ufc_logo

W przypadku tej kategorii wagowej głosujący nie mieli żadnych problemów ze wskazaniem najlepszej trójki. Trudniej było już znaleźć kogoś spoza tria Chalidow-Szlemienko-Wasilewski. Niemniej, w kilku przypadkach pojawiły się inne nazwiska i to pozwoliło im pojawić się na poniższej liście.

W głosowaniu brali udział redaktorzy portalu MMARocks, Jordan Breen z Sherdog.com oraz Artur Mazur z wp.pl. W zestawieniu mogli pojawić się tylko zawodnicy, którzy jeszcze ani razu nie wystąpili w oktagonie UFC.

1. Mamed Chalidow (29-4-2)

mamed
Fot. MMARocks.pl

Nie ma już chyba nawet w Polsce kogokolwiek, kto uważałby, że Mamed Chalidow nie jest najlepszym zawodnikiem wagi średniej poza organizacją Dany White’a. Czeczen w ostatnich dziewięciu pojedynkach tylko raz pozwolił rywalowi dotrwać do drugiej rundy. I choć niekiedy klasa (czy też wiek) przeciwników reprezentanta Arrachionu mogły pozostawiać wiele do życzenia, to sposób kończenia starć był zawsze imponujący i niepozostawiający złudzeń. Dodatkowo, każdy występ podopiecznego duetu Derlacz-Bońkowski zawsze jest równie efektowny, co efektywny.

Podobnie do Szlemienki, Chalidow nie przegrał żadnego boju od 2010 roku. Największa gwiazda Konfrontacji Sztuk Walki od tamtej pory walczy z przeciwnikami, których status kontraktowy pozwala na występy w Polsce. Można narzekać, że naprzeciw Polaka stają, co prawda gwiazdy, ale już dawno przygasłe, lecz bezbłędnie rozegrane pojedynki z Grove’em, Manhoefem i Falcao powinny przekonać niedowiarków, co do klasy 33-latka z Olsztyna. Również wszystkie światowe rankingi potwierdzają status Chalidowa.

Polak rozmawiał już z UFC. Niestety – a może na szczęście? – negocjacje z największą organizacją na świcie nie powiodły się, a Mamed – jak sam przyznaje – jest zadowolony z aktualnego kontraktu w Konfrontacji Sztuk Walki. Zawodników z umiejętnościami wystarczającymi do stawienia oporu reprezentantowi Arrachionu zostało już bardzo niewielu na wolnym rynku, a będzie jeszcze gorzej. Wydaje się, że tylko zdecydowanie wyższa oferta finansowa może przekonać Czeczena do zmiany barw i konfrontacji z przeciwnikami na takim samym i wyższym poziomie sportowym.

2. Aleksander „Storm” Szlemienko (50-8)

shlemenko
Fot. Sherdog.com

W wadze średniej niepokonany jest od października 2010 roku. Aleksander Szlemienko, choć zdarzają mu się nudne walki, potrafi zapewnić kibicom efektowne show, dzięki szerokiemu wachlarzowi technik, którymi umie „sprawiać ból swoim przeciwnikom” i zakończyć pojedynek.

Gdyby nie porażka z Titem Ortizem podczas Bellator 120, „Storm” byłby w trakcie serii trzynasty zwycięstw. Niemniej, Amerykanin po raz kolejny pokazał zadziorny charakter i udusił Rosjanina w specjalnym starciu w wadze półciężkiej, czym wprawił w osłupienie chyba wszystkich oglądających galę 17 maja. Mimo to, 30-latek pozostaje najlepszym średnim i jednym z najbardziej ekscytujących zawodników w Bellatorze. Jak Chalidow pokonał już wszystkich klasowych rywali dostępnych na wolnym rynku, tak Szlemienko wyczyścił organizację Scotta Cockera i trudno będzie znaleźć dla niego kolejne wyzwanie w limicie do 185 funtów.

Niedawno Rosjanin po raz kolejny przedłużył umowę z aktualnym pracodawcą, a przy okazji bardzo gorąco wypowiadał się o swoim szefie – Bjornu Rebneyu… I tu pojawia się mały znak zapytania. Czy reprezentantowi Rusfighters Sport Club będzie się tak dobrze współpracowało także z nowym przełożonym? Jeśli tak, to Szlemenki prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy w UFC, lecz jeżeli będzie inaczej, kto wie…

3. Wiaczesław „Slawa” Wasilewski (23-2)

Slava.Vasilevsky.S70

Zaledwie 26-letni zawodnik z dalekiej Syberii stoczył już dwadzieścia pięć pojedynków i tylko dwa razy przegrał. Szkoda tylko, że utytułowany sambista unika większych organizacji i zadowala się pokonywaniem dość przeciętnych braci Słowian. Choć nie zawsze…

Rosjanin w karierze uległ tylko Maiquelowi Falcao i Danielowi Taberze. Nie są to zawodnicy ze ścisłej czołówki, ale ich nazwiska na pewno coś znaczą w tej kategorii wagowej i nie są anonimowe. Temu drugiemu zresztą Wasilewski niedawno się zrewanżował na M-1 Challenge 42. Do organizacji Vadima Finkelsteina Wiaczesław wrócił po toczącym się miesiącami konflikcie, który zakończył się sprawą sądową. Póki co, obie strony chyba puściły w niepamięć dawne niechęci, ponieważ zawodnik Red Fury Fight Team jest kreowany przez M-1 na jedną z ich czołowych gwiazd. I słusznie, ponieważ 26-latek odbił się po porażce z Brazylijczykiem i znów zwycięża raz za razem.

