ten stream nawet na moim gównianym necie…

 61. dinn
  teraz przedstawiają zawodników z dalszej częsści gali do muzyki Williamsa ja tu Fedora nie widzę poki co

 62. Jadę po wódkę na impreze bo szkoda czasu. Moze jak wrócę to będą walki 😀

 63. Tyle trzeba walczyć, a Fedor znowu będzie się bał parteru i walka będzie nudna.

 64. Robiąc dopiero teraz Grand Opening chcą mi powiedzieć że Josh Barnett i Tatsuya Kawajiri byli na Under Cardzie???

 65. mi się wydaje że poprostu podzielili galę jakby na 2 częsci i to ta druga sie zaczyna

 66. nie ogarniam już nic… w którym momencie gali jesteśmy???…

  jakieś czarodziejki z księżyca i jakiś skrzypek… 😀

 67. może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w tym ?? :
  Atsushi Sawada & Shinichi Suzukawa vs. Kazushi Sakuraba & Katsuyori Shibata +
  Czyli że co 2 na 2 ??lol

 68. Ale strój 😀 Japonia to jest popieprzony kraj, w jakimś stopniu oczywiście pozytywnie. 

 69. Japonia to jest inny świat. Jestem zszokowany  Ale Genki Sudo jest niedoścignionym królem wejść 🙂

 70. przebrał się za jakąś dziewczynkę…mam dość (pewnie postać z mangi…u nich to jak religia)

 71. Zasady są takie, że w ciągu dwóch rund (jedna K1, druga MMA) musi być skończenie, tak?

 72. Jestem zalogowany, mam następujący komunikat:

  This flash player can only be embedded at MMA-TV.NET

 73. aaaaaa i love it 🙂 co za bitka :), rekompensują mi to czekanie na dalsze walki i wariacje Inokiego

 74. 76 kg.: Hayato Sakurai pokonał Ryo Chonana przez jednogłośną decyzję.

  Markhunto:

 75. Bibiano  mogliby do UFC ogarnąć bo dla Cruza coraz ciężej o przeciwnikow

 76. Bibiano wygląda fantastycznie w koguciej. Bardzo dobra decyzja o zejściu niżej.

 77. Bibiano został mistrzem teraz koguciej w DREAM czy to tylko pas turniejowy ?

 78. @Hakun
  Potwierdzam, ogladam na tym streamie, jakość super i nie przycina 🙂

 79. Ta walka z pierwszą rundą w k-1 a drugą w mma do jakiego rekordu się właściwie zalicza?

 80. Do Le Bannera mam zajebisty sentyment, byl pierwszym zawodnikiem którego zapamiętałem i walczył w finale pierwszego turniju K1 który obejrzałem w całości – no ale żeby wrestling.. 🙂 

 81. O ile dobrze pamiętam w czasach, gdy Sylvia był mistrzem UFC, Le Banner mocno zabiegał (medialnie) o walkę z nim.

 82. Całe szczęście, że ta parodia szybko się skończyła. Teraz następni aktorzy…

 83. Najbardziej przeraża mnie w tym wszystkim to, że Japońskie MMA jest w zapaści, a ktoś płaci im za takie coś…

 84. To tylko rozrywka,show, a wy się czepiacie jakby ktoś wam krzywdę zrobił

 85. To co oni pokazuja to jest raczej pokazowka a nie pro wrestling bo walki wrestlingowe sa duuuzo lepsze a przynajmniej kiedys byly.

 86. Najlepsze ,ze jeden rekawice …. drugi nic….. myslalem ,ze tylko hamburgery moga sie tym rajcowac

 87. Nie narzekajcie już tak na ten cyrk, Beka i tyle, pośmiać się idzie 😛 Już niedłguo Fiedzia i Aoki…

 88. Jak byłem mały(z 10 lat), to na podwórku też biliśmy się na żarty. Wiadomo jak to jest z tymi żartami. Żarty, żartami, ale sprawiedliwość musi być po mojej stronie. Pewnego dnia kumpel dostał rękawice bokserskie, wiadomo trzeba wypróbować. Był jednak problem, tzn. młodszym wydawało się, że jest problem, starsi stwierdzili, że problemu nie ma, my będziemy mieli lewą rękawicę, a starsi prawą, uderzamy tylko jedną ręką. No i się zaczęło, byłem młodszy, miałem lewą, niby walka na żarty, ale po chwili okazało się, że strzeliło mi coś w nosie(złamany), rozpłakałem się, do tego cały we krwi, ale walczymy dalej, już nie jedną ręką ale okładamy się dwoma. Nagle idzie mój ojciec, -co wy robicie!? -My tylko na żarty, odparłem zapłakany, z odkręconym kranem z nosa kumpel podobnie we krwi, my tylko na żarty. On płacze, ja płaczą, cali we krwi, ale nikt nie chciał przegrać. Tak, kończyła się prawie każda walka na żarty. Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że przykro mi się robi jak widzę, że gwiazdy, ba! legendy sportów walki godzą się na takie coś, nawet za pieniądza. Nam dzieciakom po naście lat, duma nie pozwalała przegrać walki na żarty, a tu?

 89. No Harris – Khalidov za rok 😉

  Da ktoś linka ze streamem, tylko nie z mma-tv bo mi nie idzie

 90. q.

  Przesadziles teraz troche… Wrestling trzeba traktowac jak show, rozrywke, spektakl. To nie jest walka na serio. Zreszta z wrestlingiem to ma bardzo malo wspolnego. To jest zwykla pokazowka a nie pro wrestling i tak to trzeba traktowac.

