Emocje po największej w historii naszego kraju gali MMA, już opadły. Można więc na spokojnie podsumować to, czego byliśmy świadkami w zeszłą sobotę. Plusy i minusy gali KSW 39.

Plusy:

+ Zestawienia

Każdy pojedynek był ciekawy i usprawiedliwiony sportowo (albo obroniony!). Nawet Różalski – Rodrigues potoczył się tak, jakby w grę wchodził zaawansowany matchmaking. Ariane pokazała klasę i to, że jest jedną z najniebezpieczniejszych zawodniczek wagi muszej na świecie. Dała świetny pokaz brutalności i finezji, jaką tylko kobiety w klatce potrafią dawać. Debiut Janikowskiego też wyszedł jak marzenie i wiemy już teraz, że trzeba mu sprowadzać zawodników lepszej klasy, bo takich jak Julio Gallegos, będzie po prostu niszczył. Sportowo niesamowicie wypadł też bój Marcina Wrzoska z Kleberem Koike Erbstem. Japończyk z brazylijskimi korzeniami dał niesamowite parterowe widowisko, a Michał Andryszak szybko zakończył bój z Michałem Kitą, wchodząc jako późne zastępstwo za Karola Bedorfa. Dla Mateusza Gamrota sprowadzono Normana Parke’a – co tylko potwierdziło, że jeśli KSW chce, to jest w stanie ściągnąć naszym zawodnikom najlepszych możliwych rywali (którzy nie są podpisani kontraktami wyłącznościowymi z gigantami). Nawet Łukasz „Juras” Jurkowski miał całkiem w porządku zestawienie, jeśli wziąć pod uwagę to, że nie walczył zawodowo od 6 lat! Tomasz Narkun pokazał mistrzowską klasę poddając z dołu Marcina Wójcika, a Mariusz Pudzianowski udowodnił, że jeszcze za wcześnie wysyłał się na emeryturę. Walka wieczoru była emocjonującym widowiskiem, głównie za sprawą Borysa Mańkowskiego, który pokazywał naprawdę ułożoną i solidną stójkę. Po kłopotach w pierwszej rundzie, dwie kolejne należały już do niego. Zestawienia KSW 39 były naprawdę interesujące i każda walka udowodniła, że zasługiwała na to, by znaleźć się na karcie walk tego historycznego wydarzenia.

+ Freak Fight

W Polsce MMA rozwinęło się za sprawą nieco odmiennych atrybutów, niż to miało miejsce w innych krajach. W Japonii od pokoleń kultywowano rywalizację sportową poprzez walkę, w USA MMA wzrosło na brutalnych walkach bez zasad. Początkowo w Stanach Zjednoczonych, takie mordobicia były rozrywką prostej gawiedzi. Dzięki UFC nastąpiła jednak transformacja tej dyscypliny w szanowany i ogólnoświatowo rozpoznawalny sport. Jednak proces ten był poprzedzony tysiącem walk – zarówno tych w oktagonie, jak i na salach sądowych (jak to było w przypadku legalizacji MMA w Nowym Jorku). W Brazylii ludzie walczą by wyrwać się z ogromnej biedy, która trawi ten kraj. Wielu mistrzów UFC opowiadało o tym, że wywodziło się z najgorszych faweli, zanim trafili do największej na świecie organizacji MMA. Alex Oliveira za bonus z walki z Piotrem Hallmannem, kupił swojej mamie dom i jak sam wspominał „Nigdy na żywo nie widziałem takiej ilości gotówki; jedynie w telewizji. Ten bonus jest gwarancją zmian w moim życiu. Kupię dom mojej mamie.” – a chodziło o $50.000.

Każdy kraj ma swoją historię i mamy ją również my. W naszym kraju MMA stało się popularne za sprawą pojedynku Mariusza Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem. I to tym dwóm panom zawdzięczamy to, że przedwczoraj na Stadionie Narodowym zebrało się ponad 55 tysięcy fanów. Freak Fight jest więc nieodzownym elementem naszego folkloru jeśli chodzi o MMA i kto się z tym nie pogodził jeszcze, to niech wraca do ery, gdy garstka osób czekała na walki Tomasza Drwala za oceanem, nie mówiąc już o Pawle Nastuli. Za sprawą freak fightów z udziałem „Pudziana”, dyscyplina zyskała rozpoznawalność i praktycznie nikt już nie rzuca oszczerstw w stronę dyscypliny, takich np. że „jest dla bandytów”. Gwiazdy wręcz, dzięki uczestnictwie w walkach innych sławnych ludzi, zaczęły tłumnie przybywać na gale KSW, wyrażając tym swoją akceptację do takiej formy rozrywki (bo MMA dla fanów jest rozrywką). Na koniec tego długiego wywodu pragnę przypomnieć o tym, jak zaledwie rok przed debiutem Pudzianowskiego w MMA, o dyscyplinie mówiono w wiadomościach TVP w kontekście walki Pawła Nastuli: „Trudno zrozumieć co go podkusiło, by rozmieniać swą sławę wielkiego mistrza w różnych pachnących kiczem stylach bijatyk”.

Zatem nie tylko trzeba zaakceptować to, że freak fighty Polską stoją, ale nauczyć się czerpać z nich radość. A ta na pewno była udziałem walki Popka Monstera z Hardkorowym Koksem. Szybka bójka, podobna do tych za szkołą, i po sprawie. Popek – Koksu dało nam to, co powinien dać prawdziwy bój dziwolągów! Jak najbardziej walka na plus.

+ Stadion Narodowy

Wypełnienie Stadionu Narodowego tak ogromną liczbą ludzi, to jeden z największych plusów gali. Na gali KSW 39: Colosseum zasiadło więcej widzów, niż na UFC 193! Druga największa gala w historii tego sportu! I to u nas! W kraju, który jeszcze tak niedawno, gale organizował w salach gimnastycznych. Niesamowita ewolucja sportu, która byłaby niemożliwa, gdyby nie KSW, Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Wielki sukces, który bardzo dobrze wróży na przyszłość. MMA w Polsce już nigdy nie wróci do podziemia! WIELKI PLUS!

+ Emocje

Poziom sportowy gali był niesamowity. 11 walk – 4 nokauty – 3 poddania – i tylko 4 decyzje! Łącznie aż siedem skończeń! Fani zgromadzeni na stadionie i przed telewizorami na pewno się nie nudzili, a zawodnicy dostarczyli nam niezłych emocji. Nawet te cztery decyzje były interesujące do oglądania. Norman Parke niwelujący atuty Mateusza Gamrota, powrót „Jurasa” z zaświatów, czy na koniec walka wieczoru w której Borys nie odpuścił Mamedowi aż do samego końca. Wrażeń było naprawdę sporo, a ilość skończeń tylko dopełnia obraz tego, że była to jedna z najlepszych gal KSW (o ile nie najlepsza) w historii. Bez końca można było powtarzać jurasowe „ŁOOOooooo”.

Minusy

– Gwizdy?

Media podchwyciły temat gwizdów i zaczęła się nagonka na kibiców. Jednak ludzie chyba zapomnieli, że jest to element sportu, który oceniany jest przez kibiców. Zawodnicy muszą się nauczyć, że nie oni są celem buczenia, a najczęściej niesprawiedliwy werdykt. Ileż to razy uwielbiany w UFC zawodnik był wygwizdany przez publiczność z powodu skandalicznego werdyktu sędziowskiego. Choć nastroje w Polsce od pewnego czasu są bardzo napięte z racji tego co dzieje się na świecie w krajach zachodnich, to Mamed jako osoba i jego wyznanie nie był tutaj celem. Na KSW 35 został wygwizdany bo dał bardzo słabą walkę i w oczach większości ją przegrał. Na KSW 39 również wielu widziało zwycięstwo Borysa Mańkowskiego (w tym i ja) i kibice dali temu wyraz po ogłoszeniu jednogłośnej decyzji dla Khalidova. Gdy znokautował Luka Barnatta w Manchesterze, ludzie byli w euforii. Jakoś wtedy nie przeszkadzało im to, jakiego wyznania jest Mamed i to jest ta różnica! Kibice mają święte prawo manifestować swoje niezadowolenie gwizdami – gdyby zwyciężył w dominującym lub przekonującym chociaż stylu, nie byłoby ich. Mnóstwo mediów jest oburzonych zachowaniem kibiców, czyli czymś, co w UFC dzieje się na praktycznie każdej gali po niesprawiedliwej decyzji. Czy naprawdę nikt z oburzonych nie ogląda UFC? Od razu zrzucono to na rasizm czy chamstwo Polaków zapominając, że to jedyna forma sprzeciwu, jaki kibic może wyrazić w takiej sytuacji. O chamstwie można by mówić, gdyby wygwizdany był na ważeniu, przed walką, a nie po, przy ogłaszaniu decyzji. Mamed Khalidov nadal jest wielką i uwielbianą gwiazdą w Polsce. Na jego cześć napisałem swego czasu artykuł: Gen bohatera, punktując tam, jak bardzo kochany jest on w naszym kraju i tym bardziej szkoda, że obraża się o gwizdy zapominając, że oceniany jest pod kątem werdyktu, a nie tego, jakim jest człowiekiem.

– Dyskusyjne decyzje sędziowskie

Nie zgadzałem się z decyzją w walce Mameda z Borysem oraz Gamrota z Parke. W tej pierwszej powinien wygrać Mańkowski, a w drugiej powinien być remis.

Podsumowanie:

Pomijając jednak ten incydent, gala KSW 39 przejdzie do historii i było to widowisko, którego nie można było przegapić i o którym jeszcze długo będzie się mówiło. Tak naprawdę wydarzenie to tylko zaostrzyło apetyty na to, co w przyszłości będzie się działo w tej organizacji. Tyle zmian, tyle zestawień do zrobienia! Co dalej z „Różalem”? Co z kategorią piórkową? Waga ciężka, kto z kim? Kogo dostanie Lipski? Czy zostanie w KSW? Jakie będą dalsze losy Damiana Janikowskiego? Michał Andryszak nową siłą w KSW? Bedorf vs. Pudzian? Kto następny dla „Jurasa”? Jest masa pytań po tym KSW (a połowy nawet nie zadałem), na które jakakolwiek odpowiedź będzie interesująca dla kibiców. Żyjemy w naprawdę pięknych czasach dla MMA w Polsce i nie mogę się już doczekać dalszego rozwoju KSW oraz dalszych losów zawodników występujących w tejże organizacji, bo jak to mówią: apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Zdjęcia pochodzą z fanpejdża KSW.

