Piotr Jeleniewski oraz Krzysztof Soszyński połączyli siły! Efektem tej współpracy jest podcast, w którym podejmowane będą tematy o sprawach bieżących a także historii naszego sportu oraz przygód jakie w swojej karierze trenerskiej miał Piotr a w karierze zawodniczej Krzysztof.

 • Krzysztof Soszyński opowiada o kontuzjach w sporcie, jaki doping istniał za jego czasów w UFC, że sam próbował będąc kulturystą.
 • Piotr Jeleniewski opowiada o tym, że sterydy i doping są już nawet na amatorskich zawodach.

Te i wiele, wiele innych tematów, podjęte zostanie w 30-minutowej rozmowie! Mnóstwo ciekawostek ze świata MMA, kulisy walk w UFC – podcast, który każdy dyscypliny fan musi przesłuchać.

Trener Jeleniewski jest jednym z największych specjalistów w kraju, jeśli chodzi o system nauczania sportów walki, którymi zajmuje się od ponad 30 lat. Był trenerem w takich klubach jak choćby Ankos Zapasy Warszawa czy S4 Fight Club. Prowadził też topowych zawodników: Jana Błachowicza, Marcina Tyburę, Daniela Omielańczuka czy Damiana Janikowskiego.

Krzysztof Soszyński obecnie jest szefem instruktorów marki UFC Gym na bliski wschód. to prawdziwy weteran MMA. Zawodową karierę zaczął w 2003 roku. Popularność zdobył jednak pięć lat później, gdy wystąpił w ósmej edycji reality show The Ultimate Fighter. Choć nie wygrał programu, to zrobił tak duże wrażenie, że UFC zdecydowało się podpisać z nim kontrakt. W największej na świecie organizacji MMA stoczył 8 pojedynków, trzykrotnie zdobywając bonusy za występy wieczoru.

Poprzednie odcinki podcastu

29 KOMENTARZE

 1. Propsy dla Krzyśka za szczerość na temat dopingu, a nie tylko hipokryzję w stylu "wszyscy bioro, ja tylko czysty"

 2. Propsy dla Krzyśka za szczerość na temat dopingu, a nie tylko hipokryzję w stylu "wszyscy bioro, ja tylko czysty"

  Krzysiek przyznał się do brania hormonu wzrostu w kulturystycznych latach

 3. Krzysiek przyznał się do brania hormonu wzrostu w kulturystycznych latach

  Ogólnie cała ta rozmowa w tym temacie jest tak bardzo ciekawa, bo panowie mówią wprost jak jest.

 4. I czegoś takiego brakowało na tym podwórku, bez zbędnego gadania o tym że sterydy to zło wcielone, że ja czysty oni nie. Mówią jak jest.

  Pozdrawiam cieplutko.. z zimnej porcelany.

 5. w sensie, ze az 2 z top 10 w kadzej kat wagowej nie jest koksie? Jak 1 taki sie znajdzie to bede zdziwiony.

  Nie, w sensie że w top takich nie ma.

  Swoją drogą taki Yoel ładnie rucha system. W tym wieku być w lepszej formie niż dwa razy młodsi koledzy to robi wrażenie.

 6. Nie, w sensie że w top takich nie ma.

  80 % czolowki ufc jest na dopingu tak glosi tytul wiec 20% nie jest. Jeszcze nie odsluchalem wiec tylko tym sie sugeruje.

 7. 80 % czolowki ufc jest na dopingu tak glosi tytul wiec 20% nie jest. Jeszcze nie odsluchalem wiec tylko tym sie sugeruje.

  Jak się wsłuchasz w wypowiedz Krzyska to jego przekaz jest w stylu "bez bicia w poslad, nie dojdziesz do top 10"

 8. Swoją drogą taki Yoel ładnie rucha system. W tym wieku być w lepszej formie niż dwa razy młodsi koledzy to robi wrażenie.

  I jeszcze w sądzie odszkodowanie wywalczył (czy dostanie, to inna sprawa) za szkalowanie i niszczenie wizerunku :beczka:

 9. Swoją drogą taki Yoel ładnie rucha system. W tym wieku być w lepszej formie niż dwa razy młodsi koledzy to robi wrażenie.

  Bog dal to ma.

  :mamed:

 10. Gdzie są teraz ci obrońcy czystego sportu, żyjący w świecie fantazji?

  :waldeklaugh:

  Szacun dla Krzysztofa i Piotrka

  Soszyński np. wbrew temu co gadał Jeleniewski przedstawił inny [unkt widzenia. Pochwalił  istnienie instytucji antydopingowej. Waluś

 11. Ja już bym taki strasznie pewien nie był. Jak oni niby wszyscy ruchają USADE, która może wbić do nich na chatę każdego dnia o 7 nad ranem?

 12. Pytanie powinno brzmieć: czy jest rozsądne kompletnie nic nie brać zarówno będąc na początku kariery jak i mając plus 40 lat jak Romero i wychodząc do walki z młodym dzikiem ?

  Bo to, że na pewno duuuużo bardziej niezdrowe jest nic nie brać niż brać będąc zawodowcem w MMA to oczywistość (z profesjonalnymi doradcami oczywiście).