 91. Dokładnie, człowieku zluzuj trochę, porównanie zupełnie nie na miejscu…

 92. q. ale Tobie nikt nie płacił za kabaret 🙂 i nie dogadywałeś się z przeciwnikiem przed walką co będziecie robić i kto wygra 😀 Mi też szkoda patrzeć jak poważni zawodnicy robią z siebie błaznów ale z tym postem troche przesadziłeś 🙂

 93. podzielcie sie jakim sstreamem bo wszystkie dotad dzialajace padły… :/

 94. WWE przynajmniej jest widowiskowe, a oglądanie tego to prawdziwa męczarnia

 95. Komentator ma pomalowane oczy i usta bo źle obstawił jedną z poprzednich walk. Taka forma zakładu z drugim komentatorem 😛

 96. Ten dream’owy pro wrestling wygląda mniej więcej tak jak się tępe najebusy zaczną naparzać pod barem albo dyskoteką 😀

 97. WWE juz nie jest tak widowiskowe jak kiedys. Teraz sa bardziej nastawieni na dzieci i nie ma tak kontrowersyjnych walk i scenariuszy.

 98. Ten Pro Wrestling to dramat 😀 … Należy podziwiać oglądaczy, 8h a w tym z 3 takiej komedii

 99. Chyba nie :-/
  Puncher25 to mój mistrz i wie więcej o MMA od każdego z was!

 100. ten od Cactusa działa tylko trzeba przeczekać reklamy które zasłaniają obraz. A poza tematem to jak dodać avatar do profilu? chyba mam jakąś inną przeglądarke bo nie widzę opcji?

 101. Wszyscy są ciekawi. Gdyby nie on, mało kto by te popisy „wrestlingu” ogladał; D

 102. No ale jedna osoba w obsadzie Pro-Wrestlingu ciekawiła … Strikeforce nie ma kontraktów na zupełną wyłączność ?

 103. Ale powymyślali z tą galą 🙂 Pierwsza runda K1, druga mma. I rekord liczy się gdzie ? Było może już tak kiedyś, czy to pierwsza taka decyzja ?

 104. Taka walka nie zalicza się do żadnego rekordu.
  Puncher25 to mój mistrz i wie więcej o MMA od każdego z was!

 105. @Haakis ja tam czekam na Shinya Aoki’ego 😛 Ciekawe czy podda gościa, który nie przegrał żadnej walki przez submission… Co do ruska to mam nadzieje, że mu Ishii dokopie. Denerwują mnie tacy świętojebliwi zawodnicy jak Fedor.

 106. lukasfight rok temu ten sam Nagashima znokautował Aokiego, kilka lat wcześniej na podobnych zasadach Le Banner walczył z Sappem i nie te walki nie liczą się do rekordów.

 107. dante107 rozumiem, mnie też ta walka interesuje ; ]. A co do Fedora, szanuje go za 10 lat dominacji i czekam aż wróci mu forma. Jak nie, to trudno: D

 108. czy ktos da mi sensowna odpowiedz, dlaczego coniektorzy na widowni siedza w maskach ? (chirurgicznych, tudziez lekarskich)

 109. Japończycy mają manię na temat czystości i higieny, dla niech jest to coś normalnego.

 110. Ano, w miejscach gdzie gromadzi się wiele osób na raz często zakładają maseczki, żeby nie zarazić się jakimś wirusem.

 111. up@
  Tak jest . A do tego z tego co widziałem w jakimś programie o Japonii tam oddycha sie powietrzem wydychanym przez innych ludzi co powoduje ze dużo ludzi w Japonii nosi maska bo maja manie czystości .

 112. Nie wiem co Inoue robił w ringu, pomylił walki czy jak ? przez 5 rund zbierał wpierdol by w ostatnich 10 sekundach pojedynku zadac wiecej niz 3 mocne ciosy na runde. Posrane zestawienie, Takaya lał go jak chciał.

 113. doczekalem sie – 7h, zeby zobaczyc Aokiego – a KSW sie obawia, ze 4h to za duzo 🙂 (oczywiscie nie ogladalem wszystkiego)

  WAR Shinya Aoki!!!

 114. Juz mnie głowa boli o tego japońskiego napieprzania. Ale mam nadzieje, że warto dla dwóch najbliższych walk

 115. Ja pierniczę jak przeciągają w tym Dream, że aż się oglądać odechciewa… zwłaszcza po nieprzespanej nocy przez UFC

 116. Ja oglądałem tylko dwie głowne walki dzisiejszej UFC. Oszczędzałem zdrowie na Dream, a i tak zaczałem oglądać dopiero po Barnecie. Swoją drogą wszyscy tu psioczą na ten pro-wresling a mi się podobało jako przerwa w walkach. Wolę to niż jakieś popiep… wwe gdzie puszczają filmiki na poziomie klanu. Tutaj pomimo aktorstwa, to kilka ciosów weszło

 117. Dopiero teraz Aoki ? super! 😀 akurat obejrzę
  Jeśli ktoś nie poszedł spać po UFC, teraz ogląda Dream i ma zamiar balować w Sylwestra- to niech wie, że szczerze go podziwiam! 😀

 118. Apropo UFC i Orange Sport: nie wiem jak inni, ale dla mnie komentarz Jurkowskiego i tego drugiego gościa jest strasznie wkur***jący i na moje oko powinni galę puszczać bez ich pier***enia bo zwłaszcza podczas wywiadów tylko zagłuszają i nawet nie potrafią przetłumaczyć dokładnie tego co mówią komentatorzy.