97 KOMENTARZE

 1. Minusy:

  -K&L znów zrobili z ludzi idiotow

  -wałki sedziowskie znowu poszły w świat

  -brak Jurasa za mikrofonem

  -martwy Fernando

  -strój Martina

  -twarz Kawula

  -Kasta poliglota

  Plusy:

  -na drugi dzień było UFC

 2. Minusy:

  -K&L znów zrobili z ludzi idiotow

  -wałki sedziowskie znowu poszły w świat

  -brak Jurasa za mikrofonem

  -martwy Fernando

  -strój Martina

  -twarz Kawula

  -Kasta poliglota

  Plusy:

  -na drugi dzień było UFC

  Można zmykać ten temat.

 3. Felieton sponsorowany? Rozumiem, że to tylko Twoja subiektywna ocena @Cloud, ale skoro doszły do twych uszu gwizdy po me, to może słyszałeś też o kolejnej wpadce związanej z brakiem odbioru transmisji u wielu ludzi? Kontrowersyjne decyzje sędziowskie nie były na tyle kontowersyjne, aby zaliczyć je na poczet "minusów"? Jak szanuję Cię jako dobrego redaktora, tak ten felieton jest w mojen opinii tendencyjny do bólu.

 4. Felieton sponsorowany? Rozumiem, że to tylko Twoja subiektywna ocena @Cloud, ale skoro doszły do twych uszu gwizdy po me, to może słyszałeś też o kolejnej wpadce związanej z brakiem odbioru transmisji u wielu ludzi? Kontrowersyjne decyzje sędziowskie nie były na tyle kontowersyjne, aby zaliczyć je na poczet "minusów"? Jak szanuję Cię jako dobrego redaktora, tak ten felieton jest w mojen opinii tendencyjny do bólu.

  Tylko repolonizacja mediów,odcięcie niemieckiego kapitału oraz wykrycie i doprowadzenie przed sąd agentów Mossadu obecnych w redakcji MMAROCKS może zmienić tą beznadziejną sytuacje.Bedzie ciężko ale dobra zmiana wymaga poświęceń.

 5. Tylko repolonizacja mediów,odcięcie niemieckiego kapitału oraz wykrycie i doprowadzenie przed sąd agentów Mossadu obecnych w redakcji MMAROCKS może zmienić tą beznadziejną sytuacje.Bedzie ciężko ale dobra zmiana wymaga poświęceń.

  "Felieton sponsorowany", to była ironia, ale rozumiem, że bez dodania emotikonów (:crazy::lol::wink::mamed::werdum: itd) niektórzy mogą mieć problemy z prawidłową interpretacją krótkiego tekstu. Przekleństwo naszych czasów.

 6. "Felieton sponsorowany", to była ironia, ale rozumiem, że bez dodania :star wars:emotikonów (:crazy::lol::wink::mamed::werdum: itd) niektórzy mogą mieć problemy z prawidłową interpretacją krótkiego tekstu. Przekleństwo naszych czasów.

  No właśnie,zapomniałem o emotach i przez to wziąłeś chyba

  mój post na poważnie:lol::beer:

 7. No właśnie,zapomniałem o emotach i przez to wziąłeś chyba

  mój post na poważnie:lol::beer:

  Co to za manipulacja moim postem?:nono::beer:

 8. Bodziedz finansowy z tej gali powinien dac jeszcze wiatru w zagle KSW (wedlug mnie na podboj europy)

  a może nawet świata.

 9. Ja do minusów dodałbym jeszcze cyrk z kswtv i cebulowe komentarze Lewandowskiego na ten temat.

  Każdy z moich z znajomych, który oglądał na kswtv miał problemy, każdy!

 10. Plusy:

  + możliwość zrobienia cheat day z czystym sumieniem, czyli piwko i czipsy wjeżdżały bez opamiętania

  + stream weeb.tv

  Minusy:

  – Narkun wygrał

  – Różal wygrał

  – Juras wygrał

  – Soko, któremu zapłacili tylko za chodzenie z gardą

  – wał w walce Gamrota

  – miotacz cebulactwa czyli twitter Lewandowskiego

 11. @Cloud Serio z minusów widziałeś tylko to ? odwiedź może okulistę….

  Temat służy do dyskusji. Każdy powinien wręcz wypisać swoje minusy 🙂 co do KSWtv, mi działało cały czas. Dwa razy tylko się automatycznie wylogowałem, więc ja nie doświadczyłem technicznych problemów.

 12. Temat służy do dyskusji. Każdy powinien wręcz wypisać swoje minusy 🙂 co do KSWtv, mi działało cały czas. Dwa razy tylko się automatycznie wylogowałem, więc ja nie doświadczyłem technicznych problemów.

  Widocznie gamoniu jumałeś sygnał z dobrego źródła :awesome:

  Zanim dasz bana, pragnę podkreślić, że to tylko parafraza jednej z wypowiedzi Lewandowskiego do zawiedzionych użytkowników ksw.tv. Tak strasznie brakuje mi na tym portalu, żeby ktoś jebane cebulactwo Martina nazwał po imieniu – no ale skoro cały portal służył jako reseller ppv na tej platformie, to raczej me nadzieje płonne…

 13. Temat służy do dyskusji. Każdy powinien wręcz wypisać swoje minusy 🙂 co do KSWtv, mi działało cały czas. Dwa razy tylko się automatycznie wylogowałem, więc ja nie doświadczyłem technicznych problemów.

  :siara:

 14. Nie można oglądać KSW i oczekiwać UFC, w takim przypadku minusy przysłaniają plusy. Wystarczy mieć delikatny dystans i rodzima organizacja wchodzi gładko… Bardzo dobrze się bawiłem śledząc sobotnia galę.

 15. Do minusów dodałbym wybiórcze podejście do wywiadów (moim zdaniem skandaliczne) oraz nieczytanie punktacji sędziowskich po walkach.

 16. Ewidentnie problem z moim sprzętem. Po zalogowaniu na zmianę HTTP 404 i 503 = ewidentnie problem z moim sprzętem.

 17. Rozumiem ankosowe symapatie, które mocno przejawiają się pod każdym tematem związanym z zawodnikami tego klubu. Nie wiem gdzie Ty chłopie widziałeś dwie rundy dla Borysa. Walka jak najbardziej była bliska, tak samo jak walka Gamera. Trochę to wszystko herezją zawiewa… szkoda, że zatraciłeś obiektywizm.

 18. Nie można oglądać KSW i oczekiwać UFC, w takim przypadku minusy przysłaniają plusy. Wystarczy mieć delikatny dystans i rodzima organizacja wchodzi gładko… Bardzo dobrze się bawiłem śledząc sobotnia galę.

  Ja również. Ostatnie gale KSW mi nie za bardzo podchodziły. Przy tej bawiłem się jak nigdy. Ale to może też to, że ostatnio nie miałem za dużo czasu na MMA i taka gala zaspokoiła mój głód 🙂

  Rozumiem ankosowe symapatie, które mocno przejawiają się pod każdym tematem związanym z zawodnikami tego klubu. Nie wiem gdzie Ty chłopie widziałeś dwie rundy dla Borysa. Walka jak najbardziej była bliska, tak samo jak walka Gamera. Trochę to wszystko herezją zawiewa… szkoda, że zatraciłeś obiektywizm.

  Znajdź mi jeden wpis w którym zachwycam się jakoś szczególnie Ankosem. Jak znajdziesz przelewam Ci 100 zł na konto 🙂  Po drugie masakra, na Cohones można już zostać zjebanym bo widziało się dyskusyjny wynik w drugą stronę. Ocenisz wynik dla Mameda – hejt. Ocenisz dla Borysa – hejt. A tekst nie był obiektywny i nie miał być, dlatego napisany jest w formie "podobało mi się/nie podobało mi się". Aha, szefie, proszę odpowiedz mi jak to jest z tą sympatią dla Ankosu skoro nie widziałem wygranej Gamrota?

  Uwielbiam jak ktoś pisze "straciłeś obiektywność" bo tekst nie jest zgodny z jego zdaniem :crazy:

 19. Znajdź mi jeden wpis w którym zachwycam się Ankosem lub nawet go chwalę! Jak znajdziesz przelewam Ci 100 zł na konto 🙂 Po drugie masakra, na Cohones można już zostać zjebanym bo widziało się dyskusyjny wynik w drugą stronę. Ocenisz wynik dla Mameda – hejt. Ocenisz dla Borysa – hejt. A tekst nie był obiektywny i nie miał być, dlatego napisany jest w formie "podobało mi się/nie podobało mi się". Aha, szefie, proszę odpowiedz mi jak to jest z tą sympatią dla Ankosu skoro nie widziałem wygranej Gamrota?

  Może uogólniłem, wybacz, traktuję Was (Ciebie i Magdę jako jedność) 🙂

  Absolutnie Cię nie hejtuję. Jak każdy masz prawo wyrazić własne zdanie, a to że ktoś może się z nim nie zgadzać to już inna inszość. Tak jak napisałeś, obie walki były bardzo ciężkie to wypuktowania i nie ma co tu psioczyć na sędziów. Obie decyzje mogły iść w obie strony, poszły jak poszły.

  Jak dodasz jedno zero to poświęcę cały dzień na szukanie 😛

 20. Może uogólniłem, wybacz, traktuję Was (Ciebie i Magdę jako jedność) 🙂

  Bo jesteśmy jednością :3 a tak serio to gdzie też Magda pokazuje jakieś wielkie przywiązanie do Ankosu? Jest z Poznania, więc zna tych chłopaków i często ich odwiedza. Normalne, że wywiadach będzie jakoś bardziej weselej czy sympatyczniej niż w wywiadach z zawodnikami, których nie zna osobiście. Naprawdę nie widzę jakiejś gloryfikacji Ankosu na łamach MMARocks. Klub ten nawet nie wygrał Heraklesa o co były dymy wszędzie. Ja widziałem walkę dla Borysa, ale nie jestem sędzią więc nie mówię "tak kurwa było!", moja ocena warta jest tyle samo co Twoja :).