Niepokonany od kwietnia 2012 roku „Slawa” miał zmierzyć się na niedawnym M-1 Challenge 47 z Ramazanem Emejewem w starciu o pas, ale do walki ostatecznie nie doszło. Na razie nieznane są dalesze plany zarówno Rosjanina, jak i organizacji Finkelsteina względem niego.

4. Michał „Magic” Materla (20-4)

Materla
Fot. MMARocks.pl

Choć na pewno wielu sceptyków uzna, że po przegraniu jednego z trzech pojedynków z Jayem Silvą Michał Materla nie powinien znaleźć się na tej liście, to muszą oni pogodzić się z faktem, iż  poza pierwszą trójką, „Magic” jest najwyżej notowanym zawodnikiem wagi średniej we wszystkich uznanych rankingach, a widowiskowy styl walki na pewno spodobałby się władzom największej organizacji na świecie, a to – jak mogli przekonać się Okami i Fitch – jest równie ważne w oktagonie, co umiejętności.

Porywający styl Polaka jest bez wątpienia czymś, czego w UFC szukają. Aktualny mistrz KSW, po wielu latach borykania się z kontuzjami różnego typu, powrócił do regularnych startów w 2011 roku i od tamtej pory wygrał siedmiokrotnie. Niestety, zaliczył też wspomnianą powyżej wpadkę, która gwałtownie zahamowała jego rajd do Ultimate Fighting Championship. Niemniej, (pozwolę sobie zacytować wstęp do pierwszego tekstu z cyklu Ich brakuje w UFC) „w dzisiejszych czasach podpisanie kontraktu z największą organizacją na świecie nie jest już tak trudne, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu”. Materla od powrotu w 2011 jest chyba najbardziej widowiskowym zawodnikiem walczącym w Polsce, co potwierdzają statuetki Heraklesa, których Berserker ma już cztery.

Wciąż trwają negocjacje sztabu „Cipka” z Konfrontacją. Czy zobaczymy szczecinianina jeszcze w tym roku w akcji? Czy będzie to wstęp na KSW, a może gdzieś za granicą? Póki co, nie wiemy nic. Pewne jest natomiast to, że Michał nie zamierza zmieniać stylu. Czekają nas zatem kolejne ekscytujące pojedynki w wykonaniu Materli.

 5. Brandon „Bull” Halsey (6-0)

Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

Walczy dopiero od dwóch lat, stoczył tylko sześć pojedynków, ale wystarczyło to, aby znalazł się w finałowej walce turnieju wagi średniej Bellatora. Brandon Halsey jest na bardzo dobrej drodze, aby stanąć naprzeciwko Aleksandra Szlemienki i powtórzyć niedawny wyczyn Tita Ortiza.

„Bull” od początku swojej kariery przeplata skończenia decyzjami, co pozwoliło widzom zapoznać się nieco ze stylem Amerykanina. Po dwóch występach na lokalnych galach w Kalifornii zawodnik z Huntington Beach przeszedł do Bellatora. Tam dał się poznać jako bardzo sprawny zapaśnik z różnorodnym i bolesnym ground and pound, ale i brazylijskie jiu-jitsu nie jest mu obce, o czym świadczą chociażby zwycięstwa przez poddanie z Chrisem Golzem i Rockym Ramirezem. W kwietniu bieżącego roku reprezentant HB Ultimate dostał szansę wystartowania w półfinale turnieju Bellatora i wykorzystał okazję. W przeciągu piętnastu minut pewnie, choć bez znaczącej dominacji, wypunktował Joego Pacheca.

Zwycięstwo z „The Juggernaut” pozwala Halseyowi szykować się do finałowego starcia z Brettem Cooperem. Do walki dojdzie 25 lipca, a wygrany będzie miał możliwość w przyszłości – niedalekiej lub dalekiej, z Bellatorem nigdy nic nie wiadomo – zmierzyć się z mistrzem.

Poczytaj więcej artykułów z cyklu „Ich brakuje w UFC”:

Waga ciężka
Waga półciężka
Waga średnia
Waga półśrednia
Waga lekka

128 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 20. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 21. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 22. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 28. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 29. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 30. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 31. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 32. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 33. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 34. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 35. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 36. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 37. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 38. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 39. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 40. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 43. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 44. "W wadze półśredniej niepokonany jest od października 2010 roku. Aleksander Szlemienko"
  " "Magic" jest najwyżej notowanym zawodnikiem wagi półśredniej we wszystkich uznanych rankingach"

  Co Wy z tą półśrednią? Co do zestawienia, to pełna zgoda.

