Diego Lopes

Diego Lopes życzył zdrowia Brianowi Ortedze, który wypadł z UFC 303 w dniu gali z powodu choroby. Lopes stwierdził też – co wiemy już wszyscy – że należy mu się szacunek ze strony fanów i federacji za odważną postawę.

UFC 303 przejdzie do historii jako gala, której karta walk przeszła chyba najwięcej zmian na ostatnią chwilę w historii. Doszło do tego, że druga walka wieczoru została zestawiona na cztery godziny przed, a w miejsce Briana Ortegi na zastępstwo wszedł nieustraszony Dan Ige. Diego Lopes pokonał go decyzją sędziów po ekscytującym starciu.

Na konferencji prasowej po gali Lopes, obywatel Meksyku, zdradził, że liczy na ponowne zestawienie z Brianem Ortegą na gali UFC 306 w hali The Sphere z okazji święta niepodległości Meksyku:

Mówiłem wam: ktokolwiek, kiedykolwiek, gdziekolwiek. Zawalczę z każdym. Nie ma problemu.

Szacunek dla Briana. Mieliśmy informacje z jego obozu, kiedy to się stało, że naprawdę próbował zrobić wagę. Rozumiem, dlaczego nie był w stanie stawić się na naszą walkę. Mam nadzieję, że powróci do zdrowia i absolutnie nie życzę mu źle.

Jeśli UFC zestawi ponownie walkę z Brianem Ortegą, będę bardzo szczęśliwy. Jeśli zestawią ją na galę w The Sphere, będę jeszcze szczęśliwszy. […] Tak, jestem szczęśliwy – i dajcie mi miejsce w czołowej piątce.

Diego zauważył, że nie pierwszy raz wyświadczył UFC sporą przysługę – w debiucie przeciw Movsarowi Evloevowi do walki wszedł na pięć dni przed. Z tego powodu stwierdził, że zasłużył na szacunek:

Biorąc pod uwagę wszystko, co wydarzyło się przez te ostatnie 48 godzin, ludzie muszą okazać mi szacunek. Myślę, że jestem gotów na walkę z każdym z czołowej piątki.

Tak układa się moje życie. Moje życie składa się z nagłych okazji. Stało się. Spójrzcie na mój debiut w UFC. Wszedłem na pięć dni przed, z czego dwa dni zajęła mi sama podróż.

Co do starcia Diego Lopesa z Brianem Ortegą we wrześniu – może być problem, ponieważ Ortega wcześniej zapowiadał przejście do wagi lekkiej. Równie ciekawym starciem na gali w hali The Sphere byłby jednak rewanż Lopesa z Danem Ige – tym razem po pełnym obozie treningowym ich obu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of warzywko
warzywko

Brutaal
Welterweight

532 komentarzy 1,776 polubień

A wystarczy, żeby każdy walczył w swojej prawdziwej wadze w jakiej chodzi i ile mniej problemów i zdrowia zaoszczędzonego. Docinać 1-2kg żeby zmieścić się w limicie, nie 10-15kg żeby bić się 2 wagi niżej.

No i szacun dla Ige, nie Ortegi.

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of jihaad
jihaad

UFC
Middleweight

10,717 komentarzy 25,796 polubień

A wystarczy, żeby każdy walczył w swojej prawdziwej wadze w jakiej chodzi i ile mniej problemów i zdrowia zaoszczędzonego.

Ale on się rozchorował z powodu cięcia czy nie zrobił wagi z powodu choroby (czy jakiejś innej dolegliwości). Nie widzę żadnego info na Cohones, a gdzie indziej nie chce mi się szukać. :jimcarrey:

Odpowiedz polub

Avatar of warzywko
warzywko

Brutaal
Welterweight

532 komentarzy 1,776 polubień

Ale on się rozchorował z powodu cięcia czy nie zrobił wagi z powodu choroby (czy jakiejś innej dolegliwości). Nie widzę żadnego info na Cohones, a gdzie indziej nie chce mi się szukać. :jimcarrey:

Nie wiem dokładnie, ale był na pewno problem z waga i myślę że to 1. Jeszcze wczesniej przed walka zmienili kategorie walki na wyższa wagę.

Odpowiedz 1 Like