 21. O ile lubię czytać tu teksty – o tyle fragment o gwizdach jest niedorzeczny. Nie wiem – czy to z chęci poklepania po dupkach gwizdaczy/nowych użytkowników – czy ogólnie polecenie przyszło aby sytuacji nie rozpamiętywać.

  Jeżeli kibic gwiżdże na werdykt – to po ogłoszeniu/w trakcie ogłaszania.. Gwizdy na Mameda zaczęły się w momencie w którym dostał mikrofon. I to on był wygwizdany a nie werdykt (który zresztą jest ok).

  Przykład z Manchesteru jest tak nie trafiony że aż nie chce mi się pisać…

 22. Bo jesteśmy jednością :3 a tak serio to gdzie też Magda pokazuje jakieś wielkie przywiązanie do Ankosu? Jest z Poznania, więc zna tych chłopaków i często ich odwiedza. Normalne, że wywiadach będzie jakoś bardziej weselej czy sympatyczniej niż w wywiadach z zawodnikami, których nie zna osobiście. Naprawdę nie widzę jakiejś gloryfikacji Ankosu na łamach MMARocks. Klub ten nawet nie wygrał Heraklesa o co były dymy wszędzie. Ja widziałem walkę dla Borysa, ale nie jestem sędzią więc nie mówię "tak kurwa było!", moja ocena warta jest tyle samo co Twoja :).

  Jest najważniejsza!!!! W pieleszach własnego domu…

  Moja żona też się ze mna zgadzała na zasadzie mmhhhh. Nie ma znaczenia, że nie widziała ani sekundy żadnej walki;)

 23. Widocznie gamoniu jumałeś sygnał z dobrego źródła :awesome:

  Zanim dasz bana, pragnę podkreślić, że to tylko parafraza jednej z wypowiedzi Lewandowskiego do zawiedzionych użytkowników ksw.tv. Tak strasznie brakuje mi na tym portalu, żeby ktoś jebane cebulactwo Martina nazwał po imieniu – no ale skoro cały portal służył jako reseller ppv na tej platformie, to raczej me nadzieje płonne…

  ja nazwalem ale post polecial odrazu 😆

 24. O ile lubię czytać tu teksty – o tyle fragment o gwizdach jest niedorzeczny. Nie wiem – czy to z chęci poklepania po dupkach gwizdaczy/nowych użytkowników – czy ogólnie polecenie przyszło aby sytuacji nie rozpamiętywać.

  Jeżeli kibic gwiżdże na werdykt – to po ogłoszeniu/w trakcie ogłaszania.. Gwizdy na Mameda zaczęły się w momencie w którym dostał mikrofon. I to on był wygwizdany a nie werdykt (który zresztą jest ok).

  Przykład z Manchesteru jest tak nie trafiony że aż nie chce mi się pisać…

  Wydaje mi się, że polecenie do mediów właśnie wyglądałoby tak, by pisać o złych kibicach, nie uważasz? Jako jedyni piszemy o tym, że gwiżdże się decyzje, nie zawodnika. Cała reszta mediów branżowych oburzona tym faktem. I to mediów, które miały lepsze warunki na gali niż MMARocks (np. miejsce pod siatką). Zastanów się więc bardzo, bardzo, bardzo dokładnie jak ewentualne polecenie mogłoby wyglądać i kto się do niego dostosował 🙂 I taka ciekawostka: Benson Henderson był wygwizdany gdy się oświadczał – właśnie z powodu werdyktu. Mamed dostał mikrofon po ogłoszeniu decyzji.

 25. Według mnie Mamed wygrał 1 i 3 rundę (trzecią dzięki obaleniu) druga dla Borysa 29-28.

  Gamer vs Parke według mnie Remis byłby sprawiedliwy. Ale muszę ją jeszcze raz obejrzeć żeby przeliczyć mniej więcej ile ciosów padło.

 26. Na KSW 35 został wygwizdany bo dał bardzo słabą walkę i w oczach większości ją przegrał.

  Ja wciaz uwazam, ze gwizdami Polacy wyrazali swoj sprzeciw i niezadowolenie z tego co sie dzieje w Europie.  Nie mozna porownywac wazenia, gdzie bylo kilkaset najbardziej oddanych fanow do 60K stadionu, na ktorym siedzi caly przekroj spoleczenstwa.  Mamed ma tego pecha, ze jest jednym z niewielu muslimow, ktorzy sa w naszym kraju i na ktorych mozna sie wyladowac. Do tego jest jeszcze albo bardzo glupi, albo tak bardzo pyszny, ze obnosi sie ze swoja wiara na kazdym kroku, prowokujac wystraszonych ludzi do kolejnych atakow.

  Oczywiscie mozna gwizdy tlumaczyc zlymi walkami. Ale zla walka, lub walek sedziowski w strone Mameda jest tutaj tylko dolewaniem oliwy do ognia.

 27. Osobiście uważam, że ludzie przyzwyczaili się do dominacji Mameda i kiedy wygrywa na punkty nie dominując w każdej rundzie wygwizdują go myśląc, że przegrał.

  Tak naprawdę w tej walce Mamed zawalczył fajnie pod publikę, bo wykonał kilka naprawdę efektownych kopnięć. Więc nie rozumiem gwizdów. Może to faktycznie przez wydarzenia w europie.

 28. Odnosnie wygwizadnia Mameda to raczej nie chodzi o werdykt. Pojawilo sie po walce wiele artykulow na ten temet i czytajac komentarze pod nimi  malo kto wspomina o werdykcie, za to duzo jest nieprzychylnych wypowiedzi zwiazanych z jego wiara.

 29. Zanim zaczniecie hejtować, że artykuł sponsorowany pragnę przypomnieć, że na kilku zlotach nie gardziliście trunkami kupionymi za pieniądze pochodzące pośrednio od KSW.

 30. Zanim zaczniecie hejtować, że artykuł sponsorowany pragnę przypomnieć, że na kilku zlotach nie gardziliście trunkami kupionymi za pieniądze pochodzące pośrednio od KSW.

  :no no::śmiech:

 31. Kiedy podobny felieton napisze @Jakub Bijan ?

  Gdy mu pozwolę :fjedzia:

  Mamed Khalidov nadal jest wielką i uwielbianą gwiazdą w Polsce. Na jego cześć napisałem swego czasu artykuł: Gen bohatera, punktując tam, jak bardzo kochany jest on w naszym kraju i tym bardziej szkoda, że obraża się o gwizdy zapominając, że oceniany jest pod kątem werdyktu, a nie tego, jakim jest człowiekiem.

  May 17, 2012 – to inne czasy były, już nieaktualne dziś

  Plusy:

  • Świetne walki. Serio, każda emocjonująca, każdą chciałem zobaczyć, a nie tak jak na ACB, że nikogo nie znam i przez to mam zzwyczaj wyjebane.
  • Stadion Narodowy – jedyne czego żałuję, to że TV nie oddawało w pełni ogromu tego obiektu – moge tylko sobie wyobrażać jak to live było.
  • Zapełnienie stadionu – fajnie że wiara ruszyła na stadion
  • stream na KSWTV – nie cięło, jakość obrazu b.dobra. nie mam nic do zarzucenia, przynajmniej u mnie wszystko grało.
  • Szybkie walki – serio bałem się,że jakby tak 11 decyzji było grane, to gala by zamuliła, zanudziła i skończyła się baaaardzo późno, co niekoniecznie dobrze mogłoby wpłynąć na libido drugiej połówki. Różna rozstrzygnięcia, często niespodziewane (Różal) -o to chodzi w tym sporcie imo.
  • @Tidzej w sumie dawał radę na majku. Wcześniej jakoś go nie słyszałem , ale jak dla mnie zastępstwo na plus.

  Minusy:

  • wieczne pierdolonto Cohones jakie to KSW chujowe, jak ma hardkorów w piździe.
  • wieczna krytyka i obrażanie zawodników – także tych z Polski
  • kradzież sygnału i manifestacja tym na forum, by pokazać jak mam w piździe KSW (= kradnę i chuja mnie zrobią)
  • nakręcanie się kolejnych userów na podstawie tych co pierwsi zaczęli pierdolonto na KSW – i karuzela się rozkręca
  • brak wyników live na Cohones – szkoda,że przy tak dużej gali , nie zadbano o to
  • transmisja na KSWTV nie oddawała w pełni odgłosów (głównie chodzi mi o doping) wokół klatki. Tym samym nie moge ocenić jaka była atmosfera i doping ogólnie – choć to raczej powinno być neutralne a nie minus, ale niech i tak zostanie.
  • wygwizdanie Mameda, gdy miał się wypowiedzieć. Mogli kibice wygwizdać jak Kasta odczytał werdykt. Jednak nawet przy słabym audio na moim lapku, ja słyszałem gwizdy, gdy dano Mamedowi majka. Wiem, że tak kibice czasem (często?) mają, ale szkoda. Smutno się zrobiło i razem z połówka , oceniliśmy kibiców na Narodowym (tych co gwizdali) – negatywnie.
  • stwierdzenie przez wielu uerów, że był wałek w walkach (Gamer-Parke i Mamed-Mańkowski). Okej, jasne krytyka jest  jak najbardziej możliwa i nie każdy musi się z decyzją sędziów zgadzać, ale widzę, że czasem pomimo, że nawet 2 zagranicznych punktowych ocenia pojedynek – i tak niektórzy wiedzą lepiej – że świadomie przekręcili czy to Parke, czy Mańkowskiego. Szkoda.

  Galę oceniam w skali 1-10 na 8

  Spełniła moje oczekiwania które wobec niej miałem.

  Pozdro 600

 32. Niech to szlag,zapomniałem o drugim plusie:

  -Demian Maia jako gość honorowy podczas ważenia zawodników,prezentujący wyśmienite umiejętności  kontroli i wpinania sie za plecy przeciwnika.Nawet jeśli są to ogromne plecy Roberta Burneiki.

 33. Do minusów dodałbym wybiórcze podejście do wywiadów (moim zdaniem skandaliczne) oraz nieczytanie punktacji sędziowskich po walkach.

