W ostatnich dniach informowaliśmy o rozstaniu Klebera Koike Erbsta z organizacją KSW, o czym poinformował Martin Lewandowski. Po szokującej dla polskich fanów mieszanych sztuk walki skontaktowaliśmy się z byłym mistrzem KSW w wadze piórkowej, który w krótkiej wiadomości konkretnie wyjaśnił przyczynę rozstania:

Tak, KSW wysłało mi nowy kontrakt, jednak obniżyli moją gażę za walkę mówiąc, że nie przykładam takiej uwagi do promowania starć, jaką by chcieli. Nie jestem popularnym zawodnikiem. Myślę, że mają teraz nowe gwiazdy i już mnie nie potrzebują. Gwiazdy, jak Soldic czy Parnasse.

Na swojej stronie na Facebooku Erbst zamieścił również poniższy wpis:

Niestety, mój kontrakt z KSW się zakończył. Chciałbym ogromnie podziękować KSW. Każda historia ma swój koniec i jest mi smutno, że nie będę już częścią tej wspaniałej organizacji, choć zapisałem swoje imię w jej historii. DZIĘKUJĘ KSW za szansę pokazania moich umiejętności światu. Będziecie zawsze w mojej głowie mam dla was wielki szacunek. Ogromnie DZIĘKUJĘ moim wszystkim fanom w Polsce i na świecie! Świadomość tego, że oglądacie i dopingujecie mnie, zawsze sprawiała, że dawałem z siebie wszystko. Przykro mi, że opuszczam KSW, ale cieszę się, że zdobylem kilku dobrych przyjaciół w Polsce. Nie mam kontraktu z żadną organizacją, a zatem jestem obecnie wolnym zawodnikiem. DZIĘKUJĘ wszystkim moim przeciwnikom, że na macie zostawiali wszystko tak, jak ja. Nauczyłem się dużo z moich zwycięstw, ale jeszcze więcej ze swoich porażek. Niestety obecnie to, jak dobrze walczysz, nie jest najważniejsze. Ważniejsze jest, ilu masz fanów na mediach społecznościowych i jaki jest twoj trash talk. Myślę, że dałem niesamowite walki w KSW, walczyłem z najlepszymi, ale kto wie, może w przyszlości znowu będę mógł zawalczyć w klatce KSW. Jestem SAMURAJEM, WOJOWNIKIEM i przegrałem bitwę, ale nie wojnę. Wrócę silniejszy i zawalczę przeciwko systemowi. DZIĘKUJĘ POLSCE i moim wszystkim fanom. Nie smucę się, życie idzie dalej!

Erbst zadebiutował w KSW w lutym 2015 roku, sprawiając sporą niespodziankę, poddając duszeniem trójkątnym Anzora Azhieva. W kolejnej walce Kleber przegrał decyzją sędziów z Arturem Sowińskim, jednak w następnych pojedynkach poddał Leszka Krakowskiego, wypunktował Marcina Wrzoska i udanie zrewanżował się „Kornikowi”. W czerwcu ubiegłego roku Ebrst już w pierwszej rundzie poddał Mariana Ziółkowskiego, a w grudniu 2018 roku przegrał po pięciu rundach z Mateuszem Gamrotem.

29 KOMENTARZE

 1. Znowu ciśnienie mi się podnosi jak sobie przypominam o tym. Mam nadzieję, że Koike znajdzie sobie godną organizację typu ACA, RIZIN, ONE i będzie lał na ewentualne przyszłe oferty KRS1.

 2. Zaczynam się szczerze zastanawiać, czy to samo nie czeka niedługo Salahdine'a Parnasse'a? Rekord w KSW niby 4-0, ale promocyjnie wydaje mi się to zawodnik pokroju Erbsta…

 3. jednak obniżyli moją gażę za walkę mówiąc, że nie przykładam takiej uwagi do promowania starć, jaką by chcieli.

  To oni chuja na niego wyłożyli. Tak dla przypomnienia:

  Oficjalny zwiastun gali, gdzie ich nowy mistrz miał podejść miał podejść do swojej pierwszej obrony i nawet ani sekundy dla niego nie znaleźli.

 4. Pan Kawulski medytuje i pokornieje w Indiach a ten największy hipokryta lewandowski rozjebał namiot i panoszy się w polskim świadku mmej.

  Śmieszne stowarzyszenie, aby zwiększyć władze i dotacje, położy łapę i będzie brandzlował się przed lustrem z kolejnego stanowiska i wpływów.

  Gość odleciał, pierdoli co wywiad farmazony a każdy mu przytakuje bo jest właścicielem niewolniczej śmiesznej federacji.

  Słuchaj lewandowska gnido, jeszcze karma wróci szykują się kompromitujące nagrania, dziennikarze myślą nad pytaniami które cie ośmieszą, wszystko już niebawem

 5. Myślę, że mają teraz nowe gwiazdy i już mnie nie potrzebują. Gwiazdy, jak Soldic czy Parnasse.

  … Akop Szostak.

  Soldicem spróbują sprzedać Bałkany, Parnas leci zaraz po tobie.

 6. Coraz częściej myślę, że jKSW należy zaorać. Należy życzyć im źle, niech zginą. Szansa, że na ich zgliszczach wyrośnie coś naprawdę mocnego sportowo jest całkiem duża.