 119. @MmaWillSaveUs: a czy to ważne??? 😀 właścicielką tego tyłeczka jest miesha tate, nie wiem z jakiej walki…

 120. @Massimo86 jakie filmiki? Jeśli chodzi ci o te które przybliżają dlaczego między dwoma zapaśnikami toczy się feud to masz widocznie małe pojęcie na temat WWE i radze nie oceniać 🙂

 121. Przepraszam ale nie wiem czy wygrał Fedor czy Satoshi i nie wiem czy już walczyli 🙂 I Jeżeli znalibyście rezultat walki bardzo bym prosił o powiadomienie mnie 😉 Z góry dziękuje i przepraszam za kłopot ;D

 122. @dante jeżeli dla Ciebie koleś mówiący do drugiego "you make me sick" jest fajnym wprowadzeniem do walki to radzę Ci wyłączyć komputer i przyszykować się do szkoły po nowym roku, bo oznacza to, ze wwe to jedyne walki jakie w życiu widziałeś

 123. Juefsi,

  Dałem na poprzedniej stronie
  Puncher25 to mój mistrz i wie więcej o MMA od każdego z was!

 124. „he’s not even trying to look crazy… he just looks crazy!” „his eyes are crazy 24h/7” hahaha

 125. moglby ktos zorientoowany w temacie powiedziec czemu aokiego nie ma w ufc ?

 126. Też w sumie trapi mnie takie pytanie przecież to bardzo solidna firma jak to Juras mówi.

 127. Massimo86
  Nie wiem co ty ogladales ale raczej nie bylo to WWE. Ktos tu napisal ze przynajmniej jakis cios wszedl i dlatego ten dreamowy wrestling jest lepszy. Wrestlerzy sa jak kaskaderzy mozna powiedziec. Ci goscie z dreamu nic nie pokazali, to byl smiech. Polecam skoczyc z 2 metrowej drabiny na stol albo chociaz przyjac kilka chopsow. Dalej powiesz ze to udawanie i nic nie boli?

 128. Aoki nie ma podpisanego czasem kontraktu z Bellatorem i ma walczyć z Eddim Alvarezem?

 129. Kur….AOKI daje świetne walki ..chciałbym go w Polsce zobaczyć np Puhakka vs Aoki 😀

 130. no ja wstałem jakieś 30min temu 🙂
  Czuje się jakbym miał umrzeć za chwile.
  Nigdy wiecej.

 131. Aoki troszeczkę się męczy. Pewnie skończy się to dopiero po 5 rundach.

 132. @Massimo86 daj sobie koleś na wstrzymanie. Mówię ci tylko że jak się nie znasz na pro wrestlingu to go nie oceniaj i nie mędrkuj na ten temat. Ja w przeciwieństwie do ciebie mogę to porównać i jeśli twierdzisz iż pro wrestlerzy nie potrafią sprzedać swoich „walk” uwydatnia twój imbecylizm bo robią to prawdopodobnie najlepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że walki są reżyserowane.

 133. Aoki to wygląda jakby nie chcial kończyć zwyklym duszeniem- takie mial pozycje za plecami i wygladalo że szuka dzwigni na kręgosłup.Przy okazji widać progres w stójce- treningi w singapurze pomagają

 134. Puhakka vs Aoki to by bylo MEGA ale KSW nie zrobi walki miedzy 2 zagranicznymi zawodnikami, a szkoda

 135. Gdzies obiło mi sie o uszy, ze walka była przewidywana na poczatek 2012 roku i to właśnie w Bellatorze.

 136. Dlaczego mam zachować dla siebie.
  Janisz jest beznadziejny i przez niego nie oglądam UFC na Orange Sport za które płace pieniądze.
  To samo jest z Kostyrą w boksie.
  Mam prawo być niezadowolony, bo sprzedają mi zepsuty produkt.

 137. oglądałem UFC, oglądam teraz Dream i mimo to świetnie się czuje 😀

  Aoki dusi i dusi i udusić nie może 😛

 138. Na orange sporcie powinna byc mozliwosc przelaczenia na angielska sciezke dzwiekowa. Na eurosporcie podczas gal strikeforce tak bylo na szczescie.

 139. hughmm: nie będę tu z wami pisał na temat wrestlingu, bo po prostu szkoda na to czasu. Powiem tylko od siebie, że Ci tutaj chociaż trochę improwizowali, trzymali się tylko wyznaczonego finału. Twoi herosi ćwiczą te same przedstawienia od pn. do piątku. Spójrz an to jak mma miażdży wrestling. Z roku na rok coraz bardziej. I to bez zajebistych filmików w których wszyscy zabiegają o te same babki niczym w ma jak miłość, albo gdy jakiś facet udający psa – wydając dziwne dźwięki – wpada do szpitala i rozlewa wszędzie krew innego "bohatera", który przechodzi jakąś śmieszną operację. Zarąbista zabawa, nie ma co

  P.s: To był mój ostatni komentarz odnośnie wrestlingu. Wyraziłem swoją opinię. Amen

 140. Kris Dee@, jak najbardziej możesz być niezadowolony, ale wyklinanie to już trochę poniżej pasa.

 141. Wlasnie powinien byc wybor sciezki dziwekowej tak jak jest na niektorych filmach.
  Fani gier tez czesto wolna orginalna sciezke…. np maja polski w Battlefield3 a graja na sciezce angielskiej.
  kazdy wybiera co mu pasuje.

 142. @hughmm

  Na eurosporcie jest to możliw bo to jest europejski kanał i ona nadaje w kilku językach(ja w cyfrowym polsacie mam ES po węgiersku, rosyjsku, rumuńsku itp). A OS to polski kanał a wiesz jak jest w Polsce.