  Z perspektywy widza na stadionie wywiady nie miały znaczenia – przez największy minus gali, nagłosnienie.

  jak już pisałem na FB:

  Bardzo dobrze, że Tomek pisze o prawdziwym, sportowym aspekcie gwizdów. Wszystkie media w całej Polsce piszą kłamstwa jakoby gwizdy były związane z politycznym aspektem – z powodu wyznania religijnego Mameda. A dziennikarze dobrze wiedza, że gwizdy rozpoczęły się w momencie ogłoszenia werdyktu. A więc szmaty dziennikarskie świadomie kłamią, że chodzi o ksenofobie itp, itd, byle tylko podsycić nienawiść, podziały, hejting. Dla mnie to kurestwo. Prawda jest taka, że to zwykłe gwizdy na niesprawiedliwy werdykt. A, że były większe niż na innych galach? Cóż….to była kurwa większa gala niż inne. To i gwizdy głośniejsze.

  Jeszcze raz największy minus: nagłośnienie. 70% rzeczy trzeba było się domyślać. Co dziwne, lepiej brzmiały wywiady na żywo, niż profesjonalne materiały promo na telebimach.

  Aha. No i ring girls nie pokazywano na ekranach. A bezpośrednio nie dało się ich zobaczyć

 34. kradzież sygnału i manifestacja tym na forum, by pokazać jak mam w piździe KSW (= kradnę i chuja mnie zrobią)

  Taka samo naganna jest postawa KSW ,kiedy wiele osob narzeka na jakosc transmisji a Martin idzie w zaparte twierdzac,ze wina lezy po stronie userow ,a sposob w jaki to robi jest skandaliczny . To zwykłe oszustwo , ktore popycha ludzi w strone nielegalnych streamow .

 35. plus

  kradzież sygnału i manifestacja tym na forum, by pokazać jak mam w piździe KSW (= kradnę i chuja mnie zrobią)

  hamuj kaczy, bo sam 'kradniesz' czyt. KODI

  tak kradne i chuja mi zrobia

  pondro :kis:

 36. Dla mnie to była jedna wielka średniawa i chuj. Liczba ludzi na Narodowym i produkcyjna pompa zrobiły robotę, ale cała reszta? To nie jest wina wyłącznie duetu K&L, bo niektóre starcia były zestawione logicznie i sportowo, natomiast skończyło się tak, że nie było ani jednej emocjonującej walki (nie mylić z "trudnymi do punktowania walkami"). I chyba to jest wszystko, co mam na ten temat do powiedzenia.

 37. hamuj kaczy, bo sam 'kradniesz' czyt. KODI

  Kodi mam, ale nie używam :kis:

  Ps. Ale bardziej mnie chodziło o wpisy odnośnie nielegalnych streamów – to chyba zrozumiałeś – niż o to że ktoś sobie obejrzy pokątnie.

 38. Zanim zaczniecie hejtować, że artykuł sponsorowany pragnę przypomnieć, że na kilku zlotach nie gardziliście trunkami kupionymi za pieniądze pochodzące pośrednio od KSW.

  Cohones jest nie przekupne. Po prostu jak dają to pijemy, za kołnierz nie wylewamy hahaha

 39. Nastawiałem się na KSW 39 bardzo pozytywnie, już kilka dni przed nie mogłem się doczekać odliczania po angielski 10, 9, 8 itd.

  Gala się zakończyła i jakoś kompletnie przeszła obok mnie. Zero wspomnień zapadających na dłużej w pamięci. Ciężko pisać o plusach czy minusach – poza ilością kibiców gala nie zrobiła na mnie wrażenia, oczekiwałem może zbyt dużo od takiego epokowego wydarzenia w polskim mma.

 40. Ja również odniosłem wrażenie, że wygwizdany został przede wszystkim muzułmanin, a nie Mamed. I decyzja sędziowska (nomen omen słuszna) nie miała tak wielkiego wpływu na te gwizdy jak rosnące w narodzie nastroje antymuzułmańskie…

 41. Ja również odniosłem wrażenie, że wygwizdany został przede wszystkim muzułmanin, a nie Mamed. I decyzja sędziowska (nomen omen słuszna) nie miała tak wielkiego wpływu na te gwizdy jak rosnące w narodzie nastroje antymuzułmańskie…

  Więc dlaczego nie gwizdali na wejście? Na wejśie jeżeli już coś było słychać to aplauz. Gdy mamed wykonał jakieś ładne kombinacje, kopnięcie – także był aplauz.

  Jeżeli 50 tys ludzi gwizdało na Mameda za sam fakt bycia muzułmaninem, to uważasz, że gdy wchodził do klatki myśleli, że jest katolikiem, dlatego klaskali, a po wejsciu do klatki przyjął wiare Allaha?

 42. Z tym streamem oficjalnym to jest potencjał. Może KSW wypuści swoje brandowane laptopy, specjalnie pod kswtv i iplę. Dokleją naklejki 1080p, only on ppv i kalkomania autografu Pudziana i będą schodziły jak świeże bułeczki.

 43. Więc dlaczego nie gwizdali na wejście? Na wejśie jeżeli już coś było słychać to aplauz. Gdy mamed wykonał jakieś ładne kombinacje, kopnięcie – także był aplauz.

  Jeżeli 50 tys ludzi gwizdało na Mameda za sam fakt bycia muzułmaninem, to uważasz, że gdy wchodził do klatki myśleli, że jest katolikiem, dlatego klaskali, a po wejsciu do klatki przyjął wiare Allaha?

  @halibut w takim razie na co obrazil sie Mamed ? Byl zdziwiony, ze ludzie gwizdza bo dal chujowa walke, czy jednak moze myslal, ze ma to zwiazek z czyms innym?

 44. @halibut w takim razie na co obrazil sie Mamed ? Byl zdziwiony, ze ludzie gwizdza bo dal chujowa walke, czy jednak moze myslal, ze ma to zwiazek z czyms innym?

  Nie wiem co myślał Mamed. Raczej było mu przykro, że pretensje są skierowane na niego, chociaż to nie on punktował walkę. Lecz tyle już walczy, że powinien być mniej wrażliwy na gwizdy ludzi niezadowolonych z werdyktu. Wtedy zawsze pretensje sa troche do zawodnika, bo w oczach widzów przez ten werdykt to on skorzystał kosztem drugiego zawodnika.

 45. Nie wiem co myślał Mamed. Raczej było mu przykro, że pretensje są skierowane na niego, chociaż to nie on punktował walkę. Lecz tyle już walczy, że powinien być mniej wrażliwy na gwizdy ludzi niezadowolonych z werdyktu. Wtedy zawsze pretensje sa troche do zawodnika, bo w oczach widzów przez ten werdykt to on skorzystał kosztem drugiego zawodnika.

  No i to nie jest dla mnie takie pewne, jak dla Ciebie, ze szlo tutaj o wedykt. W wywiadzie po gali powiedzial, ze chodzilo o "brak szacunku".

 46. @halibut w takim razie na co obrazil sie Mamed ? Byl zdziwiony, ze ludzie gwizdza bo dal chujowa walke, czy jednak moze myslal, ze ma to zwiazek z czyms innym?

  Zawodnicy w Polsce są dosyć uczuleni jeśli chodzi o krytykę i ogólnopojęty hejt. Nie są tak gruboskórni jak są zawodnicy w USA, więc podobne rzeczy biorą osobiście.

 47. Więc dlaczego nie gwizdali na wejście? Na wejśie jeżeli już coś było słychać to aplauz. Gdy mamed wykonał jakieś ładne kombinacje, kopnięcie – także był aplauz.

  Jeżeli 50 tys ludzi gwizdało na Mameda za sam fakt bycia muzułmaninem, to uważasz, że gdy wchodził do klatki myśleli, że jest katolikiem, dlatego klaskali, a po wejsciu do klatki przyjął wiare Allaha?

  Słuszna uwaga. Może nie doprecyzowałem odpowiednio swojej wypowiedzi. Wydaje mi się jednak, że podczas wchodzenia do klatki też było mniej entuzjazmu publiki podczas Eto Kavkaz niż wcześniej. Sama decyzja nie została przecież za bardzo wybuczana, ogłaszanie werdyktu było w miarę spokojne, gwizdy poleciały kiedy Mamed dostał mikrofon. Borys zaprezentował się świetnie ale walkę wygrał jednak Mamed, 2 z 3 rund dla niego.

  Nie trzeba być "szmatą dziennikarską" jak to zgrabnie ująłeś 😉 aby zauważyć, że nastawienie do muzułmanów w Polsce zmienia się na coraz gorsze. Jeszcze niedawno społeczeństwo zauważało podziały na radykalnych islamistów i tych, nazwijmy to dla uproszczenia, ucywilizowanych. Dziś powoli zaczyna dominować pogląd, że każdy muslim jest zły i powoduje zagrożenie. Kilka lat temu Mamed był muzułmaninem, ale dobrym. Dziś dobrych już nie ma, wszyscy są źli.

 48. No i to nie jest dla mnie takie pewne, jak dla Ciebie, ze szlo tutaj o wedykt. W wywiadzie po gali powiedzial, ze chodzilo o "brak szacunku".

  Bo to jest brak szacunku gwizdac na zawodnika który dał w walce serce, za werdyky sędziów.

  Gdyby to Mamed w oczach widzów pewnie wygrał, a zwyciestwo daliby Borysowi, to gwizdaliby na Borysa. Za dużo januszy było by przestać buczeć w trakcie wywiadu i nie zrozumiec ze werdykt jest niezalezny od zawodnika.

 49. Plusy:

  • Świetne walki. Serio, każda emocjonująca, każdą chciałem zobaczyć, a nie tak jak na ACB, że nikogo nie znam i przez to mam zzwyczaj wyjebane.

  Sporo tracisz Kaczy na tym, że masz wyjebane na ACB. Właśnie ja odwrotnie, uwielbiam ACB za niespodzianki i to, że właśnie często nie spodziewam się jakiegoś specjalnego przebiegu pojedynku, a dostaję fenomenalne show. ACB za zestawienia, za tych jak to określiłeś "nieznanych" zawodników ma u mnie wielkiego plusa. Musi obejrzeć trochę ACB i spróbować nie mieć na to wyjebane. Ale za ocenę gali z perspektywy użytkownika masz plusa.

 50. Nie trzeba być "szmatą dziennikarską" jak to zgrabnie ująłeś 😉 aby zauważyć, że nastawienie do muzułmanów w Polsce zmienia się na coraz gorsze. Jeszcze niedawno społeczeństwo zauważało podziały na radykalnych islamistów i tych, nazwijmy to dla uproszczenia, ucywilizowanych. Dziś powoli zaczyna dominować pogląd, że każdy muslim jest zły i powoduje zagrożenie. Kilka lat temu Mamed był muzułmaninem, ale dobrym. Dziś dobrych już nie ma, wszyscy są źli.