 45. Zgadzam się co do rankingu, ale brakuje listy rezerwowych? 
  Swoją drogą, zawodnicy, którzy byli w UFC już się nie liczą (taki Vemola na przykład) ?

 46. Podbijam to co napisał Olos co do błędów. I też zgadzam się z zestawieniem 😉

 47. @Spike tak, chodzi o zawodników, którzy nigdy nie stali w oktagonie UFC

 48. Mimo to, 40-latek pozostaje najlepszym średnim i jednym z najbardziej ekscytujących zawodników w Bellatorze.

  Mały błąd. Schlemenko ma 30 lat a nie 40

 49. Nie wiem, skąd mi się wzięła ta półśrednia.

  @Spike

  W zestawieniu mogli pojawić się tylko zawodnicy, którzy jeszcze ani razu nie wystąpili w oktagonie UFC.

 50. @Spike

  <em style=”margin: 0px; padding: 0px;”>W zestawieniu mogli pojawić się tylko zawodnicy, którzy jeszcze ani razu nie wystąpili w oktagonie UFC.

  Wybaczcie, doba z minimalną ilością snu źle działa… Laughing

 51. @Mamed Chalidow przecież nie chce to UFC. Wyśmiewa oferty największej organizacji, bo woli ciepłą posadkę i obijanie emerytów.

  Nie rozumiem po co dawać zawodników którzy nie chcą tam walczyć? Oni stawiają warunki, co z góry ich dyskwalifikuje, bo zawodnik bez ambicji sportowych nie wiele zdziała w lidze mistrzów.

  Fedor też nie chciał iść, bo kasa i wszyscy wiemy jak skończyła się jego kariera w Strikeforce.

 52. Dodam tyle że skąd wy wszyscy macie gwarancje że przeciwnicy Mameda są przygotowani skoro nigdy wcześniej nie walczyli na KSW przed starciem z gwaizdą?

 53. „Mimo to, 40-latek pozostaje najlepszym średnim i jednym z najbardziej ekscytujących zawodników w Bellatorze”
  W opisie Shlemenko do poprawienia, gość ma 30lat 🙂

 54. Mamed chce do Bellatora ale za conajmniej 40 zielonych. A co do ich brakuje to czemu nie uwzględniliście Drwala. Wiem, że on coś tam powiedział, że mu nie pasuje być dalszym numerem w UFC i woli być gwiazdą w Polsce czy coś takiego, ale skoro jest Mamed to czemu nie Tomek?

 55. Masz tu fragment dlaczego Tomka nie ma.

  W zestawieniu mogli pojawić się tylko zawodnicy, którzy jeszcze ani razu nie wystąpili w oktagonie UFC.

 56. Pierwsze miejsce Khalidova i obecność Materli przewidziałem bez większego pomyślunku. Zgadzam się z listą w stu procentach. 

 57. połącz słowa "Mamed" i "UFC" a z pewnością będzie ciekawie w komentarzach pod tematem Laughing

   

  A tak serio, widać że w średniej UFC ma każdego liczącego się zawodnika (no może poza Mamedem, ale tutaj nigdy się nie dowiemy gdzie sięga granica jego potencjału). Anderson, Weidman, Belfort, Jacare, Machida, Mousasi, Yoel Romero, Tim Kennedy, Luke Rockhold, jest sporo mocnych nazwisk, nie muszą na siłę szukać świeżej krwi. Niestety dla Cipka, bo nie sądzę żeby miał większe szanse z kimkolwiek z tego grona, ale fajnie by było go zobaczyć w oktagonie 😉

 58. Mamed to do UFC nie pójdzie nawet za 100 tysięcy. UFC nie da mu astronomicznego kontaktu jak Lombardowi , to chyba nikogo nie dziwi, a to co mu zaproponują, to KSW zawsze przebije. Ile razy było to już wałkowane?

  Drwal zamiast Marteli w rankingu i jest OK.

  https://twitter.com/Calo_N7

 59. nawet Ty Calo nie doczytales… wstyd!

  dobry ranking, na fb juz flame, ze Cipao nie da rady z top10, co za glupoty… 🙂

 60. Mimo tego że tu mamy tych zawodników którzy nigdy nie walczyli w UFC, to i tak warto tu wspomieć o Drwalu. A może warto by było zrobić ranking tych co już byli w UFC i mają szanse tam wrócić? ; )

 61. Czekałem na to wagę ale myślałem, że więcej emocji będzie na razie:) Mam nadzieje, że Cipek się dogada w końcu z UFC i pokaże na co go stać:D a Mamedowi się nie dziwie akurat raczej jest pod koniec kariery niż na początku) chociaż forma szczytowa 😀 ) i jako fan chciałbym go zobaczyć w UFC ale na jego miejscu pewnie większość wybrała by rozsądkiem większą kasę w takim momencie kariery.

 62. Kto by się jarał średnią ;-)?

  Żart 😀 Dość oczywiste nazwiska, ale mi się już nie chce nawet marzyć o Mamedzie w UFC i jego szansach już tam. Niech sobie robią co chcą i walczą gdzie chcą. Byle jak najczęściej 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.