 7. Wieczny Szacunek dla Koike,widać że ma zasady i wypowiada sie z szacunkiem,myślę ze bez problemu znajdzie zatrudnienie,Bellator,ACA albo nawet i ufc czemu nie ? Gdzie kolwiek będzie walczył kibicuje i postaram sie obejrzeć.

 8. Jak to jest możliwe, ja się grzecznie pytam??? No jak? Najlepszy zawodnik kategorii (Gamer to lekki a poza tym już go tam nie ma) odchodzi, to jakaś kpina. Doskonale rozumiem, że sport to biznes, ale KSW to już cyrk na kółkach, zamiast się sportowo rozwijać to zatrudniają kolejnych celebrytów. W każdej kategorii wagowej po 5 zawodników, coś pięknego. Rok jeszcze czy dwa i ACA będzie robiło więcej gal na polskiej ziemi, w dodatku czysto sportowych, a poziom nieporównywalnie wyższy.

  Prawda też jest taka i to nie wina KSW, że mimo promocji i walk znanych ludzi w Polsce kibiców prawdziwego mma jest nadal za mało stąd problemy mniejszych organizacji czy boksu.

  Szkoda Koike, oby dobrze trafił.

 9. Jeszcze kurwa ememensy zapłaczecie. Z jednej strony zakładać stowarzyszenie MMA a z drugiej zakontraktować jak najwięcej błaznów. Tak się robi MMA w Polsce.:stevecarell:

 10. Zaczynam się szczerze zastanawiać, czy to samo nie czeka niedługo Salahdine'a Parnasse'a? Rekord w KSW niby 4-0, ale promocyjnie wydaje mi się to zawodnik pokroju Erbsta…

  przecież 90% zawodników KSW marketingowo znaczy mniej lub tyle samo

  De Fries to ma mniej lajków niż jeden mój post gali FAMEMMA

 11. Zaczynam się szczerze zastanawiać, czy to samo nie czeka niedługo Salahdine'a Parnasse'a? Rekord w KSW niby 4-0, ale promocyjnie wydaje mi się to zawodnik pokroju Erbsta…

  Lipski jaki miała rekord w KSW? Nie pomogły jej nawet polskie korzenie.

  De Fries to ma mniej lajków niż jeden mój post gali FAMEMMA

  Przecież De Fries ma nawet mniej lajków niż pies Akopa. Z czym do ludzi.

 12. Moje serce krwawi… Jeden z nielicznych w jksw, który bronił się sportowo i nie był farmazonem. Miejmy nadzieje, że odejście z tego cyrku wyjdzie mu na dobre. Jeżeli chodzi o jego parter to gość jest magikiem. Rozmontowywał gości na miękko. Fajnie się go oglądało. Niestety jksw opiera się na januszach, i prawda jest taka, że gość nie bedąay marketingowo "ogarnięty" nie zazna tam spokoju. Różne są opinie na temat m.in. Mateusza Gamrota, ale jeżeli gość na prawdę spróbował by w końcu swoich sił w UFC to wielki dla niego szacunek, że w ogóle spróbował (pomijam USADA'e).  Im wiecej perspektywistycznych zawodnikow wyłoży na nich jaja i stamtąd odejdzie tym lepiej. Może jestem jakimś zwyrolem i wredotą, ale życzę tej smiesznej federacji zeby w koncu to wszystko pierdolnelo w wielkim hukiem.

 13. Niby jakie te nowe gwiazdy ma, jak teraz muszą popromować szczególnie angielskich czempionów kiedy to mięli zawsze problem z promowaniem miszczów  konkretnej kategorii wagowej z zagranicy… Kleber vs Wrzosek byłby sztosem na Wembleyu, jakie Tumany…

 14. I w sumie bardzo dobrze, miejsce sportowców nie jest w KSW. Oni mają budować potężna dywizje frikow i wynaturzencow. Sportowcy zajmują tylko miejsce na rozpiskach dla wszelakich klaunów pokroju akop. Także dobra decyzja wlodarzy, likwidować sukcesywnie sport, żeby do 2021 nie został już nikt kto może nosić miano zawodnika MMA.

 15. Zaczynam się szczerze zastanawiać, czy to samo nie czeka niedługo Salahdine'a Parnasse'a? Rekord w KSW niby 4-0, ale promocyjnie wydaje mi się to zawodnik pokroju Erbsta…

  W KRS1 wszystko możliwe.

 16. Kapitalnie dobrane zdjecie. W tle sami przegrani.

  Coraz częściej myślę, że jKSW należy zaorać. Należy życzyć im źle, niech zginą. Szansa, że na ich zgliszczach wyrośnie coś naprawdę mocnego sportowo jest całkiem duża.

  Oni czuja, ze tak moze sie stac. Stad ta uczieczka do przodu i proba przejecia kontroli nad caloscia rynku.

 17. Zaczynam się szczerze zastanawiać, czy to samo nie czeka niedługo Salahdine'a Parnasse'a? Rekord w KSW niby 4-0, ale promocyjnie wydaje mi się to zawodnik pokroju Erbsta…

  Wyczerpałeś temat. Zamykam :kaczy:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.