Renzo

Jak podaje portal Heavy.com na UFC 109, 6 lutego w Las Vegas dojdzie najprawdopodobniej do pojedynków dwóch legend MMA. Jeden z najlepszych półśrednich w historii tego sportu Matt Hughes (MMA 43-7, UFC 16-5, 6 w rankingu MMARocks) zmierzy się z legendarnym przedstawicielem rodziny Gracie Renzo Gracie’im (MMA 13-6-1, UFC 0-0). Pojedynek nie jest jeszcze podpisany, na razie został wstępnie przedstawiony obu zawodnikom.

Hughes w ostatnim roku walczył tylko raz, po wyrównanym pojedynku pokonał na punkty najważniejszego studenta Renzo Matta Serrę. W maju 2006 w jednym z najważniejszych starć w historii UFC zastopował uderzeniami w parterze innego przedstawiciela rodziny Gracie Royce’a Gracie.

Dla Renzo będzie to debiut w największej obecnie organizacji na świecie. Brazylijczyk mieszkający w Nowym Jorku nie walczył w MMA od dwóch lat. W swoich trzech ostatnich walkach pokonał trzech byłych mistrzów UFC Pata Mileticha, Carlosa Newtona i Franka Shamrocka, tego ostatniego przez dyskwalifikację po zabronionych kolanach w parterze.

Wstępna rozpiska UFC 109.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.