  To chyba dobrze,ze Polacy nie daja sobie wcisnac kitu ? Wszedzie gdzie sa spolecznosci muzulmanskie w Europie wystepuja takie same problemy . Zobacz jak ultra nietolerancyjni sa muzulmanie w swoich krajach dla innowiercow ,czemu to nie stanowi problemu tylko zdrowe odruchy samoobronne spoleczenstwa polskiego ? Muzulmanie jako jednostki ,owszem wielu jest spoko ale jak jest ich wiecej to sa czescia spoleczenstwa muzulmanskiego ,ktore jest rakiem na ciele Europy .

 51. Zawodnicy w Polsce są dosyć uczuleni jeśli chodzi o krytykę i ogólnopojęty hejt. Nie są tak gruboskórni jak są zawodnicy w USA, więc za podobne rzeczy biorą się osobiście.

 52. Warto też dodać do minusów to, że część ludzi wyszło po walce Popka, potem część po walce Pudziana. Właściwie to gwizdy na Mameda też przesadzone w sensie dziennikarskim, bo po ogłoszeniu decyzji sporo osób wychodziło już ze stadionu i nie było komu gwizdać.

  A tak w ogóle jakby to powiedział Jacek Kurski:

  "W wielu krajach aplauz wyraża się poprzez gwizdy, dlatego witam również cudzoziemców w Warszawie– skomentował szef publicznej telewizji."

 53. Zawodnicy w Polsce są dosyć uczuleni jeśli chodzi o krytykę i ogólnopojęty hejt. Nie są tak gruboskórni jak są zawodnicy w USA, więc podobne rzeczy biorą osobiście.

  Ja bym tak nie generalizowal. Na przyklad Blachowicz jest pod ogromna presja mediow i fanow, a nie pamietam, zeby odwalal takie fochy. Zawiedziony? Pewnie tak, ale nigdy obrazony albo roszczeniowy.

  Held. Przegral wygrana walke. Mimo ogromnego wsparcia z naszej strony, jest tez duzo negatywnych komentarzy. Pisze, ze mu wstyd. Nie pisze, ze wymagam od Was kurwa szacunku! Czuc od niego, ze zalezy mu na fanach. Ze chce, zebysmy z niego byli dumni. Czy ja czuje, ze Mamedowi zalezy na tych wszystkich Polakach, ktorzy tak stoja za nim murem? Nie. Wrecz przeciwnie. Uwazam, ze on nami gardzi. Reszta to tylko juz potem ratowanie wizerunku.

 54. Zawodnicy w Polsce są dosyć uczuleni jeśli chodzi o krytykę i ogólnopojęty hejt. Nie są tak gruboskórni jak są zawodnicy w USA, więc podobne rzeczy biorą osobiście.

  Tak, dokładnie. Spora część zawodników i organizatorów sprawia wrażenie Świętych Krów, na których i na ich robotę nie można powiedzieć złego słowa. Absolutnie nie kieruje mojego zdania tutaj w stronę Mameda Chalidowa, z resztą bardzo lubię tego zawodnika.

  Nie pochwalam tego typu zachowań tej całej gawiedzi na "Stadionie Narodowym", bo najzwyczajniej zachowali się wieśniacko. Bydłem nie nazywam, bo obraziłbym zwierzątka, które spokojnie chodzą po polu i jedzą sobie trawę. Co było powodem tych gwizdów? Ciężko wyczuć. Nie będę tu wdawać się w dyskusję i szukać przyczyn takich zachowań.

  Przy okazji wtrącę, że zawodnikom czasami przydałoby się więcej luzu. Jaki jest sens przejmować się hejtem czy w/w zachowaniami. Nie zwracajcie na to uwagi, macie swoje życie, pasję, pracę, swoje sprawy. Trenujcie, pracujcie w ciszy i pokorze (niektórym by się przydała), róbcie swoje po prostu! Niestety takie czasy, że każdy w sumie anonimowo może pisać co chce… Hehehe… ewentualnie ślina na ryj, jak znajdziecie delikwenta 😉 Po co się denerwować.

  @Cloud – zabrakło o KSW.TV 🙂 Problem był i jest nadal, powinni to rozwiązać. K&L robią zajebisty produkt, który wiele ludzi chce zobaczyć i sporo z nich musi właśnie za pomocą tej platformy (brak sieci kablowej, Cyfrowego Polastu, itd.)

 55. Emocje po największej w historii naszego kraju gali MMA, już opadły. Można więc na spokojnie podsumować to, czego byliśmy świadkami w zeszłą sobotę. Plusy i minusy gali KSW 39.

  Plusy:

  + Zestawienia

  Każdy pojedynek był ciekawy i usprawiedliwiony sportowo (albo obroniony!). Nawet Różalski – Rodrigues potoczył się tak, jakby w grę wchodził zaawansowany matchmaking. Ariane pokazała klasę i to, że jest jedną z najniebezpieczniejszych zawodniczek wagi muszej na świecie. Dała świetny pokaz brutalności i finezji, jaką tylko kobiety w klatce potrafią dawać. Debiut Janikowskiego też wyszedł jak marzenie i wiemy już teraz, że trzeba mu sprowadzać zawodników lepszej klasy, bo takich jak Julio Gallegos, będzie po prostu niszczył. Sportowo niesamowicie wypadł też bój Marcina Wrzoska z Kleberem Koike Erbstem. Japończyk z brazylijskimi korzeniami dał niesamowite parterowe widowisko, a Michał Andryszak szybko zakończył bój z Michałem Kitą, wchodząc jako późne zastępstwo za Karola Bedorfa. Dla Mateusza Gamrota sprowadzono Normana Parke'a – co tylko potwierdziło, że jeśli KSW chce, to jest w stanie ściągnąć naszym zawodnikom najlepszych możliwych rywali (którzy nie są podpisani kontraktami wyłącznościowymi z gigantami). Nawet Łukasz "Juras" Jurkowski miał całkiem w porządku zestawienie, jeśli wziąć pod uwagę to, że nie walczył zawodowo od 6 lat! Tomasz Narkun pokazał mistrzowską klasę poddając z dołu Marcina Wójcika, a Mariusz Pudzianowski udowodnił, że jeszcze za wcześnie wysyłał się na emeryturę. Walka wieczoru była emocjonującym widowiskiem, głównie za sprawą Borysa Mańkowskiego, który pokazywał naprawdę ułożoną i solidną stójkę. Po kłopotach w pierwszej rundzie, dwie kolejne należały już do niego. Zestawienia KSW 39 były naprawdę interesujące i każda walka udowodniła, że zasługiwała na to, by znaleźć się na karcie walk tego historycznego wydarzenia.

  + Freak Fight

  W Polsce MMA rozwinęło się za sprawą nieco odmiennych atrybutów, niż to miało miejsce w innych krajach. W Japonii od pokoleń kultywowano rywalizację sportową poprzez walkę, w USA MMA wzrosło na brutalnych walkach bez zasad. Początkowo w Stanach Zjednoczonych, takie mordobicia były rozrywką prostej gawiedzi. Dzięki UFC nastąpiła jednak transformacja tej dyscypliny w szanowany i ogólnoświatowo rozpoznawalny sport. Jednak proces ten był poprzedzony tysiącem walk – zarówno tych w oktagonie, jak i na salach sądowych (jak to było w przypadku legalizacji MMA w Nowym Jorku). W Brazylii ludzie walczą by wyrwać się z ogromnej biedy, która trawi ten kraj. Wielu mistrzów UFC opowiadało o tym, że wywodziło się z najgorszych faweli, zanim trafili do największej na świecie organizacji MMA. Alex Oliveira za bonus z walki z Piotrem Hallmannem, kupił swojej mamie dom i jak sam wspominał "Nigdy na żywo nie widziałem takiej ilości gotówki; jedynie w telewizji. Ten bonus jest gwarancją zmian w moim życiu. Kupię dom mojej mamie." – a chodziło o $50.000.

  Każdy kraj ma swoją historię i mamy ją również my. W naszym kraju MMA stało się popularne za sprawą pojedynku Mariusza Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem. I to tym dwóm panom zawdzięczamy to, że przedwczoraj na Stadionie Narodowym zebrało się ponad 55 tysięcy fanów. Freak Fight jest więc nieodzownym elementem naszego folkloru jeśli chodzi o MMA i kto się z tym nie pogodził jeszcze, to niech wraca do ery, gdy garstka osób czekała na walki Tomasza Drwala za oceanem, nie mówiąc już o Pawle Nastuli. Za sprawą freak fightów z udziałem "Pudziana", dyscyplina zyskała rozpoznawalność i praktycznie nikt już nie rzuca oszczerstw w stronę dyscypliny, takich np. że "jest dla bandytów". Gwiazdy wręcz, dzięki uczestnictwie w walkach innych sławnych ludzi, zaczęły tłumnie przybywać na gale KSW, wyrażając tym swoją akceptację do takiej formy rozrywki (bo MMA dla fanów jest rozrywką). Na koniec tego długiego wywodu pragnę przypomnieć o tym, jak zaledwie rok przed debiutem Pudzianowskiego w MMA, o dyscyplinie mówiono w wiadomościach TVP w kontekście walki Pawła Nastuli: "Trudno zrozumieć co go podkusiło, by rozmieniać swą sławę wielkiego mistrza w różnych pachnących kiczem stylach bijatyk”.

  Zatem nie tylko trzeba zaakceptować to, że freak fighty Polską stoją, ale nauczyć się czerpać z nich radość. A ta na pewno była udziałem walki Popka Monstera z Hardkorowym Koksem. Szybka bójka, podobna do tych za szkołą, i po sprawie. Popek – Koksu dało nam to, co powinien dać prawdziwy bój dziwolągów! Jak najbardziej walka na plus.

  + Stadion Narodowy

  Wypełnienie Stadionu Narodowego tak ogromną liczbą ludzi, to jeden z największych plusów gali. Na gali KSW 39: Colosseum zasiadło więcej widzów, niż na UFC 193! Druga największa gala w historii tego sportu! I to u nas! W kraju, który jeszcze tak niedawno, gale organizował w salach gimnastycznych. Niesamowita ewolucja sportu, która byłaby niemożliwa, gdyby nie KSW, Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Wielki sukces, który bardzo dobrze wróży na przyszłość. MMA w Polsce już nigdy nie wróci do podziemia! WIELKI PLUS!