 143. Ale go Aoki ciśnie. Gdybym był w narożniku jego przeciwnika, to nie pozwoliłbym mu wyjść do 5. rundy. Mi to przypomina dominację Big Foota nad Fedorem. Oczywiście uwzględniwszy walkę w kompletnie innych płaszczyznach

 144. Ma koes problem z zasiegiem tez – wiele , wiele nizszy, ale koncowke pocisnal ladnie

 145. seven: pewien jesteś co do tego polskiego kanału? Mi się wydaje, że kiedyś znalazłem gdzieś na necie inną wersję językową OS, jeśli się nie mylę to po francusku 

 146. I teraz Finał. Będzie mistrzostwo. Swoją drogą myślałem, że Aoki coś wykręci ciekawego.

 147. Japońce potrafią przewalczyć 5 rund na pełnej pizdzie, a nam Panowie K&L mydlą oczy, ze u nas wystarczą zawodnikom 2 rundy :]

 148. Massimo86
  Wypowiedziales swoje zdanie o czyms o czym nie masz pojecia bo wrestling to nie tylko walki i nie mam zamiaru porownywac mma do wrestlingu bo to calkowicie cos innego. Powiem Ci tylko ze w czasach swietnosci (2001 r) ratingi organizacji WCW i WWF byly conajmniej tak dobre jak UFC on Fox i to tydzien w tydzien a nie raz na miesiac. Teraz WWE zmienilo calkowicie swoja polityke dlatego juz zbyt wiele osob tego nie oglada. Gdybys zobaczyl jakas dobra walke wrestlingowa i to co oni tam wyprawiaja to bys inaczej spiewal. Co do krwi to zazwyczaj jest ona prawdziwa. Bol,upadki i kontuzje tez sa prawdziwe a te zdarzaja sie praktycznie caly czas.

 149. Nie wiem czemu tyle ludzi nie lubi Janisza mi on nie przeszkadza nawet lubię jego głos który odrazu kojarzy mi się ze sportami walki może dlatego, że od lat oglądałem Fight Club na Eurosporcie i się przyzwyczaiłem zresztą znajdźcie mi lepszego polskiego komentatora mma i k1 oprócz Jurasa wolicie Alberta „mawashi” Sosnowskiego? Dwójka komentatorów mma attack oczywiście zła nie jest ale osobiście o wiele bardziej wolę słochać Janisza i Jurasa.

 150. Ja bardzo lubię Jurasa. Jednak wole Rogana. Jak lecą jakieś powtorki UFC na ORANGE nie mam problemu z glosem Jurasa – fajnie komentuje.

 151. Mam pytanie czy Bibiano Fernandes wygrał tylko turniej wagi muszej czy tez pas mistrzowski kat. muszej ?? Wczesniej w turniejach DREAM zwyciezca turnieju zostawał mistrzem ( jesli wczesniej nie bylo mistrza ).

 152. Juz myslalem,ze chce pelnego dystansu, ale po prostu chcial trochę pobyć w ringu i poczekac na okazje. Ladna kombinacja i po walce. Tak czy siak, przegral gameplanem, wiec to, ze pokonuje, tym bardziej kogos nawet mniejszego od niego dziwic mnie wcale nie dziwi. Nie bez przyczyny doszedl do tego kim jest dla wiekszosci znawcow MMA.

 153. Żadko się zdarza żeby Fiedia bił proste a tu jeszcze zaserwował KO po prostym.

 154. Ładnie Fiedzia!! Wiedział, ze siadło nawet nie podchodził juz do leżacego ishiego.

 155. Kurwa na bank to było ustawione hahaha, akurat skończyli przed 24:00 a zastanawiałem się co będzie jak będzie walka, przerwą?

 156. no pokazal szybkie rece, przynamniej tak to wygladalo, no i wyrobil sie w sam raz na nowy rok hehe

 157. To fedor miał się wyrobić przed północą? 😀  Dobrej zabawy wszystkim życze! 🙂

 158. Co to miało byc?! Ustawka? Akurat sie wyrobił przed nowym rokiem?! co za ustawka….!!! Co za gówno!!!

 159. Fedor schudł. Już nie wygląda jak dziadek. Ładny KO. I to chyba idealnie przed Nowym Rokiem, bo było odliczanie. Jeśli tak, to powiedziałbym „idealna synchronizacja”.

  Bellator mógłby go zakontraktować na turniej HW, lub LHW.

 160. Myślicie że walka była ustawiona tak żeby zdążyć przed nowym rokiem?

 161. Szczesliwego Nowego Roku Wszystkim.

   

  Dobrze ze Fiedzia zakończył 2011 pięknym akcentem!

 162. walka ustawiona! 😀 specjalnie go tak szybko dojebał żeby zdążyć przed nowym rokiem! 😀

 163. dziwny zbieg okoliczności z tą ko parę sekund przed odliczaniem do nowego roku ;p

 164. Fedor wchodził do ringu jakby rzeczywiście był ostatnim carem Rosji,zapowiedź tego konferansjera wzbudziłą y mnie dreszcze,wspaniale pokonał Ishiego,a tuż po walce nastąpił w Japonii Nowy Rok-scenariusz rodem z jakiegoś filmu 🙂

 165. @ Massimo86

  a może powiesz ,że Ishii był dobry ? jak Fedor miał większych przeciwników to wszyscy krzyczeli, że za mały jest , jak dostał mniejszego o prawie 10 kilo, w dodatku niedoświadczonegoi przestraszonego to jest ok.

  Nedługo znów sobie Vadim wymyśli że chce walki Fedor vs. JDS/Cain/Brock etc.

