W minionym tygodniu nie odbywały się żadne gale największych organizacji. Sporo działo się jednak w Europie, pisaliśmy o gali Cage Warriors 43 w Londynie, Fight Nights: Bitwa pod Moskwą, wygranej Roberta Kręcickiego na WFC 2 w Cheshunt oraz gali Gliwice Fighting Tournament 2. Informowaliśmy też o drugiej gali M-1 Challenge w Showtime, która odbyła się w Costa Mesa w Kalifornii. Poniżej tradycyjne podsumowanie wyników z mniejszych gal:

Perspektywiczni zawodnicy Grega Jacksona wygrywali swoje pojedynki na piątej gali Jackson’s MMA Series w Albequerque: Buddy Roberts (MMA 11-2) wypunktował solidnego Tony’ego Lopeza (MMA 24-8), a Willie Parks (MMA 4-0) zatrzymał uderzeniami w pierwszej rundzie Brada Petersona (MMA 4-4). Na gali Reno Downtowin’s Showdown w Reno były judoka Czarnych Bytom, a obecnie trener w Reno Judo Club Michał Orzeł wygrał swój drugi amatorski pojedynek MMA stopując Mike’a Moralesa.

Sporo kontrowersji w świecie MMA wzbudził pojedynek Kim Couture (MMA 3-5) z Sheilą Bird (MMA 2-0) na gali AX Combat 1 w Calgary. Nie dość, że była żona Randy’ego Couture’a wystąpiła, mimo nałożonego na nią przez komisję w New Jersey zawieszenia, to jeszcze Bird zaaplikowała jej takie duszenie nożycowe, że sędzia ringowy przez kilka sekund nie potrafił rozpoznać, że Amerykanka straciła przytomność, walka powyżej.

Maiquel Falcao (MMA 27-3) w swoim pierwszym występie bo relegowaniu z UFC potrzebował jedynie 27 sekund na zdemolowanie Julio Cesara Bilika (MMA 10-7) na gali Centurion MMA 2 w brazylijski Itajai, walka poniżej. Swoje pojedynki wygrywali też Franklin Jensen (MMA 10-1), który poddał duszeniem zza pleców Christiano Marquesa (MMA 2-2) i utalentowany lekki Ricardo Tirloni (MMA 13-1), który wysokim kopnięciem odprawił Mauro Chaleta (MMA 2-2). Czołowy grappler na świecie i trener Tito Ortiza Ricardo Demente Abreu (MMA 1-0) udanie zadebiutował w MMA poddając balachą Marcosa Wilsona da Silvę (MMA 0-1) na Brazilian Fighting Championship w Sao Jose de Rio Preto.

Promotorzy kobiecej gali Jewels postarali się o porcje znakomitych zestawień na piętnastej gali w Tokio. Najlepsza Japonka w MMA Megumi Fujii (MMA 24-1) dość łatwo wypunktowała Mikę Nagano (MMA 8-5), powracająca po kontuzji Yuka Tsuji (MMA 23-2) również decyzją pokonała Saori Ishiokę (MMA 11-7). Werdyktem sędziów wygrywały też Koreanka Seo Hee Ham (MMA 9-4) z Mei Yamaguchi (MMA 8-3-1) i Hitomi Akano (MMA 18-8) z Roxanne Modafferi (MMA 15-8). Kolejną wygraną do rekordu dopisała też Hiroko Yamanaka (MMA 12-1) poddając Mongołkę Bolormaę Erdenebileg (MMA 2-2).

Oprócz pojedynku o pas w wadze półciężkiej, w którym Robert Kręcicki pokonał Toniego Valtonena, na WFC 2 w Cheshunt odbyły się jeszcze trzy starcia tytułowe. W wadze koguciej były mistrz WEC Chase Beebe (MMA 19-7) w 41 sekund poddał gilotyną Ralpha Acostę (MMA 8-7), w wadze piórkowej weteran Robbie Olivier (MMA 17-9-1) wypunktował Antanasa Jazbutisa (MMA 11-13), w kategorii średniej Cladio Henrique Da Silva (MMA 9-1) pokonał przez kontuzję Matta Ewina (MMA 22-10-1). Na gali wystąpił też drugi Polak Marcin Łazarz (MMA 3-0) notując punktową wygraną nad Mołdawianinem Pavlem Doroftei (MMA 1-2).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.