  + Emocje

  Poziom sportowy gali był niesamowity. 11 walk – 4 nokauty – 3 poddania – i tylko 4 decyzje! Łącznie aż siedem skończeń! Fani zgromadzeni na stadionie i przed telewizorami na pewno się nie nudzili, a zawodnicy dostarczyli nam niezłych emocji. Nawet te cztery decyzje były interesujące do oglądania. Norman Parke niwelujący atuty Mateusza Gamrota, powrót "Jurasa" z zaświatów, czy na koniec walka wieczoru w której Borys nie odpuścił Mamedowi aż do samego końca. Wrażeń było naprawdę sporo, a ilość skończeń tylko dopełnia obraz tego, że była to jedna z najlepszych gal KSW (o ile nie najlepsza) w historii. Bez końca można było powtarzać jurasowe "ŁOOOooooo".

  Minusy

  – Gwizdy?

  Media podchwyciły temat gwizdów i zaczęła się nagonka na kibiców. Jednak ludzie chyba zapomnieli, że jest to element sportu, który oceniany jest przez kibiców. Zawodnicy muszą się nauczyć, że nie oni są celem buczenia, a najczęściej niesprawiedliwy werdykt. Ileż to razy uwielbiany w UFC zawodnik był wygwizdany przez publiczność z powodu skandalicznego werdyktu sędziowskiego. Choć nastroje w Polsce od pewnego czasu są bardzo napięte z racji tego co dzieje się na świecie w krajach zachodnich, to Mamed jako osoba i jego wyznanie nie był tutaj celem. Na KSW 35 został wygwizdany bo dał bardzo słabą walkę i w oczach większości ją przegrał. Na KSW 39 również wielu widziało zwycięstwo Borysa Mańkowskiego (w tym i ja) i kibice dali temu wyraz po ogłoszeniu jednogłośnej decyzji dla Khalidova. Gdy znokautował Luka Barnatta w Manchesterze, ludzie byli w euforii. Jakoś wtedy nie przeszkadzało im to, jakiego wyznania jest Mamed i to jest ta różnica! Kibice mają święte prawo manifestować swoje niezadowolenie gwizdami – gdyby zwyciężył w dominującym lub przekonującym chociaż stylu, nie byłoby ich. Mnóstwo mediów jest oburzonych zachowaniem kibiców, czyli czymś, co w UFC dzieje się na praktycznie każdej gali po niesprawiedliwej decyzji. Czy naprawdę nikt z oburzonych nie ogląda UFC? Od razu zrzucono to na rasizm czy chamstwo Polaków zapominając, że to jedyna forma sprzeciwu, jaki kibic może wyrazić w takiej sytuacji. O chamstwie można by mówić, gdyby wygwizdany był na ważeniu, przed walką, a nie po, przy ogłaszaniu decyzji. Mamed Khalidov nadal jest wielką i uwielbianą gwiazdą w Polsce. Na jego cześć napisałem swego czasu artykuł: Gen bohatera, punktując tam, jak bardzo kochany jest on w naszym kraju i tym bardziej szkoda, że obraża się o gwizdy zapominając, że oceniany jest pod kątem werdyktu, a nie tego, jakim jest człowiekiem.

  – Dyskusyjne decyzje sędziowskie

  Nie zgadzałem się z decyzją w walce Mameda z Borysem oraz Gamrota z Parke. W tej pierwszej powinien wygrać Mańkowski, a w drugiej powinien być remis.

  Podsumowanie:

  Pomijając jednak ten incydent, gala KSW 39 przejdzie do historii i było to widowisko, którego nie można było przegapić i o którym jeszcze długo będzie się mówiło. Tak naprawdę wydarzenie to tylko zaostrzyło apetyty na to, co w przyszłości będzie się działo w tej organizacji. Tyle zmian, tyle zestawień do zrobienia! Co dalej z "Różalem"? Co z kategorią piórkową? Waga ciężka, kto z kim? Kogo dostanie Lipski? Czy zostanie w KSW? Jakie będą dalsze losy Damiana Janikowskiego? Michał Andryszak nową siłą w KSW? Bedorf vs. Pudzian? Kto następny dla "Jurasa"? Jest masa pytań po tym KSW (a połowy nawet nie zadałem), na które jakakolwiek odpowiedź będzie interesująca dla kibiców. Żyjemy w naprawdę pięknych czasach dla MMA w Polsce i nie mogę się już doczekać dalszego rozwoju KSW oraz dalszych losów zawodników występujących w tejże organizacji, bo jak to mówią: apetyt rośnie w miarę jedzenia.

  Zdjęcia pochodzą z fanpejdża KSW.

  Po 1 nie wiem czy zaliczyć to do plusów czy do minusów ale pierwsze walki oglądało się dziwnie jak było jasno jeszcze, tzn człowiek nie przyzwyczajony.

  Plusy

  – zgadzam się z tymi co wymieniłeś

  Minusy

  – to co powiedział @kaczka41 że gwizdy zaczęły się jak Mamed podszedł do mikrofonu- coś w tym jest, dlaczego nie gwizdali jak Borys się wypowiadał skoro to było na werdykt a nie konkretnego zawodnika?

  – w ogóle atmosfera kibiców była słaba. Wczoraj oglądałem UFC, jak walczył Mauler wszyscy śpiewali, krzyczeli, była euforia. Przyśpiewki jak na meczach reprezentacji. U nas 56 tys widzów i cisza. Jakby ktoś pierdnął to by było w tv słychać. Pamiętam dawno jedno KSW gdzie byłem na widowni po raz pierwszy w życiu. Zdziwiła mnie ta cisza, ale pomyślałem że może w sportach walki tak jest, dopiero jak Mamed walczył wszyscy skandowali jego imię. Widzę jednak, że taka tendencja jest u nas tylko na Mameda teraz się gwiżdże.

  - miotacz cebulactwa czyli twitter Lewandowskiego

  To też zaliczyłbym do minusów. Lewandowski może sobie być jaki chce, ale mam wrażenie, że robi się na śmieszka/patrzącego z góry na pospólstwo. Ludzie pisząc mu, że ksw.tv nie działa otrzymywali odpowiedź dosyć negatywnie nacechowaną "sprawdź se kompa bo to na pewno twoja wina". Tak jakby w sklepie kupić jabłko i by było zgniłe i oddać do reklamacji i usłyszeć, że zgniło bo np trzymałeś je w brudnych rękach. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji lepiej powiedzieć "no sorry nie jest jeszcze idealnie, zrekompensujemy to i postaramy się żeby było coraz lepiej, w końcu dzięki wam mamy widzów itp" Ale może nie znam się na marketingu..

 56. Held. Przegral wygrana walke. Mimo ogromnego wsparcia z naszej strony, jest tez duzo negatywnych komentarzy. Pisze, ze mu wstyd. Nie pisze, ze wymagam od Was kurwa szacunku! Czuc od niego, ze zalezy mu na fanach. Ze chce, zebysmy z niego byli dumni.

  Pięknie napisane,naprawde.Propsy kolego.

 57. Ja wciaz uwazam, ze gwizdami Polacy wyrazali swoj sprzeciw i niezadowolenie z tego co sie dzieje w Europie.  Nie mozna porownywac wazenia, gdzie bylo kilkaset najbardziej oddanych fanow do 60K stadionu, na ktorym siedzi caly przekroj spoleczenstwa.  Mamed ma tego pecha, ze jest jednym z niewielu muslimow, ktorzy sa w naszym kraju i na ktorych mozna sie wyladowac. Do tego jest jeszcze albo bardzo glupi, albo tak bardzo pyszny, ze obnosi sie ze swoja wiara na kazdym kroku, prowokujac wystraszonych ludzi do kolejnych atakow.

  Oczywiscie mozna gwizdy tlumaczyc zlymi walkami. Ale zla walka, lub walek sedziowski w strone Mameda jest tutaj tylko dolewaniem oliwy do ognia.

  Ty serio uważasz, że ktoś kto wydał gruby hajs na bilet, poszedł na galę, gwizdał dlatego, że Mamed jest muslimem? I tak bronił Europę przed najazdem uchodźców? HAHAHAHAHA

 58. Zawodnicy w Polsce są dosyć uczuleni jeśli chodzi o krytykę i ogólnopojęty hejt. Nie są tak gruboskórni jak są zawodnicy w USA, więc podobne rzeczy biorą osobiście.

  Tak, dokładnie. Spora część zawodników i organizatorów sprawia wrażenie Świętych Krów, na których i na ich robotę nie można powiedzieć złego słowa.

  Nie śledzę innych dyscyplin sportowych tak jak mma ale jakoś nie zauważyłem że zawodnicy sportów drużynowych czy indywidualnych innych niż mma tak często odnosili się do internetowych antyfanów. Może to kwestia zadających pytania ? W mma większość "dziennikarzy" to ludzie wywodzący się z tego krytykowanego środowiska, dla tego środowiska tworzący treści i sami niepotrzebnie podsycają temat ?

 59. Nie śledzę innych dyscyplin sportowych tak jak mma ale jakoś nie zauważyłem że zawodnicy sportów drużynowych czy indywidualnych innych niż mma tak często odnosili się do internetowych antyfanów. Może to kwestia zadających pytania ? W mma większość "dziennikarzy" to ludzie wywodzący się z tego krytykowanego środowiska, dla tego środowiska tworzący treści i sami niepotrzebnie podsycają temat ?

  Bardzo możliwe @Fresh. No i faktycznie – wiemy doskonale jaka jest jazda po gwiazdorkach – piłkarzach, a oni zwyczajnie mają wyjebane. Trenują ciężko lub nie, zarabiają grubą kasę i nie przejmują się tym co ludzie powiedzo 😉

 60. Czego oczekiwać po wydarzeniu dla pań domu, gimbazy, hard corowych fanów mma i przypadkowych widzów, którzy muszą być na tym największym nowożytnym wydarzeniu? Każdy znalazł coś dla siebie 🙂

  Na minusy – za długie wejścia i za dużo bla bla bla

  Reszta na plus lub do zaakceptowania, przecież to KSW

 61. Ty serio uważasz, że ktoś kto wydał gruby hajs na bilet, poszedł na galę, gwizdał dlatego, że Mamed jest muslimem? I tak bronił Europę przed najazdem uchodźców? HAHAHAHAHA

  Glupio upraszczasz to co napisalem. Ale jeszcze jedna ciekawa sprawa, ktora nieswiadomie poruszyles. Uwazam, ze bez Mameda na KSW, rekord bylby pobity i nikt jego braku nawet by nie zauwazyl….

