Chyrek

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Dobra wiadomość napłynęła dzisiaj z oficjalnej strony najlepszej rosyjskiej organizacji MMA. Na październikowej gali M-1 Challenge 52: Battle Of Narts w białym klatkoringu zobaczymy polskiego średniego – niepokonanego Bartosza Chyrka (MMA 4-0). „Hulk” skrzyżuje rękawice z Dagestańczykiem Magomedem Mutaevem (MMA 4-2). Wydarzenie odbędzie się 17 października w Nazraniu w Republice Inguszetii. W walce wieczoru o pas mistrzowski M-1 w kategorii piórkowej zmierzą się weteran brytyjskiego Cage Warriors – Słowak Ivan Buchinger (MMA 27-4) i obiecujący Azer Tural Ragimov (MMA 9-1).

Dla reprezentanta i założyciela gdyńskiego klubu Mad Dogs będzie to trzeci pojedynek w tym roku i zarazem drugi w Rosji. W lutym na gali Legion Fight w Soczi Chyrek odklepał dźwignia prostą na staw łokciowy Grachiya Bozinyana. A w swojej ostatniej walce podczas gdańskiego eventu Bat & Bowke Duet 4Fight Night błyskawicznie poddał Artura Grabowskiego. Przypomnimy, że zawodnik z Pomorza miał wystąpić 11 października w Chorzowie na głównej karcie gali ICW MMA 2: Silesia Fight Night, jednak z przyczyn niezależnych od organizatorów impreza ta nie odbędzie się. Tym samym przygotowania do pierwotnie planowanego pojedynku z bytomianinem Arkadiuszem Żabą nie pójdą na marne i „Hulk” w podobnym terminie wejdzie do ringu.

Dagestańczyk Magomed Mutaev (MMA 4-2) na co dzień trenuje w Machaczkale, w największym tamtejszym klubie – Gorets. W swoim dorobku posiada tytuły Amatorskiego Mistrza Rosji i Europy w formule MMA z pierwszych oficjalnych mistrzostw organizowanych pod egidą Rosyjskiego Związku MMA i WMMAA. Z sukcesami występował również w trzecim sezonie reality-show M-1 Fighter. Na zawodowym ringu zanotował jak do tej pory tylko dwie porażki, z rąk naszego Antoniego Chmielewskiego i mocnego Czeczena Adama Khalieva. Obie walki Dagestańczyk przegrał na punkty.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.