PPP_7573

Wszystko wskazuje na to, że pojedynek byłego boksera Marcina Najmana (MMA 0-2) z litewskim kulturystą Robertem Burneiką (MMA 0-0) będzie jedną z głównych atrakcji drugiej gali MMA Attack, 27 kwietnia w katowickim Spodku. O pojedynku kilka dni temu poinformował Sportfan.pl, teraz informacja ukazała się też na Wirtualnej Polsce. Według naszej wiedzy, to mające niewiele wspólnego ze sportem starcie odbędzie się na zasadach MMA.

Najman, mimo mizernego dorobku sportowego jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich bokserów. Po szybkiej porażce z Andrzejem Wawrzykiem i zwycięstwie nad Antonem Lasckiem w 2008 roku, Częstochowianin zdecydował się na spróbowanie swoich sił w MMA walcząc dla organizacji KSW. W 2009 roku został szybko rozbity przez Mariusza Pudzianowskiego, a rok później przegrał przez poddanie z Przemysławem Saletą. Z tym drugim zmierzył się jeszcze raz na pierwszej gali MMA Attack, tym razem na zasadach K-1 również się poddał, za powód podając kontuzję piszczela.

Mieszkający w USA Burneika nie ma żadnej bazy w sportach walki. W Polsce znany jako „Hardkorowy Koksu” zyskał sławę po serii videoblogów, który stały się internetowymi hitami.

O 15:05, 18 stycznia  artykuł został uzupełniony o informację o wygranym przez Marcina Najmana pojedynku z Antonem Lasckiem.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.