 62. Nie śledzę innych dyscyplin sportowych tak jak mma ale jakoś nie zauważyłem że zawodnicy sportów drużynowych czy indywidualnych innych niż mma tak często odnosili się do internetowych antyfanów. Może to kwestia zadających pytania ? W mma większość "dziennikarzy" to ludzie wywodzący się z tego krytykowanego środowiska, dla tego środowiska tworzący treści i sami niepotrzebnie podsycają temat ?

  A co myślałeś, że piłkarz pojedzie do kogoś i mu z piłki w dupala strzeli? :śmiech:

 63. Glupio upraszczasz to co napisalem. Ale jeszcze jedna ciekawa sprawa, ktora nieswiadomie poruszyles. Uwazam, ze bez Mameda na KSW, rekord bylby pobity i nikt jego braku nawet by nie zauwazyl….

  @halibut dla mnie dosyć jasno sprawę postawił. Jeśli według Ciebie gwizdali bo był muslimem, dlaczego nie robili tego przed? Tylko klaskali jak wchodził?

 64. Nie śledzę innych dyscyplin sportowych tak jak mma ale jakoś nie zauważyłem że zawodnicy sportów drużynowych czy indywidualnych innych niż mma tak często odnosili się do internetowych antyfanów. Może to kwestia zadających pytania ? W mma większość "dziennikarzy" to ludzie wywodzący się z tego krytykowanego środowiska, dla tego środowiska tworzący treści i sami niepotrzebnie podsycają temat ?

  Dla mnie jest to w ogole nie do ogarniecia jak mozna sie przejmowac internetowymi opiniami ,tymczasem czesc naszych fajterow az szczękoscisku dostaje jak  Cohones czyta :mjsmile: .

 65. Ja bym tak nie generalizowal. Na przyklad Blachowicz jest pod ogromna presja mediow i fanow, a nie pamietam, zeby odwalal takie fochy. Zawiedziony? Pewnie tak, ale nigdy obrazony albo roszczeniowy.

  Held. Przegral wygrana walke. Mimo ogromnego wsparcia z naszej strony, jest tez duzo negatywnych komentarzy. Pisze, ze mu wstyd. Nie pisze, ze wymagam od Was kurwa szacunku! Czuc od niego, ze zalezy mu na fanach. Ze chce, zebysmy z niego byli dumni. Czy ja czuje, ze Mamedowi zalezy na tych wszystkich Polakach, ktorzy tak stoja za nim murem? Nie. Wrecz przeciwnie. Uwazam, ze on nami gardzi. Reszta to tylko juz potem ratowanie wizerunku.

  Zgodzę się z Toba ale … ma jedno ale własnie, otóz zawodnicy tacy jak Held czy Błachowicz są bardziej obyci w swiecie a jak wiadomo podroze kształcą i to jest fakt, Held czy Janek nabrali pewnej elastyczności i odpornosci bo widza jak to na swiecie wygląda, maja kontkat z roznymi kulturami z ludzmi o roznym podejsciu a to zmienia Twoja osobowosc.Inna sprawa to ,ze ja osobiscie mam wrazenie ze Janek i Marcin czy np JJ sa inteligentniejsi po prostu  od wiekszosci zawodnikow.Im wiekasz inteligencja ,obycie i wiedza tym mniejsze ego a z wlasnie z przerostem ego maja najwieksze problemy zawodnicy w Polsce, czasem mam wrazenie ,ze Kawulski i Lewandowski rozniesli te chorobe po Polskim MMA.

 66. @Baton17  zgadzam się w 100% w kwestii rozrywkowości widowni na stadionie. Jak byłam na UFC w Belfaście, to po prostu kibicowska euforia – przyśpiewki, skandowanie huczne, jakieś mini choreografie na trybunach, fale puszczane przez cały obiekt – i tak przez caluteńką galę. Może to specyfika Irlandzkich kibiców (jak przyjechali do Polski na Euro2012 to też zostali zapamiętani jako najsympatyczniejsi goście, elegancka była z nimi zabawa), a może po prostu Polscy kibice jeszcze nie pojmują, że mogą doznać tej samej ekstazy kibicując walkom, jak kibicując drużynom futbolowym.

  A na KSW na Narodowym bardzo przeciętnie niestety 🙁

 67. @halibut dla mnie dosyć jasno sprawę postawił. Jeśli według Ciebie gwizdali bo był muslimem, dlaczego nie robili tego przed? Tylko klaskali jak wchodził?

  Rozumiem, ze bez roznicy pozostaje fakt, ze na wejsciu z glosnikow napierdala Eta Kavkaz, jedni klaszcza inni gwizdza, a sytuacja w ktorej ktos udziela wywiadu, gdzie zazwyczaj robi sie o wiele ciszej.

 68. - Gwizdy?

  No z tym to się akurat zupełnie nie zgadzam. Bo jak chcę wygwizdać werdykt (to akurat jest normalne, tak jak napisałeś) to robię to zaraz po jego odczytaniu, na KSW to wszystko jeszcze trochę trwa, bo jest wręczanie puchary, jakieś foteczki z randomami którzy ten puchar wręczają itd. Kibice mieli wystarczająco czasu żeby wygwizdać ten werdykt a największe natężenie gwizdów było zaraz po tym jak Borek podszedł do Mameda z mikrofonem i zadał mu pytanie. Nikt mi więc nie wmówi że kibice wygwizdali tylko werdykt i nie były one skierowane w kierunku Khalidova, nie wiem z jakich przyczyn, w to nie wnikam.

  PS. Dyskusyjne wyniki w walkach Gamera i Mameda. A gdzie Juras ? Dla mnie to był największy minus tej gali, przekręt w białych rękawiczkach.

 69. Byliśmy świadkiem największego sukcesu KSW, dotarli na szczyt swojej wspinaczki. Problem dla nich jest w tym, że ten szczyt nie jest płaski i nie można iść dalej na tym samym poziomie, teraz zostaje już tylko zejście. Prime time osiągnięty i będzie tylko gorzej. Oczywiście, nie od razu ale ten proces właśnie się rozpoczął. I K&L doskonale o tym wiedzą dlatego zaczęli przebąkiwać o poszukiwaniu inwestora lub w ogóle sprzedaży tego cyrku.

  Mamed Fikolkov odchodzi, Pudzian stoi w miejscu i za rok czy dwa skończy karierę, nowych gwiazd nie ma i nie będzie. Te niby potencjalne jak Gamrot zostały właśnie zweryfikowane przez odrzuconego z UFC przeciętniaka. Poziom polskiego MMA jest słaby, bo gdy tylko próbują sił z kimś trochę lepszym to zgarniają w cymbał*. Daje im jeszcze 2/3 lata i będzie koniec. Największy polski prospekt, czczony tutaj niczym bożek, czyli sympatyczny Marcin Held ma osiągnięcia w UFC 0-3. Można mówić o pechu, o sędziach etc. etc. ale fakty są takie, że ma bilans który go skreśla. Gdyby był faktycznie wielkim kotem to po prostu by złomotał swoich przeciwników. Przykre, ale prawdziwe. Oczywiście można się łudzić, że kiedyś wróci i zostanie Ajem de Czemp, ale Polacy łudzą się od setek lat w różnych kwestiach a historia się tylko z tego śmieje.

  *-Joanny czy Karoliny w UFC nie liczę, bo zawodowy sport kobiet można taktować tylko w kategoriach żartu, zresztą liczba zawodniczek pokazuje, że to tylko taki folklor i dodatek. Ale sobie dziewczyny zarobią przynajmniej.

 70. Plusy:

  • Świetne walki. Serio, każda emocjonująca, każdą chciałem zobaczyć, a nie tak jak na ACB, że nikogo nie znam i przez to mam zzwyczaj wyjebane.

  Sam krytykujesz ACB, nie oglądając gal.:applause:

  • Stadion Narodowy – jedyne czego żałuję, to że TV nie oddawało w pełni ogromu tego obiektu – moge tylko sobie wyobrażać jak to live było.

  Tak jak się obawiałem, trochę słabo poszło w świat, osiągnięcie jest i pewnie przy okazji każdej kolejnej gali będzie ponownie pompowane.

  • Zapełnienie stadionu – fajnie że wiara ruszyła na stadion

  :OK:jeszcze jak publika nauczy się żyć na KSW to będzie ogień.

  • stream na KSWTV – nie cięło, jakość obrazu b.dobra. nie mam nic do zarzucenia, przynajmniej u mnie wszystko grało.

  Zaliczasz do plusów coś, co wielu osobą skutecznie odebrało chęć do oglądania gal.

  • Szybkie walki – serio bałem się,że jakby tak 11 decyzji było grane, to gala by zamuliła, zanudziła i skończyła się baaaardzo późno, co niekoniecznie dobrze mogłoby wpłynąć na libido drugiej połówki. Różna rozstrzygnięcia, często niespodziewane (Różal) -o to chodzi w tym sporcie imo.

  Walki szybkie, ale wejścia się dłużyły jak kolejki z NFZu.

  • @Tidzej w sumie dawał radę na majku. Wcześniej jakoś go nie słyszałem , ale jak dla mnie zastępstwo na plus.

  Fakt godnie zastąpił Jurasa, można się trochę przyczepić do pewnych kwestii, ogólnie na plus

  Minusy:

  • wieczne pierdolonto Cohones jakie to KSW chujowe, jak ma hardkorów w piździe.

  Kto taki buduje taki obraz, właściciele wycierają mordy kibicami."Chcą uczyć" naród pozbywania się kompleksów, napierdalając bzdury i wyzywając kibiców. Kurwa szczyt elokwencji, podboju europejskiego rynku mma i zwiększenia ilosci gal.