 166. I LOVE FEDOR.JESZCZE POKAZE ZE WIARA W SIEBIE JEST NAJWAZNIEJSZA.SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!!!!!

 167. No i teraz można się zacząć szykować na sylwka :). Szczęśliwego Panowie, żeby nam 2012r. przyniósł wiele ciekawych walk i udane Euro Beer

 168. Nie wydaje mi się, aby wracał do formy. On wciąż jest w podobnej. Również z Monsonem był w niej, ale plan taktyczny który obrał nie pozwalał mu się podpalać. Tu już był bardziej na luzie. W następnej zobaczymy starego dobrego Fedora, choć nie wydaje mi się aby dogonił czołówkę. Zresztą czy to teraz ważne Fedor i wygrał i trzeba się cieszyć. Piękne KO

 169. Ciekaw jestem czy teraz dalej będzie walczył w Japonii, czy może powrót do ojczyzny, albo w ogóle na zmianę – troszku tu, troszku tu.

 170. Fedor juz wczesniej go „podlaczyl” i nawet nie biegl zeby go skonczyc bo wiedzial ze i tak go rozwali. Normalnie jakby sie z nim bawil. Mam wrazenie ze jeszcze by chcial zeby on wstal i troche to potrwalo. Zeby sie poznecac nad nim troche. 😛

 171. Fajnie to wyglądało jak ci wszyscy starzy wyjadacze gratulowali Fedorowi 🙂

 172. Fedor wreszcie KO 😀 Szkoda , że teraz chyba Barnett i nie ma z kim walczyć już

 173. elson: Prawda. Ale takie rozważanie ma sens tylko jeśli rozpatrujemy Fedora jako ścisłą czołówkę HW. A on w niej nie jest. Wygrana to wygrana. Pozwólmy mu się cieszyć z wygranej

 174. Fedor, Tim i Josh swietujacy Nowy Rok w Japoni. Sympatyczny obrazek. Teraz tylko Ali musi odprawic Juniora. Wiem, ze to malo prawdopodone lecz jesli tak sie stanie Dana i spolka stana jakby pod sciana. Wielkie HW GP SF  z finalem w UFC ?  

 175. Overeem będzie mistrzem UFC, Fedzia będzie mistrzem Dream, a potem wielka walka dwóch mistrzów:)

 176. No i można się bawić i czekać na gale w NOWYM ROKU kibicowałem Alemu i Fedorowi

 177. fedor wyzywa sie na slabszych, niech idzie do ufc i z lesnarem sie bije, lesnar moze nie zakonczy kariery bo zawsze z fiedzią chciał się bić.

  jak nie lesnar w UFC, i nie strikeforce to kurde fiedzia chyba będzie kontynułował to co wcześniej, klepanie słabych, bo poza ufc i strikeforce w ciężkiej nie ma już nikogo dobrego w półciężkiej jest trochę więcej ale lepiej niech fiedzia w ciężkiej sobie będzie. Powinni mu dać Antonio silvę rewanżyk, tylko tym razem w linach nie w klatce 😀

 178. Ciekaw jestem co teraz… Jedyna sensowna walka teraz to Fedor vs Kharitanov. Ale ten drugi nie jest przypadkiem skłócony z M1?

 179. Fedor nie ma czego szukać w ciężkiej ale chciałbym go zobaczyć w 205.
  Walka marzenie z Ruą albo Rampagem.
  Musiałby zrzucić jakieś 5-6kg do 100kg a kolejne 7kg to spokojnie zrobi na wagę.

 180. Dajcie już spokój z Lesnarem. Fedor by go zabił. Dobrze robi, że po porażkach zawalczył ze słabszymi. Teraz ktoś silniejszy dla Fedzi i wróci do wielkiej formy (albo nie).

 181. Massimo86 Gdzie jest Fedor tak naprawde wszyscy wiemy, ale Fedor to Fedor i wielu ( w tej liczbie i ja ) bedzie sie jego walkami podniecac poki definitywnie nie skonczy, niezaleznie od przeciwnika czy szans w danym starciu. Poza tym czolowka HW to w tej chwili rzecz bardziej niestabilna niz nieprzymierzajac cena ropy.

 182. Po co go na siłe wysyłacie do półciężkiej? Fedor już w HW nie dsyponuje tą szybkością co kiedyś, a co by było w LHW?

  VaeVictis: Źle mnie zrozumiałeś. Po prostu nie widzę sensu pisania o klasie jego przeciwnika. Sam kibicuję Fiedzi i nie zalezy mi z kim walczyć będzie byleby walczył

 183. Co za wspaniały koniec roku. Widziałem tylko walkę Aokiego i Fedzi. Ale z  tego małego JApończyka Samuraj. Twardy motherf*cker!!! Faktycznie jakby wyzionąć ducha miał jak to mówił komentator. U Fedora widać różnice w podejściu do walki. Wyprowadza ciosy proste, kopie no i nie rzuca się na dzika. Jest różnica. Jestem ciekaw dalszej kariery Ishiego, bo mam wrażenie, że z niego będą ludzie. Cały czas trenuje w USA, a bazę Judo ma super. Fedzia pięknie się pokazał na tle Ishiego.

 184. Własnie że w tej walce był bardzo szybki.
  Nie szybkość jest jego problemem tylko warunki fizyczne.
  Fedor bez tłuszczu mieściłby się w MW a ten wariat walczył z takim potworem jak Big Foot.
  To tak jakby GSP wysłać do LHW, przecież by go tam zabili.