  Może jestem w stanie uwierzyć, że niektórzy bardziej pobożni Muzułmanie mają opory przed dopingiem, ale menadżerowie i trenerzy przemówią im prędzej czy później do rozsądku…

 13. Może jestem w stanie uwierzyć, że niektórzy bardziej pobożni Muzułmanie mają opory przed dopingiem, ale menadżerowie i trenerzy przemówią im prędzej czy później do rozsądku…

  Przeciez muzułmanie oszukują podczas ramadanu, bo "Bóg nie widzi". Wiadomo, że są fanatycy, którzy żyją wg zasad na 100%(zreszta tacy trafiaja się w każdej  religii), ale ogólnie pojęta religijność trochę różni się w praktyce od teorii

 14. Przeciez muzułmanie oszukują podczas ramadanu, bo "Bóg nie widzi". Wiadomo, że są fanatycy, którzy żyją wg zasad na 100%(zreszta tacy trafiaja się w każdej  religii), ale ogólnie pojęta religijność trochę różni się w praktyce od teorii

  Nie to, że lubie muslimów, ale to chyba w większości tak religii jest. Weźmy pod uwagę np. u Nas. Odpierdalam w tygodniu, ale w niedziele pójdę do spowiedzi, huj wybaczone skasowane.

 15. Nie to, że lubie muslimów, ale to chyba w większości tak religii jest. Weźmy pod uwagę np. u Nas. Odpierdalam w tygodniu, ale w niedziele pójdę do spowiedzi, huj wybaczone skasowane.

  No przecież to napisałem :crazy:

 16. A co do czego, to jeśli nazwać podcastem to jest najlepszy podcast o mma i około jaki powstał. Niech panowie robią to jak najczęściej i regularnie, albo najlepiej żeby coś zrobili, żeby to nie trawało 30 minut, a np. 1,5h.

 17. A co do czego, to jeśli nazwać podcastem to jest najlepszy podcast o mma i około jaki powstał. Niech panowie robią to jak najczęściej i regularnie, albo najlepiej żeby coś zrobili, żeby to nie trawało 30 minut, a np. 1,5h.

  Siedz cwaniaku i rozmawiaj przez półtora h..

  Ciesz się ze w ogóle znajdują 30min czasu w ciągu dnia. To nie jest ich praca, tylko opis przeżyć i doświadczeń. Zresztą po co ciągnąć podcast tak długo jak można zrobić to w kilku etapach.. i opis będzie lepszy a sam temat nie będzie wyciśnięty jak stara śmierdząca szmata.

  Polecam tych dwóch dzentelmenow, dobrze prawią.

  Pozdrawiam.

 18. Może jestem w stanie uwierzyć, że niektórzy bardziej pobożni Muzułmanie mają opory przed dopingiem, ale menadżerowie i trenerzy przemówią im prędzej czy później do rozsądku…

  Ale w islamie nie ma żadnego "grzechu zażywania dopingu", więc nie idźmy w tę stronę. :mamed:

 19. Ale w islamie nie ma żadnego "grzechu zażywania dopingu", więc nie idźmy w tę stronę. :mamed:

  Właśnie w krajach arabskich dość mocno regulują leki, walczą z narkotykami itp.

  Z całego świata arabskiego tylko Iran ma jakieś osiągnięcia na olimpiadzie.

  A to, ze co innego mówią, a co innego robią: no wiadomo, że ,,dziewczyny z Dubaju" dla szybko urażających się muzułmanów też dla celów religijnych nie były xD

 20. Właśnie w krajach arabskich dość mocno regulują leki, walczą z narkotykami itp.

  Nie wiem jak tam dokładnie  jest z lekami ale nie sądzę żeby traktowali "doping" jako narkotyki. Nigdy nie mieszkałem w krajach arabskich. Miałem przyjemność mieszkać za to kiedyś z Pakistańczykami, Turkami i Afgańczykami. 😆 Znałem, Kurdów, Albańczyków i Czeczenów. Takich bardziej radykalnych też. Co do narkotyków, to nie do końca jest tak jak mówisz np. Afganistan zapewnia 90% światowej heroiny (sami też ćpają). Oczywiście, to też zależy od miejsca, bo w jednym Ci nic nie zrobią a w drugim Ci głowę utną. Zależnie od lokalnych zwyczajów. Jedno jest pewne – ludzie po prostu będą się czymś odurzać, zawsze tak było. Prostytucja niby też u nich jest niemożliwa ale… jest możliwe mieć żonę "na godzinę". Żonie może dać pieniądze, a potem mówisz trzy razy: "idź precz" i po sprawie. 😆 Nie jestem specjalistą od islamu ale z tego co wiem, to też jest tak, że te mniejsze grzechy będą im wybaczone, w zasadzie wszystko będzie, oprócz niewierności (w stosunku do absolutu). 😆

  Z całego świata arabskiego tylko Iran ma jakieś osiągnięcia na olimpiadzie.

  Islamska Republika Iranu :bayan:

  https://sportowefakty.wp.pl/mma/819815/amir-aliakbari-podpisal-kontrakt-z-ufc-iranczyk-jest-dozywotnio-zawieszony-za-do

  "The use of performance-enhancing drugs (PED) is common among Iranian professional athletes. As this phenomenon is a social problem, the main purpose of this research is to explain why athletes engage in “doping” activity, using social learning theory. For this purpose, a sample of 589 professional athletes from Rasht, Iran, was used to test assumptions related to social learning theory. The results showed that there are positive and significant relationships between the components of social learning theory (differential association, differential reinforcement, imitation, and definitions) and doping behavior (past, present, and future use of PED). The structural modeling analysis indicated that the components of social learning theory accounts for 36% of the variance in past doping behavior, 35% of the variance in current doping behavior, and 32% of the variance in future use of PED."

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.