Henry Cejudo

Henry Cejudo powątpiewa w możliwości Diego Lopesa na wdarcie się do ścisłej czołówki dywizji piórkowej – póki co. Po UFC 303 stwierdził, że Lopes nie byłby jeszcze gotowy na oponenta klasy Briana Ortegi.

W miniony weekend na UFC 303 doszło do bezprecedensowej sytuacji – na cztery godziny przed drugą walką wieczoru do walki z Diego Lopesem w miejsce Briana Ortegi wszedł na zastępstwo Dan Ige. Zastępca pokazał się z dobrej strony i wygrał nawet trzecią rundę, ale to Lopes odniósł zwycięstwo decyzją sędziów.

Po gali Lopes zgłosił chęć ponownego zestawienia z Ortegą na wrześniowej UFC 306 w hali The Sphere, lecz ten pomysł odradził mu Henry Cejudo w swoim podcaście Pound 4 Pound z Kamaru Usmanem:

Nie jestem pewien, czy Diego Lopes byłby naprawdę gotowy na gościa pokroju Briana Ortegi. Czy byłem pod wrażeniem? Odrobinę, ale im więcej możemy go oglądać w walkach z innymi czołowymi pretendentami, fighterami z regularnej czołowej 15, czołowej 10…

Myślę, że Diego Lopes powinien trochę zwolnić i podejmować trochę więcej tych zawodników, dopóki faktycznie nie natrafi na gościa z czołowej 10, a nawet czołowej 5. Musimy też pamiętać, że Brian Ortega jest numerem 3. Myślę, że on dalej się rozwija jako fighter. Powinien dalej walczyć z gośćmi na jego poziomie, aby w ostatecznym rozrachunku móc rzucić wyzwanie zawodnikowi takiemu, jak Brian Ortega.

Przypomnijmy, że Ortega wypadł z UFC 303 z powodu choroby, która zaczęła się w jego organizmie rozwijać w trakcie cięcia wagi. To przez nią najpierw zmieniono kategorię na lekką, a potem, kiedy obudził się w dniu gali z gorączką, zmieniono całkiem oponenta na Dana Ige. Ortega zdradził także, że na jego celowniku i tak było przejście do dywizji lekkiej, gdzie czeka na niego więcej walk.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

12,352 komentarzy 28,670 polubień

Oczywiście że tak
Henio prawdę prawi polać mu mleczka

Odpowiedz polub

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Heavyweight

2,180 komentarzy 4,779 polubień

Robi podbudowę pod walkę wyraźnie trypel.

Odpowiedz polub