 185. Fedor niech robi 205 lbs, albo niech walczy z prawdziwymi ciężkimi a nie Satoshim Ishim, który poprzednią walkę miał w 205lbs. To kpina. Albo w tą albo w tą. To jest bully style, bicie mniejszych i mniej doświadczonych zawodników, bicie zawodników których wie się że się pokona, to jest coś za co krytykuje się boks (nabijanie rekordów, unikanie walki z zawodnikami którzy mogą wygrać). Już przed walką mówiłem, że ten pojedynek to nieporozumienie. Teraz tylko się w tym utwierdziłem.

 186. Została mu już tylko Japonia i Dream.
  Do UFC już nigdy nie trafi, SF też odpada bo to przecież też własność Zaffy.

 187. Odbiegając od Fiodora, to ciekawe czy ktoś z Was wie, że Jerome Le Banner jest niepokonanym pro wrestlerem(ten był szóstym) i mistrzem w jednej z organizacji 🙂
  Obrotny facet, k-1 nie idzie to przechodzi na prowrestling

 188. w ufc fedor by dostal od prawie kazdego wpierdol 🙁

  lubie go ale jego czas dobiegl konca 🙂 teraz liczy sie tylko The reeem !!! :)))

 189. Wiem, że niektórzy śmieją sie tu z psychofanów Fiedzi. Ja należę do grupy " półpsychofans " – czyli tych, którzy zawsze będą mu pamiętać jakich emocji dostarczał w Pride i co dla tego sportu zrobił.

  Dla mnie to jeden z tych, dzięki którym głównie śledziłem Pride lata wstecz. Legenda, która w jakimś stopniu mierzy się do dzisiaj z obecnym poziomem mma, z dzisiejszą rzeczywistością. Dziś, jako racjonalista i "półpsycho" wiem gdzie jego miejsce w szeregu. Znam tego powody, nazywam rzeczy po imieniu. Niemniej zawsze będę go szanował i z niemałą emocją śledził jego kolejne walki. To trochę tak, jak oglądać walke kumpla, inna skala sympatii, inne emocje.

 190. ten japonczyk mial na koszulce KSOS i wychodzil z tym samym gościem co szoszynski do walki z reljiczem. ktos wie o co kaman ? soszynski ma swoj klub czy co ????????????????

 191. Dzięki VaeVictis.

  Dodam jeszcze, że w tym starciu był naprawdę szybki, kontry godne podziwu. Wiem, że walczysz na tyle na ile pozwala ci przeciwnik a ten był akurat mocno zdeprymowany juz po pierwszej kontrze, niemniej dobrze jest widzieć Fiedzię tak bijącego 🙂

  Mata była jakaś śliska chyba, też mieliście takie wrażenie, że oboje mieli propblem ze stabilizacją ? Wpadłem na forum w przedsylwestrowym biegu, zatem jeśli mówiliście juz o tym, to sorry 🙂

 192. Również uważam tak samo jak Kalogero oraz VaeVictis. Są legendy i są sentymenty. Każdy zdrowo myślący fan wie gdzie jest miejsce obecnie Fedora.

 193. Nie ma co się dziwić, ze mata mogłabyć śliska. Po 9 godzinach mucki i tarzania się po niej, miała prawo xD

 194. Frost, no ale to już chyba rola organizatorów, by się na niej nie ślizgano, nawet po 9 godzinach 🙂

  Evangelista – nieźle się umęczyłeś na czacie podczas ufc z Egzekutorem. Ale przynajmniej wiesz, że wyznał Ci miłość wielokrotnie 😉

 195. Legenda nie legenda. Niech walczy z zawodnikami z wagi ciezkiej, a nie LHW, albo niech zmieni kategorie, bo to zenada.

 196. fedor powrocil Smile

  a tak na powaznie to dobrze ze na razie sie odbudowuje na slabszych i walczy czesto. biorac pod uwage ze wczesniej walczyl raz na rok i do tego sie zapuscil wszystko idzie w dobra strone. licze ze fedor jeszcze raz w swojej karierze wygra z kims solidnym.

 197. Blade jakoś ostatnio też walczył z innym półciężkim i wcale nie wygrał 😀

 198. Ta Fedor wraca do formy hahaha ,tylko dostał typa o przeszło 8 kg lżejszego ,co dopiero 5 walk stoczył w mma i tyle w tym temacie ;P.

 199. Wiadomo przeciesz ze po 3 porażkach z rzędu nie dostanie Kogoś z „pierwszej 10″… tyle w tym temacie

 200. 7 godzin oglądania 🙂 ale najważniejsze że Fedor dał radę :), Overeem też…sylwester będzie udany 🙂

 201. Dla mnie bohaterami tych dwóch gal był kocur Aoki i wcale nie mniejszy zabijaka od swojego brata, Nate Diaz.

 202. Desl: Walka z Hendersonem również była bez sensu. Tylko, że tutaj akurat wiedziałem że Hendo może wygrać i obstawiałem ich szanse 50 na 50, ale do cholery jak można było być tak głupim żeby zestawić taką walkę? Rozumiem jakby Fedor zawalczył w LHW z Hendo, wtedy zdobyłby pas LHW, ale on do cholery zawalczył w HW i jak Hendo mógł na tym dużo wygrać i nic nie stracić w przypadku przegranej, tak Fedor wygrywając nic by nie zyskał, a przegrywając stracił bardzo dużo. To było kretyńskie zestawienie. Walka z Monsonem była okej, bo to doświadczony zawodnik, który walczył w HW, idealny przeciwnik na odbudowanie, natomiast Ishi to porażka. Gość z nieporównywalnie niższym doświadczeniem, ostatnia walka w LHW, wyglądał na dużo mniejszego od Fedora, dodając fakt że Fedor jest małym ciężkim… Ehhh Żenada. To była gra do jednej bramki. Słabo, bardzo słabo. Tutaj nie było żadnego dreszczyku emocji przed walką. Pewna egzekucja. Ishi nie miał nic na Fedora.