  • wieczna krytyka i obrażanie zawodników – także tych z Polski

  Mam wrażenie, że nasze całe podwórko MMA to jest jakieś odbicie w krzywym zwierciadle. Zapomniałeś już chyba jak sam nakręcałeś pewne historie:deniro:. W wyniku tego odbicia mamy nakręcanie oglądalności wybitnym trash-talkiem, gdzie sky is the limit, brakuje tylko pojazdów po matkach i wujka Staszka mistrza ciętej riposty. Sami zawodnicy często sprawiają wrażenie "kobiet z pms", ich odporność na krytykę kończy się, gdy ta dotyka ich własnego ja. Sukcesywne budowanie wizerunku, to nie rzucenie kilku kurew w wywiadzie, a obecność w mediach to nie założenie profilu na serwisach społecznościowych. Zawodnicy nie rozumieją, że trzeba dać coś od siebie, przykład Juras i samymi vlogami zrobił robotę. Generalnie nauka płynie z góry, sami właściciele są medialnymi kamikadze.

  • [*]kradzież sygnału i manifestacja tym na forum, by pokazać jak mam w piździe KSW (= kradnę i chuja mnie zrobią)
   [*]nakręcanie się kolejnych userów na podstawie tych co pierwsi zaczęli pierdolonto na KSW – i karuzela się rozkręca

  Zostałem okradziony przez KSW kupując usługę która nie działała, została przyznana mi racja i chciano dać kolejną gale PPV za darmo. Zwrotu kasy nie uzyskałem, kodu nie chciałem i przy kolejnej gali (oglądanej na weeb) dołączali kolejni "zadowoleni" z kupienia płatnej subskrypcji. Teraz można do tego dodać postawę Lewego i masz postawę organizacji żyjącej z kibiców, mająca ich jednocześnie za stado jeleni. My nie dotrzymujemy umowy, ale jest ok, wy kradniecie i siejecie niechciane ciąże. Sam prezentuję tutaj mentalność Kalego, ale nie lubię dawać się dymać na kasę.

  • brak wyników live na Cohones – szkoda,że przy tak dużej gali , nie zadbano o to

  Kaczka każdy fan to oglądał, najbardziej zagorzali byli na stadionie po co relacja live.

  • transmisja na KSWTV nie oddawała w pełni odgłosów (głównie chodzi mi o doping) wokół klatki. Tym samym nie moge ocenić jaka była atmosfera i doping ogólnie – choć to raczej powinno być neutralne a nie minus, ale niech i tak zostanie.

  a wiecz co to akustykla?

  • wygwizdanie Mameda, gdy miał się wypowiedzieć. Mogli kibice wygwizdać jak Kasta odczytał werdykt. Jednak nawet przy słabym audio na moim lapku, ja słyszałem gwizdy, gdy dano Mamedowi majka. Wiem, że tak kibice czasem (często?) mają, ale szkoda. Smutno się zrobiło i razem z połówka , oceniliśmy kibiców na Narodowym (tych co gwizdali) – negatywnie.

  Dla mnie słabe jak polski hip hop. Z perspektywy transmisji gwizdy były nasilone podczas próby wypowiedzi Mameda, wiele na ten temat powiedziane. Tutaj też jest wina mediów, które zamiast informować, straszą, skazują, zamiast uniewinniać i upraszcza różne sprawy, siejąc strach, i podejrzliwość.

  • stwierdzenie przez wielu uerów, że był wałek w walkach (Gamer-Parke i Mamed-Mańkowski). Okej, jasne krytyka jest  jak najbardziej możliwa i nie każdy musi się z decyzją sędziów zgadzać, ale widzę, że czasem pomimo, że nawet 2 zagranicznych punktowych ocenia pojedynek – i tak niektórzy wiedzą lepiej – że świadomie przekręcili czy to Parke, czy Mańkowskiego. Szkoda.

  Tutaj na odbiór decyzji mogło wpłynąć wielokrotne zamieszanie z wynikami/punktacjami i wiele spornych kwestii będzie rozpatrywane jako wałek.

 71. Dla mnie to był największy minus tej gali, przekręt w białych rękawiczkach.

  :razz:enn:

  Beka z Narkuna,  takiej ciszy na trybunach jak na jego walce to w PLMMA nie ma, chyba to powiedzenie, że nie ważne co mówią, ważne żeby mówili się nie sprawdza 😉

 72. Zgrabna i wciągająca lektura aczkolwiek nie sposób mi sie zgodzić ze wszystkim. Po pierwsze wg mnie dosyć klarowny był werdykt w walce wieczoru. Mamed wyraźnie zdominował pierwszą rundę, druga ewidentnie należała do Borysa natomiast trzecia wyrównana została przypieczętowana przez Mameda obaleniem i kontrolą. Niektórzy chyba czasem zapominają jak ciężko wypracowuje się w mma obalenia i jak istotne są one w punktacji. No ale mniejsza.

  Co zaś do walki Gamrota z Parke'm to pamiętam, że oglądając walkę miałem odczucie, że to Norman powinien wygrać. Niby nie zrobił za wiele ale kompletnie zniwelował ofensywę Poznaniaka i karcił go ciosami. Być może muszę jeszcze raz obejrzeć. Tak czy siak Irlandczyk mocno zweryfikował Polaka i jak się okazuje nie każdego można w kółko obalać za jedną nogę czy rzucać jak worek ziemniaków.

  Idąc dalej napisałeś, że gwizdy odnosiły się do "niesłusznego werdyktu" a nie do samej osoby Mameda. Tu się kompletnie nie zgadzam. Uważam, że kibice zgromadzeni na stadionie (oczywiście nie wszyscy jednak konkretna, głośna część) zachowali się mega chujowo dając do zrozumienia, że Polaki, cebulaki pamiętliwe są i nie popuszczą Czeczenowi za wpadkę sprzed roku. Było, minęło. Obaj z Borysem dali kapitalną walkę i prawdziwi kibice powinni to docenić a nie zachowywać się jak bydło. I znów się czasy PRIDE przypominają gdzie coś takiego nie miało prawa mieć w ogóle miejsca…. Pisanie natomiast, że jakby o osobę Chalidowa chodziło z tymi gwizdami to by go już wybuczeli na ważeniu a nie po walce jest zupełnie od czapy. Toż tam jest jakby nie patrzeć nieco mniej ludzi niż na samej gali a i pewnie taka swołocz gwiżdżąca się nie pokazuje na takich wydarzeniach bo nie bardzo widziałaby sens swojej obecności. Tyle.

 73. Zgrabna i wciągająca lektura aczkolwiek nie sposób mi sie zgodzić ze wszystkim. Po pierwsze wg mnie dosyć klarowny był werdykt w walce wieczoru. Mamed wyraźnie zdominował pierwszą rundę, druga ewidentnie należała do Borysa natomiast trzecia wyrównana została przypieczętowana przez Mameda obaleniem i kontrolą. Niektórzy chyba czasem zapominają jak ciężko wypracowuje się w mma obalenia i jak istotne są one w punktacji. No ale mniejsza.

  Co zaś do walki Gamrota z Parke'm to pamiętam, że oglądając walkę miałem odczucie, że to Norman powinien wygrać. Niby nie zrobił za wiele ale kompletnie zniwelował ofensywę Poznaniaka i karcił go ciosami. Być może muszę jeszcze raz obejrzeć. Tak czy siak Irlandczyk mocno zweryfikował Polaka i jak się okazuje nie każdego można w kółko obalać za jedną nogę czy rzucać jak worek ziemniaków.

  Idąc dalej napisałeś, że gwizdy odnosiły się do "niesłusznego werdyktu" a nie do samej osoby Mameda. Tu się kompletnie nie zgadzam. Uważam, że kibice zgromadzeni na stadionie (oczywiście nie wszyscy jednak konkretna, głośna część) zachowali się mega chujowo dając do zrozumienia, że Polaki, cebulaki pamiętliwe są i nie popuszczą Czeczenowi za wpadkę sprzed roku. Było, minęło. Obaj z Borysem dali kapitalną walkę i prawdziwi kibice powinni to docenić a nie zachowywać się jak bydło. I znów się czasy PRIDE przypominają gdzie coś takiego nie miało prawa mieć w ogóle miejsca…. Pisanie natomiast, że jakby o osobę Chalidowa chodziło z tymi gwizdami to by go już wybuczeli na ważeniu a nie po walce jest zupełnie od czapy. Toż tam jest jakby nie patrzeć nieco mniej ludzi niż na samej gali a i pewnie taka swołocz gwiżdżąca się nie pokazuje na takich wydarzeniach bo nie bardzo widziałaby sens swojej obecności. Tyle.

  Nie ma newsów o Krulu i piszesz z sensem :razz:enn:

 74. + 11 walk na karcie, mam nadzieję, że to pozostanie standardem

  + Janikowski zajebiście zawalczył w debiucie ( odprawił przed czasem zawodnika z którego nie mógł skończyć całkiem solidny i doświadczony Wallace)

  + Powrót Jurasa, KO Różala

  + sub Lipski ( pokazała że jest przekrojową zawodniczką i do tego bardzo atrakcyjną:heart:) Mam nadzieje, że KSW będzie ją bardziej promować

  + Ponad 57 tys na stadionie

  + Freak, szybko, śmiesznie, bawiłem się doskonale

  – Gwizdy (walka Mameda z Borysem dość wyrównana i wg. mnie Mamed wygrał)

  – 3 rudny w walkach o pas (jestem ciekaw jakby potoczyły się walki Gamera i Koike gdyby były jeszcze 2 rundy)

  – Wójcik (myślałem że bardziej postawi się Narkunowi)

 75. Ja ogladalem gale na zywo z trybun.

  – Minusy

  • naglosnienie stadionu – nic nie rozumielismy jak ktos gadal do mikrofonu, muzyke tez slabo bylo slychac, jedyne eto kavkaz dobrze brzmialo :mamed:

  • dlugie wyjscia zawodnikow – ale chociaz mozna bylo wtedy pojsc po zapiekanke z colą

  + Plusy :

  + dobrze zorganizowane bramki, bez zadnych kolejek, sprawnie szlo przy 60k ludzi! (Fen uczccie sie)

  + Toalety dwa kroki od siedzenia

  + nie dawali mikrofonu mistrzom (Narkunowi :joer:) przez co sprawniej to szlo

  @Wojsław Rysiewski

  Kiedy gala w Krk? Bedzie w tym roku jeszcze?

 76. To pisz od razu, że to w kiblu przesiedziales całą galę :dobry:

  No co jak walki byly takie jak Juras-Sokodjou to w kiblu juz byly wieksze emocje:siara:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.