 203. Z kim mógłby Fedor zawalczyć poza UFC i Bellator? Chociażby Eddie Sanchez, czy Abdurahimov, Chad Griggs, Kharitonov, del Rosario, Malikov (ten ktory pokonal Alexandra), czy nasz Damian Grabowski. Ale powiedzmy sobie szczerze. Ishi dostal ta walke, bo jest popularny w Japonii, a nie dlatego ze ta walka ma jakikolwiek sens ze sportowego punktu widzenia. Pamietam wywiad z Fedorem w ktorym mowil, ze chcialby by w MMA bylo wiecej sportu, a mniej przedstawienia. To jest hipokryzja. Walka z Satoshim Ishim to nie sport, to przedstawienie.

 204. @Blade
  Co do samego zestawienia fiedzi z Ishiim, nieoficjalne info o tej walce pojawiło się jeszcze przed walką z Monsonem i sądzę że pojedynek z japończykiem był swego rodzaju zabezpieczeniem na ewentualne zakończenie kariery wygraną. Druga sprawa to tak jak wspomniałeś znane nazwisko.

  Moim zdaniem jeśli Fedor ma zamiar jeszcze powalczyć z dobrymi fighterami powinien przede wszystkim zdobyć pas HW M-1 i DREAM, wtedy miałby argumenty do ew. negocjacji z SF/UFC tylko pytanie czy mu się jeszcze chce a to pokaże nadchodzący 2012 rok.

 205. Panowie, wiadomo co z K1 ? I przy okazji z Badrem Harim. Niby organizacja k1 ma się rozpaść ale nei znam szczegółów.

 206. Kuźwa nie dowiem się dzisiaj ! 😀 bo chcę na wikipedii uzupełnić, Bibiano Fernandes został mistrzem w kategorii koguciej ? Czy tylko wygrał turniej ? Widze że w relacji pisze że został mistrzem ale jakies oficjalne info, sherdog czy coś ? 😀

 207. dlaczego ciągle w postach dotyczących Fedora piszecie najlepszy ciężki w historii? dlamnie Fedor nawet w swoich najlepszych czasach w Pride niedał by i tak rady Jds albo Cainowi a także kilku innym jeszcze , kogo on znaczącego pokonał żeby go tak nazywać? Zulu , Hong Man Choia albo kilku podstarzałych spadochroniarzy z UFC? Mam Takie samo zdanie w tej sprawie jak Dana albo Sonnen , dlamnie rekord Fedora to 3-2 i ja niemam żadnych podstaw by nazywać go najlepszym cięzkim w historii

 208. @wrg9
  piszą tak ponieważ jego osiągnięcia są najlepsze z pośród wszystkich zawodników wagi ciężkiej w historii MMA!!! Jeżeli tak uważasz to nie śledzisz MMA od długiego czasu, ponieważ zawodnicy PRIDE w tamtych czasach to była kompletna czołówka szczególnie w wadze ciężkiej

 209. wrg9

  Fedia poskładał CroCopa jak mi Monotauro w ich najlepszych momentach – ale jak widać dla Ciebie odpadki. Jedno słowo RESPEKT. Wylewaj swoje frustracje gdzieś indziej, bo takie komenty nie są na poziomie tego portalu.

 210. httpv://youtube.com/watch?v=TBbhjFiG7yM walka Yusupa Saadulaeva na tej samej gali

 211. @wrg
  ty sie nie zastanawiasz dlugo zanim napiszesz, nie?
  widzisz jak dlugo bronia tytul mistrzowie HW? niezbyt dlugo, a Fedor robil to latami i to niszczac legendy w ich prime, legendy ktore do teraz sa w stanie eliminowac „czolowke” UFC.

  Czy JDS czy tez Cain daliby rade Fedorowi za dawnych lat? moze tak, choc nie ma pewnosci, mimo, ze rozwijali sie w czasach gdy MMA poszlo lata swietlne do przodu, a dzis walczac z zawodnikami „ze swoich czasow” nie sa w stanie dominowac tak jak robil to Rosjanin.

  To tak jak powiedziec, ze Rickson jest slaby, bo GSP czy tam Edgar czy inny zawodnik pojechalby go „w jego formie”. Sport poszedl do przodu i nie mozna porownywac zawodnika z przed 15 lat z zawodnikiem z teraz. To jak mowienie, ze kierowca F-1 jest lepszy od kierowcy w jakims pseudo mobilu sprzed 50 lat, bo jedzie szybciej, chyba nic dziwnego, co?

  Zastanow sie zanim cos napiszesz.

 212. najlepszym ciężkim może był ale to jest kontrowersyjna sprawa na pewno nie jest najlepszym zawodnikiem w historii mma bez podziału na kategorie zastanawiam się dlaczego Feodor nigdy nie walczył w Ufc wg mnie po prostu się bał a pozatym walcząc w pride mając juz pas mistrzowski nie zawsze walczył z najlepszymi fakt zwycięstwa nad takimi gwiazdami jak minotauro CroCop Coleman Hunt Randelman potwierdzają klasę jego ale nie kazda walka była o pas mistrzowski

 213. na temat dlaczego nie walczył, to już chyba tyle napisano, że wystarczy do napisania książki, oczywiście, że walczył z najlepszymi;) Ja się ciesze, że walczy i wygrywa~!!!

 214. 10-ciu lat TOTALNEJ dominacji długo nikt nie powtórzy. Dlatego Fiodor pozostanie bardzo długo najlepszy. Każdy wznosi się i upada.

  Ale tego tacy ignoranci ja wrg nigdy nie zrozumiejąTease

 215. @lukin
  za czasow gdy Fedor walczyl w Pride w UFC mistrzami byli Tim Sylvia z Andreiem Arlovskim ktorych pozniej pokonywal ze smieszna latwoscia.

  To jest smieszne, a zarazem smutne, ze ludzie daja sobie wmawiac wszystko co powie Dana White i UFC. Narobili sie Countdownow i Primetimow i polowa fanow uwierzyla, ze Brock jest baddest man on the planet i zabilby Rosjanina.. a teraz po chwili uciekania po klatce jako chodzacy worek treningowy pada po kopnieciu goscia ktory dostawal w dupe od polowy zawodnikow Pride.

  UFC od zawsze umialo wyhypowac swoich zawodnikow ale czas wszystko weryfikuje i potem tylko szkoda owych zawodnikow, bo zamiast docenic to ile osiagneli to mowi sie o tym ile im brakowalo do tego na jakich ich kreowano w TV.

 216. Trzeba tylko dodac że Brock po operacjach to już jest całkiem inny zawodnik bez motywacji.

  A Reem teraz wniósł się na wyżyny i nie ma znaczenia to co było w Pride.

 217. ”pada po kopnieciu goscia ktory dostawal w dupe od polowy zawodnikow Pride.” jahahhahaahahahah

 218. NiztherielNo Gravatar
  chodziło mi po upadku pride żę nie zdecydował sie na ufc sylvia i arłovski walczyli wtedy poza Ufc bo byli za słabi weź pod uwagę że alistair walczył z wrakiem brocka i nie porównuj mma z lat pride do teraźniejszego teraz masz lepszych fachowców i o wiele wszechstronniejszych zawodników nie porównuj Alistaira z lat pride do czasów obecnych masz przykład Shoguna jeden z najlepszych w Pridzie a Bones wyczyścil nim ring

 219. Ważna wygrana rywal nie był taki słaby polecam zobaczyć sobie jego kilka walk z judo gdzie jest fenomenem.

 220. Panowie, wiadomo co z K1 ? I przy okazji z Badrem Harim. Niby organizacja k1 ma się rozpaść ale nei znam szczegółów.

  Hari chce spróbować swoich sił w boksie. Podobno trenuje u Nazima Richardsona, trenera między innymi Hopkinsa i Mosleya.

 221. Sylvia i Arlovski jak walczyli poza ufc to nie byli za słabi =) Andrzej kiedy walczył z Fedorem był na oko w Top5 sylvia pewnie też lub top10 zresztą co to za porównanie wtedy kiedy była walka fedora a Arlovskim czy sylvią to kto był mistrzem UFC? Z tego co pamiętam był nim Nog który dostał 2 razy od fedora potem Mir który jakimś wielkim mistrzem nie był. Nie liczę tu lesnara bo on wrócił nieco później.

 222. Żaden z mistrzów UFC nie był nigdy kompletnym zawodnikiem. A co do Fedora to pokonał 5-6 mistrzów UFC nie chce mi się liczyć więc dlaczego miałby bać się przejść do UFC? zresztą wtedy w pride byli wszyscy topowi zawodnicy. Obecny mistrz UFC rownież nie jest kompletny i moim zdaniem długo nie posiedzi na tronie.

 223. Ciężko powiedzieć, czy jest kompletny skoro właściwie nie walczy w parterze.

 224. Tiger32: Dlatego bo woli obijac gosci z nizszych kategorii wagowych, albo freakow i nie potrzebuje wyzwan. Bo Vadim obawia sie o jego rekord, bo przegral z Werdumem ktory zostal zwolniony z UFC a w nastepnej walce przegral z Reemem, a wczesniej zostal znokautowany przez JDS, ktory jest akurat mistrzem UFC. Bo przegral z Antonio Silva, ktory zostal zdemolowany przez zawodnika z podobna sylwetka do Fedora czyli Cormiera… Moze dlatego, bo juz nie ma tej checi rywalizacji co kilka lat wczesniej? Bo Fedor nie chce juz nikomu nic udowadniac? No wlasnie i dlatego powinien juz zakonczyc kariere, albo rywalizowac na poziomie godnym zawodnika za jakiego sie uwaza, czyli w UFC.

 225. Dopiero oglądając galę, a konkretnie walkę ( ? ) JLB z Sylvią przypomniałem sobie, to co wcześniej zauważył GLF, a mianowicie o tym, że kiedys obaj się prztykali filmikami na necie. Sylvia był wtedy nazywany ( czy sam siebie nazwał ) najlepszym uderzaczem w MMA i JLB chciał to skonfrontować.

  http://www.youtube.com/watch?v=ZH7zNGXjzcM

 226. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 227. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 228. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 229. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 230. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 231. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 232. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 233. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 234. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 235. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 236. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 237. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 238. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 239. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 240. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 241. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 242. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 243. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 244. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 245. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 246. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 247. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 248. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 249. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 250. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 251. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 252. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 253. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 254. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 255. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 256. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 257. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 258. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 259. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 260. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 261. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 262. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 263. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 264. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 265. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 266. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 267. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 268. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 269. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 270. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 271. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 272. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 273. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 274. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 275. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 276. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 277. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 278. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 279. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 280. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 281. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 282. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 283. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 284. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 285. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 286. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.